Alles onder één dak! SM/weiLM Poirters Kwaliteit voor een uj betaalbare prijs’ zetter lady Fotogroep Te huur!!! COMPLETE WONINGINRICHTER JAN MICHIELS Zo is er maar éénl I.V.N. wandeling Bel als diabetes u ook aan het hart gaat Moergestel 1 olïlo Te huur febr./mrt. 1996: Glasgordijnen en overgordijnen vakkundig gemeten en gemaakt! Overgordijnen Glasgordijnen Tafelkleden Sierkleden Hoofdkussens Sierkussens Kado-artikelen Enz. Voor U gezien in Margriet Bedrijfshal c.q. opslagloodsen te verdelen in 5 compartimenten Industrieweg 3 Moergestel 04243-3812 MODEHUIS Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Een vertrouwd adres met de beste service Ledenvergadering Najaarsuitstapje ’95 Voorlezen Prijsvraag Tentoonstelling Bijeenkomst Exposities ’Beestenbende’ in de bibliotheek Hondenshow ’Knorren, loeien, kakelen’, Provin ciale Verhalenwedstrijd 1995 Peuterspeelzaal Kleurwedstrijd I L Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1995 2?" t.t. 840 m2 geheel geïsoleerd overheaddeuren 400x425 nooduitgang vloeistofdichte vloer aansluiting - water afvoer - stroom 220V en 360V parkeergelegenheid Op vrijdag 29 september houden we in D’n Tob een ’Franse avond’. Dit betekent dat deze avond omgetoverd is tot een Frans barretje met sfeer volle muziek waar je jezelf kunt nuttigen aan Frans eten en drinken. Deze avond is alleen toe gankelijk voor leden en de kosten voor de hele avond bedragen 7,50 per persoon (maar dat be tekent wel dat je de hele avond kunt eten en drinken). Dus: Au revoir! Vrijdag 6 oktober is het dan weer zover, dan vindt de jaarlijkse ledenvergadering plaats. Dit is dé vergadering waar je als lid gewoon aan kunt deelnemen, waar je de gang van zaken over de KPJ te weten komt, waar je antwoord krijgt over jouw vragen over de KPJ, waar je jouw ideeën kwijt kunt over de KPJ. Kortom een vergadering die je niet mag missen en waar jij als KPJ-lid echt inspraak hebt. We beginnen die avond om 20.30 uur te vergaderen en voor een drankje en hapje wordt gezorgd. We rekenen op jullie opkomst! Zoals de meesten van jullie al wel in het KPJ- krantje gelezen hebben gaan we op zaterdag 14 oktober met 2 bussen naar Schaijck. We gaan daar zalencomplex ’Rockefeller’ bezoeken. We vertrekken om 21.00 uur (precies) vanaf het St. Jansplein. Kosten voor niet-leden bedragen voor de busrit heen en terug 12,50 per persoon. Tot ziens bij KPJ Moergestel! P.S. Heb je het KPJ-krantje nog steeds niet in de bus gehad? Bel dan even naar Monique, tel. 2900, dan regelt zij de rest. Zondag 1 oktober organiseert I.V.N. Oisterwijk e.o. een wandeling op het landgoed Nemelaer. Het wordt een echte herfst wandeling. De veran deringen in de natuur zijn al duidelijk zichtbaar. Veel vruchten zijn nu rijp. Veel dieren profiteren hiervan om hun wintervoorraad op te bouwen. Onder het bladerdek komen talrijke paddestoe len tevoorschijn. Al met al is er in dit jaargetij de veel te zien. Natuurgidsen staan zondag om 14.00 uur voor u klaar bij Kasteel Nemelaer, Kasteellaan 2 te Haaren. Zij vertellen u graag meer. Deelname is gratis. prachtige kleurplaat ophalen. Maak er iets moois van en lever de kleurplaat in voor 14 oktober. Voor de prijswinnaars liggen leuke prijsjes klaar. Woensdagmiddag 4 oktober en 11 oktober zal er voorgelezen worden voor kinderen van 3 tot en met 6 jaar. Op 4 oktober is er eens speciaal voor- leeshalfuurtje over dieren en op 11 oktober wordt voorgelezen uit bekroonde boeken. Voor de kinderen uit groep 6, 7 en 8 heeft de bi bliotheek een prijsvraag gemaakt. Van circa 10 dierenfoto’s zijn de staarten uitvergroot. We da gen jullie uit om de juiste staart bij het juiste dier te vinden. Wedstrijdformulieren vind je tijdens de Kinderboekenweek in de bibliotheek. Ook voor deze prijsvraag geldt: inleveren voor 14 oktober en natuurlijk liggen er voor de winnaars leuke prijsjes klaar. Er wordt een tentoonstelling ingericht met alle bekroonde boeken, ook de boeken die bekroond zijn door de Kinderjury. Het wordt geen ’beestenbende’ zonder dieren boeken. Daarom zul je in de bibliotheek veel boeken van dieren tegenkomen. Tot ziens in de Kinderboekenweek! Tot ziens in de bibliotheek! Er zijn nog enkele lokalen te huur in Vereni gingsgebouw D’n Donk. Men kan per uur of zelfs per morgen/middag of avond huren. De huurprijzen per uur zijn 9,25, 11,85 of 14,45 afhankelijk van de ruimte. Het verenigingsgebouw wordt voor het seizoen ’95-’96 verhuurd door Scouting St. Jan Moer gestel. Zoek je (oefen)ruimte voor de activiteiten van je vereniging of club voor het beoefenen van je sport o.i.d., bel dan naar mevr. R. Bergman-van de Loo, tel. 2407. Ook incidentele huur is mo gelijk. Bel dus snel voor meer informatie en een in schrijfformulier. Tevens willen