Een zonnige winter tegemoet KORFBAL'? Rabobank Moergestel Wandelen inde natuur Q Audacia-nieuws De nieuwe reisprogramma's vol winterzon en de Leukste Vakantie Krant liggen voor u klaar! Loop informeren u graag over de uitgebreide een zonnige winter. - ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! -BON Aan alle Rabo Reizen Boekers: Uw mooiste vakantie-foto kan tot 22 september worden ingeleverd, en maak kans op een GRATIS WEEKEND BRUGGE voor 2 personen! mogelijkheden en het boeken van Rabobank Reizen Nieuwe boeken in de bibliotheek S.V. Roef! Handbal Roef! Handbal 20 jaar! Handbal is altijd raak! Het ’nieuwe’ Audacia valt niet tegen Vlotte bekeroverwinning: SAB - Audacia 3-5 Hoe moest het nou verder met Audacia? De laat ste drie jaren waren redelijk optimistisch gestemd om eindelijk eens het afdelingsvoetbal te ontstij gen. Het ’materiaal’ en de ambitie waren aanwe zig, doch steeds werd naast de prijzen gegrepen. Voor sommige vaste krachten was dat de reden om (misschien tijdelijk) hun krachten eens an ders aan te wenden dan in het eerste van Auda- eens binnen bij de Rabobank, zij adviseren en Informatieve boeken Voorlezen in de bibliotheek Het Wilhelminakanaal 108 PW je thuis in je sport r Romans AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN PAGINA 7 met Johan van Oosterhoud 10.00; vertrek 9.15 14.30 Naam Straat Woonplaats Telefoon OOk tijdens de zomervakantie zijn er bij de bi- 12.30 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 t/m 10 regels f7,50 Uitslagen: DJB: Orion 2 - Roef!4-15 HJB: Taxandria - Roef! 22-11 HES: Avanti - Roef!11-30 JAA: GHV - Roef!13-3 MAB: HVM 2 - Roef!2-10 De Mini’s speelden een driekamp met Avanti en Blauw-Wit. Ze wonnen alle wedstrijden. Goed hoor! Een goede start voor de MAB en DJB. De dames junioren behaalden hun grootste overwinning van deze veldcompetitie. De meisjes Asp. B zet ten hun goede reputatie van de le helft door. Ook de HES speelden een leuke wedstrijd die en flinke overwinning opleverde. Komend weekend bestaat de afdeling Handbal 20 jaar. Geen echt jubileum maar we willen er toch niet zo aan voorbijgaan. 1 September: Disco voor de jeugd. 2 September: De ’oudjes’ van toen spelen een veteranen-toernooi vanaf 16.00 uur. Wedstrijdprogramma: 2 september: 10.50 MAA: Elshout 2 - Roef! 2 10.00 Welpen: ODI - Roef! 10.50 JAA: ODI - Roef! 3 september: 11.00 DJB: Roef! - Witte Ster 10.00 HJB: Taxandria 2 - Roef! t/m 6 regels f5,- 3-3 17-1 Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt u gebruik maken van onderstaande bon (gewoon stukje papier mag ook). Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt u f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 een Schotse grootgrondbezitter maar wordt ach tervolgd door haar verleden aan het hof van Jan Zonder Land. Thicker than water - Dylan Jones Een man die de indruk krijgt dat zijn overleden vrouw contact met hem zoekt, komt in gevaarlij ke situaties terecht als hij probeert uit te zoeken of haar dood een ongeluk was. Ik, Elizabeth - Rosalind Miles Koningin Elizabeth I van Engeland vertelt over haar leven en liefdes. Gronings End - Ynskje Penning Emmy’s huwelijkspad gaat beslist niet over ro zen. Veilig opgeborgen in haar hart ligt de droom van het ’Huis van Geluk’. Zal deze door ooit wer kelijkheid worden? Verboden begeerte - Leida Verhagen Als een meisje in een streng milieu ongetrouwd in verwachting raakt, wordt ze door een freule opgenomen. Door een fatale ontmoeting met haar vroegere vriend blijft haar dochter als wees achter. Na een goede opvoeding ontmoet deze een aardige jongen, maar dat is haar halfbroer. De beste schaduwplanten - Stefan Buczacki Informatie in woord en beeld over schaduwplan ten, info 638.5; Puppymanieren - Martin Gaus Begeleiding en opvoeding van puppy’s door op timaal gebruik te maken van hun leergierigheid, info 634.13; De Kennedyvrouwen - Laurence Learner Hun triomfen en tragedies, info Verenigde Sta ten 947.6; Emailleren - Jinks MacGrath