Grote vakantiefoto-aktie Bart van Gorkum en Miet van de Pas 50 jaar getrouwd CURSUSSEN FRANS I Aphrodite INL.: 04243 - 2942 Wees wijs ga met Quality Travel op reis! uality Goud op ’De Reuselhof’ Heeft u een mooie vakantiefoto? Lever deze in voor 30 september a.s. en maak kans op een weekend Gran Dorado! Open Dag met als thema ’06-11 bellen... en dan?’ HOlkAND INTERNATIONAL Reisburo Moergestel een vereniging armer... WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 - 20e Jaargang - Nr. 873 REISBURO Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243- 1474 J Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Postbus 80 5066 ZH Moergestel Tel. 04243 - 2020 Fax 04243 - 2629 Faux-débutants, gevorderden, conversatie, grammatica INFO-DAGEN: maandag 11 en dinsdag 19 september van 14.00 tot 21.00 uur Van Rijckevorsellaan 30 Moergestel Leren kennen Vandaag de dag Feestdag Tot zo’n anderhalf jaar geleden woonden ze nog op de Oirschotseweg waar ze tot 1973 de bij iedereen bekende kruidenierswinkel runden. In 1993 verkassen ze naar ’De Reuselhof’ en daar hebben ze het goed naar de zin: Bart van Gorkum en Miet van de Pas. Dinsdag 12 september a.s. hopen ze er hun gouden echtverbintenis te vieren. Afgelopen week zoch ten we hen op in hun knusse huisje om ons hun levensverhaal te laten ver tellen. Een gezamenlijk initiatief van brandweer, GGD, politie en St. Elisabeth Ziekenhuis Spektakel Bart van Gorkum Miet van de Pas tj Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) [ji M.O. 30 Jaar een bloeiende vereniging, maar nu is er echt een einde aan gekomen. Begonnen als Wan- delsportvereniging ’De Windlopers’, overgegaan naar Drumband en Majorettenkorps, daarna ’Drumfanfare Moergestel’ en bij gebrek aan bla zers de laatste twee jaren als ’Percussiegroep en Majorettenkorps Art of Music’, komt er een ein de van een eens zo mooie vereniging met een honderdtal leden. De laatste twee jaren is er echt gevochten voor behoud van de vereniging, maar doordat school roosters en ander werk vaak niet meer te combi neren viel met de aktiviteiten van onze vereniging is er nu dus het definitieve einde. De groepen waren de laatste tijd slechts minimaal bezet, zodat er niemand gemist kon worden. Dit jaar kwamen er na de vakantie (vaak het kritie ke moment van het verenigingsjaar) te veel op zeggingen om nog verantwoord verder te kun nen. Ook het financiële aspekt telt daarin natuur lijk mee, zoals: de “huur van ’Den Donk’, de kosten van instructie, de uniformen en instru menten. Vandaar in het kort een aantal redenen waarom we hebben moeten besluiten de vereniging te ontbinden. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Op onze in dit soort vraaggesprekken traditionele vraag: ’Hoe hebben jullie elkaar leren kennen?’ antwoordt Miet resoluut: Tk ken ’m nou nóg nie! en was het dus even gedaan met ons serieuze gesprek. Uiteindelijk komt toch het antwoord waarop we gewacht hebben: op het paardenconcours in Berkel-Enschot. Bart bracht van daaruit Miet met de fiets naar huis in Moergestel. ’Maar ik liep toen nog niet zo hard’, zegt hij er vervolgens vlug bij. Tk denk dat we elkaar het eerste jaar misschien 3 of 4 keer gezien hebben’. Later werd dat natuurlijk vaker want op 12 september 1945 geven ze elkaar het ja-woord in onze paro chiekerk. Tegelijk met hen trouwde ook de zus van Miet: Stien, met Jan van den Hurk, ’n Broer van Jan, Wim, die priester was, voltrok het dubbele hu welijk. Gefeest werd er in een tent achter de boerderij van de familie van de Pas aan de Oirschotseweg ën dat zal ongetwijfeld tot in de vroege morge- nuurtjes geweest zijn... Het echtpaar van Gorkum krijgt 4 kinderen: 3 jongens (Huub, Ton en Rini) en 1 meisje (Ans). Vanwege gezondheidsproblemen (Bart kreeg al in 1973 een hartaanval waardoor men moest stop pen met de winkel en Miet haar gezichtsvermo gen is slecht) besluiten ze om de overstap te ma ken naar ’De Reuselhof 1 huisje 3. Bart kan ge lukkig nog autorijden en samen rijden ze daar mee naar familie en vrienden om er wat te gaan Bij deze willen wij alle leden en oud-leden, ge meente en alle andere mensen die onze vereni ging een warm hart toedroegen bedanken voor de 30 jaren dat we hebben mogen bestaan. Het bestuur, Trees Verhoeven, Jan Brekelmans, Maria Bergman, Riëlle van Ósch en Erik van Dam. gevestigd was. Op onze vraag of ze weten vanaf wanneer de kruidenierswinkel in dat pand ge vestigd is geweest moeten ze ontkennend ant woorden. Zeker is wel dat het al van heel vroe ger jaren moet zijn geweest, toen zelfs nog andere families op dat adres woonachtig waren. buurten. Verder zegt Bart, dat hij meestentijds thuis te vinden is, maar daarmee is Miet het weer niet eens. ’Hij kan’, zegt ze, ’zunnen rozenkrans beter missen dan zunnen auto’... Op onze vraag wat Miet zoal op d’n dag doet zegt ze heel kordaat: ’Grommen!’