1 Jubileum Gildefeest St. Joris Mg zondag 20 augustus Brabantse Gildedag Bij varen horen ’matroosjes’... CURSUSSEN FRANS Aphrodite IE JH INL.: 04243 -2942 PGB-nieuws Jeugddag Vrienden weekend Audacia Kinderen op vangen, iets voor u? WD Achterban- vergadering 40-Jarig dienstverband Hans van Kerkoerle Het CDA nodigt u uit WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 - 20e Jaargang - Nr. 872 Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! £s>mt JJortó 450 jaar lirtng 60 jaar Faux-débutants, gevorderden, conversatie, grammatica INFO-DAGEN: maandag 11 en dinsdag 19 september van 14.00 tot 21.00 uur Van Rijckevorsellaan 30 Moergestel Huidverzorgingsinstituut Herinnering Herinnering De Aktiviteitencommissie Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Op maandag 4 september om 21.00 uur is er weer een achterban vergadering van de WD, in Herberg ’De Veerkes’. Er zal ondermeer gesproken wroden over de ko mende commissie- en raadsvergaderingen en an dere actuele politieke onderwerpen. Iedereen is van harte welkom. Hans op jeugdige leeftijd neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond Bij deze eucharistieviering werd de pastor bij gestaan door een scala van Gildebroeders, t.w. akolieten, vaandrig, tamboer/roffelaar, lecto ren en collectanten. Indrukwekkend waren voorts de gezangen zoals die werden uitgevoerd door het parochiekoor ’Cantate Domino’. Aan het einde van de mis werden allen die een bij drage hadden geleverd daarvoor dan ook ten zeerste bedankt. Na de Gildemis trok het fleurige gezelschap rich ting feestterrein en volgde een uitstekend ver zorgde Brabantse koffietafel. Vervolgens werd door het Gemeentebestuur, bij monde van wnd. burgemeester Dosker, de ere-wijn aangeboden en werden over en weer felicitaties uitgewisseld. Toen werd het hoogste tijd voor het aanschou wen van de optocht. Onder een stralende zon trokken de Brabantse en Vlaamse gilden in vol le glorie door de straten van Moergestel. Een schitterend gezicht, die romantiek van een Mid deleeuws lijkend dorp. Sommige gilden mochten zich onderweg ook uitdrukkelijk verheugen op lei.LHZHo- p Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Op maandag 4 september a.s. komt de achterban van de P.G.B. bijeen om o.a. de agendapunten van de raadsvergadering van 7 september a.s. te bespreken. Deze bijeenkomst vindt plaats om 20.30 uur in de zaal van de Schouw. Het CDA nodigt haar leden en andere belangstel lenden, en in het bijzonder de mensen van de Oirschotseweg, uit voor de achterbanvergadering van maandag 4 september. De achterbanvergadering begint om 20.30 uur in de Roozendries. In de achterban wordt besproken de agendapun ten van de raadsvergadering van 7 september en de problemen rondom de reconstructie en aanleg van het fietspad Moergestel - Spoordonk. - 1 it» De supersnelle redactie van ’Moergestel- Nieuws’ schreef het al meteen in het vorige nummer: ’Zonovergoten Gildefeest voor 450- jarige St. Joris’ dat, naast de rond tweeduizend Gildebroeders en - zusters, ’vele honderden belangstellenden op de been bracht’. En zo was het op zondag 20 augustus! De praal der Mid deleeuwen keerde terug Rond 9 uur vertrokken de honderden feestelijk uitgedoste Brabantse Gildebroeders en -zusters, met vliegend vaandel en slaande trom, naar de kerk. Om half 10 begin in de druk bezette en heel mooi versierde parochiekerk een Gildemis met als celebrant Deken-pastor Herman-Jozef van den Broek. De kerkgangers bestonden, naast het kleurrijke gezelschap van Kortingen, Keizers, Hoofdlieden en andere