Zelfstandige hulp in de huishouding Rabobank Moergestel Eerste Kelnerraces geweldig succes! Wie ben ik? ’Vakantie’ KVO-nieuws Scouting Jamboree- loterij 1995 gigantisch succes Scouting St. Jan versterkt team Moergestel voor Omroep Brabant Streekspel Stichting De Runne Als u Buitenlands geld, Reischeques een Rabocard of Europas, Reisverzekeringen en het InterHelp Protectieplan in één klap regelt wordt het pas maakt van een van deze diensten van de Rabobank krijgt u RaboKompas, de onmisbare reiswijzer, gratis. De familie van der Zanden, Zandstraat 14a, wil graag in kontakt komen met ’n voor 4 a 5 halve dagen in de week, m.i.v. 15 augustus a.s. Voor informatie gelieve u te bellen naar 04243 - 1337 Irik van de week OP ALLES VOORBEHOED MET VAKANTIE echt genieten van je vakantie. Als u nu gebruik i PAGINA 5 kaar, zodat de basis gelegd is voor een jaarlijks terugkerend kelnergebeuren... Bestuur K.V.O. Deze week vanwege de komende vakantie geen nieuwe opgave, enkel de oplossing van de vorige keer. Lekker op het gemak in de boom... het was Tinus van Berkel uit de Past. Janssenstraat. Na de vakantie komen we weer met deze ru briek terug! J 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 JUL11995 Volop genieten van je vakantie Beste leden voor de vakantie nog een berichtje van uw bestuur. Zoals u wellicht weet, zijn bij de najaarsverkie- zing 2 van de 4 bestuursleden aftredend, zij zijn door omstandigheden NIET meer herkiesbaar. Al jaren hebben wij het (vele) werk met vieren gedaan, een hele klus. U begrijpt dat het met tweeën helemaal niet te doen is. Omdat wij allang nieuwe bestuursleden zoeken en er geen bijko men, beschouwen we dit als een motie van wan trouwen. Als onze leden denken dat er met ons niet samen te werken is treden wij af en zit ons aller K.V.O. zonder bestuur. Het zou jammer zijn als dit moet gebeuren maar na veel overleg is dit voor ons de enige oplossing. Wij hopen dat iedereen hier eens over nadenkt, onze K.V.O. is niet alleen de verantwoording van het bestuur maar van alle leden. Wij hopen op deze noodkreet echte reacties te krijgen. On danks deze problemen wensen wij iedereen een fijne vakantie en tot ziens op 22 of bij slecht weer op 24 augustus op onze jaarlijkse fietsdag. Hier over volgt nog bericht. Moergestel en zeven andere gemeenten uit de re gio Midden-Brabant zullen in juli en augustus deel nemen aan het Omroep Brabant Streekspel 1995. Tijdens elke uitzending zal het Midden-Brabantse team het moeten opnemen tegen drie andere teams uit West Brabant, Noord Oost Brabant en Zuid Oost Brabant. Het Omroep Brabant Streekspel wordt elke zondag middag na het nieuws van 12 uur, rechtstreeks uit gezonden vanaf Strand en Speelland Beekse Ber gen in Hilvarenbeek. Het eerst spel werd gespeeld op zondag 2 juli, terwijl het laatste zal plaats vin den op 20 augustus. De finale wordt gespeeld op 27 augustus. Moergestel komt dit jaar als een van de laatsten aan de beurt en wel op 13 augustus, met als te genstanders Gemert, Vlijmen en Klundert. Met ingang van 1 juli zijn de Stichting Zorgcen trum Ten Bijgaerde te Oisterwijk en Stichting Bejaardenwelzijn Goirle te Goirle door fusies on derdeel gaan uitmaken van Stichting De Runne, instellingen voor verpleging en verzorging, ge vestigd te Goirle. Stichting De Runne beheert reeds verpleeghuis Sint Elisabeth te Goirle en de verzorgingshuizen De Reuselhof te Moergestel en De Clossenborch te Hilvarenbeek. Met de fusies komen hierbij de verzorgingshuizen De Schakel en Vennerode te Goirle en Ten Bijgaerde te Oisterwijk. Aan bijna 550 bewonders van deze huizen wordt door ruim 500 medewerkers verzorging en ver pleging geboden. Ook beheert de stichting 160 aanleunwoningen Verdere uitbreiding van de stichting zal plaats vinden door nieuwbouw bij het verpleeghuis in Goirle en door de realisering van een integraal zorgcentrum in Oisterwijk. Het jeugdteam voor Moergestel dat dit jaar mee doet aan het Omroep Brabant Streekspel wordt gevormd uit leden van Scouting St. Jan. Het jeugdteam van Moergestel dat samengesteld is uit esta’s en scouts van Scouting St. Jan uit Moer gestel bestaat uit de volgende kinderen. Marjolein Verhoeven, Marlon van Vclthovcn, Marieke Vcrkooijcn, Ron van de Wouw, Rik de Pina, Jeroen van de Ven, Mark van Oort en Jos op ‘t Hoog. Rcscrvcn zijn Janine van Sctcrs en Julian van Vclthovcn. Het jeugdteam staat onder leiding van Ron van Oirschot, Kris van Alphcn en Nard van de Rijt. Het volwasscncntcam wordt aangevoerd door Omroep Brabant correspondent Piet van Hazen donk. Hij is werktuigbouwkundige en was ruim 30 jaar werkzaam in het onderwijs, onder meer in Oirschot. Zijn belangstelling gaat