Raadhuisstraat 1 ook tegen de vlakte Intekenen op het boek over de Moergestelse schoenmakers 'Wè zut zèn?' Fotogroep Moergestel Intekening op het boek over de Moergestelse schoenmakers door: Expositie Fotogroep Moergestel De jaarlijkse expositie van FoMo (fotogroep Moergestel) komt steeds dichterbijIn het eerste weekend van november (3, 4, 5) is het zover. Voor de eerste maal vindt de expositie plaats in de Kunstkring in Oisterwijk. Wederom is de ex positie groots opgezet. De voorbereidingen zijn dan ook intensief, de komende clubijeenkomst (donderdag 12 oktober) staat geheel in het teken van die voorbereiding. Besproken wordt hoe de indeling van de zaal zal zijn, waar ieders foto’s komen te hangen. Voor de catalogus die iedere bezoeker bij de entree van de expositie krijgt moeten de titels worden ir.geleverd. De ontwer pen van de affiches, die op diverse plaatsen in Moergestel, Oisterwijk, Haaren en Tilburg ko men te hangen, worden bekeken. Hetzelfde geldt voor de ontwerpen van de uitnodigingen, die aan andere fotoclubs, sponsors, familie, vrienden en bekenden worden gestuurd. Kortom alles wat met de expositie te maken heeft wordt doorgeno men. Voor veel Oisterwijkers zal deze tentoon stelling de eerste kennismaking zijn met Foto groep Moergestel. De groep wil dan ook goed voor de dag komen. Griepprik, vaste prik PAGINA 7 3. Denis Mulders 2. Ad Nouwens m»; Naam Adres Woonplaats: Postcode: Telefoon Datum: Handtekening: DE DOODSTEEK AAN DE GKlEr In november zal het boek verschijnen over de Moergestelse schoenmakers. De uitgave omvat ongeveer 175 pagina’s met meer dan 240 foto's en afbeeldingen. Het is genaaid/gebonden, voorzien van een harde kaft met stofwikkel. Het boek met vele foto’s van schoenmakers doet het verleden herleven en geeft een beeld van de ontwikkeling van de schoennijverheid gedurende de laatste twee eeuwen. U kunt in het bezit komen van dit boek door overmaking van een bedrag van f 39,90 op bankrekeningnummer 13.45.37.165 (postgironummer van Rabobank Moergestel: 107.18.10) ten name van A. Wolfs, Boek Schoenindustrie Moergestel. Binnen Moergestel wordt het boek gratis thuis bezorgd. Indien het boek per post moet worden verzonden dient u de verzendkosten van f 10,- tevens over te maken. Door dit boek vooraf te betalen tekent u in op het boek en wordt u daardoor opgenomen in het intekenregister. In verband met bezorging c.q. verzending gelieve u op uw bank- of giro- overschrijving duidelijk uw naam en adres te vermelden. Gelieve dit tevens te doen op het intekenformulier dat hieronder is afgedrukt en af te geven of te verzenden aan: A.M.P. Wolfs Oisterwijkseweg 58A 5066 XE Moergestel I I I I I I I I I I Wie zich afgevraagd heeft wat er met het pand Raadhuisstraat 1 zal gaan gebeuren is nu uit de brand. Het bouwterrein wordt nu begrensd door de dissonante zijgevel van het pand en ook de rooilijn aan de voorzijde zou niet passen in de toekomstige bebouwing van het perceel. Welnu: er is nu een constructie gevonden waarin de provincie eerst het pand koopt, daarna sloopt en de grond verder ’schoon’ doorverkoopt aan het bouw bedrijf Gebr. Janssen. