Wethouder Gerlach onder vuur KOMTOER MOERGESTEL Nieuwe directeur basisschool Bijverdienen? Aphrodite Bezorgers voor Brabants Dagblad gevraagd! Zondag 24 september a.s. Io j Feest van de Lange Nacht St. Elisabeth Duckrace is goed voor een helicopterha ven Honkbal I Roef! kampioens-wedstrijd WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 874 ZIE ’MOERGESTEL-NIEUWS’ VOLGENDE WEEK!!! Gemeenteraadsvergadering donderdag 7 september Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Vanaf 15 jaar Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... De alleen maar hamerstukken bevattende agenda voor de raadsvergadering van afgelopen donderdag 7 september gaf in het begin al het nodige vuurwerk. Bij afwezigheid van Burgemeester Dosker zat loco-burgemeester Loosveld de ver gadering voor. INLICHTINGEN: 013-375207 20.000 gele rubberen eendjes gaan op 17 september van start Adoptie race-eenden Een uniek openluchtevenement Huidverzorgingsinstituut lW-J Tel. 04243- 1474 j! >1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z en V.G.Z.) [jjl n Schoolstraat 5 MOERGESTEL Met ingang van 1 augustus 1995 is hij benoemd en op 14 augustus j.l. begon nen als directeur op de R.K. Basisschool ‘Hertog Jan’ als opvolger van Paul van Oosterhout die met de VUT is gegaan. Wij gingen voor U kennismaken met Henk van de Ven. mettertijd in de Raad op terug te komen. Hb Hb Op zondag 17 september 1995 vindt in de Pius- haven van Tilburg de St. Elisabeth Duckrace plaats. Het publiek kan om 12.00 uur getuige zijn van een race met 20.000 kleine gele rubbe ren eendjes met een zonnebril. Deze eendjes zullen al zwemmend een auto voor hun adoptie ouder in de wacht proberen te slepen. De opbrengst van de race is bestemd voor de aan leg van een helicopterhaven op het dak van de Eerst Hulp. Deze voorziening is van levensbe lang voor snelle opvang van verkeersslachtoffers die spoedeisende hulp nodig hebben. De inzet van een helikopter met een traumateam maakt het bovendien mogelijk al op de plek van het on geval de beste medische hulp te geven. Daardoor hebben slachtoffers een betere overlevingskans, zullen sneller herstellen en minder blijvend let sel overhouden. Door het adopteren van een race-eend kunnen al le inwoners van de regio Midden-Brabant (en daarbuiten) bijdragen aan het goede doel. Voor 10,- kan men een adoptielot kopen. Dit lot be vat een nummer dat correspondeert met het startnummer van één van de race-eendjes. Jong Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond en oud kan aan de race deelnemen. Adoptie-ouders maken kan om één van de door verschillende bedrijven ter beschikking gestelde prijzen te winnen. De eerste prijs is een Opel Corsa, de tweede een Philips breedbeeldtelevisie, de derde een zes-daagse reis naar New York voor twee personen, de vierde een sportieve fiets en de vijfde tot en met de tiende prijs is een ballonvaart voor één persoon. De organisatoren van de St. Elisabeth Duckra ce verwachten dat er veel adoptie-ouders en an dere belangstellenden komen kijken naar de ra ce van de 20.000 eendjes op zondag 17 septem ber a.s. Vanaf 11.00 uur is er bij de Piushaven voor jong en oud het nodige te beleven. Voor de kinderen staat er een draaimolen, waar zij gratis in mogen. Daarnaast kunnen zij onder begeleiding stoep- krijten. Ook lopen er Eftelingfiguren rond. Voorts is er een muzikaal optreden van de Volt Harmonie en wordt er een demonstratie gegeven door de Tilburgse Reddingsbrigade. Om 12.00 uur wordt het startschot gegeven door de