natuurlijk F R --o KORFBAL*? Moergestel Zoekertjes... Audacia-nieuws Zo is er maar éénl Judo vereniging St. Jan ’Crescendo’ naar Korendag Wie wordt DE kampioen driebanden van Moergestel? Met de ’takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af Korendag in Oisterwijk ■J Hoe Zoekertjes insturen? 2 o 2 U hebt geen toekomst zonder boeren en tuinders: boeren en tuiders hebben geen toekomst zonder U! Ontspanningsavond 5. V. Roef! Handbal Handbal is altijd raak! Een klein beetje beter is voldoende voor de winst AUDACIA PUPILLEN Hoe aanmelden? Wanneer ophalen? Wel aanmelden Hoe aanbieden? Handboogschieten Najaarsuitstapje ’95 Speurtocht en slaapfeest AUDACIA JUNIOREN Voel je thuis in je sport PAGINA 8 Bestuur N.C.B. Moergestel. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! 0-7 5-3 2-1 5-7 0-4 12-3 1-5 1-0 1-7 0-8 8-1 1-2 3-2 2 c 02 O a h h I s 2 (U c 1- 0 2- 2 1-1 1-2 1-5 7-5 3- 2 4- 2 3-1 0-4 neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond Door de plannen van de regering verdwijnen de komende jaren tientallen banen in de gemeente Moergestel. Werkgelegenheid die niet verloren hoeft te gaan bij een beter mestbeleid. Wij heb ben hier in onze gemeente de afgelopen jaren al veel gedaan aan het milieu. Zo is de ammonia- kuitstoot sinds 1985 teruggedrongen met 33 pro cent. We voldoen daarmee aan de landelijke eisen. Ook de fosfaatproduktie is met een kwart verminderd. Daarnaast is fors geïnvesteerd In mestopslag, milieu vriendelijke mestaanwending en andere milieuverbeteringen. We gaan daarmee ook de komende jaren gewoon door. Een rendabele bedrijfsvoering dreigt ons boeren en tuinders door de regering nu onmogelijk te worden gemaakt. Zonder inkomen kunnen we ook niet meer investeren in het milieu. Daarom protesteren we bij het gemeentebestuur tegen de plannen van de landbouwminister Van Aartsen en milieuminister De Boer. Want ook onze ge meente heeft belang bij een gezonde boe renstand. Met de voorstellen van Van Aartsen en De Boer zal het platteland kapot gaan. Dit kun nen wij, en ook U, niet laten gebeuren. Boeren zorgen niet alleen voor het dagelijkse voedsel en tal van andere nuttige zaken, maar on derhouden ook een groot deel van het landelijk gebied. Zonder boeren geen toekomst! Steun ons en dring zelf bij de politici en be leidsmakers aan op een rechtvaardig en boer waardig mestbeleid. Zoals U in de uitnodiging heeft kunnen lezen, wordt donderdag 19 oktober een gezellige Moer- gestelse avond die in het teken van ons aller Moergestels talent staat! Een spetterende dansvoorstelling door dansgroep Trend; lachen, gieren, brullen met de U aller be kende cabaretgroep Ikuu. Ook is er tijd om een rustig met elkaar te praten onder het genot van een hapje en drankje. Kortom een avond voor Jong en Oud! Wij verwachten U dan ook allen op donderdag 19 oktober a.s. om 20.15 uur in ’t Draaiboompje. Laat U nog wel even voor 17 oktober a.s. weten met hoeveel personen u komt? Dit kan telefo nisch bij een van de bestuursleden of bij de secre- taresse Tel.nrs: Wim van Haaren: 5131403; Ad Kete laars 5131467; Frans Verhoeven 5132406; Ine van Haaren 5133468; Peter Swinkels 5133284; Lian Kocx 5132954. Pak de telefoon en bel! Het wordt een sensatio nele avond! 14.30 12.00 12.00 10.00 12.00 10.00 11.30 12.30 11.30 10.00 Zondag 1 oktober behaalde Judovereniging St. Jan in Goirle op de Interscholaire Clubkampioen- schappen tussen Berkel-Enschot, Moergestel en Diessen maar liefst 11 bekers. Ie Plaats: Bramde Bont; Niels van den Broek en Pepijn Gaalman. 