BI BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Q=L KOUWENBERG Vanwege de vakantie bezorgen wij niet aan huis van 17 juli t/m 6 augustus 1 jj wensen u van harte Knallende jubileumeditie Haghorst’s Spektakel! een ne Jan en Diny Michiels en medewerkers i 1 Zo is er maar éénl PV Over Berg en Dal l kz 15 JAAR De vijftiende editie van het Haghorst’s Spektakel op 4, 5 en 6 augustus a.s. be- Vanaf maandag 7 augustus mag u ons weer verwachten. Prettige vakantie!!! Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 HAGHORST’S SPEKTAKEL 4-5-6 AUGUSTUS Onze winkel blijft in deze periode geopend: dagelijks van 8.30 tot 13.30 uur. Donderdags zijn we de gehele dag gesloten. 1 '3 Trekkertrek Cadzand Spel zonder grenzen Luchtshow Modelbouwbeurs Kinderattrcaties 4 Augustus Country-avond 5 Augustus Back to the Haghorst looft een knallende editie te worden. En dat niet alleen omdat het evenement wordt afgesloten met een groot vuurwerk. Dit jaar zijn kosten noch moeite gespaard om een mooi Spektakel neer te zetten met een terugblik naar de top pers uit de voorgaande jaren en die zijn er genoeg. Straattheater en muziek Waterspektakel Markt en promotie Hekkedambal JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER Kerkstraat 18- Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 r. 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 JUL11995 pend voorstellingen gegeven, terwijl ook andere artiesten zich op verrassende wijze tussen het pu bliek zullen begeven. Een duidelijke muzikale bijdrage mag verwacht worden van de vijf loopgroepen, die over het par cours trekken. Verder zijn in de buurt van de ge zellige terrassen twee podia opgesteld waar sho- workesten van zich zullen laten horen. 3 to heeft. In het speciaal voor hen opgezette Iglo- Ola kinderdorp kan de jeugd naar hartelust springen, klimmen en ravotten. De ’snelle jongens en meisjes’ kunnen hun ener gie op spectaculaire wijze kwijt op de mini-cars en het mini-motorensportcircuit. Een ritje in de kindertrein mag natuurlijk ook niet gemist wor den. Wie zich tussentijds nog even wil op laten schminken, maakt grote kans te gekke clowns te gen te komen. Op zaterdag 15 juli vindt er weer een Trekker trek wedstrijd plaats in Cadzand (provincie Zee land). Omdat KPJ Moergestel de voorgaande ja- ren dit spektakel bijgewoond heeft en we daar weer goede herinneringen aan over gehouden hebben, willen we dit jaar weer met een bus rich ting Cadzand rijden. Kosten voor het vervoer per bus van Moergestel naar Cadzand en terug bedra gen voor leden 10,- per persoon en voor niet- leden 30,- per persoon. De bus vertrekt om 13.30 uur vanaf het St. Jansplein naar Cadzand. Wil je mee? Bel dan voor de zekerheid even naar Wim op ’t Hoog (Heirbaan 2), tel. 1608, zodat je zeker weet dat je mee kunt rijden met de bus, want vol vol!! Zondag 16 juli organiseert KPJ Hilvarenbeek, ’Spel zonder Grenzen’, een soort zeskamp. Heb je zin in een sportieve dag, geef je dan snel op bij Miranda van Korven, tel. 3322. Haghorst zou Haghorst niet zijn als ook het luch truim boven de kern niet gebruikt zou worden voor het evenement. Maar liefst drie stuntvlieg- tuigen zullen boven het luchtruim van Haghorst hun adembenemende kunsten vertonen. Specta culair mag zeker ook de sprong genoemd worden van 25 parachutisten die in de loop van de mid dag gezamenlijk op ’Haghorst Airport’ zullen landen. Op een terrein zullen tevens demonstra ties para-sailing worden gegeven. Een succes nummer dat ieder jaar op veel belangstelling mag rekenen, is het onderdeel helicoptervluchten. Te gen een vergoeding kunnen bezoekers zelf het luchtruim kiezen. Wie liever met beide benen op de grond blijft en toch wat in de lucht wil zien, adviseren we zeker een kijkje te gaan