loco- burgemeester van de gemeente Tilburg, de heer P.J. van den Ende. Een speaker verslaat de ra ce. Als Very Important Duck zijn onder meer aanwezig Corry Konings en Martin van Geel. Na de race vindt op het Piusplein (bij café Cher) de bekendmaking van de prijswinnaars plaats. Daar brengt ook Luis Félipe zijn Ducksong ten gehore. Het geheel belooft een openluchtevenement te worden dat zijn weerga niet kent. En dat allemaal voor een goed doel: een helikopterhavan op het dak van het St. Elisabeth Ziekenhuis! en 80 leerlingen met maximaal 3 leerkrachten. Ook de bevolkingssamenstelling verschilde we zenlijk met de Helmondse school. Hij achtte in het begin van het jaar de tijd rijp om weer eens een nieuwe uitdaging aan te gaan. De noodzakelijke veranderingen zullen geleide lijk aan in de school worden ingebracht. Met na me denkt hij aan het leerlingen volgsysteem. Om nog beter de leerlingen te kunnen begeleiden en het onderwijs aan te passen aan hun behoeften. Leerlingen moeten zolang mogelijk op de voor hun vertrouwde basisschool kunnen blijven. Als het niet anders kan dan pas komt het Speciaal Onderwijs in beeld. Als hobby heeft Henk van de Ven steeds de «at letiek beoefend en speciaal dan het hardlopen. Momenteel is hij nog steeds een trouwe jog- ger/trimmer. Tevens werkt hij in zijn vrije tijd als vrijwilliger bij de plaatselijke omroep waar hij 2 uur per week de actualiteiten verzorgd. Wij wensen hem een fijne periode in Moergestel toe. i Betsy Denissen vroeg hoe het stond met de gras keien op den Opslag. Er zou overleg zijn geweest met Staatsbosbeheer en zij had vernomen dat het in deze vergadering op de agenda zou staan. Vol gens wethouder Gerlach was het dossier bij de Gemeente Moergestel niet bekend. Een brief van Visie Marketing en Media inzake een kabelkrant in Moergestel was voor Jacques Stroucken (soms door de voorzitter overgeslagen vanwege zijn korte armen of vingers) van de SPM aanleiding te verzoeken dit vooral met MTV en LOGO te bespreken omdat hij in zekere zin con currentie voor de eigen lokale omroepen voorzag. Ook nodigde hij het Gemeentebestuur uit op de juiste plek te protesteren tegen Franse kernproe ven op Mururoa. Het ontwerp-beleidsplan SMB 1996-2000 kon ie ders goedkeuring wegdragen. Wel vroeg van Gils van het CDA de nodige aandacht voor industrie- lokaties. Julia Burgers van de PGB was erg blij met het convenant met de Vrouwenadviescommissie Oisterwijk/Moergestel. Beide partijen hebben veelvuldig contact en zijn accoord met de bre dere aanpak en het concept in tegenstelling wat hier en daar nog wel eens gehoord wordt. Ad Mutsaers van het CDA meldde nog dat de commissievergadering Financiën en Belastin gen niet was doorgegaan terwijl in de stukken anders vermeld was. Hij waarschuwde dat der gelijke fouten het vertrouwen in het Gemeen tebestuur ernstig kunnen schaden. Hierna sloot loco-burgemeester Loosveld de ver gadering. In een interview van Wethouder Gerlach in het Brabants Dagblad van 1 augustus j.l. had hij de klachten over de verkeerssituaties op en om de Oirschotseweg afgedaan met ‘typisch Moer- gestels’. ‘Wel klagen onder elkaar maar niet even naar de verantwoordelijke bellen’. Deze uit spraak was Noud Smits van de PGB in het ver keerde keelgat geschoten en hij viel hierover co alitiegenoot wethouder Gerlach dan ook fel aan. Hij verweet de wethouder het ‘dorpsgevoel’ te missen maar dat kwam vermoedelijk omdat hij hier nog niet zolang woont. De heer Smits som de een aantal ongemakken op zoals de ver- keerssluizen