CUBA Koninklijk Goud voor Gerard Knijpers Sensationele aanbieding! I Aphrodite uality HOIL4ND INTERNATIONAL Reisburo Wees wijs, ga met Quality Travel op reis!!! Expositie FoMo 1995 WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 881 M.O. nu vanaf REISBURO Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Postbus 80 5066 ZH Moergestel Tel. 013-513 2020 Fax 013-513 2629 Vertrek op 10,17, 24 november en 1 december a.s. Hij wist niet beter of hem zou in restaurant ‘De Jonge Hertog’ afgelopen vrijdagavond ‘een etentje’ worden aangeboden in verband met zijn afscheid als algemeen directeur van Teuro Granen Tilburg B.V. Verbaasd keek hij dan ook op toen naast allerlei persvertegenwoordigers waarnemend burgemeester Dosker van Moergestel binnenstapte en Gerard persoonlijk begon toe te spreken. Vandaag, zoals vorige week gemeld, wordt wat nader ingegaan op de expositie en de deelne mers van Fotogroep Moergestel. De zevende expositie van FoMo kunt u gaan zien; de fotogroep bestaat 12 jaar (koperen bestaan?) en heeft ook het afgelopen jaar weer aardig aan de weg getimmerd. Daarvan getuigt de expositie, vinden we. De basis hiervoor wordt gelegd in de twee-wekelijkse bijeen komsten in foto-home De Kunstkring in Oisterwijk. Sinds augustus de lokatie voor FoMo, omdat deze lokatie meer mogelijkhe den biedt voor de clubavonden. De samenstel ling van de fotogroep is tamelijk regionaal, we zijn niet eenkennig, maar we blijven Foto groep Moergestel. Ook resultaten bij beoor delingen van het fotowerk van onze leden door anderen geeft aan, dat het niveau goed is.JDeel- name aan Benevisie, een fotowedstrijd voor leden van fotogroepen uit Nederland en Bel gië, geeft een beeld van het niveau. Ook dit jaar hebben een aantal leden van FoMo deel genomen. Afgelopen dagen is de wedstrijduit- slag bekend geworden en de expositie van Benevisie in Merksem (België) loopt nog. Door de vorige exposities is bij velen het soort fotowerk van de groep wel enigszins bekend. Nu worden voor de derde keer ook weer een aantal korte diaseries getoond. De diapresen tatie is een aaneenschakeling van vijf korte reeksen van vijf leden. Met deze tentoonstelling hopen we veel men sen een plezier te doen door het kijkgenot wat ze eraan kunnen beleven. Doorgeeffoto Een variant op de doorgeeffoto van afgelopen jaar. Op de expositie hangt een reeks foto’s die als volgt tot stand is gekomen. Iemand geeft een foto aan een ander. Die moet een vervolgfoto maken, die hij weer aan de volgende doorgeeft. Ieder ziet alleen de foto van zichzelf en die waarop hij het vervolg maakt. Aan het eind krijgt iedereen de hele reeks te zien. Bij de gekregen foto is een korte tekst gemaakt. Het resultaat is te zien. Stenen-foto’s Bij de aanvang van de vakantie heeft iedereen een echte steen gekregen. De opdracht was om tijdens de vakantie een aantal foto’s te maken, geïnspireerd door de gekregen steen. Een aan tal foto’s van deze opdracht hangen op de ex positie. Een korte schets over het fotografisch bezig Aan het eind van de toespraak vertelde de bur gemeester gekomen te zijn om Gerard de ere medaille in goud te overhandigen verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Met de hulp van de echtgenote van Gerard, Thea, speldde hij vervolgens de onderscheiding op. Gerard Kuijpers, geboren 21 mei 1937 te Mierlo-Hout, begon zijn loopbaan bij Teuro Granen Tilburg B.V. als junior verkoper. Sinds 1988 was hij daar algemeen directeur. In de periode van 1955 tot 1962 was hij secre taris van de R.K.J.B. (Rooms Katholieke Jon geren Boerenstand) afd. Mierlo-dorp. Gerard was ruim 40 jaar lid van diverse paro chiële kerkkoren en ruim 25 jaar lid van het I.V.N. (Instituut voor Natuurbescherming en Educatie) afd. Oisterwijk. 