Uitleg van verschillende technieken en benodigd heden voor het decoreren van sier- en gebruik voorwerpen met email, info 624.6; Liefde liegt - Deborah MacKinlay Populair geschreven studie over de zaken, die man en vrouw in een liefdes- of vriendschapsre latie voor elkaar verzwijgen, info 418.1; Zeg, ken jij de Ojevaar - Leonie Sazias Tientallen praktische tips voor de opvoeding en omgang van jonge kinderen die je kunnen helpen hun kindertijd ook voor jou een plezierige tijd te maken, info 615.6; Vraagbaak voor de videofilmer - Ed Tietjens Alle elementen van het videofilmen, inof 768. Vanaf 6 september a.s. wordt er weer elke woens dagmiddag van 3 uur tot half vier door een van onze vrijwilligers enthousiast voorgelezen in de bibliotheek. Tijdens het voorlezen laten zij de kinderen ken nis maken met veel (nieuwe) kinderboeken. Er wordt voorgelezen uit prentenboeken en verha lenbundels, die afgestemd zijn op kinderen van 3 tot en met 6 jaar. Door te luisteren naar de verhalen en ook door kijken wordt de fantasie en de taalontwikkeling van de kinderen gestimuleerd. Met het wekelijkse voorleeshalfuurtje willen wij de kinderen een leerzaam maar vooral een gezel lig bezoek aan de bibliotheek bieden. Tot ziens in de bibliotheek! Voorbij Haghorst ligt in het Wilhelminakanaal een soort strekdam. Die strekdam is er niet zo lang geleden aangelegd. Vorig jaar was deze dam niet zo erg begroeid. Nu groeien en bloeien er on gelofelijk veel planten. Om ze goed te zien moet je wel een veldkijker meenemen. Ik doe zo maar een greep in de veelheid van plan ten, die ik vanaf de naast het fietspad lopende zandweg zag. Allereerst het Moerag-vergeet-mij-nietje, dat al tijd langs water groeit en witte, roke, doch meestal blauwe bloemen heeft. De Smeerwortel, warvan de hoofdbloei al achter de rus is. Het Bit terzoet. Wanneer we op de stengel kauwen, dan smaakt die eerst bitter, daarna zoet. De zoetach tige smaak ontstaat omdat de plant een bittere stof bevat die glycoaloïde heet. Onder inwerking van speeksel wordt deze stof in een suiker gesplitst. De Valeriaan was present, evenals veel Kamille. Het Knopig Helmkruid. En zou deze plant zijn naam soms te danken hebben aan het feit, dat de bloem op een helm lijkt? De Teunisbloem met zijn gele bloemen. De bloe men zien er overdag vaak als verwelkt uit en ope nen zich pas ’s avonds. Leuk voor de nachtvlin ders natuurlijk. De Gele Lis is al uitgebloeid en de dikke zaaddozen waren al zichtbaar. Al kijkend zag ik een waterrat voorbij zwemmen en rietgorzen vlogen al zingend tussen het riet. Nog een paar planten: de Gele Waterkers, het Koninginnekruid, de Wederik, de Moerasspriea, de wel tot twee meter hoge Waterzuring met zijn grote bladeren, de Haagwinde die in Brabant ’pispotje’ wordt genoemd. Tenslotte de Kleine Klis met zijn blauwe bloempjes en het Harig Wil genroosje. bliotheek nieuwe boeken binnengekomen. Hier onder volgt een selectie uit de nieuwe boeken voor volwassenen die onlangs binnengekomen zijn. Het vierkant van de wraak - Pieter Aspe In een juwelenzaak in Brugge wordt ingebroken, maar in plaats van de waardevolle buit mee te ne men, vernielen de inbrekers de juwelen door ze ter plaatse in een bak koningswater op te lossen. Ze laten een Latijnse spreuk uit de middel eeuwen achter die bekend staat als het vierkant van de tempeliers. Iemand wil wraak nemen op Ludovic Degroof en zijn clan, maar waarom? Moeder der stormen - John Barnes We schrijven 2028. Een aanval met mini- kernbommen op een Siberische duikbootbasis leidt tot een wereldramp. De Amerikaanse pre sident en haar informele adviseurs weigeren zich neer te leggen bij de nieuwe werkelijkheid, bij het onvermeijdelijk naderend einde van de wereld. Zacht zingen de hooglanden - Julie Garwood Een jonge Engelse weduwe trouwt in 1207 met cia. Eric Denissen gaat voetballen in de plaats waar hij zijn werk heeft: Oirschot; Corné Zoont- jens en Frans Tekath konden toenaderingen van Longa niet weerstaan en