inde Flippo-ruilbeurs grandioos succes! F Fiets als 'n vorst, fiets verlicht. Jubileumconcert Budding Sound Big Band Zo is er maar één! T Hf Een onvergetelijk uitstapje voor de jeugdgemeenteraad van Oisterwijk en Moergestel in de Tweede Kamer in Den Haag Met de ’takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af Een teken voor huishoudelijk chemisch afval Pierevariété wordt Pieregeblèr 8/ffl - f. SB Bowlen Auto-oriëntatietocht Nog even: Kinderboekenweek Hoe aanmelden? Het Waterdrieblad 110 Wie maakt het Gèssels carnavalslied 1996? 15 jaar Big Band 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 25 OKTOBER 1995 PAGINA 8 'i De Flippo-ruilbeurs, zoals die afgelopen zaterdag door Jumbo Supermarkt Denissen werd (ADVERTENTIE) ■SS» 'y s Vrijdag Tl oktober is er weer een clubavond in D’n Tob. Deze avonden zijn alleen toegan kelijk voor leden. Aanvang: 21.00 uur. Vrijdag 3 november gaan we bowlen bij ‘Duin- ven’ in Oisterwijk. We vertrekken om 20.30 uur gezamenlijk vanaf D’n Tob naar Oister wijk. Voor leden is deze activiteit gratis, niet-leden betalen de normale prijs. Tot dan! Houd zondag 12 november alvast vrij, want dan organiseren wij weer onze jaarlijks terug kerende auto-oriëntatietocht. De jeugdgemeenteraad van Oisterwijk en Moergestel heeft op uitnodiging van het CDA Oisterwijk - Moergestel op woensdag 18 okto ber een bezoek gebracht aan De Tweede Ka mer in Den Haag. Toon van Gils, fractie-voor- zitter van het Moergestelse CDA, begeleidde jongere gemeenteraadsleden. Zij werden daar door Tweede Kamerlid Ger Leers van het CDA ontvangen en rondgeleid door de Rid derzaal. Hij liet Kees Rijnen zelfs op de stoel van Kamervoorzitter Deetman zitten en van de microfoon gebruik maken. Het gevolg was dat zijn stem door het gehele gebouw weer klonk, met als gevolg dat het Hoofd van de Beveiligingsdienst daar onmiddellijk een stok je voor stak. Zij hebben met verschillende Kamerleden kennis kunnen maken en zelfs met de Duitse president Roman Herzog ge- De Kinderboekenweek is al weer eventjes voorbij. Het was een hele leuke week. Het the ma was dit jaar: ‘beestenbende’. Goed geko zen, want de Kinderboekenweek begon op woensdag 4 oktober, dierendag. Die woensdag was in de bibliotheek te zien hoe honden ge trimd werden. Ook waren er enkele puppies te bewonderen. Veel kinderen en hun ouders waren op die woensdagmiddag in de biblio theek, waar tevens een feestelijk voorleesuur- tje was. De hele week lagen er voor de kleuters en leer lingen van groep 3 kleurplaten klaar. De kinderen die de kleurplaten weer bij de bibliotheek inleverden maakten kans op een prijs. Het was heel moeilijk om de mooiste kleurplaten uit te kiezen, want alle kinderen hebben heel erg hun best gedaan. De platen zijn heel mooi geworden. Toch hebben we drie prijswinnaars gekozen, nl: Natalie Willems, Dunja Klomberg en Marjan Trompenaars. Voor de kinderen uit groep 5 tot en met 8 was er een prijsvraag. Hierbij moest je raden wel ke staart bij welk dier hoorde. De goede antwoorden waren: 1. olifant; 2. ringstaartmaki; 3. hond; 4. muis; 5. bever; 6 aap (baviaan); 7. skunk; 8. pauw; 9 poes; 10. eekhoorn; 11. kangoeroe. Kevin Smolders en Kim Vrijhoeven hebben de prijsvraag het beste opgelost. Zij krijgen daarom een prijs. Alle prijswinnaars kunnen vrijdagavond 27 oktober tussen 18.00 uur en 19.30 uur hun prijs komen ophalen in de bibliotheek. Tot ziens in de bibliotheek! sproken, die net in Nederland op bezoek was. Hij was ook bereid om met de jeugdgemeen- teraadsleden op de foto te gaan. Ook hebben zij vanaf de publieke tribune een debat mee gemaakt. Al met al, een onvergetelijke dag voor onze jeugdgemeenteraad. Heeft u grof snoeihout, waarmee u geen weg weet, dan is de ‘takkenronde’ de' manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samen spraak met het Kringloop Bedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om twee maal per jaar grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de mini container kan, zoals bladeren en takjes, nor maal via de huisvuilroute in de mini-contai ner moet worden aangeboden. Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf maandag 16 oktober tot en met dinsdag 31 oktober mel den bij het Kringloop Bedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het 06-nummer van het Kringloop Bedrijf: 06-8212248. Wanneer ophalen? De ‘takkenronde’ wordt in Moergestel gere den op woensdag 8 november 1995. Wel aanmelden De ophaalronde van het snoeihout moet ge pland kunnen worden. Daarom wordt ge vraagd of u wilt melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dit meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk worden gewerkt. Aanmelden kan al leen vanaf maandag 16 oktober tot en met dinsdag 31 oktober bij het Kringloop Bedrijf Oisterwijk, wat telefonisch bereikbaar is op nummer: 06-8212248. Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aan bieden, dan moet u daarvan handzame pak ketten maken die maximaal 1 meter lang zijn. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig opgehaald. De mensen van de ophaaldienst weten immers dankzij uw melding precies waar ze zijn moe ten. met Johan van Oosterhoud Het Waterdrieblad hoort thuis bij de familie van de Watergentianen. ‘t Is een vrij zeldzame en beschermde, overblijvende waterplant met een flinke kruipende wortelstok. Aan het eind van de lange, dikke stengel bevinden zich drie bladeren, die op heel grote klaverbladeren lij ken. Vandaar de naam Waterdrieblad. Linnae us gaf deze plant, die 30 cm hoog is, de mooie naam Menya'nthes trifolia'ta. De bloemen hebben lange steeltjes en staan afzonderlijk aan de stengel. De buitenkant van de bloemen is roze gekleurd. De binnenkant is wit. De behaarde bloemen hebben de vorm van een ster en zijn van vijf bloemblaadjes voor zien. Deze waterplant bloeit van april tot juni. Tijsse zegt in een van zijn boeken, dat ‘deze plant tot een der schoonste onzer inlandsche gewassen behoort’. Hij heeft gelijk; het Water drieblad is een heel fraaie plant. Het leefgebied van het Waterdrieblad is ondiep water, vennen en veenmoerassen. De plant komt in onze nabije vennen zeer weinig voor. Vroeger was het Waterdrieblad nogal alge meen. Ik denk dat de vervuiling van het mi lieu ook hier parten heeft gespeeld. Vroeger werd het Waterdrieblad als medicijn tegen koorts en hoofdpijn gebruikt. Behalve o.a. suikers en pectine bevat de plant ook bit- terstoffen. Vandaar de volksnaam Bitterklaver. Chemisch afval is voortaan gemakkelijker te onderscheiden. Op huishoudelijke produkten die na gebruik bij het chemisch afval horen, staat in het ver volg het teken dat u bij dit artikeltje ziet. Het is een minicontainer met daar een groot kruis doorheen. Een produkt met dat teken moet in de blauwe box voor klein chemisch afval. Het gaat om het apart houden van produkten of produktresten, die schadelijk zijn voor het milieu. Een lege verpakking, ook al staat het teken voor chemisch afval erop, hoeft u niet apart te houden en in de blauwe milieubox te doen. Sinds een aantal jaren wordt enige weken voor carnaval het Pierevariëte' gepresenteerd. Dit jaar gooien we het roer eens om en willen eens zien of Gèssel nog muzikaal talent heeft. Derhalve zullen we dit jaar in plaats van het Pierevarie'te' een liedjesfestival onder de naam Pieregeblèr organiseren. Het winnen de lied zal de titel: ‘Gèssels carnavalslied 1996’, mogen dragen. Om de drempel zo laag mogelijk te houden zullen slechts een zeer beperkt aantal voor waarden, met name