Hij komt...hij komt die goede Sint I Laatste jaar zelfstandigheid gaat in met een goedgekeurde begroting w Bert Verhoeven: Prins Hubert I! Kerk in de schijnwerpers Ook dit jaar weer levende kerststal Bananos voor de 25e keer in Moergestel WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 883 Raadsvergadering van 9 november 1995 AvdW Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Donderdag 23 november om 19.00 uur is er wederom een extra uitzending! Sinterklaas zal dan live in onze studio vragen van kinderen beantwoorden. Heb je vragen aan de Sint, stuur die dan zo snel mogelijk naar MTV, Postbus 110, 5066 ZJ Moergestel en de Sint zal die vragen in deze uitzending beantwoorden. Vergeet niet je naam en telefoonnummer te vermelden, want misschien mag jij je vraag zelf wel in de studio aan Sinterklaas komen stellen... Donderdag 16 november om 19.00 uur een extra uitzending geheel in het teken van Sinterklaas. Sinds een aantal weken wordt de kerk in ons dorp zodra het donker is op een prachtige manier verlicht. Gebleken is dat sommige in woners zich afvragen of de stroomkosten niet heel hoog zijn. Gelukkig valt dat erg mee. De kosten bedragen niet meer dan een paar kwart jes per avond. En wat een groot bijkomstig voordeel is, is dat het vandalisme rondom kerk en parochiecentrum veel minder is geworden. Binnenkort zullen nog een 4-tal bomen ge rooid worden die aan de binnenkant van de muur staan aan de zijde van de Raadhuisstraat. Het betreft hier een paar oude berkebomen die nu het zicht op de kerk belemmeren en ook verder voor veel overlast zorgen. We denken dat de kerk hiermee alleen maar nog beter tot zijn recht zal komen. Wij als Sint Nicolaascomité hebben goed nieuws voor alle Moergestelnaren, want de Sint heeft het ons definitief bevestigd. Met de voorbereidingen in verband met zijn komst zijn wij grotendeels klaar, zodat het grote feest voor onze Moergestelse kinderen kan beginnen. Door onze collectanten zijn kaartjes afgege ven, waarop datum en uur staan aangegeven, wanneer uw kinderen worden verwacht bij de Sint. Deze kaartjes dienen zij bij zich te heb ben en in te leveren als zij hun verrassing in ontvangst nemen. Houdt U zich wel aan de tijd en kleur! De tijden van bezoek zijn als volgt: Zaterdag 18 november om 15.00 uur: rose kaartjes; Zaterdag 18 november om 17.00 uur: groene kaartjes; Zondag 19 november om 13.30 uur: blauwe kaartjes; Zondag 19 november om 15.30 uur: gele kaartjes. Indien u kinderen hebt van 2 tot en met 8 jaar en dus in aanmerking komen voor een verras sing maar wegens ziekte niet naar de bezoe ken kunnen komen, of mocht u nog niet in het bezit zijn van kaartjes, omdat u bijvoor beeld niet thuis was tijdens de collecte, dan kunt u alsnog kontakt opnemen c.q. kaartjes afhalen bij de heer: J. van Dijk, Tilburgseweg 1, tel. 513 1942, alwaar u eventueel dan ook uw envelop nog kunt inleveren. Ipl p Tijdens het afgelopen zaterdag gehouden Prinsenbal van Carnavalsvereniging ’De Pie rewaaiers’ werd de Stadsprins voor het nieu we carnavalsseizoen bekendgemaakt. Rond de klok van 23.00 uur werden nog wat weddenschappen afgesloten en waagde deze en gene zich nog graag aan een voorspelling. Weinigen konden toen nog vermoeden dat de uiteindelijke bekendmaking een absolute ver rassing zou zijn, want na het afdoen van zijn vermomming stond daar Bert Verhoeven uit de Past, van den Boogaardstraat! Sinds ’n ne gental jaren is Bert woonachtig in Moergestel en veel mensen kennen hem het best uit zijn periode als trainer