ni Atrium Chris van Raak Miljoenste paar mocassins van Avang Aphrodite IV RADI Speelgoedbeurs 1995 Bloemsierkunst Bijzondere mijlpaal voor Moergestelse schoenfabriek Expositie Fotogroep Moergestel Thuiszorg Midden-Brabant Afdeling Moergestel Ad van Gils overhandigt het miljoenste paar mocassins aan de heer Maas. AANKOOP VERKOOP TAXATIES VERHUUR I'#W1 Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Donderdag 26 okt. 19.00 u.: (Programma in willekeurige volgorde) - Jeugdraad Oisterwijk - 'Wé zut zèn?’ - Natuur: met Gerard Kuijpers - Herhaling ged. oude uitzending - Schoonmaak vennen - Bromfietscontrole - Pierewaaiers Blaoskapellenfestival Deze uitzending wordt herhaald op zondag 29 oktober om 13.00 uur en donderdag 2 november om 20.30 uur. Stationsstraat 28,5061 HE OISTERWIJK Tel. 04242-87720 Fax 04242-86412 Lid V.B.O. Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het TV-kanaal Kerkstraat 16, Moergestel 013-5133612 WOENSDAG 25 OKTOBER 1995-20e Jaargang-Nr. 880 Begin oktober heeft schoenfabriek Avang een bijzondere mijlpaal in haar bestaan bereikt: Het miljoenste paar mocassins heeft zijn weg gevonden naar de consument. Een feit waar Avang als vooraanstaand fabrikant van dit soort schoenen terecht trots op is. Niet in de laatste plaats is de populariteit van de Avang mocassin te danken aan het sportieve karakter in combinatie met degelijkheid en comfort. Het miljoenste paar is besteld door de heer Kees Maas van de firma Brogues in Laren. De heer Ad van Gils heeft tijdens een feestelijke bijeenkomst het miljoenste paar aan de heer Maas overhandigd. 19.00 uur: uitdelen van volgnummers voor de verkoop, door de medewerkers. Dit om te voorkomen dat bij een te grote drukte de men sen gehinderd worden bij het kijken. 19.30 - 20.30 uur: verkoop. Wij hopen uiter aard op een grote opkomst. Gelieve geen kin deren mee te nemen. Bij de ingang kunnen de kopers op volgorde van nummers de zaal be treden. Graag contante betaling, we kunnen geen cheques accepteren. Om misstanden te voorkomen moeten wij u meedelen dat de leidsters de eerste keuze heb ben. Zij mogen voordat de daadwerkelijke ver koop start kijken wat eventueel voor de peu terspeelzaal bruikbaar is. Dat wordt dan ge kocht en opzij gezet. 22.00 - 22.30 uur: u kunt het speelgoed dat niet verkocht is ophalen en het geld van verkocht speelgoed innen. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u bel len met Marie-Christine van Splunder, tel. 013-5133521. De leden van Fotogroep Moergestel hebben uit het foto- en diamateriaal van het afgelopen seizoen een selectie gemaakt om die aan ieder een, die daarvoor belangstelling heeft, te laten zien. De jaarlijkse expositie wordt een tradi tie. In het eerste weekend van november gaat FoMo de zevende expositie houden in het 12- jarig bestaan van de fotogroep. Er zijn ruim 100 foto’s, kleur en zwart-wit te zien, met daar naast een dia-presentatie. Er is goed fotowerk te bewonderen en een aantal afwisselende kor te diaseries. Regelmatig is fotowerk van leden van FoMo te zien op de vaste expositie-adressen in ons dorp. De komende dagen zijn voor enkele le den van de fotogroep weer spannend vanwege de deelname aan Benevisie, de fotowedstrijd België - Nederland. Of leden van FoMo in de prijzen zijn gevallen word dezer dagen be kend. Geen fotowedstrijd voor kinderen. Na het grote succes van de afgelopen twee jaar, zou een voortzetting te verwachten zijn. De reden dat dit niet het geval is, ligt in het feit dat juist in de maand oktober de kinderen van groep 7 en 8 deelnemen aan het school-thuis- route project (een verkeersproject), waarvan dia-opnames van verkeerssituatie een onder deel zijn. Er is besloten geen twee verschillen de fotografie-onderdelen gelijktijdig door el kaar aan te bieden. Volgende week komen we wat uitgebreider te rug op de fotogroep en de expositie. De expositie wordt dit jaar gehouden in De Kunstkring in Oisterwijk. Zoals wellicht al eerder in dit blad hebt gelezen, is De Kunst kring sinds dit seizoen de nieuwe lokatie van de fotogroep. We rekenen erop dat de gang naar Oisterwijk voor niemand in Moergestel het bezoek aan de expositie in de weg staat. De openingstijden zijn vrijdag 3 november van 20.00 - 22.00 en op zaterdag 4 november en zondag 5 november van 12.00 - 17.00 uur. We hopen u in op de expositie in De Kunst kring te ontmoeten. Avang Schoenfabrieken