gericht op het behoud van het carnavaleske karakter, gesteld worden. Het liedje dat ten gehore wordt gebracht moet in het Nederlands of Gèssels gezongen worden, de tekst moet nieuw zijn, maar de melodie mag eventueel al bestaan. kunt zowel als eenling en als groep optreden. De deelname is geheel vrijblijvend. Alle verenigingen en clubs zul len persoonlijk worden aangeschreven om aan dit evenement deel te nemen. Voorts nodigt C.V. De Pierewaaiers hierbij alle Gèsselse mensen uit, die een beetje durf en zangtalent hebben zich in te schrijven voor het Pierege blèr 1996. Wij hopen dat zoveel mogelijk Gès selse mensen hieraan mee zullen doen zodat uiteindelijk het winnende lied een lied van en voor de Gèsselse mensen zal zijn. Van dit lied zal een opname gemaakt worden welke dan ook tijdens de carnavalsdagen in alle Gèsselse cafe's, herbergen, tapperijen, bars en brasse- rieën te horen zal zijn. Dus klim in de pen en maak een leuk carnavalesk liedje. Misschien heeft ook u wel verborgen muzikaal talent. Wij kunnen ons voorstellen dat u enthousiast wordt maar toch nog met een aantal vragen zit over bijvoorbeeld tekst, melodie of optreden. Daarom zal op 16 november a.s. een infor- matie-avond worden gehouden bij cafe'-res- taurant Hans de Brouwer waar een ieder te recht kan met zijn vragen en/of opmerkin gen. Voor goede suggesties staan wij altijd open. Bel voor opgave en of informatie naar Toos Swinkels, tel. 5133284 of Cees van Esch, tel. 5132343. Wij hopen dat dit nieuwe initiatief een vrolijke noot wordt tijdens het jaarlijkse Carnaval in het Pierewaaiersrijk. georganiseerd, was een grandioos succes. Ruime 650 personen, volwassenen vaak nog fa natieker dan hun kinderen, kwamen met hun vaak imposante verzameling Flippo’s naar de supermarkt om te kijken of er geruild kon worden tegen Flippo’s die men nog niet had. Zondag 29 oktober 1995 viert de Budding Sound Big Band van de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. zijn 15-jarig bestaan. De band geeft ter gelegenheid hiervan een jubileum concert in gebouw ‘De Kunstkring’, Stations straat 3 te Oisterwijk. Het orkest staat onder leiding van Piet van Campenhout. Deze nam destijds het initiatief om leerlingen van de Streekmuziekschool, te vens veelal ook leden van de regionale harmo- nie-orkesten, wegwijs te maken in de swing muziek. Steeds vaker immers wordt deze stijl in de programma’s opgenomen zodat extra aandacht hiervoor noodzakelijk werd. In de loop van de jaren is het orkest uitge groeid tot een succesvol ensemble dat naast de traditionele swing ook funk, rock en disco brengt. Met meer dan honderd nummers in het re pertoire kan de Budding Sound Big Band een gevarieerd programma samenstellen. Vele concerten en begeleidingen van zang, dans, revue, festivals en feesten volgden elkaar op, zowel in Nederlans als in België. Op het concert van 29 oktober a.s. zal de zan geres Ellen Oomen uit Apeldoorn met de ver tolking van enkele bekende composities een gastoptreden verzorgen. Voor dit jubileumconcert zijn kaarten a 7,50 te verkrijgen bij de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o., Schoolstraat 3 te Oisterwijk en op 29 oktober eveneens aan de ingang van de zaal. De jeugdgemeenteraad van Oisterwijk en Moergestel zal zelf weer vergaderen op woens dag 25 oktober om 4 uur ‘s middags in het Raadhuis aan de Lind te Oisterwijk. Wethou der Loosveld van Moergestel zal dan uitleg geven over de nieuw te bouwen sporthal in Moergestel. Wethouder Hora van Oisterwijk zal uitleg geven over de gevaarlijke verkeers situaties en de oplossingen die bedacht zijn om alles veiliger te maken. Verder werken zij na tuurlijk hun eigen agenda af. fiet^rsiü ond enfb

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 8