Titel: ’Op Goede Leest Geschoeid B Provincie bereid mee te denken aan uitbreiding bedrijventerrein in Moergestel I™ ^^4. A FROGGY’S opent 12 oktober^^**^ 1 Aphrodite Boek over Moergestelse schoenmakers inmiddels in druk gegeven Inspanning ’Ondernemend Moergestel niet tevergeefs Jaarlijkse St. Nicolaas-collecte WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 878 vrij parkeren Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Het Hoofd Ruimtelijke Ordening van de Provincie Noord-Brabant kwam afgelopen dinsdag (gisteren, red.) persoonlijk naar Moergestel om de principebereidheid van de provincie te geven om mee te denken aan mo gelijke uitbreiding van een bedrijventerrein voor Moergestel met meer dan 1 ha. Wethouder Loosveld deelde ons dat desgevraagd telefonisch mee. De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. •h Huidverzorgingsinstituut tr S Tel. 04243- 1474 p Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) j! koopavond in Oisterwijk Moergestel in schoenmakers vaak tevens looiers waren. De Het St. Nicolaas-comité. Het St. Nicolaas-comité is weer volop bezig met de organisatie van het jaarlijkse bezoek van de Sint en Pieten aan Moergestel. Dat dit kinderfeest een traditioneel feest is, mo ge blijken uit het feit dat het Spaans Gezelschap Het is de auteurs Ruud Severijns, Ad Wolfs Het boek is een standaardwerk geworden dat ons (A.zn) en Ad Wolfs (P.zn) gelukt hun plannen meeneemt naar de achttiende eeuw, de tijd waar- tijdig te verwerkelijken. L.------ -- - NIcotaM v. Eachstraat 14a Oisterwijk Tel. 013 - 5285068 Schoolstraat 5 MOERGESTEL ambachtelijke tuinbeelden X'' xpoppen droogbloemstukken x kaarsen x originele cadeautjes enz. Verder is er enkel te denken aan lokaties aan de Moergestelse kant van de A58. Nu lijkt het er, voorlopig althans, op dat de kan sen voor Moergestel gaan keren. Het college van B en W gaat zeer binnenkort met Ondernemend Moergestel aan tafel zitten om te bespreken over welke bedrijven het precies gaat en om de noodzakelijke (aantoonbare) grootte van het nieuwe bedrijventerrein. Uitbreiding is enkel mogelijk naar de aard en schaal van Moer gestel, dus passend binnen het dorpse karakter. brieken, de maatschappelijke ontwikkeling van zelfstandige schoenmakers die schoenarbeiders worden, de crisisjaren, oorlog, herstel, bloei en geleidelijke afbrokkeling; het circa 175 pagina’s tellende boek met 240 foto’s en illustraties neemt u mee terug naar het verleden en toont u een prachtig beeld met herkenbare situaties en il lustraties. dit jaar voor de 50e keer ons dorp Moergestel be zoekt. Een reden temeer om dit feest te doen la ten slagen en daarom houden wij weer onze jaar lijkse enveloppe-aktie die gehouden wordt van 16 tot en met 21 oktober a.s. Onze collectanten die dit werk geheel belangeloos en al jarenlang doen komen deze dan bij U opha len. Elke collectant is in het bezit van een vergun ningsbewijs waarnaar U altijd kunt vragen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Wij hopen dat u ons werk weer zal steunen, zo dat wij dit nostalgisch gebeuren hoog kunnen houden. Voor verdere berichtgeving over intocht en be zoeken van Sint en Pieten volgt bekendmaking in ’Moergestel-Nieuws’ van woensdag 8 en woensdag 15 november. De intocht zelf zal gehouden worden op 18 no vember a.s. Daarmee krijgt een van de eerste wensen van ’Ondernemend Moergestel’ mogelijk definitief gestalte. In een eerder stadium hield de ondernemersve reniging een onderzoek onder haar leden om hoe veel bedrijventerrein het zou moeten gaan. De uitslag daarvan leek enigszins verrassend, omdat toch ’n flink aantal ondernemers serieus denkt aan uitbreiding van hun bedrijf. Na aanvankelij ke eerste geluiden leek het voor de ondernemers allemaal niet zo rooskleurig uit te pakken, omdat men steeds te horen kreeg dat er geen bedrijven terrein voorhanden was. Gevolg daarvan was dat 'n aantal bedrijven daarop al te kennen had ge geven om hun bedrijf elders te gaan vestigen. Koop dit voor Moergestel unieke boek door in schrijving op de bon elders in deze krant. De voorintekening, waardoor uw naam vermeld wordt in het boek, sluit binnenkort. p iuiuwiz-uiyniyoiiiouiuui 22 November 1952: een foto met bekende Moergestelnaren. Het boek over de Moergestelse schoenmakers is in druk gegeven. In de loop van november zal het boek gereed zijn. 4»»>' Reusel was toen een ideaal riviertje om de huiden in te wassen en te spoelen. M 1' tUsSiS t

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1