Rabobank Moergestel Aan alle Rabo Reizen Boekers: Rabobank Grote regionale beurs te Diessen Reizen Collecte Nierstichting Moergestel heeft seniorenwoningen hard nodig Spel en speelgoed Sport overdag De nieuwe reisprogramma's vol winterzon en de Leukste Vakantie Krant liggen voor u klaar! Loop eens binnen bij de Rabobank, zij adviseren en informeren u graag over de uitgebreide mogelijkheden en het boeken van een zonnige winter. 22, 23 en 24 september Uw mooiste vakantie-foto kan tot 22 september a.s. worden ingeleverd, en maak kans op een GRATIS WEEKEND BRUGGE voor 2 personen! Ruime seniorenkoopwoningen Verschillende projecten Variatie Weekeinde Eurodisney PTT Roadshow Wethouder getroffen Hoe kan men meedoen? Thuiszorg Midden-Brabant afd. Moergestel organiseert: Spelen, wat is dat? Spelen, waarom? PAGINA 3 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1995 In de week van 24 tot 30 september a.s. kunt u weer een collectant verwachten aan de deur. De nierpatiënten rekenen op uw royale gift. Wij ho pen dat u onze collectanten niet in de kou laat staan. We hebben door de jaren heen steeds een hoger bedrag gehaald, hopelijk zet deze stijgen de lijn zich door. Nogmaals veel succes aan alle collectanten en bedankt Moergestelnaren voor uw gift. Langzaam maar zeker komt het weekeinde van de Regionale Beurs te Diessen in zicht. Nog maar amper een week te gaan en op de Gildeweide tij dens zal een beurscomplex met een precisie van landmeters worden opgebouwd. De Diessense Middenstanders zijn er klaar voor en hebben er zin in! In een ruimte van maar liefst 2500 m2 zul len vijftig ondernemers en omgeving uit diverse branches zich presenteren. Voor de laatst gehouden beurs moeten we tien jaar terug in de tijd. Aangezien deze een succes was, vond de middenstand van Diessen het hoog tijd worden voor een nieuwe en nog grotere beurs dan de vorige. En zoals reeds in de vorige Deu- sone al aangekondigd: de Regionale Beurs belooft een klapper te worden. De Diessense mid denstanders pakken degelijk uit en zullen zich in het luxe beurscomplex, want zo mag het zeker genoemd worden, op een aantrekkelijke wijze aan de bezoekers presenteren. Een zonnige winter tegemoet Dat Moergestel veel seniorenkoopwoningen hard nodig heeft, zou men kunnen opmaken uit een overvolle zaal in Den Boogaard op woensdaga vond 6 september, toen ruim 100 belangstellen den kwamen luisteren naar een voorlichting door Stichting Initiatieven Realisatie 55+ Wo ningbouw. De avond werd geopend door de heer Ganse- boom, voorzitter van SIR 55, die alle aanwezigen van harte welkom heette, in het bijzonder wet houder Loosveld, die ook tot de belangstellenden hoorde. Vervolgens belichtte hij het ontstaan van de stichting. De initiatiefnemers hadden belangstelling in een seniorenwoning met een grote woonkamer van 50 m2, een grote slaapkamer van 20 m2, een geslo ten keuken, een ruime badkamer, een extra slaapkamer, een bijkeuken, een garage, een pa tio en een kleine tuin. Alles moest op de begane grond gesitueerd worden, het onderhoud diende minimaal te zijn en de veiligheid maximaal. Kort om een woning om je prettig in te voelen, waar je ook in kunt leven als je aan een rolstoel ge kluisterd bent, tot aan het einde van je leven. En daar hadden zij recht op, zo zei hij, want zij zorg den volledig voor zichzelf. Zij hadden geen bijstand of huursubsidie nodig. Zij vroegen de gemeente alleen bouwgrond om deze woningen te realiseren. Daarna namen zij een architect in de arm om hun ideeën te concretiseren en verza melde zij mensen om zich heen om tot een haal baar project te kunnen komen. Er waren in Eind hoven direct 600 belangstellenden, waarvan er 400 met hen zijn verder gegaan. Ondertussen zijn er reeds 100 senioren woningen gerealiseerd o.a. in Eindhoven, Bergeyk, Geldrop, Valkenswaard, Mierlo, Helmond en St. Oedenrode. De architect, de heer Donders, lichtte toe, dat de woningen van alle comfort waren voorzien, uit stekend geïsoleerd tegen geluidshinder en brandstofbesparend waren uitgevoerd. De wo ningen hebben allen dubbel glas, vele stopcontac ten, veilig hang- en sluitwerk en behoeven zeer weinig onderhoud. Vervolgens zijn deze wonin gen drempelloos en voorzien van leidingen voor alarminstallaties. Aan de hand van bouwtekeningen en dia’s kon men een uitstekend idee krijgen van de verschil lende types, die reeds gerealiseerd waren. Na tuurlijk moet elk project aangepast worden aan de omgeving en door bepaalde gemeentelijke voorschriften. Kortom, het waren prachtige voorbeelden van ruime seniorenwoningen, die Het beurscomité is nog steeds bezig om van de beurs van 22 tot en met 24 september een geslaagd evenement te maken. Door de organi satie en de deelnemers worden kosten nog moeite gespaard om goed voor de dag te komen. De beurs is daardoor niet alleen groots van opzet, maar biedt de bezoeker ook een variatie aan deel nemers. Uiteraard