ni Atrium Moergestelse boeren protesteerden tegen nieuw mestbeleid p Aphrodite^ Informatie-avond Ophalen huisvuil en GFT-afval Reanimatie over nieuwe sporthal Nieuwe uitgave gemeentegids WOENSDAG 22 NOVEMBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 884 AANKOOP VERKOOP TAXATIES VERHUUR l'f 11' •3 .elnema Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Voor iedere inwoner van de gemeente kan deze gids een onmisbare informatiebron vormen. Juist daarom is voor dit naslagwerk A4-for- maat gekozen, zodat u het bij uw telefoongids kunt bewaren. Gemeente Moergestel. Inlichtingen Voor nadere informatie over het ophalen van afval kunt u tijdens de normale kantooruren contact opnemen met de gemeente, tel. 513 1235, toestelnummer 239. Sinterklaas zal live in onze studio vragen van kinderen beantwoorden. Heb je je vraag nog niet opgestuurd dan moet je toch kijken, want misschien wil de Sint ook wel telefonisch jouw vraag beant woorden. ’n Aantal kinderen is in de studio uitgeno digd om hun vraag rechtstreeks aan Sin terklaas te stellen. Daarnaast zijn er ook nog beelden van de intocht van de Sint van afgelopen zaterdag... Stationsstraat 28,5061 HE OISTERWIJK Tel. 04242-87720 Fax 04242-86412 LidV.B.O. Donderdag 23 november om 19.00 uur een extra uitzending met St. Nicolaas in de studio! Verzoek Mede namens de ophaaldienst is het verzoek aan u rekening te houden met de wijziging van het tijdstip, waarop uw container voor huis vuil en GFT-afval wordt geledigd. Wilt u er dus voor zorgen dat uw container tijdig aan de kant van de weg komt te staan. E.H.B.O.-nieuws Op donderdag 30 november en 14 december hebben wij voor de gediplomeerde reanima- tie-leden een herhalingsoefenavond. Dus kinderen... kijken a.s. donderdag om 19.00 uur naar MTV speciaal voor jullie!!! Op 7 december a.s. wordt aan de raad een voorstel voorgelegd voor de bouw van een overdekte sportaccommodatie aan het Stokeind. Het complex bestaat uit een sporthal, tennishal en kantine. Dit initia tief is tot stand gekomen in een samen werking tussen Aannemersbedrijf Gebr. Janssen BV en het gemeentebestuur van Moergestel. Het gemeentebestuur wil u graag over de plannen informeren. Daartoe wordt een informatie-bijeenkomst voor omwonen den, verenigingen en belangstellenden georganiseerd op donderdag 30 november a.s. om 20.00 uur in de grote zaal van ‘Den Boogaard’. Gemeentebestuur, aannemer en architect zullen tijdens de bijeenkomst de plannen toelichten. U bent van harte welkom! Op welke dag bij u? Met ingang van maandag Tl november 1995 rijdt de vuilniswagen wekelijks - doorhet buitengebied, met uitzondering van de volgende straten: Heukelomsebaan, Wa- terhoefstraat, Stokske, Heiligenboom vanaf de Zandstraat tot de Oirschotseweg, Oirschotseweg vanaf de Raadhuisstraat tot de Heikant, de Hild, Hildsven en Allemans- ven, plus binnen de bebouwde kom de wij ken: De Hoefkens en Groot Bungalowpark. Vervolgens komt de vuilniswagen vanaf dins dag 28 november 1995 wekelijks in - de bebouwde kom, met uitzondering van de wijken De Hoefkens en Groot Bungalow park, plus in het buitengebied de straten: Heukelomsebaan, Waterhoefstraat, Stokske, Heiligenboom vanaf de Zandstraat tot de Oirschotseweg, Oirschotseweg vanaf de Raadhuisstraat tot de Heikant, de Hild, Hildsven en Allemansven. om de boeren in Moergestel protesteerden. ‘Als de plannen van het kabinet doorgaan dan: - krijgen onze gewassen honger; - krijgt ons vee honger; - hebben de boeren geen brood meer op de plank; - verdwijnt de land- en tuinbouw uit het Ne derlandse landschap; - wordt het voedselpakket duurder’, aldus Wim van Haaren. De actie in het centrum van Moergestel ver liep, op een enkele uitzondering na, uitermate rustig en publieksvriendelijk. Het organiserende comité had de demonstra tie in goede banen geleid. De reacties van het toehorende Moergestelse publiek waren positief. Zij voelden mee met de problematiek die op de boeren afkomt. 