nemen bij de static show van het leger dat ook flink uitpakt op het Spektakel. Voor de liefhebber van de modelbouw is de mo delbouwbeurs zeker een must. In grote tenten en de hal van bouwmaterialenhandel Roozen-Van Hoppe zullen maar liefst 125 deelnemers laten zien wat zij op dit gebied te bieden hebben. En daarbij kunt denken aan radiografische vracht wagen, boten, treinen maar ook een perfect op schaal nagebouwde copie van de St. Jan in Den Bosch. Bij het Radio Demo Team in de grote feesttent langs de Wilhelminadijk worden door enthousiaste beoefenaars races gehouden met su persnelle radiografische auto’s. Ook de jongste bezoekertjes aan het Haghorst’s Spektakel zullen uitgebreid aan hun trekken ko men. Zij kunnen hun hartjes ophalen bij de di verse attracties die het Spektakel voor hen in pet- Het Haghorst’s Spektakel is namelijk in de loop der jaren uitgegroeid tot een toonaangevend eve nement in de regio Midden-Brabant. Vele tien duizenden hebben de afgelopen jaren de weg naar dit vriendelijke en gezellige kerkdorp aan het Wilhelminakanaal nabij Sluis Vier weten te vinden. Zonder overdrijven mag gesteld worden dat de veertiende editie van het Haghorst’s Spek takel er één is waar pit in zit! In het weekeinde van 4, 5 en 6 augustus zal de karakteristieke rust op aangename en vooral muzikale wijze verstoord worden. Maar weinig mensen in Haghorst zullen daar echt wakker van liggen. Immers het meren deel van de Haghorstse bevolking zal tijdens deze drie dagen zelf druk in de weer zijn om de vele gasten op de bekende Brabantse wijze gastvrij te ontvangen. De eerste korting is van toepassing op de country-avond op vrijdag 4 augustus. Een niet meer weg te denken onderdeel van het Hag horst’s Spektakel. In de loop der jaren heeft dit muziekevenement onder country-liefhebbend Nederland een aardige reputatie weten op te bou wen. Daarom mag deze avond op dit muzikaal Spektakel niet ontbreken. In de sfeervol inge richte feesttent zal een spetterend programma borg staan voor een grandioos countryfeest. Dit jaar zullen optreden: The Major Dundee Band, Sandra Vanreys, Captain Gumbo en presentator van de avond Ruud Hermans. De avond begint om 20.30 uur. De entree aan de kassa is f 12,50 per persoon. In de voorverkoop zijn de kaartjes voor f 10.- per stuk verkrijgbaar. Het thema voor de zaterdagavond voert dit jaar terug in de geschiedenis van Haghorst zelf. Ve le ’oudere jongeren’ zullen zich nog de dansavon den herinneren die vroeger in de jaren zestig en zeventig werden georganiseerd waarbij vele be kende artiesten acte de présence gaven. Met een knipoog naar die geslaagde avonden is dit jaar daarom gekozen voor de avond met als titel ’Back to the Haghorst’. Artiesten die er destijds moch ten en ook nu nog mogen zijn, zullen‘op 5 augus tus gaan optreden. Wat te denken bijvoorbeeld van Albert West en Hank the Knife The Jets. Dit alles aangevuld met het showorkest Exit en het aankomende talent Claudia Streza terwijl middels een gastoptreden de jeugd ook opperbest vermaakt zal gaan worden. De avond begint om 20.00 uur. De entree voor de Back to the Haghorst-avond bedraagt f 15.- per persoon. Wie in de voorver koop een kaart koopt, is voor f 12,50 onder de pannen. De voorverkoopadressen: Moergestel: Jumbo Supermarkt, Haghorst: Eetcafe De Sluis, Feesterij en Tapperij De Bierelier en Partycen trum Den Horst. uur afgesloten met een groots vuurwerk langs het Wilhelminakanaal. De aanvang van het Spektakel is 11.30 uur. De entree bedraagt f 4.