Gilde-leden, uit leden van Wereldlijke Overheden en het voltallig gemengd koor ’Cantate Domino’. Daarnaast was de kerk gevuld met honderden anderen, parochianen en andere mensen, die ook het gildewezen een warm hart toedragen. voor negenen stonden zo’n kleine 70 pupillen te trappelen van de honger voor de ingang van de tent. Het ontbijt smaakte ze heerlijk, zo te merken. Met volle buiken werd er toen 4 tegen 4 ge voetbald. Om goed half twaalf gingen de leiders en kinde ren beginnen aan het spelcircuit. Pijl en boog schieten, lucky luck paal, lassower- pen, spijkerbroek hangen, hoefijzergooien en nog meer spellen. De zeep vloer was zeker weer een hoogtepunt. Jammer genoeg konden niet alle kinderen het circuit afmaken, want er moest op het veld gevoetbald worden. De winaar van elk team mocht een mooie prijs uitzoeken. De juni oren hebben allemaal een gezellig, maar warm potje voetbal laten zien. Het ijsje en de consumtie-bonnen waren na af loop dan ook van harte welkom. Al met al was het een geslaagde dag. Leiders en jongens van de Cl en C2 bedankt voor de assistentie. Nu de zomervakantie weer voorbij is, gaat een aantal mensen weer nadenken over een zinvolle aktiviteit voor de komenden periode. Misschien is het opvangen van kleine kinderen iets voor u? Bij de gastoudercentrale hebben zich weer enkele gezinnen aangemeld die hun kind(eren) graag en kele dagen per week door een gastouder zouden laten opvangen. Zo’n gastouder vangt de kinderen in haar eigen huis op, op tijden die tevoren met de ouders zijn afgesproken. Wie geïnteresseerd is, kan zich aanmelden bij de gastouderconsulente. Zij komt daarna op huisbe zoek, om samen met de gastouder in kaart te brengen wat zij kan en wil bieden: hoeveel uur is zij beschikbaar en op welke dagen, wat vindt zij leuk om met kinderen te doen, rookt zij, zijn er huisdieren, etc. Uiteraard geeft zij ook nade re informatie, o.a. over de werkwijze van de gastoudercentrale en over de vergoeding die de gastouder zal ontvangen. Indien de consulente denkt een passende gastou der voor een bepaald gezin gevonden te hebben, doet zij aan beide partijen een voorstel. Vraag- en gastouder maken dan kennis met elkaar, en be palen daarna zelf of ze met elkaar in zee willen of niet. Als dit zo is, volgt een koppelingsgesprek, waarbij duidelijke afspraken gemaakt worden over de definitieve opvangtijden, de betaling, de omgang met het kind en over enkele uren opvang-ter-gewenning. Mocht u vragen hebben over gastouderschap, of wellicht zelf op zoek zijn naar een goede opvang voor uw kind, dan kunt u tijdens de telefonische spreekuren van maandag en donderdag tussen 9.00 uur en 11.00 uur kontakt opnemen met Ine Welten, gastouderconsulente, tel. 04242-88887. een bijzondere belangstelling van het talrijke pu bliek. Met name het zgn. ’Hop’-gilde kreeg de handen veelvuldig op elkaar. Nadat alle 59 gilden weer op het feestterrein waren teruggekeerd, klonk het commando voor de indrukwekkende massale opmars: een feest voor het oog. Honderden Koningen en Kei zers, Hoofdlieden en Kapiteins, Standaardrui- ters, Vaandrigs, Vendeliers en Tamboers trok ken op, richting tribune. Toen werd de wnd. burgemeester uitgenodigd tot het officieel ope nen van het Jubileum-Gildefeest. De Kring-Voorzitter sprak vervolgens woorden van welkom en de Hoofdman van St. Joris sprak woorden van dank. De Vaandrig van St. Joris bracht de vaandelgroet ter vernieuwing van de Eed van Trouw aan het wereldlijk gezag, en de lokale muziekkorpsen lieten het Wilhelmus over de Moergestelse velden