00 HYPOTHEEK 5 Aphrodite r - Ben Snijders nam afscheid van brandweer Winnaar ’Rabobank vakantiefoto’ naar Brugge Afgestudeerd André Rieu speelt voor Rode Kruis Oisterwijk Gemeenteraads vergadering Advies nodig? Bel A.J.M. van der Sande WOENSDAG 4 OKTOBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 877 Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! ’Beestenbende’ in de bibliotheek Artikelen die we deze week niet konden plaatsen zijn doorgeschoven naar volgende week... Assurantiekantoor Rootven 82, 5066 AX Moergestel Telefoon 013-513 1795 Wie zendt de mooiste vakantiefoto in? Herfstfestival 28 oktober 1995 - Extra ruimte voor vakantie op Henri Dunant Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243-1474 ij] Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jl S Huidverzorgingsinstituut Woord van dank Ben ’hijst’ zich voor laatste keer in het uniform. Brandweer Moergestel a hoefde te gebeuren, was de mooiste vakantiefo to in te leveren bij Rabobank Moergestel. De aktie is een groot succes geweest. Tientallen vakantiegangers stuurden hun mooiste vakantie- kiekjes op. De juryleden J. Geerts en G. Vugts (leden van de fotogroep Moergestel) stonden op 29 september jl. dan ook voor de haast onmoge lijke taak om de beste inzending te kiezen. Uit eindelijk kwamen de heer en mevrouw Verheijen uit Moergestel als winnaar uit de bus. Hun inzen ding betrof een fraaie sfeerfoto uit Schotland... en daarmee wonnen zij het gratis weekeinde naar Brugge. Aan de Technische Universiteit Eindhoven, fa culteit Fundamentele Werktuigbouwkunde zijn afgestudeerd Niels Geerts en Kasper Pape. Van harte proficiat! de Kinderboekenweek in de bibliotheek. Ook voor deze prijsvraag geldt: inleveren vóór 14 ok tober en natuurlijk liggen er voor de winnaars leuke prijsjes klaar. Tentoonstelling Er wordt een tentoonstelling ingericht met alle bekroonde boeken, ook de boeken die bekroond zijn door de Kinderjury. Het wordt geen ’beestenbende’ zonder dieren boeken. Daarom zul je in de bibliotheek veel boeken van dieren tegenkomen. Tot ziens in de Kinderboekenweek! Tot ziens in de bibliotheek! I Deze vraag stond centraal bij de ’vakantiefoto- aktie’ die Rabobank Moergestel het afgelopen zo merseizoen organiseerde. Iedereen die dit jaar een zomervakantie bij Rabobank Moergestel boekte, ontving een gratis fotorolletje. Met dit fo torolletje kon u allereerst alle onvergetelijke va- kantiemomenten vastleggen. Maar daarnaast kon met het fotorolletje ook een gratis weekeinde voor twee personen naar het mooie Belgische Brugge worden verdiend! Immers, het enige dat De komende weken wordt het een echte ’beestenbende’ in de bibliotheek. De Kinderboe kenweek is in aantocht en staat in het teken van huisdieren. De Kinderboekenweek begint op 4 oktober, We relddierendag, en loopt tot 14 oktober. In deze week wordt er volop aandacht besteed aan dieren en boeken. Het programma tijdens de Kinderboekenweek is als volgt: Hondenshow Op dierendag, woensdag 4 oktober, komen me dewerkers van dierenpension ’Alert’ in de bi bliotheek. Zij brengen honden mee, waarvan er enkele ge trimd zullen worden. Uiteraard kun je bij deze mensen terecht met vragen over voeding en ver zorging e.d. van honden. De hondenshow begin half 3 en duurt onge veer twee uur. Kleurwedstrijd Kinderen van groep 1 tot en met 3 kunnen in de bibliotheek tijdens de Kinderboekenweek een prachtige kleurplaat ophalen. Maak er iets moois van en lever de kleurplaat in vóór 14 oktober. Voor de prijswinnaars liggen leuke prijsjes klaar. Voorlezen Woensdagmiddag 4 oktober en 11 oktober zal er voorgelezen worden voor kinderen van 3 tot en met 6 jaar. Op 4 oktober is er een speciaal voor- leeshalfuurtje over dieren en op 11 oktober wordt voorgelezen uit bekroonde boeken. Prijsvraag Voor de kinderen uit groep 6, 7 en 8 heeft de bi bliotheek een prijsvraag gemaakt. Van circa 10 dierenfoto’s zijn de staarten uitvergroot. We da gen jullie uit om de juiste staan bij het juiste dier te vinden. Wedstrijdformulieren vind je tijdens Op zaterdag 28 oktober a.s. wordt in de ’Racket club’ aan de Moergestelseweg te Oisterwijk het ’Rode Kruis Herfstfestival’ gehouden. De op brengst