SintNicolaas U wilt een eigen huis en opeens ziet u die advertentie Poirters 3 4,90/0 VERKOOPSTER BAKKERIJ KOUWENBERG Rabobank Moergestel Rabobank PERSONEEL GEVRAAGD! 10,- Succesvolle expositie Fotogroep Moergestel Open Dag: ‘Neem een kijkje in de keuken van een pleeggezin met een gehandicapt kind’ Grote puntzak met gesorteerde 9 spekken nu voor Kado-snoepboetiek Carola Kras en win!!! 25,- 100,- 500,- flexibele hypotheekvormen en lage rentetarieven. Met het kopen van een eigen Iemand die de tijd voor u neemt en nuchtere huis, kan alles plotseling in een adviezen geeft. Die uw persoonlijke hypotheek stroomversnelling komen. En dan regelt. Zo'n iemand is onze is 't prettig iemand te kennen op wie je kunt hypotheekadviseur. Kom langs of bel bouwen. Iemand bij de Rabobank bijvoorbeeld. voor een afspraak. Die u alles kan vertellen over de vele Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. WEEKREKLAME Iedere dag op z'n fiets heen en weer, maandag 20 november voor de laatste keer. Want, wat is er gebeurd? Hij is voorde VUT goedgekeurd!!! MODEHUIS L” Rente vanaf Met spoed vragen wij een keurige, vriendelijke jongedame als voor 18 uur per week. Ruime keus in: Nachtkleding Lingerie Dames-/ Herenkleding Kinderkleding Mutsen, sjaals, wanten enz. enz. Wachten op een plekje Gelukkig zijn er Brabantse pleeggezinnen waar deze kinderen dan terecht kunnen. En thousiaste mensen die hen een nieuw thuis geven, een plek war deze kinderen er bij mo gen horen. Maar toch zijn er nog te weinig. Er zijn teveel kinderen met een handicap die wachten op een plekje in een pleeggezin. Het gaat om kinderen tussen de nul en achttien jaar, die nog thuis wonen of in een internaat. Het zou beter voor hen zijn als zij bij pleeg ouders mochten wonen. Een aantal kinderen hoopt op een adres waar ze voor een langere tijd kunnen blijven. In geval van crisissitua ties richt de vraag zich juist op opvangadres- sen voor een korte periode. En soms gaat het om een pleeggezin voor af en toe een weekend of een vakantie. Pleegouder worden? In principe kan iedereen pleegouder worden. Ook alleenstaanden en andere alternatieve sa menlevingsvormen komen in aanmerking. Belangstellenden moeten ouder zijn dan 21 jaar en mogen geen strafblad hebben. Vóór de plaatsing krijgen nieuwe pleegouders een voorbereidingsprogramma aangeboden. Tijdens de plaatsing van een pleegkind in buis krijgt men uiteraard een kostendekkende ver goeding en een zorgvuldige begeleiding. Nieuwe opvanggezinnen nodig Om nieuwe opvanggezinnen te vinden, verle nen een aantal enthousiaste pleegouders in Brabant hun medewerking door hun huis open te stellen voor bezoekers. Belangstellen- Vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 november exposeerde fotogroep Moergestel voor de ze vende keer in haar twaalfjarige bestaan. Voor de eerste keer vond deze expositie plaats in de Kunstkring te Oisterwijk. De expositie mag zeker succesvol genoemd worden. Een groot aantal mensen heeft de weg naar de Kunstkring gevonden. Al tijdens de opening op vrijdagavond was er sprake van een grote belangstelling. Op zaterdag was het wat rusti ger, maar op zondag was het lekker druk. We waren erg blij met zoveel belangstellenden en met de positieve reakties zowel voor de foto’s als voor de diavoorstellingen. Een kleine greep uit de reakties die wij mochten noteren: - ‘Mooie technisch goede foto’s. Wat ik leuk vond was de grote verscheidenheid in onder- werpenaanpak. Dit maakte het ook moeilijk een keuze te maken van de ‘beste’ 3.’ - ‘Prachtige afwisselende collectie, waar met veel inzet aan gewerkt is. Leuk die verschil lende technieken.’ - ‘Ik heb meer dan genoten van deze diaserie’s; alles was bijzonder goed gefotografeerd.’ Veel bezoekers gaven aan moeite te hebben met het kiezen van de 3 ‘Mooiste’ foto’s. Om dat er zoveel mooie foto’s te zien waren. Toch sprong 1 foto er uiteindelijk bovenuit: foto nr. 35. ‘Kom ‘ns in mijn huisje’, van Ton van Els- dingen werd 50 keer genoemd. Uit degenen die deze foto gekozen hadden is door middel van loting een prijswinnaar getrokken. De prijs gaat naar Judy Mathijssen uit Berkel- Enschot. Zij krijgt haar prijs binnenkort thuisbezorgd. Ander foto’s die vaak genoemd werden zijn: nr. 45 ‘Onder moeders paraplu 1’ (Bertus van Berkel), nr 108 ‘Bourkes’ Luck Potholes’ (Gijs Vugts), nr. 22 ‘met excuses aan de rune Odil’ (Martin Prumpeler), nr. 14 ‘mu ziek 8 (Riet Vugs), nr. 88 ‘even rust’ (Piet Zoutendijk), nr 96 ‘Groen op blauw’ (Jan Geerts), nr. 78 ‘Candlelighting (Joland Jan sen), nr. 67 ‘Vergane stoerheid’ (Co Mei), nr. 6 ‘Chantal’ (gomdruk) (Jeanne de Bont), nr. 20 ‘Goldfinger’ (Leo Roosen) en nr. 58 ‘The hug’ (Harry van Loon). Wij hopen iedereen die op onze expositie is geweest het volgende jaar weer te ontmoeten, alsook degenen die dit jaar niet in de gelegen heid waren om te komen. Start verkoop afgeschreven materialen Vanaf woensdag 22 november verkoopt de bi bliotheek in Moergestel een partij afgeschre ven boeken en andere materialen. Het gaat om materialen waar, vanuit de bibli otheek gezien, iets aan mankeert, letterlijk stukgelezen, beschadigd, geen vraag meer naar is, of de informatie die erin staat is niet meer aktueel. Wat is er te koop? Er zijn onder andere romans, in allerlei soor ten en maten, leuke, spannende en vrolijke kinderboeken, tijdschriften, hobbyhoeken, informatieve boeken, strips, CD’s, enzovoorts. De prijzen variëren van een kwartje tot een paar gulden. Kom eens kijken of je er iets van je gading tus sen vindt, ook als je geen lid bent van de bibli otheek. Let op: op woensdag gaat de bibliotheek om 14.30 uur open! Tot ziens in de bibliotheek! Brabantse pleegzorg houdt wervingsactie De Brabantse pleegzorg is dringend op zoek naar nieuwe opvangouders voor kinderen met een handicap. Om deze reden organiseren een aantal pleegzorgorganisaties zaterdag 18 no vember tussen 11 en 14 uur een open dag bij pleeggezinnen met een gehandicapt kind. ‘Neem een kijkje in de keuken van een pleeg gezin met een gehandicapt pleegkind’ is be doeld om belangstellenden eerlijke informa tie te geven over het reilen en zeilen in zo’n pleeggezin. Men kan dan zelf inschatten hoe het is om pleegouder te zijn van een gehandi capt kind. Ergens kunnen wonen Soms kunnen ouders de dagelijkse opvoeding van hun gehandicapte kind niet meer aan. Li chamelijk, verstandelijk of dubbel gehandi capt; niet alle ouders gaat deze zorgtaak even goede af. Soms is het zelfs beter dat kinderen naar een tehuis gaan. Echter vaak is er de voor keur voor een pleeggezin. Waar het om gaat is dat ook kinderen met een handicap ergens kunnen wonen waar ze welkom zijn. Dat ze de zorg en aandacht krijgen die elk kind nodig heeft. pi Maandag gesloten Rootven 35b, Telefoon 013-513 3747 den kunnen met eigen ogen zien hoe het er in zo’n gezin aan toe gaat. De open-dag-gezinnen wonen verspreid over Brabant en zijn bereid alle vragen te beantwoorden van mensen die interesse hebben voor deze vorm van opvang. Meedoen? Heeft u interesse om een pleeggezin met een gehandicapt pleegkind te bezoeken, dan kunt u contact opnemen met de Centrale voor Pleeggezinnen in Den Bosch, tel. 073- 6133647. U kunt vragen naar dhr. Peter de Greef. Deelname aan de open dag is geheel vrijblijvend. compleet voor u MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 NIEUirs" Deelnemer St. Nicolaasaktie Werktijden: hoofdzakelijk van 's-ochtends 9.30 tot 's-middags 14.00 uur. Vrijdag en zaterdag vrij. Leeftijd: liefst boven de 35 jaar. (Eff. rente 5,1%) Solliciteren (mondeling of schriftelijk) 's-avonds na 19.00 uur: Rootven 57, 5066 AV Moergestel, Telefoon 013-513 1901 PAGINA 5 Lekker met het duimpje In de mond. Wie Is zij...? De groep personen van vorige week 'was wel heel bekend: André Nagel, Ja nus van de Wouw, Johan van de Wouw, Janus Smolders, Wlm Poirters, Jan Welvaarts en Jan van Gooi... over leden kerkkoorzangers van weleer... 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5