HF Atrium Raad zet rem op wethouder Gerlach Raadsvergadering van 29 juni 1995 Moergestel-Nieuws' en de vakantie... Aphrodite Voorverkoop Haghorst’s Spektakel gestart TV RADIO Fantasierijke Moergestelnaren?? Zwembad de Leye H.S.V. ’De Rietvoorn’ Even pas op de plaats... WOENSDAG 5 JUL11995 - 20e Jaargang - Nr. 867 15 JAAR De redaktie AANKOOP VERKOOP TAXATIES VERHUUR E HAGHORSTS SPEKTAKEL 4-5-6 AUGUSTUS Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het TV-kanaal Donderdag 6 juli 20.30 u.: D’n pastorale overtrek...; De processierups; Onthulling sculptuur Kees Ketelaars; Sport: S.V. Roef! Hand- en Softbal; Trend Dance No Limitz Night; Historie; Avondwandelvier- daagse; ’Wè zut zèn?’; MTV-radio in de zo mer; Gesprek met Janine Hurkmans; Natuur: wandeling Pijnendijk Deze uitzending wordt herhaald op zondag 9 juli om 13.00 uur Stationsstraat 28,5061 HE OISTERWIJK Tel. 04242-87720 Fax 04242-86412 Lid V.B.O. Argumenten Grasbetoubiokken Herindeling Bestuursrapportage Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond o 5 augustus Back to the Haghorst Het jubileum-Spektakel |i Huidverzorgingsinstituut In zijn drang om het rapport autoverkeers-, milieu- en vervoermodel voor de gemeente Moergestel te vertalen in concrete maatregelen, overviel de raad wethouder Gerlach met een categories ’nee’, nadat nota bene de adviescommissie positie had geadviseerd. De teleurstelling moet groot geweest zijn, immers er stond al zoveel in het model wat niet haalbaar was, zoals eenrichtingverkeer en afsluiting van een gedeelte van de Baksevenweg en de Van Tienhovenlaan. Met rasse schreden naderen weer de vakanties... Volgende week (woensdag 12 juli) verschijnt de laatste ’Moergestel-Nieuws’ vóór de vakantie. Houden de inzenders van kopij en advertenties daar rekening mee? (Tekst zaterdag 12.00 uur; advertenties uiterlijk maandagavond). Op de woensdagen 19 en 26 juli en 2 augustus (weken 29, 30 en 31) verschijnt ’Moergestel-Nieuws’ dus niet! f, W Schoolstraat5 «mS; Ei 4 MOERGESTEL 1} Tel. 04243 - 1474 Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) AvdW. A S G O Wij zijn er op zoek naar! Dus.als U een leuke, grappige of aparte hob by heeft, die U wilt laten zien op de Hobbybeurs 1995, neem dan contact op met Lia: tel. 2268 of Wim: tel. 1442. Zwembad de Leye is in verband met onder- houds- en schoonmaakwerkzaamheden gesloten van 2 tot en met 9 juli. Van 10 juli tot en met 12 augustus is het zwem bad geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.30 uur tot 17.00 uur en op zaterdag van 09.30 uur tot 16.00 uur. Met een seizoenkaart voor het Staalbergven krijg je een korting in zwembad de Leye. Tot ziens in de Leye of op het Staalbergven. Aanstaande zondag 9 juli zal de T.H. beker ver- vist worden. Let echter goed op, dit concours wordt niet zo als vermeld op de concoursagenda vervist op de Ruiting, maar op de Zandput. Het blijft wel een vrijconcours. Aanmelden bij: J. Rokven, tel. 04243-3122 of H. van Esch, tel. 04997-71189. Dit kan tot zaterdag 8 juli. Wij wensen U veel plezier. Door toedoen van de raad kwamen nu daarbij het inrichten van 30 km- zonering in de woonwijken en het benutten van particuliere terreinen voor het parkeren van auto’s. De raad is niet princi pieel tegen, doch wenst nu nog geen carte- blanche af te geven. Zij wenst meer tijd te nemen om de plannen te doordenken en wil in detail worden in de besluitvorming. Door de partijen heen bestonden er bezwaren zonder een eigen visie te claimen. Het algemeen gevoel kwam er eenvoudig op neer dat verrassin gen achteraf voorkomen moeten worden. Hier volgt een opsomming wat er zoal te berde werd gebracht: - geen controle mogelijk op naleving van de 30 km-limiet; - grote vraagtekens bij reeds uitgevoerde wer ken; - verkeers(on)veiligheid