Epi Denissen en later in de voorbereidingsperiode van dit seizoen ook Marcel van den Aker, besloten op een lager ni- veau te gaan voetballen. Ook de trainerswisselmg was aan de orde: Jaap de Blauw nam de plaats van Perry Broers over. Na in de voorberei dingsperiode al wat ’geproefd’ te hebben stond voor de vaste aanhang toch een verrassend elftal in het veld voor de eerste serieuze krachtmeting waarmee het seizoen traditioneel begint: een be kerwedstrijd waarbij, net als drie jaar geleden, werd geloot tegen SAB uit Breda (Sint Anna Boys, een oude wijk in Breda). Zij spelen en klas se lager dan Audacia, maar dat wil op dit niveau niet zo veel zeggen, Audacia is wel eens tegen mindere góden gesneuveld. In de basis stonden twee A-jeugdspelers: Willem van Assouw en Sander Smits. Ondanks minder trainingsmogelijkheden stond ook Gregor Jans sen in de basis en dat bleek in deze wedstrijd een goede greep. Hij maakte de gelijkmaker en sti muleerde de ploeg met nog twee verdere doel punten dan een reguliere overwinning. De ploeg was als volgt samengesteld: Niki Op ’t Hoog, Frans Geerts, Anco Gerritsen, Oscar van Alphen (30e minuut 2e helft Carlo Bekkers), Max van Al phen, Gregor Janssen, Jan-Willem Beerens (20e minuut 2e helft Marc Derksen), Rob van der Heijden (40e minuut 2e helft Frans van Erven), Willem van Assouw, Sander Smits en Leon Verhagen. Audacia had vanaf het begin het beste van het spel, maar kwam desondanks in de 23e minuut van de wedstrijd op achterstand. Tot dan toe ho noreerde de scheidsrechter wel dubieus vlaggen voor buitenspel van de SAB-grensrechter maar negeerde Audacia-grensrechter Jan van Beers: SAB mocht wel doorgaan: 1-0. Tien minuten la ter was het echter al gelijk. Gregor gaf de laatste inzet uit een voorzet van de inde vrije ruimte gestuurde Leon Verhagen en vier minuten daar na kon Leon zelf afronden: 1-2. Weer twee mi nuten daarna nam Audacia definitief afstand toen Gregor een misverstand van de achterhoede af strafte: 1-3. In de 5e minuut van de 2e helft nam hij een te vroeg genomen vrije trap van Jan- Willem over en met een droge knal liet Gregor zien hoe het wel moest: 1-4. In de 17e minuut werd Leon vrij voor de keeper gespeeld en hij scoorde beheerst: 1-5. Audacia schakelde toen en tandje lager en daardoor kon SAB in de laatste 5 minuten nog iets terug doen: 3-5. Programma zondag 3 september: Audacia 1 - Oirschot Vooruit 1 Audacia 2 is vrij Audacia 3 - Gloria UC 2 Audacia 4 - Oisterwijk 2 Haarsteeg 5 - Audacia 5 Uno Animo 9 - Audacia 6 Audacia 7 - Oirschot Vooruit 10.... Velocitas ’31 6 - Audacia 8 Audacia 9 - Tuldania 4 Tuldania 5 - Audacia 10 Uitslagen: Audacia Dl - Nevelo 1 (beker) Oirschot Vooruit 1 - Audacia El Audacia E2 - Oirschot Vooruit 25-3 Audacia E3 - Audacia E41-5 Programma zaterdag 2 september Aanwezig: Audacia Dl - Beerse Boys 29.30 Audacia D2 - Jong Brabant9.30 Taxandria 1 - Audacia El10.15 Audacia E2 - Oirschot Vooruit 29.30 Audacia E3 - Zouavia 49.30 Oirschot Vooruit 5 - Audacia E49.15 Jong Brabant 1 - Audacia F111.00 WSJ 1 - Audacia F211.15 D2-pupillen opgelet!!! Woensdag 6 september kompetitiewedstrijd Au dacia D2 - Hieronymus 1De aanvangstijd wordt nog bekend gemaakt. Programma woensdag 30 augustus Aanwezig: Jong Brabant - Audacia Al18.00 Audacia Bl - Hieronymus18.15 Audacia C1 - Willem II (beker)18.15 RKDSV C2 - Audacia C218.00 Programma zaterdag 2 september Aanwezig: Audacia Dl - Zigo Al13.30 Audacia Bl - Sarto B213.45 Willem II C3 - Audacia Cl 11.30 Audacia C2 - Jong Brabant C212.15 Na allemaal een hele fijne vakantie te hebben ge had gaan we het komend weekend van start met de le helft van de nieuwe veldcompetitie. Het programma: Zaterdag 2 september: Pup. 1: EDN -Roef!10.00; vertrek 9.15 Pup. 2: DDW 2 - Roef! 2 10.00; vertrek 9.00 Asp.: EDN 2 - Roef! Zondag 3 september: Sen. 1: DDW 2 - Roef! 10.30; vertrek 9.15 Sen. 2: De Weebosch 2 - Roef! 2 10.30; vertrek 9.30 Allemaal veel succes!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7