o De Moergestelse schoenindustrie KORFBAL*? Audacia-nieuws Familie- softbaltoernooi Dagbehandeling psycho-geriatrie Sint Elisabeth te Goirle: op zaterdag geopend Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Telefoon 013 - 513 2268 AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN S.V. Roef! Handbal Reden tot uitbreiding Indeling in groepen IW je thuis in je sport Binnenkort, om precies te zijn 10 oktober a.s., veranderen in heel Nederland de telefoon nummers. Alle abonnees worden dan ’tiencijferig’. Ook voor u als bedrijf is het belangrijk te zorgen dat u voor die tijd ’up-to- date’ bent voor wat betreft uw drukwerk. Uw brieven, uw fakturen, uw visitekaartjes, uw enveloppen... het zijn allemaal ’visitekaartjes’ van uw bedrijf op het moment dat u er mee naar buiten treedt. Laat het dus tijdig vervaardigen en aanpassen aan de komende tijd, en.... laat dat dan zéker doen door mensen met kennis van zaken. Mensen die weten hoe uw ’visitekaartje’ moet worden ontworpen en vervolgens gedrukt. Neem vrijblijvend kontakt met ons op en wij zullen u graag deskundig adviseren. 'n Offerte is zó gemaakt, waarna het de beurt is aan u (en waarschijnlijk weer aan ons...). Audacia geeft visitekaartje af ’MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 PAGINA 9 WIE TOT I0 1-1 3-1 0-7 3-5 2- 5 3- 2 6-3 0-2 4- 3 1-3 0-1 1-4 7-6 afgelast 14.30 12.00 12.30 12.30 10.00 10.00 11.30 10.00 10.30 10.00 Uitslagen: Pup. 1: EDN - Roef! Pup. 2: DDW 2 - Roef! 2 Asp.: EDN 2 - Roef! Sen. 1: DDW 2 - Roef! Sen. 2: DE Weebosch - Roef! 2 Verslag pupillen Afgelopen weekeinde is de nieuwe competitie weer begonnen. Zo moesten ook de Pupulen 1 hun eerste wedstrijd gaan spelen. Daarvoor gin gen we naar de Haghorst, om daar tegen EDN te spelen. Het was een leuke wedstrijd en Roef! won met 3-1Na de wedstrijd worden er ook nog strafworpen genomen en ook hier won Roef! van EDN met 2-1. Ga zo door en zet ’m op in het nieuwe seizoen! Programma 7 september: Recr.: Roef! 19.30; aanwezig 18.45 Programma 8 september: Sen. 2: De Weebosch 2 - Roef! (inhaal) 19.30; vertrek 18.30 Programma 9 september: Pup. 1: Roef! - Tuldania 11.00; aanw. 10.30 Pup. 2: Roef! 2 - Vessem 10.00; aanw. 9.30 Asp.: Roef! - DSS12.30; aanwezig 12.00 Programma 10 september: Sen. 1: Roef! - Rosoio 4 10.00; aanwezig 9.15 Sen. 2: Roef! 2 - Vr.schap 11.30; aanw. 11.00 Uitslagen: Audacia Dl - Beerse Boys 26-1 Audacia D2 - Jong Brabant 1 2-2 Taxandria 1 - Audacia El2-3 Audacia E2 - Oirschot 22-1 Audacia E3 - Zouavia 4afgelast Oirschot 5 - Audacia E45-9 Jong Brabant 1 - Audacia F18-1 Audacia F2 - Sarto 80-7 Programma zaterdag 9 september Aanwezig: Audacia Dl - Nemelaer 29.30 EDN ’56 - Audacia D29.15 Hilvaria 1 - Audacia El10.00 Audacia E2 - Beerse Boys 29.30 Audacia E3 - Were Di 39.30 Taxandria 4 - Audacia E410.15 Audacia F1 - Oirschot 110.45 Taxandria 3 - Audacia F211.15 Uitslagen: Audacia Al - ZIGO0-7 Audacia Bl - Sarto3-5 Willem II - Audacia Cl3-3 Audacia C2 - Jong Brabant5-1 Programma zaterdag 9 september Aanwezig: Audacia Al - Beerse Boys Al13.30 SVG BI - Audacia BI13.30 Audacia Cl - ZIGO Cl 12.15 NOAD C2 - Audacia C212.00 bondsvoorzitter en stakingsleider van Oirschot met enige anderen worden ontslagen. Omdat veel informatie hierover bestaat kunnen we dit con flict op de voet volgen. Als na de crisisjaren, waarin Moergestel ernstig te leiden heeft van werkloosheid, de economie begint op te leven, breekt de oorlog uit. Cevabo en Wed. J.P. van Bommel moeten, zo als vele fabrieken hun poorten sluiten. Van het eerste bedrijf worden nagenoeg alle machines door de bezetter gestolen. Van Bommel kan over schakelen op biezen schoenen. Avang is een van de 60 schoenfabrieken in Nederland die door mo gen draaien. Hierover en over hoe de Moergestelse schoenma kers de oorlog doorkwamen kunt U lezen in het boek over de Moergestelse schoenindustrie. Het intekenformulier zal in een van de komen de weken opnieuw gepubliceerd worden. Zondag 8 oktober is het weer zover. Dan spelen we weer op de Roef!