Bouillonsalade Hamlappen 2»50 2.50 LECOIFFEUR 6»95 5,45 Slagerij J» van Zon-Reyrink GOLDWELL UIT EIGEN KEUKEN Zo is er maar éénl Een teken voor huishoudelijk chemisch afval Loopgroep Physique succesvol in Hart van Brabantloop en Eindhoven Dameskorendag ‘Cantate Domino’ Ophalen huisvuil en GFT-afval CADEAU Geldig van donderdag 19 t/m woensdag 25 oktober 1995 100 gram 500 gram Gevulde stokbroden Kant en klaar stoofvlees Babi Pangang Van uw speciaalslaserij uit eigen keuken: Gekookte ham 100 gram Rauwe ham 100 gram Rootven 35 5066 AT Moergestel Tel. 013 - 513 2221 IEDERE WOENSDAG 1 kg Gehakt 1 kg Verse worst 11?° Nieuwe manier van haarverzorging! Chemisch afval is voortaan gemakkelijker te onderscheiden. Op huishoudelijke produkten die na gebruik bij het chemisch afval horen, staat in het ver volg het teken dat u bij dit artikeltje ziet. Het is een minicontainer met daar een groot kruis doorheen. Een produkt met dat teken moet in de blauwe box voor klein chemisch afval. Het gaat om het apart houden van produkten of produktresten, die schadelijk zijn voor het milieu. Een lege verpakking, ook al staat het teken voor chemisch afval erop, hoeft u niet apart te houden en in de blauwe milieubox te doen. Mede namens de ophaaldienst is het verzoek aan u rekening te houden met de wijziging van het tijdstip, waarop uw container voor huis vuil en GFT-afval wordt geledigd. Wilt u er dus voor zorgen dat uw container tijdig aan de kant van de weg komt te staan. Top-thema collectie in de bibliotheek Moergestel Sinds 1 oktober beschikt de bibliotheek over een Top-thema collectie. Deze collectie bestaat uit een 25-tal zeer fraaie en kostbare boeken over een onderwerp. Vandaar de naam Top-the ma collectie. Deze collectie blijft een half jaar in de biblio theek en zal daarna vervangen worden door een andere collectie. De huidige collectie gaat over het onderwerp: Geschiedenis. U vindt er boeken over: De Tweede Wereld oorlog, Mensen in de steentijd, de Azteken, de geschiedenis van de cartografie, enz. Kenmerkend voor deze boeken is dat deze veelal niet te vinden zijn in de doorsnee col lectie van een bibliotheek. Dit omdat het hier vaak om zeer kostbare werken gaat. Door een dergelijke collectie te huren zijn wij in staat om U toch met deze boeken kennis te laten maken. De Top-thema collectie is opgesteld tegenover de balie in de bibliotheek, naast de nieuwe boe ken. Tot ziens in de bibliotheek! In de vroege uren van 30 september meldden de eerste lopers en begeleiders van loopgroep Physique zich in het nog door ochtendnevel omsluierde KUB-sportcentrum. De laatste instructies voor deze grote estafette loop door het Middenbrabantse platteland werden daar aan de gespannen lopers en hun begeleiders gegeven. Voor de Moergestelse coördinatoren was het extra spannend omdat dit jaar deze rol voor het eerst werd vervuld door Leo Bogaers en Piet van de Schoot. Bei den, fervente lopers, zullen zich in een wat vreemde positie gevoeld hebben. Toen om 7.30 de eerste lopers werden wegge schoten, bleek dat dit jaar 98 ploegen aan dit grootschalige evenement deelnamen. Ze kwa men voor een groot deel uit Nederland, maar ook Schotland en Tsjechië waren vertegen woordigd. Door de goede prestaties van de laatste jaren leefde bij een deel van de Moergestelnaren de hoop dit jaar bij de eerste 10 te kunnen eindi gen. De samenstelling van de lopersgroep was op het inlossen van deze hooggespannen ver wachting gericht. Bijna 100 ploegen met 15 lopers en vele bege leiders door het Brabantse landschap loodsen is een zware, bijna onmogelijke taak. Toch slaagt het organiserend comité' daar