zullen de deelnemers dagelijks diver se aantrekkelijke beursacties voor de bezoekers lanceren. Om daar de inwoners van Diessen en de omliggende gemeenten van op de hoogte te stellen, zal er in de week voor de beurs een beurs krant huis-aan-huis op de deurmat vallen. In de ze krant vindt U naast nuttige informatie over de regionale beurs, onder andere ook een puzzel op genomen waarmee enthousiaste puzzelaars ver schillende prijzen kunnen winnen zoals een wee keinde naar Eurodisney.. Maar dit pakket is nog niet het enige wat er te winnen valt. Iedere beurs dag zal er onder de beursbezoekers een grote prijs worden verlootZo maken de bezoekers kans op onder andere een zonnehemel, een video, een mountain bike en diverse andere leuke dag prijzen. Aan de kinderen wordt tijdens de beursdagen na tuurlijk ook gedacht. Zo zullen zij op vrijdag 22 september op amusante wijze worden bezig ge houden door de medewerkers van de PTT Ro adshow van 16.00 uur tot 20.00 uur. En ook op de andere dagen is er volop vertier en plezier voor de jeugd. Wat te denken bijvoorbeeld van de Efteling-kabouters, Holle Bolle Gijs en laatjes die duidelijk aanwezig zullen zijn. En wie tijdens de beurs honger of dorst krijgt, hoeft niets te vrezen, want voor het ’natje’ en het ’droogje’ tijdens de beursdagen wordt goed ge zorgd. Kortom er is voor de bezoeker genoeg te zien en te beleven. Het beursbezoek zal dan ook zeker geen bliksembezoek zijn. De beurs is geopend: op vrijdag van 17.00 tot 22.00 uur, op zaterdag van 13.30 tot 22.30 uur en de laatste dag op zondag kunnen de bezoekers van 11.00 - 18.00 uur terecht. Wie is deze ’ondernemende’ jongeman...? De persoon van vorige week met de bak kersuitrusting was Jan van Elderen, Voos- kerbos 23. De foto werd genomen toen hij nog in dienst was van de Coöp. aan de Postelstraat. Ongewtijfeld is hij door velen herkend. Moergestel veel nodig heeft, want hier zijn, door het grote percentage van 75% eigen woningbezit, grote mogelijkheden en in verband met de toe komstige vergrijzing is een continu bouwpro gramma van deze woningen bitter noodzakelijk. Wethouder Loosveld was vooral getroffen door de grote belangstelling, waar hij niet omheen kon. Ook hij vond het nodig dat er in Moergestel seniorenkoopwoningen gaan komen. Bij vol doende belangstelling is hij bereid met SIR 55 aan de tafel te gaan zitten om samen de mogelijk heden te gaan onderzoeken. Wil men in aanmerking komen voor deze senio renkoopwoningen, dan moet men wel lid worden van SIR 55, waarvoor een eenmalig bedrag van 100,- inschrijfgeld overgemaakt moet worden. Voor meer informatie kunt U terecht bij Piet Feelders, de Hoefkens 34, tel. 1194. Op de vraag wat spelen is, kun je heel verschil lende antwoorden krijgen. Spelen is leuk. Spelen is leren. Spelen is bezig zijn met speelgoed. Spe len is ontdekken. Spelen is ontwikkelen. Wat je waarschijnlijk niet te horen krijgt, maar wat bovenaan zou moeten staan is: Spelen is: din gen doen waar je zin in hebt, zolang je zelf wilt, zonder iets speciaals te willen bereiken, zonder dat iemand tegen je zegt dat het moet, op die manier! Als je kinderen vraagt waarom ze spelen, zullen ze je verbaasd aankijken. Als ze al antwoord ge ven, zullen ze zeggen: ’omdat het leuk is, natuur lijk!’ In ieder geval niet: ’omdat het zo goed is voor onze ontwikkeling, nü en later.’ Toch is het wel zo. Spelen is heel belangrijk voor de ontwikkeling van kinderen. Het draagt bij aan de ontwikkeling van hun lichaam, hun verstand, hun taal; hoe ze zich moeten gedragen; hun ge voelens, fantasie, hun mogelijkheid zelf vorm te geven en zich uit te drukken. We hebben het dan over hun lichamelijk, ver standelijke en sociaal- emotionele ontwikkeling. Vindt u het ook belangrijk om te weten hoe be langrijk spelen is voor uw kind? Wij organiseren de thema-avond: Spel en Speelgoed op maandag 2 oktober 1995 om 20.00 uur in het Wijkgebouw Moergestel; Leiding: mevr. K. de Vries. Kosten: gratis. Voor meer informatie en opgave kunt u contact opnemen met: Jan van de Wiel, tel. 3505 of Ma rianne van den Meijdenberg, tel. 3790. Hebt u zin in een partijtje badminton zonder ver plichtingen en alleen betalen voor die keren dat u kunt meedoen? Geen enkel probleem. Iedere dinsdag van 9.30 uur tot 10.45 uur kunt u in de sportzaal de Vonder terecht voor ƒ3,- per per soon per keer. Ervaring en leeftijd speelt geen enkele rol. Op eigen niveau goed bezig zijn is belangrijker dan presteren. Ook al bent u de 50 gepasseerd dan bent u echt nog niet de oudste deelneem(st)er de jongste uiteraard ook niet. Lijkt het u wel leuk, neem die sportieve stap en probeer het eens. Rackets zijn aanwezig. Lekker zitten sportkleding en binnen-sportschoenen daar moet u zelf voor zorgen. Wilt u meer informatie neem dan kontakt op met Peter Wolfs, tel. 2210 (sportzaal de Vonder). ,r

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3