De Moergestelse schoenindustrie I Sky Fever! bij ’t Draaiboompje De nieuwe wintergidsen zijn uit!!! Toer Mee’ op zondag Tl augustus Dansles??? Toer Mee ’95 Feestelijke opening Kadoshop Broers [I Aphrodite HOIMND INTERNATIONAL Reisburo Informeer nu!!! Bel: en Zondag 27 augustus uality travel Mag de E.H.B.O. een beroep op U doen?? 00 gaard’ WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1995 - 20e Jaargang - Nr. 871 Werkgroep M.O.V. IVees iv//s ga met Quality Travel op reis! REISBURO a.s. Zondag v.a. 12.00 uur Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! St. Jansplein 5 Jel. 04243-1665 Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Postbus 80 5066 ZH Moergestel Tel. 04243 - 2020 Fax 04243 - 2629 Moergestel Fax 04243-3860/ 5 SGR Het is de bloeitijd van het Rijke Roomse Leven met de oprichting van de drankbestrijdingsvere- niging, de Werkliedenbond en De Jonge werk man, toneelvereniging voor de arbeiders, ver bruikerscoöperatie en vele andere verenigingen en organisaties, om de werkman ’te verheffen’. Hierover en vele andere onderwerpen kunt U le zen in het boek over de Moergestelse schoenin dustrie. Het intekenformulier zal in een van de komen de weken opnieuw gepubliceerd worden. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond p h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ijl In de week van maandag 28 augustus tot en met zaterdag 2 september kan er een E.H.B.O.-er bij U aan de deur staan met de vraag om een bijdrage voor Uw plaatselijke E.H.B.O-vereniging St. Christoffel. Als dank voor U financiële steun ont vangt U een kaartje met daarop gegevens, namen en telefoonnummers van Dienstverleners. Toch belangrijk zijn de kaartjes bij de telefoon. Want als het erop aankomt is iedere seconde le vensreddend. Wat wij doen met Uw bijdrage!? Aankoop van diverse hulpverlenings-materialen en onze deskundigheid uitbreiden op het gebied van reanimatie, sportletsels, verbandleer, enz. Want ook een E.H.B.O.-er moet bij de tijd blij ven ook deze mensen weten dat iedere seconde telt en dat de hulpverlening zo optimaal mogelijk moet zijn. U kunt altijd een beroep doen op de E.H.B.O.. Voor onze jaarlijkse: Huis-aan-huis-aktie draai en we de rollen even om, zodat E.H.B.O. niet al leen betekent Eerste Hulp Bij Ongelukken, maar ook kan zijn Een Helpende Band Onderling. Bestuur E.H.B.O. vereniging St. Christofffel. Moergestel een prachtige, veertig kilometer lan ge, fietstocht uitgezet. De werkgroep MOV biedt de fietsers onderweg enige versnaperingen aan, met daarnaast nog enige attrakties. Het ligt in de bedoeling dat de deelnemers aan de tocht zich laten sponsoren. Er kan echter meegefïetst worden voor een mi nimumbedrag van 5,- per persoon. Dit dan spe ciaal voor belangstellenden die geen sponsor heb ben kunnen vinden en toch mee willen doen. Informatie en startkaarten zijn verkrijgbaar tot zaterdag 26 augustus bij Huize Stanislaus, Kloosterdreef 3, Moergestel. Op zondag 27 augustus zijn startbe wijzen nog verkrijgbaar bij het start- en finishbu reau, dat staat opengesteld voor Den Boogaard aan het Sint Jansplein te Moergestel. Gelegen heid tot starten is er tussen 11.00 uur en 13.30 uur, terwijl de organisatoren de deelnemers voor 17.30 uur terugverwachten bij de finish. De werkgroep Missie- Ontwikkelings- en Vre deswerk, -kortweg MOV-groep genoemd-, orga niseert op zondag Tl augustus 1995 voor de vijf tiende maal de Toer Mee. Deze sponsorfietstocht vindt traditiegetrouw plaats op de laatste zondag in augustus en de opbrengst komt voor het eerst sinds vele jaren weer ten goede aan het werk van twee ontwikkelingswerkers uit