bijna elk jaar in. Daar in zo’n groot veld over de hele dag genomen de tijdsverschillen wel erg groot worden en dus op het eind van de dag de we gen waarop het lopersgilde zich beweegt wel erg lang afgezet moeten worden, wordt het ge hele peloton op drie plaatsen tot stilstand ge bracht. De tijdsverschillen worden gemeten en na enkele tijd wordt het hele pak weer wegge schoten. In de eerste serie leverden de Physiquelopers Mientje Bayens, Richard, Thieu Bruurs, Kees de Kok, Rico Salvetti en Annie vanRoessel een prima prestatie. Annie van Roessel die voor het eerst meeliep zette (zoals dat in het sportjar- gon heet) een prima tijd neer en finishte in haar serie zeer verdienstelijk als 9de. Na de herstart bij de roeivereniging Vidar spoedden de 98 ploegen zich in de richting van Oirschot. Ook deze Moergestelnaren op weg naar het dorp met een van de mooiste pleinen van Nederland waren net als de andere Physique-atleten die dag in een bijzonder shirt gehuld. De spon sors; Sportschool Physique, Schoenwinkel LigtvoepNimco, Herberg de Veerkes en Sport- huis Koenraad schonken de lopers een speciaal voor deze gelegenheid ontworpen en vervaar digd T-shirt. Ook JUMBO supermarkt lever de een gewaardeerde bijdrage door zorg te dra gen voor de lunchpakketten van alle lopers en begeleiders. In deze etappe deden de lopers en loopsters het wel bijzonder goed. In deze fase werd dan ook de hoogste gemiddelde snelheid van alle Moergestelse atleten gelopen door Marcel Bruurs. Gedurende 41 minuten liep hij een snelheid van 17,5 kilometer per uur. Ook de prestatie van Mieke de Groot en Ad Oerle- mans mocht er zijn. Na de herstart in Oirschot was het volgend doel het Longa terrein in Til- Zaterdag 7 oktober vertrokken onze dames van het Parochiekoor naar Beek en Donk, waar zij deelgenomen hebben aan een Dameskorendag. De Dameskorendag die elk jaar gehouden wordt en gestimuleerd door Gregoriusvereni- gingen uit Den Bosch. Uit vele dorpen uit de omgeving waren ze ver tegenwoordigd om hun gezang te laten horen, aan een kritische jury. In totaal waren 13 koren aanwezig die elk een verplicht nummer en een zelfgekozen nummer ten gehore brachten. De plaats van handeling was de H. Michaël- kerk in Beek en Donk. Uit de toespraak van de Hr. Felix, voorafgaand aan de uitreiking van de juryrapporten sprak hij het volgende. Er is sprake van een behoorlijk niveau. De duidelijkheid van de tekst bij het zingen. En ook de behandeling van de stemvorming was zeer goed. Ook onze dames uit Moergestel mochten met een GOED juryrapport naar huis terug keren. Wij hopen dat ons koor in onze parochie op een goed niveau mag blijven zingen, daarom nodigen wij zowel dames als heren in onze pa rochie uit, om eens tijdens de repetitie te ko men luisteren. U kunt elke donderdagavond in ons parochiecentrum naast de kerk komen informeren en kennis maken met onze werk groep ‘het koor’. Vanaf 19.00 uur zijn de dames aanwezig en de heren maken het koor weer tot een geheel om 20.00 uur. Tijdens de koffiepauze, die altijd heel gezellig is, kunt U kennismaken met onze koorleden, die U graag ten dienste staan. Het bestuur, van Gemengd Kerkkoor Cantate Domino. Tob een ‘After Wedding Party’ voor onze KPJ- leden. Cadeau’s en gelukwensen voor dit kers verse bruidspaar kunnen die avond bij D’n Tob ingeleverd worden, dan zorgen wij dat het bruidspaar die alsnog krijgen. Dus kom naar D’n Tob, aan vang: 21.00 uur. PS. Feestkleding gewenst! Auto-oriëntatietocht Houdt zondag 12 november alvast vrij, want dan organiseren wij weer onze jaarlijkse terug kerende auto-oriëntatietocht. Met ingang van deze maand