van dit evenement komt geheel ten goe de aan het Rode Kruis en zal worden aangewend om een aantal zwaar gehandicapten uit de regio een geheel verzorgde vakantie op het Rode Kruisschip de ’Henri Dunant’ te kunnen bieden. Het hoogtepunt van deze avond is een twee uur durend optreden van André Rieu en het Johann Strauss orkest; aanwezigen zullen echter zeker ook genieten van o.a. het russische ’Gorki Zigeuner-orkest’, het plaatselijk jazz-orkest ’Ons Genoegen’ en dit alles in een feestelijk, in her fstsfeer versierde zaal. Het is dan ook de bedoe ling om de avond uit te laten monden in een groot feest tot in de kleine uurtjes. Het organisatie-comité heeft zich al enkele maan den ingespannen om het festival te doen slagen en heeft zich eerst verzekerd om uit de onkosten te komen (het omtoveren van een tennishal in muziekzaal is geen sinicure). Daartoe is een spon- soraktie gehouden en zijn er reeds kaarten ver kocht. Nog een beperkt aantal kaarten ad 75,- per persoon zijn er voor een vrije verkoop be schikbaar. Op maandagmorgen, 9 oktober a.s. vanaf 9.30 uur begint deze verkoop in de winkel van bloemsierkunst Kees Nagel, de Lind 37 te Oisterwijk. Alleen tegen contante betaling zijn de toegangskaarten verkrijgbaar. Schriftelijke of te lefonische reserveringen zijn niet mogelijk. Op donderdag 5 oktober is er om 19.30 uur weer gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer 3. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 7 september 1995 4. Ingekomen stuken en mededelingen 5. Voorstel tot het nemen van een beslissing op het bezwaarschrift van de Stichting Wij Ook 6. Voorstel tot het afwikkelen van de verrekening over- en ondermaat bouwkavels bestem mingsplan Oistelvoirt 7. Voorstel tot het vaststellen van: - gemeentelijke bijstandsverordening; - verordening premiebeleid; - wijziging gemeentelijk beleid bijzondere bijstand 8. Voorstel tot vaststelling Volkshuisvestingsplan Moergestel 9. Sluiting Op maandag 25 september werd het brand- weerkrops van Moergestel ’opgepiept’ voor een brand in een opslagloods van de harmonie op de Oirschotseweg 41Op de kazerne aangeko men vertrekt er een ploeg, met als bevelvoer der Ben Snijders, die vanaf dat moment beseft dat het zijn laatste oefening gaat worden. Bij aankomst op het brandadres bleek er een brand te zijn waarbij ook een slachtoffer be trokken was. De, vooraf geïnstrueerde, ploeg leden wisten de vuurhaard te bedwingen en het slachtoffer te redden. Toen de rook opgetrok ken was kwam er een groot bord tevoorschijn met de tekst: Ben bedankt, je collega’s. Wat later op de avond werd er op de brand weerkazerne gestart met een gezellige afscheid- bijeenkomst voor Ben en zijn inmiddels ook aanwezige vrouw Elly. Brandweercommandant, de heer Will Pellis, noemde het afscheidsfeest van Ben op zich te genstrijdig met de vrolijke ambiance, eigenlijk zijn we bij elkaar om de pijn te verzachten. Toen ben in 1979 stopte met voetbal wilde hij iets anders gaan doen in teamverband. ’Dit keerpunt op je veertigste had eerder moe ten komen, dan had je nog laner van het korps kunnen genieten. De spanning en actie voor het onbekende sprak je wel aan, je wilde je graag dienstbaar maken’. ’Je hebt vele uren bij de brandweer doorge bracht, diverse klussen geklaard, wat je vrouw Elly niet altijd leuk zal hebben gevonden’. ’Ben, jij was een bevelvoerder die zich niet bo ven de groep voelde staan, in alle omstandighe den wilde jij met iedereen op gelijke voet op trekken, dat is jouw persoonlijke bescheiden heid. Je was een men met een opgewekt karak ter, open, kennisvan zaken, zelfstandig, vast beraden, collegiaal, creatief, ijverig, beschei den, nauwgezet, eerlijk, verdraagzaam, even wichtig, sociaal, belangstellend, flexibel, be gripsvol en vasthoudend’. ’We zullen in jou een man kwijtraken die wij niet graag missen, maar we kunnen er niet omheen’, aldus de brandweercomandant. Na de bloemen voor Elly en een afscheidscadeau voor Ben werd de avond op een gezellige, traditio nele wijze voortgezet met een drankje en een hapje. Ben: bedankt! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond oer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1