Eindelijk groen licht voor bouw Rabobank I a.s. Zondag: de 14e Komtoer m 5B IT in T Iffi Aphrodite huisartsen P. Blessing en P. Terwindt van 2 t/m 22 oktober gesloten! KVO-nieuws HM Feest van de Lange Nacht WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 875 'jé N In verband met verbouwingswerkzaamheden is de praktijk van Het wrattenspreekuur is vervroegd naar woensdag 27 september. LAAT OP TIJD UW MEDICIJNEN VULLEN! Hi»!!:»:::» a Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Op 24 september a.s. zal voor de 14e keer de Komtoer van Moergestel worden verreden. De wielerwedstrijden vinden plaats op het sfeervolle parcours in het centrum van ons dorp. Afgelopen vrijdag kon dan eindelijk de eerste paal de grond in voor de nieuw bouw van de Rabobank op de in de volksmond zogeheten Tokatie Bertens’ aan de Raadhuisstraat. Na jarenlange onderhandelingen en het overwinnen van vele problemen kan er nu met de nodige voortvarendheid worden gewerkt aan wat zal moeten resul teren in een uiteindelijke oplevering van de nieuwbouw in juni 1996. Huidverzorgingsinstituut De nieuwe bank p Huidverzorgingsinstituut £m* wrnsü sjmsnii Bestuur KVO i De tekening van het plan van de nieuwbouw op de lokatie Bertens. Rechts de Rabobank, gete kend door architect P. Wolfs uit Moergestel. Links komt de nieuwe supermarkt met daarbo ven de appartementen, ontworpen door architect Van Esch uit Oirschot. Aan alle KVO-leden Maandag 9 oktober houden we onze jaarvergade ring (houd deze datum alvast vrij). Zoals u weet zijn 2 bestuursleden aftredend en niet herkiesbaar. Wij hopen nog steeds, dat zich voor de vergadering minstens 3 mensen beschik baar stellen voor een bestuursfunctie. De KVO is immers ons aller vereniging, dus? Wij rekenen echt op u! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en red^ktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond gen, Junioren en Amateurs-A zijn geheel volge boekt, terwijl dit bij de Dames nagenoeg het ge val is. Gezien de positieve reacties, zowel van deelne mers als publiek, hebben wij besloten om het uit gebreide parcours van 1994 te handhaven. De start en finish van de wedstrijden vinden plaats op het Rootven en vervolgens rijdt men via de Krijtestraat, de Korenstraat, Schoolstraat, De Scheerman, Bosstraat, Postelstraat en de Raad huisstraat weer naar het Rootven. Op 24 september a.s. zal voor de 14e keer de Komtoer van Moergestel worden verreden. De wielerwedstrijden vinden plaats op het sfeervol le parcours in het centrum van ons dorp. Aan deze wielerwedstrijd nemen zoals voorgaan de jaren diverse landelijk bekende amateurs en vele regierenners van naam deel. Namen als Wil jan van Riel, Erwin Stofmeel uit Tilburg zijn ren ners die uitkomen in de landelijke topcompetitie van de amateurs. Zij gaan de strijd aan met bij voorbeeld voormalige beroepsrenners als Jos Elen uit Loon op Zand en Edward Kuiper uit Tilburg en de leider van het Brabants Dagblad klassement Joost van Hest uit Goirle. Verder staan alle in dit klassement aanspreken de namen zoals de Gebr. Graafmans uit Dongen, Hans Timmers uit Kaatsheuvel en Richard Coe- horst uit Tilburg op de deelnemerslijst. Dit is een garantie voor een sportieve en spannende wed strijd. De wedstrijd is de voorlaatste wedstrijd welke meetelt voor dit Brabants Dagblad Wieler Klas sement. Gezien het succes van het vorige jaar hebben wij dit jaar wederom de categorie Dames in het pro gramma opgenomen. Wij verwachten in deze ca tegorie Dames aan de start te krijgen welke reeds naam en faam hebben gemaakt. Het volledige programma ziet er ais volgt uit: Om 11.15 uur starten de Nieuwelingen voor een wedstrijd over 40 km en zij worden gevolgd door de Junioren welke om 12.30 uur starten voor hun wedstrijd over 60 km, waarna de Da mes om 14.15 uur hun sportieve strijd aanbin den voor eveneens een wedstrijd over 60 km. Het dagprogramma wordt om 16.00 uur af gesloten door de Amateurs-A. Hierbij nadert het Brabants