. En daarmee doelt ze dan vooral op het feit dat ze zo slecht kan zien. Wel heeft ze thuis de beschikking over ’n groot beeldscherm waarmee ze teksten kan vergroten, maar langer dan ’n half uurtje per dag houdt ze dat niet vol. Waar ze niet van weg te houden is, is ’n groepje van ’n zestal dames die elke maandagmiddag bij elkaar komen. Bij toerbeurt bij de dames thuis en Bart speelt dan meestal voor taxi. Dinsdag 12 september is de dag van het gouden feest. Om 14.00 uur wordt een H. Mis opgedra gen in onze parochiekerk en van 19.00 tot 20.30 uur is de receptie in de zaal van ,’t Draai- boompje’. Samen met hun 4 kinderen, 3 kleinkinderen, fa milie en vrienden zullen Bart en Miet er onge twijfeld een feestelijke dag van weten te maken, hetgeen wij hen ook van harte toewensen. Graag een van harte proficiat aan jullie beiden en nog veel fijne jaren in jullie knusse huisje in ’De Reuselhof. OP zaterdag 9 september a.s. wordt er in en om het St. Elisabeth Ziekenhuis een open dag gehou den onder het motto: ’06-11 bellen... en dan?’. Diverse hulpverlenende diensten verstrekken die dag informatie. Daarnaast worden er spectaculai re demonstraties gegeven. Op die manier krijgt men een beeld van wat er gebeurt als iemand bij een (verkeers)ongeval of een acute ziekte het alarmnummer draait. Iedereen is welkom op de open dag, die van 10.00-17.00 uur duurt op het terrein achter het ziekenhuis. De toegang is uiter aard gratis. Er is buiten van alles te zien en te beleven, zoals: het blussen met water van de brandende frietpan, een demonstratie met een slachtoffer met vallen de ziekte, demonstratie van een ernistig verker- songeval met een bevrijding van een ernstig be- klend slachtoffer, redding van en slachtofer vanaf het dak en demonstratie ongeval met een fietser. Daarnaast zijn er diverse demonstratievluchten van de politiehelicopter van de Koninklijke Luchtmacht. In het ziekenhuis zelf zijn diverse stands aanwe zig zoals: de Stichting Orgaan- en Wefselvoor- lichting, de Thuiszorg Midden- Brabant, RI AGG, EHBO en Slachtofferhulp. Bij regen zal de open dag normaal doorgang vinden. Bezoekers wordt verzocht zoveel mogelijk met de fiets of het openbaar vervoer te komen. Aan de Leyweg is voor fietsers een bewaakte fietsenstal ling geplaatst. De fiets kan daar gratis worden neergezet. Bart ziet het levenslicht op 2 juni 1918 aan de Loonse Meulenstraat in Udenhout. ’Bert’: zien we op de uitnodiging voor het gouden feest staan. ’Bert?’. ’Ja’, zegt hij ’in Udenhout kent iedereen me onder die naam, noemt iedereen me ook zo, maar in Moergestel is dat Bart geworden’. Hij is de jongste op één na in een gezin van 7 kin deren, 5 jongens en 2 meisjes die allemaal op groeien op de boerderij De fraters van de Petrusschool in Udenhout brengen hem de eerste levenslessen bij, waarna hij nog ’n tweetal jaren de landbouwschool in Udenhout bezoekt. Na de schoolopleiding was het het gebruik dat Bart thuis op de boerderij kwam werken, zoals trouwens alle kinderen van Gorkum. Tot het moment dat de kinderen gaan trouwen werkten ze allemaal bij vader op de boerderij Na hun huwelijk, 12 september 1945, nemen Bart en Miet de boerderij van Miet thuis aan de Oirschotseweg 26 in Moergestel over. Daar be kwaamt Bart zich in de loop der jaren ook nog in het vak van de veehandel, waarvoor hij o.a. jaren lang, tot voor kort nog zelfs, elke week de vee markt in Den Bosch bezocht. Miet van de Pas is geboren op 15 mei 1918. Woonachtig op De Locht (boerderij Veldzicht) in Oisterwijk komt Miet ter wereld in het zieken huis in Den Bosch. Miet heeft slechts één zus (Stien), waarover straks wat meer. Op 1-jarige leeftijd verhuist de familie van de Pas naar de Oirschotseweg nr. 26 in Moergestel. Hier ook bezoekt Miet de bewaar- en lagere school aan de Kloosterlaan met als vaste vriendin en bege leidster naar school Fien Antonis. Na de lagere school bezoekt Miet ook nog twee jaar de kostschool (huishoudschool) in Lierop. Vervolgens gaat ze thuis werken op de boerderij en (natuurlijk) in de winkel die op hun huisadres F

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1