-velden het familie- softbaltoernooi. Er wordt dan gespeeld met teams samengesteld uit familie, vrienden, kennis sen, buren, collega’s of wat voor samenstelling ook. Als je maar met minstens 9 personen een team samen kunt stellen. Of je nu veel van het spelletje afweet of helemaal niets, je kunt altijd meedoen. We spelen in drie poules, de gevorder den, de half gevorderden en de beginners. Maar in alle poules staat plezier voorop. Elk jaar doen er tussen de 20 en 25 teams aan mee. Dus heb je wel zin in een dagje softbalplezier, geef je team dan zo snel mogelijk op en tenminste voor zon dag 24 september, bij: Annie Hekker, Burg. Poortstraat 22, tel. 04243-2932. Uitslagen: Welpen: ODI - Roef! 2-10 JAA: ODI - Roef! 3-7 MAA: Elshout 2 - Roef! 22-6 DJB: Roef! - Witte Sterafgelast HJB: Taxandria 2 - Roef! 7-11 Omdat we 20 jaar bestaan was er afgelopen week end aandacht aan besteed. De jeugd had een disco-avond op 1 september en op 2 september kwamen de veteranen aan de beurt. Ze speelden een toernooi met teams uit de regio en uit België. Bij zowel de dames ais de heren ging de wissel- beker mee naar Dongen. De heren van Roef! werden 2e en de dames 3e. Heel hartelijk dank aan de ’jeugd’: onze toe komst. Mare, Frido en Maikel voor de organisa tie van de disco en Siegfried, Dirk, Guus, Dion, Susanne, Jessica en Peter voor de hulp op za terdag! Programma 9 september: 10.50 MAA: DESK 2 - Roef! 2 10.00 Welpen: Roef! - White Demons 10.50 MAA: Roefil - Blauw Wit 10.00 MAB: Taxandria - Roef! Programma 10 september: 11.00 DJB: Internos 2 - Roef! 11.00 HJB: Roef! - GHV 12.10 HES: Roef! - White Demons 3 Handbal is altijd raak! Verpleeghuis Sint Elisabeth te Goirle heeft on langs besloten de dagbehandeling psycho- geriatrie uit te breiden van 5 naar 6 dagen per week. Dit betekent dat de dagbehandeling behalve van maandag tot en met vrijdag voortaan ook elke za terdag is opengesteld van 10.00 uur tot 16.00 uur voor ongeveer 10 deelnemers. Sinds 1 mei 1994 functioneert in verpleeghuis Sint Elisabeth de dagbehandeling psycho- geriatrie voor aanvankelijk 5 deelnemers en per 1 september voor 10 deelnemers. Omdat voor de famihe/relatie van de deelnemers de zorg voor de dementerende een hele belasting is, en hier met name bij famihe/relatie behoefte blijkt te bestaan, is besloten tot uitbreiding op zaterdag. Hiermee De crisisjaren rond 1930 kennen veel armoede en sociale spanningen. In de neerwaartse spiraal van prijzen en lonen zijn de arbeiders en vooral het werkloze deel daarvan het ernstigste gedupeerd. De vakorganisaties verzetten zich. Ook de Moer gestelse arbeiders hebben hierin hun aandeel. In september 1934 breekt de eerste staking uit bij Wed. J.P. van Bommel. Burgemeester Bardoel stelt alles in het werk om tot een oplossing te komen, omdat hij vreest dat de stakende stiksters in Oisterwijk zullen gaan werken. Hierdoor zou de fabriek zijn poorten moeten sluiten. Na een week wordt het conflict opgelost. De stakingen bij Cevabo zijn langduriger. Zelfs bisschop Diepen van Den Bosch wordt ingescha keld om in het conflict te bemiddelen. Kort na de eerste staking volgt een tweede omdat vak- De vereniging draait alweer op volle toeren, al leen de leden ontbreken nog voor het grootste ge deelte. Ik denk dat nog niet iedereen weet dat we al begonnen zijn. Op maandag 28 augustus heeft het toekomstige team al een oefenwedstrijd gespeeld tegen een team uit Kaatsheuvel, van de vereniging Smash. Moergestel won de wedstrijd, maar dat was ook niet verwonderlijk, daar het sterkte-verschil te groot was. Het team van Smash gaat zeer waar schijnlijk 5e klas spelen en het Moergestels team 3e klas. Maar ondanks het verschil in sterkte is kan een permanente opname in een verpleeghuis veelal langer worden uitgesteld. Op de dagbehandeling worden de deelnemers in gedeeld in