van Audacia. Graag wil ’Moergestel-Nieuws’ Bert van harte feliciteren en deze enthousiaste nieuwe prins alle succes toenwensen voor het komende car navalsseizoen. Hallo jongens en meisjes van Moergestel, Zaterdag 18 en zondag 19 november zullen wij weer een bezoek brengen aan Moergestel. Evenals andere jaren trekken wij met een op tocht door het dorp en mogen degenen die een kaartje hebben gekregen weer naar Den Boo gaard komen. Zoals jullie weten vinden de Pieten het altijd erg fijn om mee naar de kinderen in Moerge stel te gaan. Vorig jaar vierden wij het feest dat Zwarte Piet SjackSjoer voor de 25e keer in Moergestel kwam. Dit jaar zal het kleine Piet je Bananos voor de 25e keer meekomen naar Moergestel. Bananos is een Piet die soms wel eens wat fout doet (bijvoorbeeld in slaap val len in een Kliko, zelf pepernoten opeten, of cadeautjes zoek maken), maar toch vinden de kinderen hem de aardigste van alle Pieten. Wij feliciteren Bananos van harte met zijn zil veren jubileum en hopen dat er veel kinderen in Moergestel zullen zijn die een tekening voor deze aardige Piet willen maken. Sint en Pieten. Spanning weggeëbd De aanvangstijd van de vergadering was met een uur vervroegd, niet ongebruikelijk bij het vaststellen van de begroting, immers dan is er voor de partijen en het college een tweedeter- mijn om te reageren op de algemene beschou wingen, waarvan u kennis hebt kunnen ne men via de gemeentelijke publicatiekrant. De toonzetting in de algemene beschouwin gen van alle partijen was in eerste termijn al vrij mild voor het beleid van het college, doch in de vergaderingen van de laatste maanden heerste er een spanning omdat de PGB bij monde van fraktieleider Noud Smits nogal eens aansloot bij de kritiek die de oppositie partij, het CDA, op het college had. Met name ging het dan over de reconstructie van wegen van wethouder Gerlach en grond aankoop van gronden voor bestemmingsplan nen van wethouder Loosveld. Dat daar niets van overgebleven is, is teveel gezegd, doch duidelijk was dat in dit stadium de coalitie partijen de gelederen gesloten hielden. Onge wild was Jacques Stroucken van de SPM als eerste spreker (bij lot bepaald) de trendzetter van deze vergadering. Hij deed een- politiek merkwaardige uitspraak: ‘Wij zijn tegen de verhoging van 2% van de OZB-belasting, maar maken er geen halszaak van’. Dit bleek later een voorschot te zijn op het tegenstemmen van de door het CDA ingediende amendementen, die onder meer ook die verhoging teniet wilde doen. Weinig nieuws onder de zon Natuurlijk maken partijen gebruik van de mogelijkheid om zich te profileren en hun standpunten duidelijk te maken in de spreek tijd die zij in een begrotingsvergadering kun nen krijgen. Uw verslaggever staat daarbij voor het dilemma om daarvoor een opsom- Huidverzorgingsinstituut Aphrodite^ Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243-1474^ Jj Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Voor de goede orde geven wij u hierbij de vol gende mededelingen c.q. aanwijzigingen: De intocht van St. Nicolaas is op zaterdag 18 november om half twee! Ontvangst en vertrekpunt in Klein Bunga lowpark nabij het Hogendriesplein. De te volgen route is: Kromweistraat - Krijtestraat - Burg. Maeyer- straat - Past, van den Boogaardstraat - Past, van Doorenstraat - Schout van de Wouwstraat - Korenstraat - Prinses Margrietstraat - Root- ven - Gemeentehuis. De Harmonie Prinses Juliana en Mirlitonfan- fare De Klomp zullen met hun muzikale klan ken, deze intocht begeleiden. Om