2e Plaats: Jorg van de Mierde en Hans Hooijen 3e Plaats: Twan van den Broek, Tim Verheijen, Raoul op ’t Hoog, Erik Roozen, Anton de Ko- ning en Twan Harms. De herindeling met Oisterwijk begint steeds dichterbij te komen. Daarom is het goed om aan uitwisselingen te beginnen met verenigingen. Zo wil gemengd zangkoor Crescendo starten om het korenconcert van ’Zang en Vriendschap’ mede op te luisteren en haar stemmen ten gehore te brengen. Wederom zullen er diverse uiteenlopende liede ren gezongen worden. U bent als supporter of sympatysant van Crescendo van harte welkom, en wel op zondag 15 oktober in de Kunstkring in Oisterwijk. Aanvang is gesteld op 13.30 uur. Wij wensen u een bijzonder gezellige middag toe. Bestuur Crescendo. In het kader van het groenstructuurplan ’Moer gestel spuit er uit en natuur er in’, zijn we dit voorjaar weer gestart om op meerdere plaatsen ecologisch groenbeheer toe te passen. Een van de plaatsen is een parkje dat gelegen is achter de Kriekenakker in wijk Oistelvoirt. Het is een ter rein van ongeveer 4000 vierkante meter. Het grootste gedeelte bestond uit een gazon dat we kelijks werd gemaaid. Ook was een gedeelte aan geplant met bosplantsoen dat intensief werd on derhouden. Door een dergelijke manier van on derhoud was er voor natuurontwikkeling geen plaats. In het voorjaar is begonnen een gedeelte van het grasveld aan te planten met bosplantsoen. De struiken die zijn aangeplant zijn voorname lijk inheemse soorten zoals bijv: waterwilg, Gel derse roos, mispel, vuilboom, botanische rozen, vlier, enzovoorts. Tevens is de manier van onder houd over het gehele terrein veranderd. De be planting zal niet meer geschoffeld worden, zodat kruiden zich kunnen ontwikkelen. Ook het maai- beheer is anders geworden, vanaf dit voorjaar worden de buitenste randen van het grasveld nog maar 1 a 2 keer per jaar gemaaid. Door deze vorm van beheer zal er een natuurlijke overgang ontstaan tussen het speelveld en de beplanting. Door dergelijke maatregelen zal de natuurwaar de vergroot worden, zodat er meerdere planten en diersoorten een kans krijgen. Uit een planten-inventarisatie die in mei dit jaar is gedaan, is gebleken dat er al 45 verschillende soorten kruiden voorkomen. Enkele van deze soorten zijn ondermeer vlasbekje, margriet, ro de klaver, kromhals, hopklaver enzovoorts. We hopen zo de basis te hebben gelegd voor een speelterrein in een natuur-vriendelijke omgeving. Uitvoerder ecologisch groenbeheer Philip van Hilst. Wederom wordt in café ’de Klaore’ in de maand januari HET driebandentoumooi gehouden. Degenen die vorig jaar in het hoofdtoumooi mee gespeeld hebben zijn automatisch geplaatst. De opengevallen plaatsen worden opgevuld met de winnaars van de voorronden die tussen Kerst mis en Nieuwjaar plaatsvinden. Opgave met betaling van ƒ5,- dient te geschie den voor 30-11- 1995. Tevens dient men aan te geven op welke dat men niet kan zodat daar zoveel mogelijk rekening mee kan worden gehouden. Het eigenlijke tournooi is op de volgende dagen gepland: Eerste ronde: vrijdag 5 januari; zaterdag 6 janua ri; zondag 7 januari; zaterdag 13 januari; zondag 14 januari. Kwart finales: zaterdag 20 januari, zondag 21 januari. Halve finales en finale: zondag 28 januari. Opgeven bij café ’de Klaore’ of bij Jac van Riel. Uitslagen: MAA: Havedo - Roef! 16-6 MAB: Roef! - RHV2-13 JAA: Roef! - White Demons9-15 DJB: Roef! - EBHV11-13 HJB: Roef! - DESK4-9 HES: Roef! - DESK19-16 De Mini’s speelden een Driekamp in de Vonder. Ze speelden heel goed samen en kwamen dan ook als beste uit de bus. Na 4 wedstrijdjes was de stand: 1. Roef, 7 punten; 2. Elshout 3 punten; 3. DESK 2 punten. De veldkompetitie is afgelopen. We hebben leu ke wedstrijden gespeeld en weer een kampioen in onze vereniging: de Heren Senioren (on geslagen). Ik heb nog geen programma van de zaalkompe- titie binnen, maar let op: 15 oktober beginnen de Heren Senioren 2 21 oktober beginnen