WrerSiJn1 WIJ? Buitenkansjes te halen...” Rabobank Moergestel Grote Vogelshow Zo is er maar één! Origami kerst- vouwavond Schildersgroep exposeert in Oude Kerkje Gemeenteraads vergadering Rabobank Auto-oriëntatietocht PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 Wilt u direct weten hoeveel u maximaal zou kunnen lenen? Bei dan de Rabofoon Leenlijn 06 92 75 (20 ct./min.j. U kunt bellen wanneer dat wilt. Op 21 november a.s. wordt er in Boerdrij Vis sers, Berglandweg 40 te Tilburg weer de jaar lijkse kerstvouwavond gehouden. We beginnen om 20.00 uur en het duurt tot 22.00 uur. De avond is bedoeld voor iedereen die een beetje kan vouwen. We maken kaarten en een kerstversiering. De kosten zijn inclusief diagrammen, papier en koffie: 7,- per persoon. Telefonische opgave van deelname graag voor 18 november a.s. bij Tiny van der Plas, tel. 013- 5420816. Bowlen Vrijdag 10 november gaan we bowlen bij ‘Duinven’ in Oisterwijk. We vertrekken om 20.30 uur gezamenlijk vanaf D’n Tob naar Oisterwijk. Voor leden is deze activiteit gratis, niet-leden betalen de normale prijs. Tot dan! Op zondag 19 november trekken we er weer op uit. John en Jan hebben voor ons weer een mooie middagvullende auto-oriëntatietocht uitgezet met leuke opdrachten voor jong en oud tussendoor. We starten vanaf D’n Tob, Kerkstraat 15 te Moergestel. De vertrektijd zal zijn tussen 12.30 uur en 13.30 uur. De prijsuit reiking zal plaatsvinden om 17.00 uur in D’n Tob. Iedereen is van harte welkom, dus tot ziens bij KPJ Moergestel. van Vogelvereniging Moergestel op 18 en 19 november in ‘t Stokske Kanaries zo groot als een spreeuw en dan nog met of zonder kuif, heeft U die ooit gezien? Niet? Nou, dan moet U echt eens komen kij ken in de zaal van ons clubhuis ‘t Stokske op zaterdag 18 november van 13.00 uur tot 22.00 uur of zondag 19 november van 10.00 uur tot 17.00 uur. Want hier zitten ze, die joekels. Maar uiteraard zijn het niet alleen deze vogels die te bewonderen zijn. Je vindt er kanaries in de kleuren wit, geel, groen, rood, opaal, enz. Te veel eigenlijk om op te noemen. Verder Tro pen in allerlei soorten en kleuren, juweeltjes gewoon. Zebravinken in allerlei kleuren en een heel klein beetje wildzang en last but not least prachtige grote parkieten zoals bijv. Pen nant Rosella’s, Veelkleurenparkieten, Blue Bonnets, enz. Jongen, jongen wat hebben onze leden weer een prachtige collectie bij elkaar gebracht. Maar ja, het kan eigenlijk ook niet anders. Als je ziet met wat voor enthousiasme men pro beert elkaar de loef af te steken, moet er uit eindelijk wel een goeie tentoonstelling te voor schijn komen. Pak nou bijv. J. Klijsen maar eens. Heeft vorig jaar in zijn klasse zoveel prijzen verdiend, dat hij een beetje naast zijn schoenen ging lopen en dit jaar beslist dit kunststukje wil herha len. Hij alleen al brengt maar liefst 30 vogels. Jammer dat zijn tegenspeler Jo de Jong zo on der de indruk is gekomen van Jan’s klasse, dat hij dit jaar fouten gemaakt moet hebben en helaas slechts 7 vogeltjes kan brengen. Niet treuren echter Jo, volgend jaar komt er weer een tentoonstelling. Trouwens, ook met 7 vogels kun je in de prijzen vallen. Kijk maar eens naar Ad Oerlemans en R. Hoosemans die in Helvoirt tijdens de Regionale Tentoonstel ling Kampioenschappen behaalden in resp. Glosters en Zebravinken. Jongens nog van harte proficiat. Pas echter wel op voor hoogmoed, Ad. Reken er op dat ik terugkom en dat je dan weer een zware dobber aan mij zult hebben. Trouwens ook Ad van de Wouw laat het er niet bij zitten. Uit de weinige woorden die hij hierover los laat, heb ik wel kunnen ontdekken, dat hij hard bezig is, zijn leiderschap bij de Postuur kanaries te heroveren. Onze vereniging telt inmiddels 58 leden, wat voor een vogelvereniging een groot aantal is. Desondanks zijn nieuwe leden altijd welkom. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Heb je vogels en wil-je daar iets meer mee doen dan kweken en naar de handelaar brengen, informeer dan eens tijdens onze tentoonstel ling naar een lidmaatschap. Onze leden en bestuursleden staan U graag met raad en daad bij. Tot ziens dus op een van deze dagen. Op zaterdag en zondag, 11 en 12 november a.s. exposeren een aantal enthousiaste vrijetijds schilders hun werken in het Oude Kerkje te Middelbeers. De exposanten vormen een groep die een schildersopleiding volgen. Een breed scala aan technieken worden toege past zoals pastel, olieverf, acryl, aquarel, zijde en gemengde technieken. De exposanten zijn afkomstig uit de regio Til- burg-Waalwijk. De deelnemers aan de tentoonstelling zijn: Jeanne Schellekens en Jos van de Velden uit Loon op Zand, Adi Bloem en Lambert Smits uit Kaatsheuvel, Corry van Bergen en Hens Simons uit Tiburg, Toos Cools en Corry van Lier uit Udenhout, Carla van Bladel uit Waal wijk. Een zeer gevarieerde tentoonstelling en een bezoek aan het Kerkje waard. Op zaterdag ge opend van 13.00 uur tot 17.00 uur en op zon dag van 11.00 uur tot 17.00 uur. De entree bedraagt 1,50 en kinderen 50 cent. Het Oude Kerkje is gelegen aan de Willibror- dusstraat 25 te Middelbeers. Donderdag 9 november is er om 18.30 uur een openbare raadsvergadering in het gemeen tehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer 3. Vaststelling notulen van de openbare verga dering van 5 oktober 1995 4. Ingekomen stukken en mededelingen 5. Voorstel tot wijziging in de samenstelling van de commissie Sociaal/Economische Za ken en Welzijn 6. Voorstel tot het vaststellen van het program ma maatschappelijk en sociaal-kultureel plan 1996 7. Voorstel tot het verdagen als bedoeld in ar tikel 3, lid 3 van de ‘Expolitatieverordening gemeente Moergestel 1981’ van de beslissing van het verzoek van Berlaere Vastgoedontwik- keling B.V inzake de exploitatie van het be stemmingsplan ‘Papenacker II’ 8. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een per ceel aan het Stokeind en een perceel aan de Aanstede 15 9. Voorstel tot vaststelling van een gemeente lijk ammoniakreductieplan 10. Voorstel tot kennisname van de Bestuurs- rapportage 1995-11 11. Voorstel tot vaststelling begroting 1996 Hierbij zal de volgende procedure worden ge volgd: a. reactie van de fracties op het antwoord van het college op grond van de algemene be schouwingen; b. schorsing van de vergadering; c. antwoord van het college in tweede instan tie; d. vaststelling van de begroting. 12. Vorstel tot wijziging van de verordening rioolrecht, onroerende-zaakbelastingen, reini gingsheffing en de legesverordening. 13. Sluiting Zondag 5 november wordt door IVN afd. Oisterwijk weer een natuurwandeling georga niseerd. Er wordt gestart om 14.00 uur bij het Bezoekerscentrum Oisterwijk. Samen met de natuurgidsen kunt u dan genieten van het Oisterwijkse bossen- en vennengebied in herfsttooi. Deelname is gratis. Zaterdag 4 en zondag 5 november staan er ruim 100 Vans, Hotrods, Streetmachines, Prostrets, Trikes en Bikes te glanzen tijdens Custom Car Bike Show ’95 in het Autotron te Rosmalen. Het evenement is op beide da gen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 15,- voor volwassenen en 7,50 voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Praat eerst met de Rabobank als u (meer) wilt lenen. U kunt bij de Rabobank kiezen uit verschillende soorten krediet. Van een Krediet op de Betaalrekening tot een Doorlopend Krediet. En van een Persoonlijke Lening tot extra gunstige kredietvormen voor huiseigenaren. Bij de Rabobank betaalt u een gunstige rente, die bovendien fiscaal aftrekbaar is. U zult zien dat met een lening van de Rabobank meer moge lijk is dan u denkt. Kom er maar eens over praten! Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. ry 1 i "t"! zS» Y* f\ T"VA Of het nu gaat om het profiteren van een buitenkansje of om een onverwachte uitgave: geld lenen is de normaalste 1 TA TA O TA zaak van were^- Dus helpt de Rabobank u graag bij het vinden van de juiste oplossing. 'n Achttal bekende Moergestelse personen deze week. Niet al te moeilijk dus... Vorige week hadden we het minder makkelijk gemaakt.... WE zagen Jan Wolfs (van de Vlnkenberg) en Mien Wolfs, de vrouw van Tljn Ketelaars.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5