galmen. Daarna zetten de Gildebroeders- en zusters zich op voor de te houden wedstrijden in vendelen, trommen, bazuinblazen, dansen, standaardrijden en schieten met handboog, kruisboog en geweer. Bij de verschillende wapens werd ook nog gestre den om het Koningskruis en door alle Keizers uit de Kring om het bezit van het Keizerskruis. In de zalen van het Gildehuis, ’t Draaiboompje’, werden vaandels, trommen, pieken e.d. tentoon gesteld voor beoordeling, evenals het Konings- zilver dat de deelnemende gilden in de afgelopen eeuwen hebben geschoten. Ook hierover moesten juryleden hun waardering geven. Fel waren de wedstrijden en moeilijk was de keuze voor de jury. De uitslagen werden met spanning tegemoet gezien en door de zegevierenden tel kens met veel gejuich begroet. De uitreiking van de 59 herinneringsschilden en ca. 120 zilveren prijzen vergde natuurlijk enige tijd. Ook gedu rende die periode konden alle aanwezigen zich echter op een aangename manier verpozen. Al met al kunnen Gilde St. Joris en het bestuur van de Schutterskring ’Het Kwartier van Oir- schot’ omzien naar een zeer geslaag de Jubileum-Kringdag! De historie herleefde... Jan Vlemmix, secr. Comité Jubileum-Gildefeest Hans van Kerkoer le (55), Huysac- kerstraat 13, is sinds 8 augustus jl. precies 40 jaar in dienst van de Fir ma Van Velthoven (nu Van Velthoven Kruyssen). Hans kwam op 8 augustus 1955 als 15-jarige in dienst bij ’Kooske’ van Velthoven. Na ’n tweejarige LTS- opleiding werd hij er leerling-smid en constructiemede werker waarbij hij zich specialiseerde op het gebied van stalinrich tingen en landbouwwerktuigen. In 1958 kwam hij in dienst bij Jan van Veltho ven. Hans heeft zich sindsdien steeds verder be kwaamd in het vak, zo werd bij betrokken bij de aanleg van waterleiding in voornamelijk de agra rische sector en vanaf 1965 legt hij gasleidingen, alsmede gas- en centrale verwarminginstallaties aan. Sinds 1987 is Hans in dienst bij de firma Van Velthoven Kruyssen waar zijn werk bestaat uit het aanleggen van centrale verwarming en lood- gieterswerkzaamheden zowel in nieuwbouw als renovatie. Het bedrijf heeft momenteel 8 mede werkers in vaste dienst. Hans: van harte proficiat! Aan de leden van de N.C.B. en K.V.O. van de afdelingen in de kring Midden-Brabant N.C.B., Graag nodigen wij u en uw huisgenoten uit voor het bijwonen van het jaarlijkse Kring- Oogstdankfeest op zondag 3 september a.s. om 10.15 uur in het Natuurtheater te Oisterwijk. Het thema is: ’Samen sterk in de Organisatie’. De collecte is bestemd voor de ’Stichting Papoea- jeugd naar school’. Na de viering is er gelegenheid om elkaar te ont moeten onder het genot van een kopje koffie. U bent allen van harte welkom. Wijziging telefoonnummers N.C.B. Tilburg. Sinds 10 juli jl. heeft de N.C.B. te Tilburg een nieuw telefoonnummer. Het faxnummer blijft ongewijzigd. Het nieuwe telefoonnummer is: 013-836583. Ook alle N.C.B. functionarissen die werkzaam zijn in Tilburg hebben nieuwe door- kiesnutnmers gekregen. U heeft een kaartje ontvangen waarop de nieuwe doorkiesnummers vermeld staan. moet de organisatie van het jaarlijkse uitstapje van MTV (Moergestel TV) gedacht hebben. Geluk kig waren Linda van Dijk, Koen, Ineke en Maartje Schollen en Johanneke, Lieke en Camiel van den Meijdenberg afgelopen zaterdag graag bereid deze groep in een puike show te doen herleven. En of het later in de ogen van de MTV-ers echt allemaal uit de Reusel kwam Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243- 1474 J V

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1