bij dr. Terwindt en even verderop. Ook ouders met kinderwagens moeten soms hals brekende toeren uithalen om hun weg te kunnen vervolgen. Er zijn al de nodige ongelukjes ge beurd en hij voorspelde oorlog als er niets aan ge daan zou worden. Antoon van Gils van het CDA viel zijn opponent graag bij en meende zelfs dat de Raad niet serieus genomen werd. Misschien rook de oppositie reeds bloed. ‘Die werkt maakt fouten. Die zoveel fouten maakt werkt niet goed’ opperde hij Wethouder Paul Gerlach, nog zichtbaar ver moeid omdat hij ’s- morgens van vakantie was teruggekomen, nam geen enkel woord van zijn uitspraken in de krant terug en verzocht de heer Smits zijn uitspraak terug te nemen of anders zijn misnoegen maar kenbaar te maken door middel van de geëigende procedure. Indertijd hebben zeer goede deskundigen zich over de si tuatie gebogen, daarna een plan opgezet en met instemming van de Commissie en de Raad uit gevoerd. Het zijn beslist geen experimenten en hij vond de term ‘amateuristisch werk’ ook niet op zijn plaats. Wel beloofde hij er in de komen de weken extra aandacht aan te schenken en er Eindelijk is het dan zover, na ongeveer 20 jaar speelt honkbal I op zondag 17 september tegen Gemert zijn promotiewedstrijd. Na een seizoen van spannende en sensationele wedstrijden, zal deze wedstrijd gegarandeerd in dit rijtje thuishoren. Amusement voor iedereen, dus daarom nodigen wij iedereen uit om deze wedstrijd bij te wonen. Dus tot zondag 17 september om 11.00 uur op het Roef!-terrein. Op zaterdag 23 september a.s. is het weer zover. Na (echt) genoten te hebben van een lange, he te, zwoele zomer, gaan we ons weer opmaken voor de winter. Maar voordat we deze koude tijd ingaan, organiseert C.V. de Durdraaiers het jaar lijkse ’Feest van de Lange Nacht. Dit evenement, ook wel bekend onder de naam ’Bier- en Wijnfeesten’, wordt inmiddels al voor de 24ste maal georganiseerd. Het is dan ook niet meer weg te denken uit het Moergestelse feestgewoel. Ook dit jaar zullen de maïs en de bierpullen weer niet ontbreken. Bovendien zal Radio Fantasy er met uitstekende, afwisselende muziek voor zor gen, dat iedereen uit zijn dak kan gaan. We hopen jullie dan ook allemaal terug te zien op zaterdag 23 september in de feesttent bij Café ’t Draaiboompje in Moergestel. Tot ziens!! C.V. de Durdraaiers. Bijna 45 jaar, geboren en getogen in Best, neemt hij het roer van de school over. Op zich heeft hij daar geen hard hoofd in want het bestaande team heeft hem warm onthaald. Al bijna een kwart eeuw zit hij in het onderwijs. Hij doorliep de la gere school en MULO te Best en ging daarna naar de Kweekschool in Eindhoven op het He melrijken. Nadat hij geslaagd was kon hij kiezen uit drie banen omdat hij wegens broederdienst geen dienstplicht hoefde te vervullen. Hij koos voor Helmond in de wijk de Eeuwsels. Daar was pas een nieuwe school gesticht. Die maakte in een korte tijd een enorme groei door van 5 naar 32 leerkrachten. Soms waren de lokalen veel te klein om de leerlingen te kunnen plaatsen. Intus sen ontmoette hij de Bergeijkse Tine Kanen. Zij trouwden en bleven toch in Best wonen. Ook nu nog omdat men daar, zeker ook voor de kinde ren, de meeste vrienden en kennissen heeft. Zij hebben 3 kinderen te weten: Koen (16), Karin (15) en Ken (12). Trouwens in een kwartier is hij van Best in Moergestel. Na 16 jaren Helmond werd hij benoemd in Leende/Strijp. Wel een hele overgang omdat deze school steeds schommelde tussen de 60

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1