groepen, afhankelijk van de mate van dementie. Deze indeling wordt door deelnemers, familie en hulpverleners als bijzonder positief er varen omdat hierdoor de aandacht, behandeling of het dagprogramma beter aansluit bij de betref fende deelnemer. De uitbreiding met de zaterdag betekent dat el ke deelnemer minimaal 3 dagen dagbehandeling per week geboden kan worden. Van Stichting De Runne, instellingen voor ver pleging en verzorging, maken deel uit: de verzor gingshuizen Ten Bijgaerde te Oisterwijk; De Clossenborch te Hilvarenbeek; De Reuselhof te Moergestel; De Schakel en Vennerode te Goirle en verpleeghuis Sint Elisabeth te Goirle. Verpleeghuis Sint Elisabeth biedt ruimte voor so matische en psycho- geriatrische patiënten. Bo vendien heeft het verpleeghuis speciale afdelin gen voor jongere gehandicapten en een dagbe handeling voor somatische en psycho-geriatrische patiënten. het toch een sportieve en gezellige avond ge worden. De uitslag 8-2 geeft het klasse-verschil wel aan, maar er waren wedstrijden bij die pas in de der de game beslist werden. Het team dat deel gaat nemen aan de kompetitie bestaat uit de volgende personen: Bart de Cort, Ron van Hees, Herman Reinders, Theo Spren- gers. Zoals u ziet maar 1 team. Helaas hebben we niet meer leden die aan de kompetitie willen deel nemen. Doordat er enige leden opgestapt zijn is er nu weer voldoende ruimte voor nieuwe leden. Heeft u interesse in een ongevaarlijke sport en waarbij je conditie toch getraind wordt, kom dan eens een keertje tafeltennis spelen. U zult het zien het is best leuk. Iedere maandagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur gelegenheid tot spelen in D’n Donk, Bosstraat la. Wilt u inlichtingen, dan kunt u ook 3365 bellen. Audacia - Oirschot Vooruit1-1 Naar de eerste competitiewedstrijd werd met spanning toegeleefd. Eric Denissen, de aanvoer der van vorig jaar, speelde in het groen- wit van Oirschot tegen zijn oude vertrouwde geel- blauwen van Audacia. En een echte wedstrijd werd het. Niet alleen Eric had Audacia verlaten, doch minstens vijf plaatsen moesten inde basis van de thuisclub een ander gezicht krijgen. Neem daarbij een succesvolle voorbereiding van Oir schot en een verwachte afgang in de Audacia- gelederen werd gevreesd. Niets was echter min der waar. Audacia speelde fris van de lever en kwam uiterst verdiend aan een gelijkspel, eerder nog, als iemand een overwinning had verdiend was het Audacia. Daarvoor was echter de stootkracht in de voor hoede onvoldoende. Tenslotte moest Oscar van Alphen er aan te pas komen om 5 minuten voor het einde van de wedstrijd het overwicht van Audacia tenminste tot het verdiende gelijkspel te brengen. En daar had iedereen vrede mee. Het was immers Oirschot, dat in de 5e minuut van de 2e helft tegen de verhouding in, de leiding nam, door een prachtig door Hans Fey gepareerd schot in de rebound alsnog binnen te schuiven: 0-1. Er was gelukkig nog voldoende tijd om dat recht te zetten. Vooral door onverzettelijk voetbal van Gregor Janssen gaf Audacia niet op. Hij stuwde het elftal op om uiteindelijk toch die verdiende gelijkmaker tot stand te brengen. Als alle wedstrijden een dergelijk boeiend ge vecht op de grasmat brengen, dan wil ik u van harte uitnodigen de vaste aanhang van Audacia te komen versterken. Uitslagen: Audacia 1 - Oirschot Vooruit 1 Audacia 2 was vrij Audacia 3 - Gloria UC 2 Audacia 4 - Oisterwijk 2 Haarsteeg 5 - Audacia 5 Uno Animo 9 - Audacia 6 Audacia 7 - Oirschot Vooruit 10.... Velocitas ’31 6 - Audacia 8 Audacia 9 - Tuldania 4 Tuldania 5 - Audacia 10 Programma zondag 10 september: SCI 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Alliance 2 Audacia 3 - RKTW 4 SC ’t Zand 4 - Audacia 4 Audacia 5 - SET 5 Audacia 6 - Nevelo 6 Spoordonkse Boys 4 - Audacia 7 SET 7 - Audacia 8 EDN ’56 4 - Audacia 9 Audacia 10 - Hilvaria 6 kan telled

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 9