Wij feliciteren met de nieuwe betaalautomaat Different t+<airshop^ Tilburg Rabobank Wie zijn wij? Brief van Theo Raaijmakers Wanneer volgt u? Zo is er maar één! Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid om te betalen met de betaalautomaat. Want de betaalautomaat staat voor maximale betaal-service, snelheid en veiligheid. Inmiddels is het al bij onderstaande bedrijven mogelijk te betalen met de pin-code. Jumbo Denissen Tankstation J. van Esch F. van Velthoven BV Automobielbedrijf Donkers Mi van Amelsfort Mode (Benneton Eindhoven en Weert) Martine Lingerie Tilburg Moto-Rent Oirschot Slijterij In den Korenmaaier Boetiek Bonita Doe-het-Zelf Centrum Op ’t Hoog Modarina Touwtrekken ’95 F «Hl MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 PAGINA 5 Theo. Helaas arriveerde deze brief pas enkele dagen voor de Toer Mee, zodat we hem niet eerder konden plaatsen! Redaktie Niet helemaal scherp deze foto, maar mooi genoeg om hem in deze rubriek op te nemen. Wie zijn deze drie broers? Vorige week was het trouwens niet al te moeilijk: Adrie op ’t Hoog uit de Heuvelstraat nr. 14 zagen we toen. Eindelijks is het dan weer zover. Op vrijdag 1 september gooien we de deuren van D’n Tob weer open na een lange zonnige vakantie. Alle le den zijn vanaf 20.30 uur van harte welkom om samen met ons het nieuwe KPJ-seizoen te openen. Het touwtrektoernooi van de KPJ vindt dit jaar plaats in het weekend van 16 en 17 september. Op zaterdag-avond zal niet minder dan ’Peter Koelewijn’ en niet te vergeten ’Guus Meeuwis Vagant’ van de top-10 hit ’Dit is de nacht’ optre den in de feesttent gelegen aan de Heuvelstraat nummer 16. Op zondag 17 september vindt het touwtrektoer nooi plaats. Teams uit de hele regio strijden dan in verschillende pools A tot en met F om de ti tel van ’beste touwtrekploeg’ te halen. Dit spek takel zal worden afgesloten in de feesttent met een optreden van niemand minder dan ’Henk Wijngaard’. Op zondag hebben we speciaal voor de jongste toeschouwers een kinderprogramma. Mis dus niks van dit alles en kom in het weekend van de 16de en de 17de september naar de feest tent aan de Heuvelstraat nummer 16. Voor inlichtingen en opgave kunt u even naar Jos op ’t Hoog bellen, tel. 2817. op met de kinderen en ook met hun ouderes. Wij hebben hier zestig kinderen in huis, en dan moe ten we straks blijzijn als het met een man of vijf beter gaat; dat lijkt misschien niet veel, maar ook hier is het een kwestie van een druppel op een gloeiende plaat. Het probleem is ook dat veel van die kinderen hier geen familie hebben om op te rug te vallen straks. Ze kunnen natuurlijk niet eeuwig hier zijn, maar wellicht dat ze met een wat betere opleiding straks toch meer kansen hebben. En iemand kan ook niet met zijn zestien of zeven tien al op eigen benen staan. Als-je niet uitkijkt zou je er soms moedeloos van kunnen worden, omdat je gewoon weet dat er zo weinig toekomst is, terwijl die kinderen hier, net als overal ter we reld, toch ook hun dromen en wensen hebben. Maar gelukkig zien we ook vaak de kleine, posi tieve dingen, de kleine vorderingen, de uitschie ters hier en daar. En daar moeten wij het van hebben! Beste mensen, ik zal het bij dit korte bericht moeten laten. Ik wil graag iedereen heel veel sukses wensen met de Toermee! Uiteraard de genen die organiseren: de M.O.V.-groep en al le vrijwilligers. Maar ook alle fietsers en fietstere, en iedereen die op de een of andere manier betrokken zal zijn bij deze Toermee! Heel veel sukses en ook alvast heel erg veel dank voor jullie manier van meewerken aan ’San Vicente’ en ’Amanecer’! Wij hier in Bolivia doen een heel klein beejte, maar dat kleine beetje is alleen maar mogelijk als jullie en anderen ons daarbij helpen. Heel veel dank dus! Dank ook aan iedereen die door het jaar helpt en ook aan de mensen die schrijven, o.a. ook toos namens de M.O.V.