wordt bij het op halen van huisvuil en GFT-afval een derde wagen ingezet. Dat kan betekenen, dat de vuil niswagen op een ander tijdstip dan u gewend bent, bij u in de straat komt. Dit geldt zowel voor de bebouwde kom als daarbuiten. burg waarbij ook ons dorp werd aangedaan. Bert Kaptijn, Jaap de Groot, Margriet Salvetti en Jan de Jong waren in deze etappe de ren ners die de Moergestelse eer hoog moesten houden. Zij sloten zich aan bij de goede pres taties van hun voorgangers. Nog steeds hoor de een plaats bij de eerste tien bij de mogelijk heden. Jammer echter dat een van de lopers zo onhandig was om meteen na de herstart in Oirschot onnozel tegen een paaltje op een fiets pad te lopen, ten val te komen en een aantal minuten te verliezen. Na de herstart was het de beurt aan Wim Stads en Kim Ligtvoet. Vanaf het Longaterrein werden een kwartier voor de heren de dames gestart die over een parcours van 3,9 kilometer naar de finish snel den op het drukbezochte Piusplein. De heren liepen met een klein extra lusje hetzelfde par cours. De finishlopers van Physique, het duo Kim en Wim, presteerden hier voortreffelijk. Hoewel volgens onze gegevens Kim de jong ste deelnemer was en vooral op dit deel van het traject gewoonlijk de beste lopers worden ingezet slaagde zij erin de veertiende plaats te behalen. Ook de gemiddelde snelheid van Wim Stads; 16,9 kilometer per uur is het ver melden waard. Pas daarna kon de organisatie starten met het opmaken van het klassement. Het was pas na middernacht dat een groot gedeelte van lopers en begeleiders, verzameld bij sponsor De Veer kes kond gedaan kon worden van de einduit slag: de twaalfde plaats. Het doel was niet he lemaal bereikt. Maar ook deze sportieve pres tatie en het verloop van de dag kon bij een ie der voldoende tevredenheid teweegbrengen. Naar verluidt bleef het aldaar dan ook nog lang onrustig. Een week later lieten Hans van Gils en Rien Schilders de vonk van loopgroep Physique nog eens branden in Eindhoven. Hans, een week daarvoor nog fietsend begeleider bij de Hart van Brabantloop, liep zijn eerste halve mara thon in 1.45 uur en Rien Schilders rondde de koningsafstand; de marathon afin 3.35 uur. Wanneer U de komende weken een wandelin getje makend in het Moergestels buitengebied voorbijgesneld wordt door een dampende, hij gende en bezwete hardloper, dan is de kans groot dat u te maken heeft gehad met een van de vele lopers van Physique die zich voorbe reidt op de Zevenheuvelenloop op 19 novem ber in Nijmegen. bk ’After Wedding Party’ Op vrijdag 20 oktober is het dan zover. Dan trouwen Johan Monique, twee van onze be stuursleden, met elkaar. Om dit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, houden we op vrijdagavond 20 oktober in D’n Speklappen kilo Varkenslappen 500 gram ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243 -1769 Bij aankoop van twee LE COIFFEUR produkten gratis 'n FINISH produkt naar keuze. --J.. PAGINA 7 f 2.00 5.00 Bij een volgespaarde kaart ontvangt u gratis haarverzorgingsprodukten tw.v. tl. 25,-. samen voor Kies uw persoonlijke manier van haarverzorging! Rootven 35, 5066 AT Moergestel Tel. 013-513 2221 Elk type haar is anders. En heeft zo z'n eigen verzorging nodig. Lang haar bijvoorbeeld stelt immers andere eisen dan fijn haar. Daarom werken ze bij Kapsalon 'Aksent' met de vernieuwde Le Coiffeur. Deze haarverzorgingsserie van Goldwell is exact afgestemd op de verschillende condities van het haar. En biedt een oplossing voor elk haarprobleem. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 MAANDAG

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7