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 Raadsvergadering 15 oktober 1995 Cursus zelfverdediging voor dames Waarom een cursus zelfverdediging? yMN 11 Vul uw oplossing in en lever de bon in uiterlijk woensdag nil J w 25 oktober a.s. in bij Chris van den Bijgaart Fotografie, 1 Rootven 26. U dingt dan mee naar de prijs van f 25,-. Volgens mij werd het juiste verhaal in de MTV-uitzending verteld door: 1Jan Burgers Fietspad (Nieuwe) Algemene Bijstandswet Irik van de week I - O Deze oplossing was dezelfde dag van de vergade- AvdW In de aula-foyer van de Katholieke Universiteit Brabant vindt van 3 tot 27 oktober de reprise plaats van de foto- expositie van Ton van Elsdin- gen. Te zien zijn o.aenkele reisreportages over Turkije, Ierland en Schotland. Verder, naast en kele losse natuuropnames, veel abstracte fotogra fie, waarbij inspiratie werd gevonden in details van schroot en glas, waardoor veelal onherken bare kleurencomposities ontstonden. Geopend van 9.00-20.00 uur; in het weekend gesloten. Zaterdag 14 oktober om 14.30 uur kunnen kin deren vanaf 8 jaar een wandeling maken aan de hand van een kompas. Deze wandeling vertrekt vanaf het Bezoekerscentrum. De kosten zijn 1,50. Heb je zin om mee te doen, meld je dan aan op tel. 013 - 5219209. Zondag 15 oktober vertrek vanaf het Bezoeker scentrum een vogelwandeling. De wandeling is onder leiding van de Vogel werkgroep Midden- Brabant. De tijdsduur is 1,5 tot 2 uur. Reserve ren is gewenst. Voor leden van Natuurmonu menten kost de excursie 3,-. Niet-leden betalen 5,-. Kinderen mogen mee voor ƒ1,- (lid of geen lid). Van 15 oktober tot 15 november expositie van Toos Gussen olieverf en Marita Kratz gemeng de techniek in galerie Arti- Chock aan de Biest- sestraat 54 in Biest-Houtakker. De openingstijden zijn: zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur; dinsdag tot en met donderdag van 10.00 uur tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 uur tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. PoHo In het Bezoekerscentrum exposeert van 15 okto ber tot 25 november de tekenaar-graficus Philip Wiesman. Het Bezoekerscentrum is geopend van dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Elke winter wordt 5-10% van de Nederlandse be volking door griep (influenza) geveld. Voor de meeste mensen betekent dit een weekje onder de wol, met verschijnselen als koorts, spier- en hoofdpijn en een droge hoest. Voor anderen vormt griep een echt gezondheidsrisico: o.a. voor mensen met Cara, hartpatiënten, diabetici en nierpa tien ten. Hun klachten kunnen verergeren en er kunnen complicaties optreden. Voor mensen die tot een risicogroep behoren, is griep dus geen onschuldige ziekte. Als gevolg van griep belanden gemiddeld 20.000 mensen in het ziekenhuis en overlijden er 2.000. Veel van de ze ziekenhuisopnames en sterfgevallen hadden voorkomen kunnen worden met een griepprik. De beste maanden om een griepprik te halen zijn oktober en november. De griepprik helpt alleen tegen de ’echte’ griep, die wordt veroorzaakt door het influenzavirus. Met de griepprik kun nen dus niet verkoudheden en andere op griep lijkende verschijnselen voorkomen worden. De griepprik geeft een bescherming van 70% tegen ziek worden door het griepvirus. Bij ouderen ligt de bescherming wat lager, omdat het afweer systeem minder goed werkt. De kans dat u griep In onze maatschappij word je steeds vaker gecon fronteerd met tasjesroof, inbrekers, groepsge- weld, sexuele intimidatie, enz. Hierdoor gaat men zich onveilig voelen op straat en thuis. In een cursus zelfverdediging leer je om angst om te zetten in bruikbare energie; in kracht en zelf vertrouwen. Weerbaarheid is immers niet alleen lichamelijke kracht, het betekent ook: nee zeg gen, jezelf de moeite waard vinden om voor op te komen. Je kunt kracht uitstralen met je hou