- per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar en 65 -ers met hun kaart mogen gratis binnen. Tot ziens in Haghorst! Onder het motto ’volop kunst en cultuur op het Spektakel’ zal dit jaar het straattheater en de mu ziek nog centraler komen te staan. Deze nieuwe aanpak is de grote uitdaging van de organisatie voor dit jaar en de nog komende Spektakels in de toekomst. En om het onderdeel straattheater en muziek al meteen goed aan te pakken, zullen in totaal veertien groepen en straatartiesten het pu bliek gaan vermaken. Vanaf 12.30 uur wordt het publiek getrakteerd op kolder en clownerie. Op diverse locaties in het parcours worden doorlo- Dankzij de unieke figging aan het Wilhelminaka- naal kan ‘Haghorst’ de vele bezoekers aan het Spektakel ook dit jaar tracteren op een spetterend watersport-spektakel. Zeker bij goed weer is het voor de recreatieve watersporter een genot om in één van de vele kano’s of waterfietsen af te zak ken over het rustige water van het Wilhelmina kanaal. Een tocht gezeten op een reusachtige ba naan is wel een heel bijzondere wijze om zich over het water voort te bewegen. Een rust die af en toe op spectaculaire wijze on derbroken zal worden door Jet Ski’s die met een razende snelheid over het wateroppervlak zullen scheren. Vanachter een speedboot zullen de pro fessionele medewerkers van het Bader-para-team demonstraties geven parasailing. Hangend aan een kleurrijke parachute zullen zij het luchtruim kiezen. Wat zij allemaal met waterski’s kunnen, kan iedereen in de loop van de dag zelf gaan be kijken. En alsof dit nog niet genoeg is, is er in de straten van Haghorst ook nog eens een ruim opgezette en gezellige markt te vinden. Er staan ongeveer 100 kramen opgesteld waar de bezoeker ruime keu ze heeft aan te kopen goederen. Daarbij hoort de lekkere geur van oliebollen, een suikerspin of een lekkere snack niet te ontbreken. Dit alles aange vuld met een aantal knappe portrettekenaars, ka rikaturisten en demo’s zandschilderen. De informatiemarkt heeft dit jaar vanwege de grote belangstelling van de diverse instanties een bijzonder karakter en geven daarmee een extra dimensie aan het Spektakel Uit dit alles mag blijken, dat de bezoeker haast ogen en oren te kort kan komen tijdens deze veertiende uitgave van het Haghorst’s Spektakel. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de demonstraties van de plaatselijke hondenve reniging VIOS. Voor wie om 18.00 uur nog niet genoeg heeft van het Spektakel is er nog volop gelegenheid om nog even rustig na te genieten op het terras op plein de Hekkedam. Tijdens het aansluitende bal in de feesttent of in één van de aangrenzende horeca bedrijven zal het dorpsfeest tot in de kleine uurt jes worden voorgezet. Vanwege het jubileum wordt het Spektakel ’s-avonds omstreeks 22.30 Zondag 2 juli zijn onze jonge duiven gelost in Houdeng op een afstand van ca. 137 km. De dui ven zijn gelost om 11.15 uur met een kalme noor doostenwind en de eerste duif wordt geklokt door Henk Schepens om 13.13.54 (1151 mtr/min) en de laatste prijs in de vereniging gaat naar een duif om 13.35.36 (972 mtr/min). In de vereniging zijn 241 duiven ingemand door 11 leden. Deelname in Het Samenspel 1144 jonge duiven. Henk be haalt hier prijs 33. Tengevolge van de atmosfe rische storingen was bij het lichten der klokken ongeveer 35% van de duiven thuis. Gelukkig zijn de meeste nog dezelfde of de volgende dag thuis gekomen, zodat de verliezen tot een minimum beperkt zijn gebleven. Verenigingsuitslag: H. Schepens 1, 2, 3, 5, 6, 7, 31, 32, 39, 40, 47, 50, 52, 60 (60 mee) Th. Colsen 4, 9, 38 (25 mee) A. Westgeest 8, 10, 51, 58, 61 (14 mee) L. Kennes 11, 12, 13, 14, 16, 20, 21, 22, 24, 27, 35, 36, 37,41,49, 56 (35 mee) L. van den Branden, R 15, 42 (21 mee) L. van Boxtel 18, 19,29, 30, 54, 55, 57 (20 mee) L. Heeffer 23, 28, 44, 46, 48 (10 mee) J. van Drunen 25, 26, 43, 45 (23 mee) A. Damen 53, 59 (11 mee) PAGINA 3 I ■a

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3