is al sinds 1860 pro ducent van hoogwaardige kwaliteitsschoenen. Zo’n 35 jaar geleden zagen de heren Van Gils de geitenleren mocassin voor het eerst in Ita lië. Onmiddellijk besloten ze dergelijke schoe nen te gaan maken. Dit had echter nogal wat voeten in de aarde, aangezien de ’mooiweer- schoen’ uit Italië absoluut ontoereikend was uitgerust voor de Nederlandse markt. Zoals Ad van Gils het uitdrukt: ’...was de mocassin zo lek als een zeef en gaf onvoldoende steun aan de voet’. Uitstekende pasvorm en souplesse De heren Van Gils gingen echter niet bij de pakken neerzitten. Ze ontwikkelden een uit stekende pasvorm, zonder concessies te doen aan de souplesse. De oplossing was een ver stevigde hielpartij en een extra steun in de zool. Dat leverde een soepele en nagenoeg on verwoestbare combinatie op die de Avang- schoenen zo kenmerkt. Ze creëerden ’schoe nen met een eigen gezicht’. Bovendien ston den ze er op een hoogwaardig topprodukt te ontwikkelen voor relatief lage Avang-prijzen. De know-how was aanwezig. De fabricage van de doorlopende schacht vormde echter een hindernis, aangezien het een forse investering in nieuwe machines betekende. Een risico dat Avang Schoenfabrieken toch heeft genomen. Gegarandeerde kwaliteit Een paar jaar na hun ontdekking ging de pro- duktie op volle toeren draaien. Niet zonder succes want het miljoenste paar Avang mocas sins heeft dit jaar haar marktintrede gedaan. Ondanks het feit dat de Nederlandse schoen industrie in de laatste 15 jaar terrein moest prijsgeven, wist Avang zich versterkt te hand haven. Om Avang-kwaliteit te garanderen vindt de assemblage en het uitzoeken van grondstoffen nog steeds plaats in Moergestel. Vol vertrouwen de toekomst in! Een groot deel van de produktie bestaat nog steeds uit de alom gewaardeerde mocassin. Met in 1994 een totale jaarproduktie van bijna 100.000 paar schoenen (inclusief 30.000 paar mocassins) en een personeelsbezetting van zo’n 80 vaklieden, ziet Avang de toekomst met vertrouwen tegemoet! Op donderdag 26 oktober a.s. organiseert het bestuur van de peuterspeelzaal ‘Janneke’ de jaarlijkse speelgoedbeurs, dit in de ruimten van de peuterspeelzaal aan de Prinses Mar- grietstraat, Moergestel. U kunt al uw speelgoed dat u wilt verkopen en dat heel en compleet is aan ons aanbieden. Het speelgoed moet goed verkoopbaar zijn, bij voorbeeld losse onderdelen in een plastic zak en geen verkoopprijzen beneden 1,-. Per ar tikel dat u inlevert voor de verkoop komt 25% bovenop het bedrag dat u vraagt. Deze 25% komt ten goede aan de peuterspeelzaal. Boven dien vragen wij aan de inbrenger van het speel goed inschrijfgeld, te weten 2,50 per 10 arti kelen, bij meer dan 10 artikelen vragen wij 5,- inschrijfgeld (bij inschrijving te voldoen). Het programma ziet er als volgt uit: 13.30 - 17.00 uur: inleveren van speelgoed, zoals bijvoorbeeld: fietsen, skelters, schom mels, tenten, zwembad. Verder (rol)schaatsen, lego, playmobil, construx, Fisher Price, pop penartikelen, auto’s kinderboeken, gezel schapsspelen, muziekinstrumenten, compu terspelen etc. p Huidverzorgingsinstituut Tel. 04243 - 1474 ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z en V G.Z.) Thuiszorg midden-Brabant afdeling Moerge stel organiseert in de winter de volgende cur sus: Anders leren denken Deze cursus is bedoeld voor mensen die zich willen trainen in het meer positief denken. Tijdens de cursus leert u wat de invloed van uw gedachten op uw gedrag is en hoe u uw negatieve gedachten en gevoelens om kan zet ten in positieve. Voorafgaande aan deze cursus is er tijdens een informatie-avond over dit onderwerp. Tijdens deze avond wordt de inhoud en opzet van de cursus uitgediept. Aan het einde van de avond kunt u zich definitief opgeven voor de cursus. Datum informatie-avond: maandag 6 novem ber 1995; Aanvang: 20.00 uur; Kosten: gratis; Start cursus: vanaf januari 1996; Locatie: wijkgebouw Moergestel; Aantal bijeenkomsten: 8; Cursus leiding: mevr. T. van Thiel; Kosten cursus: 90,- voor leden en 110,- voor niet-leden; Max. aantal deelnemers: 10 personen. Corrie van Dijk, tel. 5131309 of Marianne van den Meijdenberg, tel. 5133790. Huidverzorgingsinstituut 1 I :::s G O \S3S3S353S3S3S35eS3S3S3ScE35ê. Moergestel niet i s Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond *-* Schoolstraat 5 MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1