KIENEN MET 'DE VURHAAI' Kinderwerk de Waterhoef luidt de noodbel... op vrijdag 20 oktober om 20.30 uur in de kantine van ’De Bosfazant’ Afscheidswedstrijd PJ. van de Berg Grote opbrengst collecte Nierstichting Telkenjare is iedereen weer benieuwd wat er in totaal weer opgehaald is. Als ik nu kijk naar Moergestel, hebben de collectanten zich alle maal van hun sterkste kant laten zien. Ook dit jaar, beste collectanten, kunnen we weer terug zien op een geslaagde collecteweek. Dit zeker Algemene Nabestaandenwet en de nieuwe Bijstandswet Patiëntenbelangenbureau heet voortaan Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg HOOFDPRIJS: Verder zijn er elke ronde schitterende prijzen te winnen. Bevemieuws Afscheid van een beverleidster Wij verwelkomen u graag met 'n lekker kopje koffie met iets lekkers aangeboden door Jumbo Denissen Zonnebloem Winkelochtend Schuld aan de Sociale Dienst MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 PAGINA 9 4 ƒ250 |S a.s. donderdag 19.30 uur bij Audacia Het is de bedoeling van de regering om de bekende Algemene Weduwen- en Wezenwet te vervangen door de Algemene Nabestaan denwet (ANW). Het is de planning dit per 1 januari 1996 te laten plaatsvinden. Voor die zelfde datum staat de invoering van de nieu we Algemene Bijstandswet gepland. De voorgestelde veranderingen hierin zijn zeer ingrijpend. Op de eerste plaats zal de ANW een inkomensafhankelijke voorziening wor den. Dit betekent dat nabestaanden, die zelf ook een eigen inkomen hebben, geen of slechts gedeeltelijk recht hebben op een na- bestaandenuitkering. Patiënten worden steeds zelfbewustere consu menten van de gezondheidszorg. Hun rechten zijn dit jaar vastgelegd in de Wet op de Genees kundige Behandelingsovereenkomst (WGBO) en de Wet Klachtrecht Cliënten Zorgsector (WKCZ). Zo heeft de patiënt recht op duidelijke en vol ledige informatie over een voorgenomen on derzoek, de voorgestelde behandeling en over de ontwikkelingen van het onderzoek, de be handeling en de gezondheidstoestand. Ook heeft, bijvoorbeeld, een hulpverlener de toe stemming van de patiënt nodig alvorens tot Afgelopen zaterdag hebben de bevers afscheid genomen van Petra van Haaren. Petra, die ruim 5 jaar geleden bij de bevers kwam, werd deze ochtend flink in het zonnetje gezet door haar medeleiding, de bevers en door enkele verte genwoordigers van het bestuur. De ochtend stond in het teken van 5 jaar ‘Lijs ter’. Petra werd verkleed als vogeltje door Moergestel gereden en op verschillende plaat sen kwam ze van haar nest om een vogelspel voor te doen. Na de rondtocht dor Moergestel vond op D’n Donk het officiële afscheid plaats. Van de be vers kreeg ze een kanarie in een mooie kooi. Een levende herinnering aan de bevers. In dit stukje willen we Petra nogmaals bedan ken voor alle energie die zij de afgelopen jaren in de bevers heeft gestoken. Samen met haar waren we toch een ijzersterk team, dat door vooral heel veel tijd in de bevers te steken, bin nen de kortste keren leiding gaf aan één van de populairste verenigingen voor kleine kinderen in Moergestel. De populariteit hebben we mede te danken aan Petra’s grote kennis van kinderspelen. Als Pe tra er was zaten we nooit om een nieuw en ori gineel spel verlegen. Gelukkig hebben we in onze logboeken veel van deze spelletjes geno teerd voor de komende jaren. Het zal wennen worden zonder Petra. Maar gelukkig hebben we Danny van de Loo bereid gevonden om ons team weer compleet te maken. We zijn ervan overtuigd dat we met haar de komende jaren ook weer veel plezier zullen gaan maken met de kinderen. Tot slot wensen we Petra veel succes toe bij het vinden van een nieuwe manier van vrijetijds besteding en wensen we Danny een net zo’n fijne en gezellige tijd toe bij de bevers als Petra heeft gehad. Petra bedankt, en Danny veel succes, Suzanne, Frank en Sandra. onderzoek of behandeling over te kunnen gaan. Als de patiënt ontevreden is over de geboden zorg kan deze een klacht hierover kenbaar maken. Op de Piushaven 1-02 in Tilburg, kunnen pa tiënten sinds enkele jaren terecht bij het Pa tiëntenbelangenbureau (PBB) Midden-Bra- bant, onderdeel van het Regionaal Patiënten/ Consumenten Platform (RPCP) Midden-Bra- bant, voor mondelinge