7,00 4.50 2.00 2.50 6.95 5.45 2.50 Slagerij J. van Zon-Reyrink Wij feliciteren met de nieuwe betaalautomaat Scouting Rabobank Gemarineerde speklappen Bouillonsalade AUTOMOBIELBEDRIJF (donkers Blinde vinken Bedevaart Frater Andreas te Tilburg Meldpunt Gezondheid en Milieu Midden- Brabant Country en Western bij Audacia Wanneer volgt u? Rauwe ham Gekookte ham Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid om te betalen met de betaalautomaat. Want de betaalautomaat staat voor maximale betaal-service, snelheid en veiligheid. Inmiddels is het al bij onderstaande bedrijven mogelijk te betalen met de pin-code. Varkenslappen Speklappen 1 kg Gehakt 1 kg Verse worst 11?° Bevernieuws Jumbo Denissen Tankstation J. van Esch F. van Velthoven BV ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243 -1769 van Amelsfort Mode (Benneton Eindhoven en Weert) Martine Lingerie Tilburg Moto-Rent Oirschot Slijterij In den Korenmaaier Boetiek Bonita Doe-het-Zelf Centrum Op ’t Hoog Modarina IEDERE WOENSDAG Relatie tussen gezondheid en milieu moet duidelijk worden MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1995 500 gram 500 gram 100 gram 100 gram 100 gram 500 gram MAANDAG kilo Geldig van donderdag 10 t/m woensdag 16 augustus 1995 samen voor den, van zichzelf, van familie of van mensen uit de buurt. Het kan gaan om hoofdpijn, eczeem, tranende ogen, allergische reacties, maar ook om het opvallend vaak voorkomen van bepaal de ziekten of afwijkingen. Met het oprichten van het meldpunt willen de initiatiefnemers een stuk van de machteloos heid wegnemen die er heerst bij burgers, Het meldpunt is onderdeel van een samenwer kingsproject van de Stichting Gezondheid en Milieu en het Landelijk Milieu Overleg dat tot doel heeft het verband tussen gezondheids klachten en milieufactoren te onderzoeken. Hiervoor is een subsidie verkregen van het mi nisterie van VROM. Iedereen kan een gezondheidsprobleem mei- Op zondag 20 augustus a.s. wordt de jaarlijkse bedevaart naar het graf van frater Andreas ge houden. De bijeenkomst is op het fraterhuis aan de Gasthuisring 56 te Tilburg, waar frater Andreas begraven ligt. ’s-Middags om 14.00 uur is de samenkomst in het fraterhuis en om 14.30 uur begint de Eu charistieviering. s Daarna is er koffie en thee voor de bezoekers en is er ook allerlei materiaal verkrijgbaar over het leven van frater Andreas en zijn verering. De leden van de bedevaart zijn van harte wel kom, maar ook alle andere belangstellenden. De toegang is vrij. Frater Andreas overleed op 3 augustus 1917 te Tilburg en wordt door velen vereerd en als hel per in allerlei noden aangeroepen. Op het plein voor het fraterhuis is ruime gele genheid tot parkeren. Voordat we volgende week weer gaan beginnen aan een gezellig, avontuurlijk en leerzaam Be- verseizoen willen wij u nog even informeren over het volgende: In de vakantie hebben de ouders van de kinde ren die op de wachtlijst staan een brief gehad, waarmee de opgave voor de bevers kan worden bevestigd of geannuleerd. Het briefje kunt u nog tot 15 augustus afgeven aan de leiding. Pro beer dit niet te vergeten. Op zaterdag 19 augustus gaan we weer van start met de Bevers. Alle Bevers, ook de oudste die binnenkort de Bevers gaan verlaten, zijn dan weer van harte welkom in ons nieuwe Huize Hotsjitonia. Voor ouders van kinderen die meer informatie willen over de Bevers hebben we weer een nieuw Bever-infoboekje klaar liggen. Als u hier interesse in hebt of als u uw kind op wilt geven voor de Bevers (kinderen van 5,6 en 7 jaar) kunt u even bellen naar Suzanne Helmons, tel. 2339 of naar Petra van Haaren, tel. 4066. Het provinciaal Meldpunt Gezondheid en Milieu is opgericht om gezondheidsklachten die mogelijk het gevolg zijn van milieufacto ren, zoals verontreiniging en geluidshinder, te registreren, mensen, die vermoeden dat hun klachten verband houden met dergelijke fac toren, kunnen contact opnemen met het Meldpunt. Het overbekende ’Vriendenweekend’ van voet balvereniging Audacia heeft dit jaar op zaterda gavond gekozen voor een nieuw thema, en wel fh de sfeer van country en western. De feesttent is omgebouwd in country- en western-stijl en daarnaast zal de echte country- formatie ’Misty Blue’ uit Beuningen zorgen voor de benodigde sfeermuziek. Deze band heeft een zeer gevarieerd repertoire, bestaande uit zeer gevoelige ballads, nummers uit de Billboard alsmede een eigentijdse rock en rollset. Nummers van o.a. Vince Gill, Eric Clapton en The Dire Straits worden harmo nieus en in eigen arrangement vertolkt. Close harmony, akoestische gitaren, het typische pe- dalsteelgeluid, de snelle gitaarsolo’s gedragen en ondersteund door een strakke ritme-sectie is het kenmerk van ’Misty Blue’. Een avond gratis toegankelijk voor alle bewo ners van Moergestel met familie, vrienden en bekenden. Deze country-avond start om 20.30 uur in de feesttent aan de Molenstraat op 19 au gustus a.s. Country kleding zou leuk zijn. S.V. Audacia ’Vriendenweekend 1995’: je moet er geweest zijn!!! PAGINA 5 milieu-organisaties en gezondheidszorg verle nende instanties. Berichten over verontreini ging worden vaak afgedaan met de mededeling dat er geen gevaar voor de volksgezondheid is, terwijl de direct betrokkenen daar niet van overtuigd zijn. In het verleden is er veel onduidelijkheid ge weest over de invloed van bijvoorbeeld asbest en dioxines. Over deze zaken is nu veel bekend geworden. Er bestaan echter nog steeds veel stoffen en activiteiten waarvan de invloed op de gezondheid voor de mens onduidelijk is. Om deze invloed in kaart te brengen, worden de klachten per provincie geregistreerd, waarna specialisten van de Stichting Gezondheid en Milieu de gegevens onderzoeken en relaties proberen te vinden. Zij, die contact opnemen met het Meldpunt Gezondheid en Milieu, moeten aangeven wat de klachten precies inhouden, wat de mogelijke oorzaken zijn, wanneer de klachten optreden, of er nog meer mensen deze klachten hebben en of zij eerder gezondheidsklachten hebben gehad. Alle gegevens worden vertrouwelijk be handeld. Voor persoonlijk onderzoek en hulp moet het Meldpunt doorverwijzen naar de huisarts. Het Provinciaal Meldpunt Gezondheid en Milieu wordt gecoördineerd door Mirjam van Poppel, tel. 01640 - 55997. Voor meer informatie kunt u contact opne men met het Meldpunt.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5