Jo en Coleta van Raak vieren gouden feest F U I IE Janine Hurkmans naar Sri Lanka I Moergestel-Nieuws' met vakantie... Aphrodite Voor ’n half jaar als vrijwilligster. 1 Goud op de Oisterwijkseweg WOENSDAG 12 JUL11995 - 20e Jaargang - Nr. 868 De redaktie Na ’n tweetal gouden bruiloften die op bescheiden wijze in besloten familiek- r Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! MTV-radio gaat tijdens de zomermaanden gewoon door met een aangepast zomerprogramma, zoals bijv, a.s. zondag 16 juli: twee uur lang Nederlandstalige muziek! De presentatie van MTV-radio is beurtelings in handen van Corné Schoenmaker, Peter van de Wouw en Martien Oerlemans. U mag ons weer terugverwachten op woensdag 9 augustus. Wij wensen al onze lezers een prettige vakantie!!! Dit is de laatste ’Moergestel-Nieuws’ vóór de vakantie. Op de woensdagen 19 en 26 juli en 2 augustus verschijnt deze krant dus niet. Bewaar deze ’Moergestel-Nieuws’ daarom zorgvuldig want hierin vindt u o.a. de kerk- en k doktersdiensten voor de komende drie weken. Echt vrijwilligerswerk... Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het MTV-kanaal Tl Schoolstraat 5 jMSSjT MOERGESTEL C H Tel. 04243- 1474,/**'jï Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jl Het feest Jo van Raak -[1 Huidverzorgingsinstituut ring het afgelopen jaar werden gevierd mag de Oisterwijkseweg zich op dins dag 8 augustus opmaken voor het gouden huwelijksfeest van Jo en Coleta van Raak-Mertens, Oisterwijkseweg 50a. Nog maar ’n achttal jaren woonachtig in ons dorp hebben ze er hun ’draai’ inmiddels uitstekend gevonden en afgelopen week spraken we tijdens een heerlijk zomeravondje in hun tuin met de beide ju bilarissen. Vrije tijd Coleta Mertens Elkaar ontmoet «t Op woensdag 6 september vertrekt ze, geheel op eigen kosten, naar Sri Lanka om er ’n half jaar vrijwilligerswerk te gaan doen: Janine Hurkmans van de Til- burgseweg, en daarmee gaat ’n al lang gekoesterde wens van haar in vervulling... M.O. Dat wil zeggen: alles moet door de meisjes zelf worden betaald en geregeld, ’n Kostbare zaak trouwens: de vliegticket kost 1500,- en aan ver blijfkosten rekent men op zo’n slordige 300,- per maand. Logisch dus dat Janine en Jiska de hulp hebben gezocht bij sponsoren (naast het feit dat ze zelf ’n bedrag bij elkaar hebben gewerkt). Vanwege het vrijwillige karakter van deze mis- s* ste passie is de tuin die er werkelijk schitterend bij ligt. Verder ontvangen ze de kinderen en de 17 klein kinderen graag die de hele week, en uiteraard ook op zondag, het huis in en uit lopen en zijn ze al lebei nog actief lid van de buurtvereniging. Het gouden feest wordt gevierd op dinsdag 8 augustus. Begonnen wordt om 12.00 uur met een H. Mis in onze parochiekerk. Van 17.00 tot 18.30 uur vindt voor het bruidspaar de recep tie plaats in ’De Jonge Hertog’. Ongetwijfeld zullen zij er samen met hun kinde ren, kleinkinderen en familie een fijne feestdag van maken. Dat wensen we hen dan ook van har te toe. Graag wil ’Moergestel-Nieuws’ de eerste zijn om hen te feliciteren: ’n welgemeend profi ciat Jo en Coleta en nog vele fijne jaren toege wenst op ’onze’ Oisterwijkseweg! pO, Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Jo werd geboren op 10 februari 1919 in Tilburg op Korvel. Hij was de oudste in een gezin met 5 kinderen. Vader was schilder van beroep en oe fende dat vak zowel zelfstandig als in loondienst uit. Toen het gezin Van Raak verhuisde naar de Hoogvensestraat ging Jo naar de St. Jozefschool op de Heuvel. Op 15-jarige leeftijd liep zijn schooltijd af en werd het tijd om te gaan werken. Aanvankelijk kwam hij eveneens terecht in het schildersvak, om precies te zijn in de auto-indus- trie. De crisisjaren leverden echter zo weinig werk dat Jo er al spoedig uitstapte en terecht kwam bij Nooteboom stoffen in de Zomerstraat. Die keuze leverde hem absoluut geen windeie ren. Begonnen als jongste bediende wist hij zich in het bedrijf op te werken tot ’n functie aan de top. Met veel enthousiasme vertelt hij over zijn werk, over alles wat hij er gedaan heeft. Over de vele reizen die hij maakte door Europa en de beurzen die hij als hoofd-vertegenwoordiger be zocht, maar evengoed ook over het kontakt dat hij had met allerlei klanten die hij ook bij hem thuis liet komen, zelfs op zondag! Op z’n 65e nam hij afscheid van zijn werk. ’M’n totdat hun nieuw te bouwen huis klaar is op het Arendplein (Leijpark). In 1954 verhuizen ze naar de Noordhoekring. Hier wordt hun achtste kind geboren. Na 15 jaar komen ze terecht in de Vi- valdilaan in Berkel- Enschot, en in 1987 (toen alle kinderen, 5 jongens en 3 meisjes, het huis uit wa ren) kopen ze de bungalow