3 Huidverzorgingsinstituut H Wijziging ophaaldienst Nog maar kortgeleden hebben wij u bericht, dat bij het ophalen van huisvuil en groente-, fruit- en tuinafval (GFT) in het vervolg een derde wagen worden ingezet. De beslissing daartoe was genomen, om voldoende de regels van de ARBO-wetgeving te kunnen naleven. De praktijk heeft echter aangetoond, dat deze oplossing vanwege het grote aanbod afval geen haalbare kaart is. Dit heeft ertoe geleid, dat het ophalen van huisvuil en GET-afval vanaf eind november 1995 noodgedwongen over twee dagen dient te worden verdeeld. Het komt er organisato risch op neer, dat voortaan niet alleen op dins dag, maar ook op maandag een gedeelte van de route wordt gereden. Afgelopen week is de gemeentegids Moer gestel 1995-1996 verschenen. Evenals de twee vorige edities is deze gids uitgebracht in samenwerking met City Promotions BV te Waalwijk. Op het moment dat u het weekblad Moerge stel Nieuws ontvangt, is de gids in de gemeen te Moergestel huis-aan-huis bezorgd. Tevens heeft iedereen daarbij een kleurenplattegrond in de bus gekregen, waarop ook het volledige buitengebied inclusief huisnummering is af- gebeeld. i In de gids staan de namen en adressen van alle verenigingen, instellingen, clubs en organisa ties, die zich hebben aangemeld, per soort ge ordend bij elkaar. Verder zijn er de nieuwe te lefoonnummers in verwerkt, zodat u niet hoeft om te nummeren. Bovendien zijn ook het straatnamenregister plus de postcodes opge nomen. Ofschoon deze uitgave met de nodige zorgvul digheid tot stand is gekomen, kan het toch nog voorkomen dat er foutjes ingeslopen zijn. Mochten er gegevens ontbreken of onjuist ver meld staan, dan vernemen wij dat graag van u. In het hele land worden acties gevoerd tegen het nieuwe mestbeleid van minister van Aartsen. Zo ook in Moergestel. Daar werd op dinsdagmiddag 14 november een demonstratie gehouden tegen het nieuwe mestbeleid. Maar liefst ’n honderdtal trekkers, aanhangers, vrachtwagens trokken al toeterend door Moergestel. Met borden, spandoeken, een protestlied en een optreden van cabaretgroep IKUU, waarin het hoofdmenu niet te versmaden was, wilden de actievoerders met deze publieksvriendelij ke optocht op plaatselijk niveau de aandacht vragen voor de mestproblematiek. De voorzit ter van de plaatselijke N.C.B., Wim van Haaren, bood om 14.00 uur, namens alle agra riërs, een petitie aan aan Burgemeester Dos- ker en Wethouders. ‘Wat nu over ons dreigt te worden uitgestort door het kabinet, betekent de ondergang van vele gezinsbedrijven en het verlies van vele arbeidsplaatsen in toeleveringsbedrijven en de verwerkende industrie. Ook in onze gemeen te leidt dit tot een verdere inkomensdaling en zullen er arbeidsplaatsen verloren gaan’, aldus de voorzitter. Vervolgens werden de volgende eisen gesteld: - een mestbeleid dat praktisch haalbaar is; - een mestbeleid dat vanuit milieu-oogpunt verantwoord is; - een mestbeleid waarbij onze kinderen op een gezond bedrijf ook weer boeren kunnen wor den; - behoud van het platteland waarvan de land en tuinbouw een belangrijk onderdeel uit maakt. Kringvoorzitter van de N.C.B., de heer A. Ver meer, sprak een kort woord waarin hij de ge stelde eisen onderstreepte en aanvulde. Burgemeester Dosker had begrip voor de ac tie en de actievoerders kunnen op de mede werking van het lokale bestuur rekenen. Voorts wenste hij de boeren alle succes met hun actie en gaf hij aan dat een kaalslag onder de agrariërs voorkomen moet worden. ‘Neder land is trots op zijn boeren’, aldus Burgemees ter Dosker. De Burgemeester, Wethouders en gemeente secretaris van Moergestel hadden tijd vrijge maakt om de actievoerders te aanhoren. De tocht voerde langs de 3 basisscholen van Moergestel. Deze waren leeggelopen om de indrukwekkende stoet van traktoren van dichtbij te bekijken. Spontaan zongen en klap ten de kinderen mee met het protestlied en luisterden aandachtig naar de voorzitter waar- G O Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond dl ni—ira Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243-1474 J Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j Jfïl StXWgWI 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1