en/of schriftelijke in formatie over patiëntenrechten en klachtvoor- zieningen en voor ondersteuning bij bespreek baar maken of indienen van klachten. In eerste instantie zoeken de medewerkers van het bureau samen met de cliënt naar mogelijk heden om de klacht op te lossen. Door het ano niem registreren van de ingekomen vragen en klachten probeert het bureau bovendien knel punten in de zorg zichtbaar te maken. Op deze manier wil het IKG een bijdrage leveren aan de verbetering van de kwaliteit van de zorg. Wanneer structurele tekortkomingen worden gesignaleerd treedt het RPCP hierover in over leg met de betreffende zorgverlener. In 1994 deden 239 cliënten een beroep op het PBB en zij brachten in totaal 263 kwestie aan, dat wil zeggen, 80 vragen en 183 klachten. Vanaf 10 oktober 1995 heet het PBB Informa tie- en klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG) Midden-Brabant. (Er zijn momenteel 30 IKG’s in Nederland). Het nieuwe telefoonnummer van het IKG is: 013-5421035 en van het RPCP is dit: 013- 5441309. Naast haar reguliere taken heeft het IKG Mid den-Brabant onlangs in haar dienstenpakket opgenomen de mogelijkheid om - op locatie - een lezing te verzorgen over de rechten (en plichten) van de patiënt. Bel voor meer informatie naar het IKG (tel. 013-5421035) of het RPCP (tel. 013-5441309). Bij de eerste thuiswedstrijd van het team ont brak onze sterkste man, zodat wij in de zwak ste opstelling aan moesten treden. Dan is het niveatl-verschil toch te groot. Maar ja, het team is ingedeeld in de 1ste klas. Een overwinning zat er ditmaal zeker niet in, ofschoon er toch goed gespeeld werd. Er wa ren zelfs enkele partijen die met een game stand van 19-21 of 21-23 verloren gingen. Op de helft van de wedstrijd was de stand al 0- 5. De zesde partij werd gewonnen door Moerge stel. Tilbria won de resterende partijen zodat de eindstand 1-9 werd. Ban de Cort en Theo Sprengers wonnen 0 maal en Herman Reinders 1 maal. De volgende wedstrijd is op 20 oktober in Til burg tegen Hyperion. $9Iedere maandagavond gelegenheid tot spe len van 20.00 uur tot 22.00 uur in D’n Donk. Er is nog ruimte voor nieuwe leden. Inlichtingen: bel dan 513 3365. dankzij jullie, hiervoor onze hartelijke dank. De collecte-opbrengst bedraagt: 4.117,45, maar dat was niet het totaal. Ook dit jaar werd er wederom een bokkentoer- nooi bij M.T.V georganiseerd, met als hoogte punt het verkopen van een levende bok met opbod. Het ging er hektisch aan toe, maar de commissie-leden hielden de opbrengst goed in de gaten. Het uiteindelijke bedrag viel zeer hoog uit, nl. 1.301,85, fantastisch. Dus moch ten wij in totaal namens Moergestel storten een totaalbedrag van 5.479,30. Namens de Nierstichting aan iedereen veel dank! Ook veel dank aan Rabobank Moergestel, ge meente Moergestel, ’Moergestel-Nieuws’ en M.T.V Moergestel. Hopende tot volgend jaar, Ton Hoffmans. De kinderclub van de Waterhoef is dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Helaas is een van onze vaste medewerkers genoodzaakt haar werkzaamheden neer te leggen vanwege ge zondheidsredenen. Dit betekent dat we eigenlijk per direct op zoek zijn naar een creatieve duizendpoot die op de woensdagmiddag van 14.00 uur tot 15.30 uur samen met een 40-tal kinderen een leuke mid dag wil beleven. We zoeken iemand die naast het draaien van de club ook tijd, energie en zin heeft om een groot gedeelte van de voorbereiding op zich wil nemen. Dus het maken van een voorbeeldje, het geven van uitleg aan de kinderen en de begeleiding, het bijhouden van de voorraad en het bestellen van nieuwe materialen. Wij bieden een gezellig team waarbij samen werking en het bieden van kwaliteit hoog in het vaandel staan. Het motto: ‘we doen het goed of we doen het niet’ staat bij alle vrijwilli gers hoog aangeschreven. Dus niet zomaar een middagje knutselen met de kinderen, maar Op maandag 6 november organiseert De Zon nebloem in samenwerking met Vroom en Dreesman in Tilburg een winkelochtend voor Zonnebloemgasten. Zou U graag eens een ochtend winkelen in V D, maar bent U slecht ter been, of rolstoel- gebonden? Geen nood, de medewerkersters van De Zon nebloem afd. Moergestel helpen U graag. De Zonnebloem regelt het vervoer. Kosten