-groep! Ik zou willen dat is de tijd had om iedereen terug te schrijven, maar helaas komt er dat vaak niet van. Sukses, veel dank, hartelijke groepen en de aller beste wensen! Tot schrijfs en ik duim voor mooi weer in dat weekend! Beste mensen van Moergestel, Het einde van augustus zit er weer aan te komen, en dat weet ik dat het in Moergestel gonst van de bedrijvigheid in verband met de Toer Mee! De M.O.V. hebben er al weer heel wat uurtjes opzitten om alles voor te bereiden, en ze zullen zo langzamerhand bezig zijn met de puntjes op de ’i’ te zetten. Daarom, even een kort bericht je vanuit Bolivia, ook al omdat het alweer een tijdje gelden is. We hebben er hier gelukkig de winter weer zo ongeveer opzitten; voor jullie daar is het de af gelopen weken/maanden behoorlijk heet ge weest, maar hier zitten we net in een ander jaargetijde; de winter is dit jaar behoorlijk streng geweest, en we hebben heel wat kou gel den; er zijn hier in huis dan ook veel zieken ge weest en ik heb meer dan honderd spuiten moeten geven! Soms hadden we bijna twintig kinderen ziek in bed! En elke keer moesten we maar weer naar de verschillende scholen schrijven/bellen gaan om te vertellen wie er ziek waren; als je dat niet door geeft, dan kan dat rapportpunten kosten! Geluk kig is dat allemaal weer achter de rus, en hebben we het wat dat betreft weer een beetje rustiger. Zelf werd ik ook constant besmet door degenen die ziek waren, maar dat is nu dus voorbij. Het zal waarschijnlijk nog wel een poaar weken du ren voordat het echt weer een beetje beter weer is, maar de ergste kou is toch weer voorbijOve rigens kan het ook in de winter, overdag bloed heet zijn, en dat is juist het verraderlijk; je bent dan ook de hele tijd bezig om tegen kinderen te zeggen dat ze hun trui aan moeten trekken of mee moeten nemen naar school, want ’s morgens en ’s avonds is het echt koud. Het leven gaat hier in huis gewoon door, met de gebruikelijk studie, op het moment weer examentijd, rapporten etc. Eergisteren kwam hier een Nederlander aangwaaid en ik ben met hem gisteren weer eens bij een aantal families op bezoek gegaan; ik doe dat ook al, omdat veel toeristen alleen maar de mooie dingen van Bo livia zien, en vaak niet veel van het gewone al ledaagse leven. En dan heb je toch eigenlijk het land niet gezien. En gisteren, zoals altijd bij familiebezoeken, had ik weer hetzelfde liedje in mijn hoofd: ’Weinig toekomst’ (Herman van Veen). Als je bij die fa milies komt, dan zie je dat er voor de meesten ge woon geen toekomst is. Gisterem waren we bij voorbeeld in een erg arme wijk van stad, en als je eenmal in die wijk beland bent, dan is er ge woon geen uitweg meer. In die buurt is het de he le week door ruzies en vechtpartijen en uiteraard de hele tijd drank. Ik ken daar een familie met een stuk of zeven kinderen die de afgelopen paar jaar al een keer of zes verhuisd zijn: ze worden el ke keer uit hun huis gezet, omdat ze zoveel pro blemen veroorzaken met hun drinken; de kinde ren die nog thuis zijn zijn volledig ondervoed; de vader, van ongeveer 35 jaar, kan nauwelijks nog op zijn benen staan; ze hebben een dochter van zestien die al een hele tijd op straat zit, nu een kind heeft, maar wel met haar vriendje vrolijk doorgaat met lijm snuiven. En in die wijk is dat helemaal geen uitzondering; het is bijna deur voor deur ellende. Geen uitwet: vluchten kan niet meer. Daarom zijn wij er hier ook steeds meer van overtuigd dat het meest noodzakelijk voor on ze kinderen het onderwijs is. We moeten voor komen dat ze op hetzelfde niveau blijven steken waar ze vandaan zijn gekomen. Dat is heel moeilijk en zal heel veel tijd vergen, maar we moeten daar op blijven hameren. Er moet lang zamerhand een gewoonte groeien dat onderwijs voor iedereen is, en misschien zullen degenen die nu hier in huis zijn en studeren, straks in elk geval hun kinderen wél naar school sturen, en dan zijn we alweer een stapje verder. Bijna voor elk baantje hier, eisen ze u ook dat je minstens en schooldiploma hebt, anders kom je niet an de bak. wij hameren daar dan ook steeds N

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5