ding en stem. In de cursus komt effektiviteit en bruikbaarheid in de praktijk op de eerste plaats. Daarom leren de cursisten trucjes en eenvoudi ge oefeningen die zij in vervelende situaties kun nen gebruiken, als men zich daadwerkelijk licha melijk moet verdedigen. Er wordt rekening gehouden met ieders moge lijkheden en beperkingen. De cursus wordt gegeven in verenigingsgebouw D’n Donk, Bosstraat la, op donderdagavond van 20.30 uur tot 22.00 uur. Bij voldoende deelname start de cursus op 26 ok- tober 1995. De uiterlijke inschrijfdatum is woensdag 18 oktober 1995. De kosten voor de cursus van 12 lessen van 1,5 uur bedraagt 80,- per persoon. Voor inschrijving en informatie: Sportzaal De Vonder, tel. 5132210, vragen naar Peter Wolfs. krijgt is dus niet uitgesloten. Mocht u ondanks de griepprik toch griep krijgen, dan verloopt de ze milder en bestaat er minder kans op compli caties. De griepprik zelf kan geen griep veroorzaken. Meer informatie over griep en de griepprik kunt u lezen in en folder (de griepprik: m’n beste na- jaarsklassieker), die u kunt vinden bij huisarts, apotheek of bibliotheek. Voor advies over de griepprik in uw persoonlijke situatie is uw huis arts de aangewezen persoon. De Ned. vereniging voor Slechthorenden komt bijeen op donderdag 19 oktober om 20.00 uur. Deze avond wordt een lezing gehouden over de ziekte van Meniere. Plaats van bijeenkomst: Ro de Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Info: D. Smits, tel. 013-5217447 (na 18.00 uur). ring tot stand gekomen en werd als nieuw agen dapunt aan de vergadering toegevoegd, waarvoor zelfs een leespauze voor het voorstel moest wor den ingelast, immers de raad moest voor de derde maal een gewijzigd voorbereidingsbesluit nemen. Door de nieuwe situatie kunnen nu twee appar tementen meer gebouwd worden en zal de plaat sing van de supermarkt iets verschuiven. Het meest opmerkelijke van het voorstel is nu dat de verantwoordelijkheid voor ’schone’ grond bij de provincie ligt. Toon van Gils (CDA) vroeg zich af in hoeverre die verantwoordelijkheid doorge trokken kon worden naar eventuele vervuiling van de grond in verdere aangrenzende percelen. Na het vragen om een exact juiste tekening van het gebied, waarop het voorbereidingsbesluit be trekking heeft, werd het voorstel een hamerstuk. Naar aanleiding van een ingekomen stuk kon wethouder Paul Gerlach nadere toelichting geven op de gang en stand van zaken omtrent het fietspad Oirschotseweg. Hij sprak over een ’gangbaar’ traject dat eind november gereed zal zijn. In hoeverre een afstand van 800 meter in de totale lengte van 3800 meter, waarover onteige ningsprocedures moeten worden afgelegd, die ’gangbaarheid’ er in de praktijk eruit zal zien, werd niet duidelijk. Per 1 januari 1996 treed een gewijzigde Bijstands wet in werking. In de algemene tendentie van de centralisering van wetgeving naar plaatselijke overheden, worden in deze wet ook bevoegdhe den overgedragen aan de gemeente. De raad kreeg een lijvig stuk ter verwerking voor ogen, waarvan de consequenties in de dagelijkse prak tijk toch nog leidde tot vragen van alle frakties, die allen duiden op duidelijkheid naar de men sen, die een beroep op deze wet moeten doen. Omdat uw verslaggever (vrijwilligerswerk) toe vallig in deze materie beroepshalve zeer betrok ken is, zegt hij bij deze toe in een van de volgende uitgaven van deze krant een artikel te wijden aan dit onderwerp. ©f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7