ongeveer 14.15 uur wordt het Spaanse gezelschap verwacht bij het gemeentehuis voor een verwelkoming door de burgemees ter. Hierna zal St. Nicolaas de kinderen toe spreken. Na deze officiële ceremonie gaan de Sint en zijn Pieten naar Den Boogaard, alwaar zij dan beginnen met de persoonlijke begroeting van de Moergestelse kinderen van 2 tot en met 8 jaar, die dan een verrassing krijgen aangebo den. Ook dit jaar is het de bedoeling van het comi té “De Moergestelse Kerststal” om voor het vierde jaar het kerstgebeuren in levende lijve op te voeren in de manege van FEVIOR aan de Heiligenboom te Moergestel. Elk jaar stijgt het aantal bezoekers op tweede kerstdag, waaruit blijkt, dat deze benadering van het kerstgebeuren in de wijde omtrek wordt gewaardeerd. Aan dit kerstgebeuren hebben zij steeds een goed doel gekoppeld om ook voor minder bedeelden een echt kerstfeest mogelijk te maken. Dit jaar hebben zij gekozen voor de Moerge stelse Zuster Laura Berkers, die in Santa Rita in Brazilië werkt. Als speciaal project heeft zij daar de zorg voor “Moeder en Kind”. Vele kin deren zijn ondervoed en hebben ziektes die, als er geld voor zou zijn, verholpen zouden kunnen worden. Om dit grootse kerstspel, waaraan meer dan honderd vrijwilligers uit Moergestel deelne men, ook dit jaar weer mogelijk te maken, doen zij een beroep op U allen, het comité fi nancieel te steunen, waardoor het niet alleen voor U allen, maar ook voor Zuster Laura in Brazilië een waar kerstfeest zal zijn. Elk jaar worden zij reeds in natura gesponsord door vele bedrijven en particulieren in Moer gestel. Daarom zijn zij zo vrij, U allen te ver zoeken aan deze financiële sponsoring mee te doen. Elk bedrag is van harte welkom. Indien U besluit hen financieel te steunen, dan verzoeken zij U vriendelijk uw bijdrage te stor ten op rekeningnummer 13 45 93 251 van de Rabobank te Moergestel onder vermelding van: Bijdrage voor “De Moergestelse Kerst stal”. Het comité is U daar bijzonder erkentelijk voor. ming te geven (schriftelijk materiaal en aante keningen zijn beschikbaar), maar dan zou hij een notulist zijn en die is er al in de persoon van de secretaris. Het gaat voor de lezer van deze krant om ‘nieuwsfeiten’ en die waren er nauwelijks. Toch kwamen er suggesties uit de vergadering naar voren die door het college werden omarmd. Criminaliteit De PGB lanceerde een bestaand projekt om in samenwerking met de politie een voorlich ting voor de leerlingen uit groep 7 en 8 van de basisscholen ook in Moergestel in te voeren. De voorzitter nam deze suggestie in dank over. Deze partij bracht ook een aangepast gemeen tewapen ter sprake voor de toekomstige ge meente Oisterwijk. Ook dit wordt meteen aan gepakt. Toekomstige gemeente Ook oppositiepartij CDA kon scoren met de suggestie om integratiemogelijkheden (ken nismaking) met Oisterwijk veel verder te brengen dan op het niveau: B en W, ambtelijk en fraktievoorzitters. Er zijn veel meer gele dingen die straks op elkaar zijn aangewezen. Denk alleen maar aan het klaarblijkelijk sub sidiebeleid voor verenigingen in de beide ge meenten. Het CDA hecht eraan het niveau van Moergestel te handhaven. Saamhorigheid Het was tenslotte de WD, bij monde van wet houder Paul Gerlach, die een algemeen gevoe len onder woorden bracht van ‘laten we toch als eenheid in de samenleving van Moergestel toegroeien naar die toekomstige gemeente’. Oisterwijk zal de naam zijn, andere suggesties zijn niet haalbaar. 4 F Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1