voor vervoer: 5,-. Een kop koffie met gebak worden U gratis aangeboden. Zoals bij alle activiteiten van De Zonnebloem hoeft U geen lid te zijn van De Zonnebloem. Vertrek: 9.00 uur. Thuiskomst: 12.30 uur. Opgave is mogelijk tot 28 oktober 1995. Voor opgave en inlichtingen: mevr. P Verhey- en, tel. 513 2351; mevr. M. van de Ven, tel. 513 1938; mevr. A. de Kort, tel. 513 1547. De Zonnebloem wenst U alvast een prettige winkelochtend. Belangrijk voor de nieuwe ABW is dat er ook een sollicitatieplicht gaat gelden voor alleen staande ouders met kinderen ouder dan 5 jaar. Van eventuele verdere gevolgen houden wij u op de hoogte. Huursubsidie/woonkostentoeslag Zoals U wellicht weet is de termijn om huur subsidie aan te vragen voor het tijdvak 1 juli 1995 -1 juli 1996 op 1 oktober jl. gesloten. Voor mensen die geen aanvraag huursubsidie heb ben ingediend, en denken dat ze er wel voor in aanmerking hadden kunnen komen, bestaat er de mogelijkheid om woonkostentoeslag aan te vragen bij de Sociale Dienst. Woonkostentoe slag is een soortgelijke voorziening als de huur subsidie. Wacht niet te lang met het aanvragen waar hij vanaf zijn zestiende in stond. Zelf zegt hij dat hij de hardste (gebroken teen) en grap pigste (licht uit/aan) speler was. Een ding is zeker, hij hield door zijn altijd positieve en fa natieke houding een elftal bij elkaar, ook als het niet goed ging. Vanaf het begin van het seizoen speelt PJ in het vierde, waar een aantal andere bekende cracks uit het jongste verleden van Audacia 1 spelen. Maar soms denkt hij, als hij dinsdag- of donderdagavond rond half acht op de bank zit, moet ik nu eigenlijk niet trainen? Dus kom allemaal kijken naar zijn afscheids wedstrijd, want als iemand het verdient, is het Pieter-Jan wel! van woonkostentoeslag, want de verstrekking van woonkostentoeslag gaat pas lopen vanaf het moment van aanvraag. Het is belangrijk U te wijzen op het feit dat bijstandsschulden die in het afgelopen jaar zijn ontstaan met ingang van 1 januari 1996 gebru- teerd zullen worden. Daar waar U tot 1 januari kunt volstaan met het betalen van de netto- schuld, wordt deze schuld met ingang van het nieuwe jaar automatisch vermeerderd met de door de gemeente afgedragen premies. Anders gezegd: U dient na 1 januari méër terug te be talen aan de Sociale Dienst! Bent U in de financile positie om Uw schuld voor 1 januari (gedeeltelijk) af te betalen, dan doet U daar verstandig aan. Het scheelt U aanmerkelijk! Rechtswinkel Tilburg, Stadstraat 2. Open spreekuur: maandag t/m donderdag van 14.00 uur tot 20.00 uur. Juni jl. besloot de welom bekende Pieter-Jan van de Berg te stoppen met selectievoetbal bij Audacia. Na twintig jaar de beste te zijn ge weest vond hij het welletjes. Door de druktes van het begin van een nieuw seizoen hebben wij hem nooit goed kunnen bedanken voor de fantastische jaren bij de selectie. Morgen bedanken wij hem in de vorm van een afscheidswedstrijd van het succesvolle 2e elf tal van vorig jaar tegen het huidigd eerste elf tal van RKDSV. Dit is het elftal waar de goede vriend van PJ en voormalig trainer van Auda cia Rene van Esch de leiding heeft. PJ was al die jaren het boegbeeld van de selec tie van Audacia. Vooral koppend heeft hij vele goals gemaakt in de glorietijd van het eerste, juist ook hefaanleren van nieuwe technieken en het stil staan bij sociale aspecten zoals sa menwerken en omgaan met elkaar staan cen traal. Ook kan de kinderclub nog mensen gebruiken die tijdens de aktiviteit zelf aanwezig zijn om hulp te bieden daar waar nodig is. Dus men sen die niet de gehele voorbereiding willen doen maar het wel erg leuk vinden om een crea tieve woensdagmiddag met een 40-tal kinde ren wil beleven. De vrijwilligers van de Waterhoef zijn allen verzekerd via de ongevallen verzekering en krijgen eens per jaar een feestavond aangebo den door het bestuur van het wijkhuis. Bruist U van de energie en bent U net als ons ook van mening dat de kinderclub van de Waterhoef moet blijven bestaan, meldt U zich dan aan als vrijwilliger. Dit kan door kontakt op te nemen met: Marina Habraken, tel. 013-52 86985. Ook voor meer informatie kunt U met haar kontakt opnemen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 9