Dagblad Wieler Klassement zijn ontknoping nu het wielerseizoen ten einde loopt. Gezien de stand in het klassement en het gegeven dat er de laatste twee wedstrijden dub bele punten zijn te verdienen, is een sterk ren- nersveld gewaarborgd. Het bestuur kan dit jaar rekenen op een grote deelname. Alle categorieën, zowel de Nieuwelin- De plannen van de Rabobank om het huidige bankgebouw aan te passen aan de eisen van de ze tijd of de mogelijkheid te bezien van vestiging elders dateren alweer uit 1987. De eerste optie bleek aanvankelijk de meest geschikte, reden waarom in 1988 het pand Rootven 10 van de fa milie Larmit werd aangekocht. Later bleek die keuze echter minder gelukkig te zijn zodat nieuwbouw elders het enige juiste al ternatief zou blijken te zijn. De lokatie Bertens is vanaf het begin van de on derhandelingen, in 1990, in beeld geweest om er het nieuwe bankgebouw neer te zetten. Tot 1992 werd met de firma Bertens daarover on derhandeld en tot op dat moment leek er geen uitzicht op een schone grond-verklaring van de plek waar voorheen een garage was gevestigd. Voorzitter Wim Helmer vertelde ons dat er ook nog gesprekken zijn geweest over een mogelijke fusie met de Rabobank in Oisterwijk. Die gaven echter volgens hem ook geen bevredigende oplos sing. Aan de hele gang van zaken lijkt dan een einde te komen in november 1994. Op dat moment kwam Aannemersbedrijf Gebr. Janssen in beeld met een plan dat was ontwikkeld voor het hele 42 are grote gebied. Het plan om vatte, naast de bouw van een nieuwe Rabobank, Op zaterdag 23 september a.s. is het weer zover. Na (echt) genoten te hebben van een lange, he te, zwoele zomer, gaan we ons weer opmaken voor de winter. Maar voordat we deze koude tijd ingaan, organiseert C.V. de Durdraaiers het jaar lijkse ’Feest v.d. Lange Nacht.’ Dit evenement, ook wel bekend onder de naam ’Bier- en Wijnfeesten’, wordt inmiddels al voor de 24ste maal georganiseerd. Het is dan ook niet meer weg te denken uit het Moergestelse feestgewoel. Ook dit jaar zullen de maïs en de bierpullen weer niet ontbreken. Bovendien zal Radio Fantasy er met uitstekende, afwisselende muziek voor zorgen, dat iedereen uit zijn dak kan gaan. We hopen jullie dan ook allemaal terug te zien op zaterdag 23 september in de feesttent bij Café ’t Draaiboompje in Moergestel. Tot ziens!! C.V. de Durdraaiers. I IE Directeur Piet Huijben verricht de eerste handeling. de vestiging van een supermarkt en ’n aantal ap partementen alsmede ’n 50-tal parkeerplaatsen. In de loop van dit jaar kreeg men de schone grond-verklaring en de bouwvergunning kon worden afgegeven op 30 augustus jl. Volgens directeur Piet Huijben biedt de nieuwe bank in de toekomst volop mogelijkheden voor de Moergestelse inwoner. Naast een klantvrien delijke entree (de automatische deuren zijn voor invaliden straks absoluut geen belemmering) zal vooral in het bankgebouw zelf veel aandacht besteed worden aan de privacy van de klant. Er zullen voorzieningen blijven voor reizen, verze keringen en alle andere gebruikelijke bankzaken. Als een van de eerste bankgebouwen in Neder land krijgt Rabobank Moergestel een brand- meldinstallatie met daarnaast natuurlijk een in braakbeveiliging in directe verbinding met po litie en brandweer. Ook zal er een camera video-circuit geïnstalleerd worden. Ook zegt de heer Huijben dat er een steeds ver der doorgevoerde automatisering komt wat leidt tot het steeds efficiënter kunnen bedienen van de cliënten. Hij benadrukt echter dat die automati sering zeker niet ten koste zal gaan van de per sonele bezetting. De verwachting is dat de nieuwe Rabobank in ju li 1996 in gebruik zal kunnen worden genomen. Wat er met het huidige bankgebouw gaat gebeu ren is nog niet duidelijk. GK Schoolstraat 5 MOERGESTEL nm Tel. 04243 - 1474 h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) T wan»- "tK MOfTBOW r«i»3499?- 738»® 5MSIMIM 94243-2303 s'

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1