6 Jaar was hij daar van voorzitter, 15 jaar docent opleiding na- tuurgidsen en al 25 jaar actief als natuur- en reisgids voor natuurliefhebbers, buurtvereni gingen en instellingen. De rondleidingen wor den gehouden in de omgeving van Moerge stel en met de bus door Midden- en Oost-Bra- bant. Onder de titel ‘De natuur in’ schreef hij jaren lang artikeltjes voor ‘Moergestel-Nieuws” en de laatste jaren houdt hij zich bezig met de rubriek ‘Interessante ontmoetingen’ waarin hij schrijft over plaatselijk bekende personen (binnenkort start die serie trouwens weer). Ook is hij voorzitter van de stuurgroep van ‘Moergestel-Nieuws’. Sinds 1978 is Gerard actief bij het plaatselijk C.D.A. In de periode 1978-1882 was hij zelfs raadslid voor die partij. Na 1982 was hij nog actief als bestuurslid en voorzitter. Vanaf 1990 is Gerard ook actief en gewaar deerd lid van de plaatselijke omroep MTV. Iedere maand verzorgt hij het natuurprogram ma ‘De natuur in met Gerard Kuijpers’ en twee jaar geleden wist hij met een van zijn pro gramma’s een landelijke prijs in de wacht te slepen. Daarnaast is hij al sinds 15 jaar lid van het plaatselijke gilde St. Joris. Bovengenoemde feiten waren aanleiding voor de koningin om aan Gerard dus de ere medaille toe te kennen. Verrast en blij was hij vrijdagavond bij de overhandiging wel, trots mag hij er echter ook gerust op zijn. Voor Gerard betekent het een feestelijk begin van zijn VUT-periode die hiermee is ingegaan. We wensen hem toe dat hij daarvan nog vele jaren zal mogen genieten en dat hij nu de tijd krijgt om aan al zijn hobbies die aandacht te kunnen besteden die hij er zo graag aan wil besteden. Een nieuwe uitdaging staat hem inmiddels de h Huidverzorgingsinstituut H -Ü1 zijn van de deelnemers aan de expositie Van 12 leden kunt u foto’s of dia’s bewonde ren. Bertus van Berkel: Diverse onderwerpen, vaak een combinatie van twee of meer foto’s, waarbij compositie, eenvoudige thema’s of details het accent geven. Jeanne de Bont: Werken in de doka, als de tijd het toelaat, met een accent op technische aspecten. De speelse lichtval is belangrijk, als het om kleurenfoto’s gaat. Ton van Elsdingen (ook dia’s): Een reis naar Turkije beheerst dit jaar zijn aandeel in de expositie, zowel bij foto’s als dia’s. Mensen en natuur zijn de hoofdthema’s. Jan Geerts (ook dia’s): Natuur en structuur, elementen typische voor zijn kijk op fotogra fie, zijn ook dit jaar te zien op de foto’s, terwijl de dia’s een kijkje geven op een avond in Pa rijs. Jolanda Jansen (ook dia’s): Op de foto’s een afwisseling van geheel en detail, waarbij ac cent op compositie en gebruik van kleur. De dia’s werpen een blik op Tsjechië. Harrie van Loon: Hij doet voor de eerste keer mee aan de expositie, omdat hij afgelopen jaar lid is geworden van FoMo; Harrie toont al leen zwart-wit foto’s. Co Mei (ook dia’s): Zwart-wit, kleur en dia’s: van alle markten thuis. Voorkeuren voor een pittige druk; de natuur speelt steeds een be langrijke rol in zijn fotografie. Martin Prumpeler: Experimenteren, ver vreemdingen, combineren van elementen, ge bruik maken van historische symboliek leve ren indringende foto’s op. Leo Roosen: Naast gevarieerde opnames van een workshop, blijft het zoeken naar detail in kleur en contrast deel uitmaken van de onder werpen van zijn fotografie. Riet Vugs: Evenals in de afgelopen jaren be perkt ze zich meestal tot een of een beperkt aantal onderwerpen; dit jaar beelden van muziekinstrumenten. Gijs Vugts (ook dia’s): Verrassend veelzijdig blijven de onderwerpen van zijn kleurenfoto’s van landschap tot abstracte vormen; op dia zien we Zuid-Afrikaanse landschappen. De expositie is in De Kunstkring, Stations straat 3 in Oisterwijk. Ruim 100 foto’s zijn te bekijken en elk half uur vindt de diapresentatie plaats. De opening van de expositie wordt op vrijdag 3 november om 20.00 uur verricht door de wethouder van cultuur, de heer W. van Roes- sel. De openingstijden zijn: vrijdag 3 november: 20.00 uur tot 22.00 uur; zaterdag 4 november 12.00 uur tot 17.00 uur; zondag 5 november van 12.00 uur tot 17.00 uur. Bij het station in Oisterwijk is een grote gratis parkeerruimte; vandaar naar De Kunstkring is een zeer korte afstand; komt u per fiets dan kunt u voor De Kunstkring parkeren. En wilt u twee culturele aktiviteiten combineren dan komt u op zondag. In De Kunstkring is dan een koffieconcert. U bent van harte welkom voor een bezoek aan de expositie. komende periode te wachten, want samen met Dré Hoefnagels is Gerard zich aan het voor bereiden aan de monstertocht Moergestel - Santiago de Compostella (op de fiets...). Het vertrek staat gepland in april 1996. Gerard (en natuurlijk ook Thea): Van harte gefeliciteerd met deze onderscheiding en nog vele jaren in een hopelijk goede gezond heid. 4 M Schoolstraat5 B P 1 MOERGESTEL Tel. 04243-1474 Jj Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) 4 I ƒ1150 I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond oer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1