de andere teams. Houdt hier rekening mee! Donderdag 19 oktober: Schoolhandbaltoernooi voor groep 6, 7 en 8. Audacia - GFC ’931-0 Tegen en ploeg die nog maar één punt heeft be haald in de competitie lijkt een overwinning als die ploeg op bezoek komt een fluitje van een cent. Niets is echter minder waar, want ook GFC ’93 maakt in het veld waar dat zij niet zo maar naar de slachtbank worden gevoerd. Er zullen nog zeker ploegen volgen, die punten laten lig gen in hun confrontatie met GFC. Audacia was nu gelukkig dat dat niet gebeurde. Uitgerekend Willem van Assouw was het die in de 37e minuut van de eerste helft zijn eerste doel punt voor de hoofdmacht kon scoren en werd daardoor plotseling veel gevaarlijker in de voor hoede, dan hij voorheen was. Ook Sander Smits, eveneens een 18-jarige, trok zich aan het'succes van Willem op. Audacia kwam mede door het voortreffelijke optreden van keeper Hans Fey verder niet meer in gevaar. Het zou zelfs veel meer in de rede liggen dat een ruimere score zou worden behaald, doch de 2-0 of 3-0 kwam niet tot stand. Dat zijn zorgen voor de trainer om meer stootkracht in die voorhoede te brengen, immers door de drie punten die nu zijn behaald, is Au dacia een tegenstander waarmee rekening moet worden gehouden. Uitslagen: Audacia 1 - GFC ’93 1 Gilze 2 - Audacia 2 Audacia 3 - RKDSV 2 SET 4 - Audacia 4 Audacia 5 - DESK 6 Taxandria 9 - Audacia 6 Audacia 7 - Hapert 7 LONGA 8 - Audacia 8 Audacia 9 - Beerse Boys 5 DEES 5 - Audacia 10 Programma zondag 15 oktober: Spoordonkse Boys 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Virtus 2 Jong Brabant 3 - Audacia 3 Audacia 4 - Were Di 3 Baardwijk 4 - Audacia 5 Audacia 6 - SVSSS 6 Netersel 2 - Audacia 7 Audacia 8 - Oisterwijk 4 Spoordonkse Boys 7 - Audacia 9 Audacia 10 - Nevelo 8 Uitslagen: Beerse Boys 2 - Audacia Dl Velocitas ’31 - Audacia D2 Audacia El - Taxandria 1 Oirschot Vooruit 2 - Audacia E2 Sarto 12 - Audacia E3 Audacia E4 - Oirschot Vooruit 5 Audacia F1 - Jong Brabant 1 Sarto 8 - Audacia F2 Audacia F3 - Uno Animo 4 Programma zaterdag 14 oktober: Deze zaterdag zijn de voorronden van het 4 te gen 4-spel. Ook Audacia doet daar natuurlijk aan mee. De D- en E-pupillen die daaraan meedoen krijgen dat van de eigen jeugdleider te horen. Ook bij Audacia worden voorronden gehouden voor de E-pupillen. Zo’n 80 E-pupillen zullen bij Audacia strijden voor de finaleplaatsen. De D- en E-pupillen die uit moeten worden om 9.15 uur in de kantine verwacht. De E-pupillen MOERGESTEL-NIEUWS’WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 Heeft u grof snoeihout, waarmee u geen weg weet, dan is de ’takkenronde’ dé manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met het Kringloop Bedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om twee maal per jaar grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de mini-container kan, zoals bla deren en takjes, normaal via de huisvuilroute in de mini-container moet worden aangeboden. Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf maandag 16 ok tober tot en met dinsdag 31 oktober melden bij het Kringloop Bedrijf Oisterwijk. Dat kan tele fonisch via het 06-nummer van het Kringloop Bedrijf: 06-8212248. De ’takkenronde’ wordt in Moergestel gereden op woensdag 8 november 1995. De ophaalronde van het snoeihout moet gepland kunnen worden. Daarom wordt gevraagd of u wilt melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dit meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk worden gewerkt. Aanmelden kan alleen vanaf maandag 16 oktober tot en met dinsdag 31 oktober bij het Kringloop Bedrijf Oisterwijk, wat telefonisch be reikbaar is op nummer: 06-8212248. Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aanbie den, dan moet u daarvan handzame pakketten maken die maximaal 1 meter lang zijn. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig opgehaald. De mensen van de ophaaldienst weten immers dankzij uw melding precies waar ze zijn moeten. Op zondag 15 oktober a.s. organiseert gemeng de zangvereniging ’Zang en Vriendschap Oister wijk’ haar jaarlijkse korendag! Naast een optreden, voor en na de pauze, van ons eigen koor, zal ook gemengd koor ’Crescendo’ uit Moergestel haar medewerking verlenen. Als intermezzo is er een optreden van de beken de Volksdansgroep ’Mie Katoen’ uit Tilburg, die het geheel met een serie Hongaarse dansen komt opluisteren! Vooruitlopend op de samensmelting van de ge meenten Oisterwijk en Moergestel, heeft onze vereniging gemeend nu al een ’verbroederings- concert’ te moeten organiseren. Het vervolg hier op vindt plaats in Moergestel, op 24 maart a.s., daar ons koor dan mee zal doen met een lente- concert van ’Crescendo’. Wij nodigen iedereen uit te komen genieten van deze culturele manifestatie!!! De korendag wordt gehouden in ’De Kunstk ring’, Stationsstraat 3 te Oisterwijk. Aanvang: 13.30 uur en de toegang is gratis! Om ongeveer 16.30 uur hopen beide koren deze dag af te sluiten met een gezamenlijk ’finalestuk’! Op vrijdag 13 oktober gaan we handboogschie ten bij ’t Stokske. We vertrekken om 20.15 uur gezamenlijk vanaf D’n Tob richting ’t Stokske, waar we om 20.30 uur kunnen beginnen met het spannen van de bogen. Voor leden is deze acti viteit gratis. Niet-leden betalen de gewone prijs. Zoals de meesten van jullie al wel in het KPJ- krantje gelezen hebben gaan we op zaterdag 14 oktober met 2 bussen naar Schaijck. We gaan daar zalencomplex ’Rockefeller’ bezoeken. We vertrekken om 21.00 uur (precies) vanaf het St. Jansplein. Kosten voor niet-leden bedragen voor de busrit heen en terug 12,50 per persoon. Tot ziens bij KPJ Moergestel! die thuis spelen worden om 9.30 uur verwacht. De volgende pupillen zijn zaterdag 14 oktober vrij: Audacia E3, Audacia E4, Audacia Fl, Au dacia F2 en Audacia F3. Vrijdagavond 13 oktober (de laatste vrijdag vóór de herfstvakantie) is er voor de pupillen van de E2, E3, E4, Fl en F2 en de voetballertjes die al leen nog maar trainen weer van alles te beleven. Omdat ons eigen clubhuis dan al bezet is, speelt alles zich af in en rond Den Donk aan de Bosstraat. We verwachten de F-pupillen mét hun leiders en de jongens die allen nog maar trainen om 18.00 uur. We hebben dan een speurtocht met na afloop een knetterende verrassing... Het is dan al donker, dus neem je zaklamp mee! Jullie kunnen om 20.30 uur weer worden opgehaald. De E-pupillen mét hun leiders verwachten we om 19.00 uur. Bepakt en bezakt, want degenen die willen kunnen een nachtje blijven slapen. Nou, slapen... Hiervoor moet je je wel opgeven, dan weten wij op wie we allemaal moeten reke nen. De volgende morgen kunnen jullie weer worden opgehaald om 9.00 uur. Als het slecht weer is gaat het voor de F-pupillen niet door (en stellen we het uit tot het voorjaar). Voor de E-pupillen gaat het dan wél door, maar dan vanaf 20.00 uur. Bij twijfel bel je even Mie- ke Hooghiemstra, tel. 1362 of Jeanne Denissen, ten 3412. Uitslagen: Audacia Al - SSC ’45 Sarto - Audacia BI Audacia Cl - Willem II Jong Brabant - Audacia C2 Zaterdag 14 oktober geen programma. Uitslagen: Pup. 1: Roef! - Rosoio3-1 Pup. 2: Roef! 2 - Rosoio 20-0 Asp.: Roef! - Vriendschap 27-2 Sen. 1: DSV - Roef! 13-5 programma 12 oktober Aanwezig: Recr.: Roef! - Hilko19.30; 18.45 Programma 15 oktober Vertrek: Sen. 1: Geko 4 - Roef!13.00; 11.45 Het komend weekend zijn de andere teams vrij i.v.m. herfstvakantie. Veel plezier allemaal!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 8