wij deze oproep benutten voor het vragen van ’oude’ scoutingkleding. Heeft uw kind bij de scouting van Moergestel gezeten, dan kunt u de ’oude’ kleding nog steeds verkopen aan mevr. E. van Zon, Schoolstraat 73, tel. 1935. Dus heeft u nog dassen, dasringen, blousen of petten, verkoop ze dan weer terug aan de Scou ting Moergestel. Om de collecte ter bestrijding van diabetes (ook wel suikerziekte genoemd) in Moergestel te doen slagen, doet het Diabetes Fonds Nederland (DFN) een beroep op u om in de week van 12 tot en met 18 november één of zo mogelijk meerde re dagen te collecteren. Met de opbrengst van de collecte wordt wetenschappelijk onderzoek rond om diabetes betaald. Onderzoek is nog steeds noodzakelijk. Eén op de 36 Nederlanders heeft diabetes. In elke straat in Nederland woont dus iemand met diabetes; een aandoening waar wel medicijnen voor zijn, maar nog geen genezing. Wetenschappelijk onderzoek moet daarin verandering brengen. Dit jaar staan diabetes en hart- en vaatziekten centraal tijdens de collecte. Dit is een van de mo gelijk bijkomende complicaties van diabetes. Vandaar het motto: diabetes, het gaat je aan je hart. Voor aanmelding als collectant of nadere infor matie kunt u bellen met Rien Bertens, tel. 1820 of José van Kerkoerle, tel. 1805. Aanstaande donderdag (28 september) komt fo togroep Moergestel voor de derde keer dit sei zoen bij elkaar in de Kunstkring. Op het pro gramma van deze avond staat de stand van zaken met betrekking tot het te maken fotoboek. In het vorige seizoen hebben alle leden de opdracht ge kregen om alleen of in groepjes een fotoboek over een bepaald onderwerp te maken. De onderwer pen waren: architectuur, natuur, poëzie, muziek, experimentele fotografie en ambachtelijke pro- duktieprocessen. Komende donderdag is het de bedoeling om te zien tot hoever iedereen hiermee gevorderd is en om een einddatum voor het pro- jekt af te spreken. Dan zal namelijk aan een des kundige gevraagd worden het geleverde werk te bespreken. Naast de stand van zaken m.b.t. het fotoboek, zullen donderdag 2 leden van FoMo enkele dia programma’s laten zien. Dit zijn diaseries in overvloei met muziek en/of gesproken woord. FoMo exposeert permanent foto’s op diverse plaatsen in Moergestel en in Tilburg. Onlangs zijn of zeer binnenkort worden op deze plaatsen de foto’s gewisseld. Bij de DIV in Tilburg is op dit moment werk te zien van Bertus van Berkel, bij de Rabobank in Moergestel hangen foto’s van Gijs Vugts, foto’s van Jolanda Jansen sieren de wachtkamer op van Dr. Terwindt te Moergestel en in de Moergestelse bibliotheek bevinden zich foto’s van Jeanne de Bont. Daarnaast exposeert Ton van Elsdingen de komende tijd in de KUB, gebouw A, te Tilburg. De komende weken wordt het een echte ’beestenbende’ in de bibliotheek. De Kinderboe kenweek is in aantocht en staat in het teken van huisdieren. De Kinderboekenweek begint op 4 oktober, We relddierendag, en loopt tot 14 oktober. In deze week wordt er volop aandacht besteed aan dieren en boeken. Het programma tijdens de Kinderboekenweek is als volgt: Op dierendag, woensdag 4 oktober komen me dewerkers van dierenpension ’Alert’ in de bi bliotheek. Zij brengen honden mee, waarvan er enkele ge trimd zullen worden. Uiteraard kun je bij deze mensen terecht met vragen over voeding en ver zorging e.d. van honden. De hondenshow begint half 3 en duurt onge veer twee uur. Op alle scholen is ijverig gewerkt aan de verha lenwedstrijd. Dit jaar schreef Jacques Vriens het verhaal ’De stomste vakantie aller tijden’. De kinderen van groep 5 tot en met 8 mochten dit verhaal afmaken. Als afsluiting van de verhalenwedstrijd willen vye een officiële lokale jurering gecombineerd met een voorleeswedstrijd houden, waarbij de Moer gestelse winnaars bekend gemaakt zullen wor den. Op maandag 2 oktober om 18.30 uur wor den een aantal kinderen in de bibliotheek uitge nodigd om voor de jury hun verhaal voor te le zen. Iedereen mag de kandidaten komen steunen of aanmoedigen. De lokale winnaars krijgen uiteraard een leuke prijs en worden voorgedragen voor de provinciale jurering. Deze staat onder voorzitterschap van Jacques Vriens. Daar zijn nog mooiere prijzen te verdienen. De prijswinnaars worden bekend gemaakt tijdens de uitzending van Omroep Brabant op zaterdag 14 oktober van 13.00 uur tot 14.00 uur. Op peuterspeelzaal ’Janneke’ verzorgt de biblio theek voor alle peutergroepen een programma rond 'Dikkie Dik’. Voor de ouders wordt tijdens de ouderavond op donderdag 28 september in een lezing veel informatie gegeven over boeken en voorlezen. Kinderen van groep 1 tot en met 3 kunnen in de bibliotheek tijdens de Kinderboekenweek een -©

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3