Moergestel, t.w.: zoals de voorgaande jaren Pater Theo Raaijma- kers en dit jaar voor het eerst ook aan Zuster Laura Berkers. Pater Raaijmakers werkt sinds enige jaren in Zuid-Amerika. In Cochabamba in Bolivia is een opvangcentrum voor straatkinderen, waar hij zich voor inzet. Zuster Laura Berkers is eveneens werkzaam in Zuid-Amerika. Zij werkt in de plaats Santa Ri ta in Brazilië in een project voor moeder en kind. Voor de Toer Mee wordt in de omgeving van Vrijdag jl. openden Rien en Alexandra Broers (op de foto links naast Vinnie de Muis) hun nieuwe kadoshop aan de Kerkstraat op wel heel bijzondere wijze. De officiële opening werd verricht door burgemeester Dosker die daarbij namens de kadoshop een cheque aanbood aan de moeder van Theo Raaijmakers (tweede van rechts op de foto). Na een eerste drukke dag, waarbij velen de gelegenheid benutten om de werkelijk overvolle winkel te bekijken, barstte het feest ’s-avonds op het St. Jansplein pas écht los! De hoofdrol daar was natuurlijk weggelegd voor Corrie Konings die er samen met nog ’n aantal andere artiesten werkelijk een feestelijke happening van wist te maken. Het was er heel druk en heel gezellig door de ongedwongen sfeer die het muzikale feest uitstraalde. Tot aan de overkant van de Raadhuisstraat en in de richting van het gemeentehuis had het publiek zich een plekje vero verd om toch maar niets te missen op deze heerlijke zomeravond. Deze start belooft alle goeds voor het jonge ondernemersechtpaar Rien en Alexandra die we graag van harte succes toewensen! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 -1474 Hier kruip ik niet in!... Keigaaf!... Té gek!... Ik wil nóg een keer!... Allemaal uitspraken die U zondag 27 augustus zult horen op ’t Draai boompje. Dan vindt namelijk dé sensatie van dit jaar plaats: Sky Fever; vrij vertaald: Bungee- fun-katapult. Het ziet er angstaanjagend uit: 2 hoogwerkers op 50 meter van elkaar met daartussen een 2-persoonsbankje aan 2 elastieken. De kranen laten de elastieken vieren totdat het bankje op de grond vastgezet kan worden. Twee ’slachtoffers’ nemen plaats en worden vastgebonden. Ondertussen trekken de elastie ken strak. En daar gaat het: Attentie - klaar - ...klik! Met een gigantische snelheid schiet het bankje loodrecht omhoog tot 60 meter, draait enkele keren om zijn as en veert nog enkele keren ver na... Dé ultieme kick van je leven. De plaatselijke C.V. haalt deze sensatie naar: Café ’t Draaiboompje en wel op zondag 27 augustus vanaf 12.00 uur. Voor lefgozers dé kans om zich onsterfelijk te maken en voor anderen een prachtige middag met muziek, spektakel, spanning en vooral gezel lig vermaak. Alvast sterkte toegewenst enne... veel plezier. De twintiger jaren kennen goede en slechte tij den. De eerste wereldoorlog is net achter de rug en Nederland wordt overstroomd met goedkope schoenen uit het buitenland, omdat daar de me chanisatie verder is gevorderd. In 1922 is 65% van de beroepsbevolking werkeloos, in Dongen zelfs 70%. En Moergestel Moergestel ontspringt de dans grotendeels. Er is een flinke terugslag. In 1922 wordt een Commis sie van Dienstverlening ingesteld om te helpen de uitkeringen in goede banen te leiden. In feite is het een stempelcommissie. De leden hiervan zijn: F.J. (Janus) van Bommel, J.L. (Jan) van Güs, H.C. (Harrie) Smits, en A. (Toontje) op ’t Hoog. De werkloosheid staat niet in verhouding tot die in de Langstraat. Tussen 1920 en 1925 komen de families Van Boxtel, Klijberg, Oerlemans, van de Wiel en Kogels uit de Langstraat naar Moer gestel, omdat hier werk te krijgen is. ij

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1