aan de Oisterwijkse weg 50a. Ze genieten beiden van de vrije tijd die ze heb ben. Coleta doet nog dagelijks, ’n halve dag hulp heeft ze slechts, zelf het huishouden. Daarnaast kan ze heerlijk niksdoen. Vele jaren heeft ze doorgebracht in het verenigingsleven, was ze zelfs bestuurslid van een toneelclub en een zang vereniging, maar nu doet ze het rustig aan. Ze is echter nog wel lid van Toneelclub ’De Tweede Jeugd’ waar ze souffleuse is. jo leest veel, doet de boodschappen en wat klus jes rond het huis, maar ongetwijfeld zijn groot- sie willen we onze lezers vragen of zij Janine fi nancieel ’n handje willen toesteken. Zij heeft onlangs ’n speciaal bankrekeningnummer ge opend waarop elk bedrag van harte welkom is. Op die manier steunt u een plaatsgenote die zich vrijwillig inzet voor de medemens op Sri Lanka. Het bankrekeningnummer is 13.45.38.099 t.n.v. Ontwikkelingshulp Horizon Holland, Janine Hurkmans. Janine heeft ons beloofd van tijd tot tijd ’n be richtje te sturen over haar ervaringen. Wanneer we die bij ons binnenkrijgen zullen wij ze graag publiceren. Janine: van harte alle sukses toegewenst!!! M.O. hele leven bestaat inmiddels uit goud’ zegt hij. Hij was 50 jaar werkzaam bij Nooteboom; hij kreeg een gouden koninklijke onderscheiding bij zijn vertrek en hij is nu dus inmiddels 50 jaar getrouwd. Ook weer goud dus! Over de koninklijke onderscheiding heeft hij ech ter z’n eigen mening: ’Er zijn duizenden mensen die zo’n onderscheiding meer verdienen dan ik’ zegt hij resoluut, ’en ik vind het eigenaardig waarom er het onderscheid moet zijn tussen gou den en bronzen medailles’, ’n Aardige anecdote heeft hij over de uitreiking ervan trouwens nog achter de hand. ’Twee burgemeesters waren er’, zegt hij. ’Letschert uit Tilburg en Meijs uit Ber- kel-Enschot, omdat ik daar woonachtig was.’ ’Burgemeester Meijs kende ik, dus ik vertelde hem verbaasd te zijn om hem te zien. ’Ik dacht nog’, zei Jo, ’ik hem m’n hondenbelasting toch op tijd betaald?’ Coleta zag het levenslicht op 21 oktober 1919 in de Bisschop Zwijsenstraat te Tilburg. Ze was de jongste in een gezin met 9 kinderen: 5 meisjes en 4 jongens. Haar vader was kleermaker van be roep. De lagere school bezocht ze in de Hoogven sestraat op de Heuvel. Na de lagere school gaat ze in de Hoogvensestraat en bij de zusters van de Oude Dijk de opleiding volgen tot kleuter leidster. Na haar opleiding ging ze o.a. werken op de Heuvelse school, Goirke en in Veldhoven. Verdiensten: 5,- per week. Zo’n jaar of twee Eêeft ze dat kunnen doen waarvoor ze gestudeerd had, toen overleed haar moeder en moest ze thuis in het gezin komen werken. Van de negen kin deren van het gezin Mertens zijn er inmiddels nog maar drie over: Coleta heeft nog een broer (84) en een zus (86). Met ’n hele groep kermis gaan vieren in Tilburg bij Adams op de Heuvel, in 1942 was dat, leren Jo en Coleta elkaar kennen. Op 8 augustus 1945 trouwen ze in de kerk van Broekhoven II. Die trouwdatum daar steekt trouwens ook een verhaal achter. ’Bewust gekozen die 8e augus tus’, zegt Jo resoluut. ’Ik had als voorbeeld de ouders van mijn moeders kant. Die mensen wa ren zo gelukkig getrouwd en altijd gelukkig ge bleven, en die waren op 8 augustus getrouwd, dus ik heb altijd gezegd: als ik trouw, dan ook op 8 augustus. Dat móet wel goed gaan...’! Het kersverse echtpaar trekt bij Coleta thuis in Plannen om zich in ’n ontwikkelingsland dienst baar te maken dateren al van voor de tijd dat ze de opleiding tot doktersassistente ging volgen. Haar voornemen stond toen eigenlijk al min of meer vast: als ik slaag ga ik naar Sri Lanka! Het doel dat ze voor ogen had bleek echter makkelijker gezegd dan gedaan. Via allerlei om wegen kwam ze in contact met de organisatie Horizon Holland, die de begeleiding van ont wikkelingswerkers op Sri Lanka in goede banen leidt. Gemotiveerd als ze was bleef ze volharden in haar wens en lukte het om een plaatsje te krijgen in een kindertehuis voor gehandicapte kinderen in Hendala Watala (leuke naam om uit te spreken trouwens). Tijdens de contacten met Horizon Holland leerde ze de Eindhovense Jiska Eekhout kennen die er samen met haar gaat werken. Janine zal zoveel mogelijk het in haar opleiding geleerde in praktijk proberen te brengen: het me disch verzorgen van de kinderen in het tehuis. Het betreft hier veelal huidaandoeningen. Daar naast heeft het tehuis een eigen school en ’n werkplaats waarin beide dames ’n taak toebe deeld zullen krijgen. Voorlopig kunnen ze er rekenen op de hulp van ’n andere vrijwilligster die nog ’n periode van drie maanden bij hen blijft om hen wegwijs te maken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1