vooral uit naar de politiek en het dorpsleven in Moergestel. Het college van burgemeester en wethouders van Moergestel wordt vertegenwoordigd door loco- burgcmccstcr Léon Loosveld. Hij is een oud on derwijs man. die sinds kort kan genieten van zijn vrijwillige uittreding. Loon is voor de tweede pe riode wethouder en loco-burgemccster en lid van de Partij Gemeenschappelijke Belangen. Zijn be langstelling in zijn vrije tijd gaat vooral uit naar het passief beleven van sport in het algemeen. Het derde lid van het team is Jaap de Groot. Hij is jaren werkzaam geweest als leraar lichamelijke oefening, doch is nu als eigenaar van sportschool Physique, de grote stimulator van verschillende sportieve gebeurtenissen in Moergestel. Jaap pro beert samen met zijn vrouw de lichamelijke ge zondheid van Moergestel op een hoog peil te bren gen. Het vierde teamlid, Jacques Stroucken. zit namens de Sociale Partij Moergestel in de gemeenteraad. Hij is classicus en zeer goed op de hoogte van de brabantsc geschiedenis en dialecten. Zijn eerste bundel verzen in de streektaal verscheen onder de titel “Tocmet hooi”. Vorig jaar werd hij met een van zijn verzen winnaar van de Brabantsc Dialect Prijs. Net als het vijfde team lid Tom Tackej doet Jacques Stroucken al voor de zevende keer mee aan het Omroep Brabant Streekspel. Daarbij werd al twee keer de finale bereikt. Tom Tacken. werkzaam als journalist, bleek de af gelopen jaren goed voor heel veel punten voor Moergestel. Hij was enige tijd correspondent voor Omroep Brabant en schreef de nodige boeken en artikelen over typisch brabantsc onderwerpen. In april heeft u enthousiast loten gekocht van Scouting Moergestel. De opbrengst is groten deels bestemd voor de organisatie van de Wereld Jamboree 1995. De Wereld Jamboree is een in ternationaal Scouting-kamp met meer dan 25.000 deelnemers, dat in augustus 1995 plaats zal vin den in Flevoland, nabij Dronten. Aan de Wereld Jamboree dien tien dagen zal duren, wordt deel genomen door Scouts uit meer dan 100 landen. Door het kopen van de loten heeft u ook Scou ting St. Jan Moergestel gesteund, want van ieder verkocht lot is 1 gulden bestemd voor de verko pende groep. De plaatselijke opbrengst wordt dus ook goed bestemd voor de avontuurlijke wee kenden en kampen van de verkopende groepen. De loten die door de Moergestelse groepen zijn verkocht, hebben in totaal vijf prijzen op hun naam staan. De prijswinnende loten zijn: 186725, 186679, 186789, 186550 en 186769. Prijswin naars krijgen thuis bericht. Namens Scouting Moergestel van harte gefeli citeerd! Ja, het is weer zover, de vakantieperiode breekt aan. Heerlijk toch, lekker niets doen of net heel actief zijn. Vakantie is fantastisch. Je hebt plezier en je bent er helemaal uit. Het dagelijkse leven lijkt heel ver weg. Je bent jn een andere omgeving, je ontmoet nieu we interessante mensen en je doet nieuwe erva ringen op. Wellicht wordt je wel verliefd! Dan is een vrijpar tij misschien wel dichterbij dan wanneer je thuis zou zijn. Maar al ben je helemaal hotel de botel, het is zaak dat je toch je hoofd koel houdt. Zorg dat je van je vakantieliefde geen souvenir over houdt, dus vrij veilig! Dat wil zeggen: met een condoom! Lekker eten hoort ook bij de vakantie, de barbe cue is erg gezellig en smaakt prima. Maar let ook hier op de gevaren die op de loer staan. Om voed selvergiftigingen te voorkomen, moet het vlees dat klaargemaakt wordt door en door gaar zijn. Voorkom echter zwart geblakerde randen aan vlees en/of groente, dit is niet lekker en boven dien kankerverwekkend. Als de zon schijnt voelen we ons meteen een stuk prettiger. We genieten dan op een terras of in de tuin. Zonlicht is niet alleen fijn, ons lichaam heeft het ook nodig. Alleen...teveel is niet goed. Geniet dus van de zon, maar doe het verstandig. Laat de huid geleidelijk wennen aan de zon, hg niet uren lang te bakken en mijd de zon op het heetst van de dag (tussen 11.00 uur en 16.00 uur). Prettige vakantie! Met deze fusies wordt beoogd: - realisering van integratie van verzorging en ver pleging en het blijvend kunnen bieden van een in kwalitief en kwantitatief opzicht goed niveau van verzorging en verpleging; - een kostenbesparing en verhoging van efficien cy; - een optimale inzet van beschikbare deskundig heid. Voor het eerst werden ze met kermisdinsdag georganiseerd: de Moergestelse Kelnerraces en het werd meteen al een groot succes! ’n Succes dat natuurlijk veelal te danken was aan het prachtige weer en de talrijke opkomst van het publiek. Daarnaast stak het organisatorisch allemaal uitstekend in el- Werken' LSezonaB—J/

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5