wordt niet bepaald door ’vreemden’, maar door het eigen bestemmings verkeer in de wijken; - te weinig aandacht voor meningen van bewo ners en belanghebbenden; - verkeersstellingen geven geen zuiver beeld door de vele afsluitingen van de laatste tijd; - geen inbreuk maken op gewaardeerde dorps gezichten. Ondanks zijn pleidooi dat vooral door de maat regelen het gewoon fysiek onmogelijk wordt har der te rijden dan 30 km per uur kreeg de wethou der de raad niet overstag. Hij liet het tenslotte niet op stemming aankomen en nam het voorstel terug. Het huiswerk mag nu in de commissie overgedaan worden, waarbij de kopstukken uit de raad meer dan voorheen over de schouders van hun vertegenwoordigers in die commissie heen zullen kijken. Het was niet alleen kommer en kwel voor de wet houder. In het voorstel tot het aanbrengen van bermverhardingen in de vorm van grasbeton blokken langs De Broekzijde gaf het college een meer afdoende oplossing dat met name het CDA om had gevraagd. De positieve politieke score was daarmee duidelijk aan de kant van de wet houder. Er gaat geen raadsvergadering meer voorbij zon der dat er agendapunten zijn die te maken heb ben met de samenvoeging met Oisterwijk per 1 januari 1997, zoals het er nu naar uitziet. Definitieve kredieten werden er beschikbaar gesteld voor de begeleiding die nodig is voor het bestuurlijk- en personeel samengaan, alsmede een subsidie om de samenhang op het onderwijs te bevorderen. Een terugblik, maar vooral toekomstige ontwik kelingen worden verwoord en cijfermatig ver taald in een zogenaamde bestuursrapportage. De raad is niet gelukkig met de ’impact’ die deze rapportage heeft: ’voorstel tot kennisname’, zo aan het einde van een raadsvergadering. De rap portage bevat wezenlijke elementen, die voor het raadswerk van belang zijn. Het college werd uit genodigd hieraan een andere aandacht te besteden. Met ingang van deze week is de organisa tie van het Haghorst’s Spektakel op 45 en 6 augustus aanstaande gestart met de voorverkoop van de kaarten voor de mu- ziekactiviteiten op vrijdag en zaterdag. De lezers van ’Moergestel-Nieuws’ worden in de gelegenheid gesteld om met een aardi ge korting van f 2,50 per kaart in het bezit te komen van de toegangskaarten. 4 augustus Country-avond De eerste korting is van toepassing op de country-avond op vrijdag 4 augustus. Een niet meer weg te denken onderdeel van het Hag horst’s Spektakel. In de loop der jaren heeft dit muziekevenement onder country-liefhebbend Nederland een aardige reputatie weten op te bou wen. Daarom mag deze avond op dit muzikaal Spektakel niet ontbreken. In de sfeervol inge richte feesttent zal een spetterend programma borg staan voor een grandioos countryfeest. Dit jaar zullen optreden: The Major Dundee Band, Sandra Vanreys, Captain Gumbo en presentator van de avond Ruud Hermans. De avond begint om 20.30 uur. De entree aan de kassa is f 12,50 per persoon. In de voorverkoop zijn de kaartjes voor 10.- per stuk verkrijgbaar. Het thema voor de zaterdagavond voert dit jaar terug in de geschiedenis van Haghorst zelf. Ve len ’oudere jongeren’ zullen zich nog de dansa vonden herinneren die vroeger in de jaren zestig en zeventig werden georganiseerd waarbij vele bekende artiesten acte de presence gaven. Met een knipoog naar die geslaagde avonden is dit jaar daarom gekozen voor de avond met als titel ’Back to the Haghorst’. Artiesten die er destijds moch ten en ook nu nog mogen zijn, zullen op 5 augus tus gaan optreden. Wat te denken bijvoorbeeld van Albert West en Hank the Knife The Jets. Dit alles aangevuld met het showorkest Exit en het aankomende talent Claudia Streza terwijl middels een gastoptreden de jeugd ook opperbest vermaakt zal gaan worden. De avond begint om 20.00 uur. De entree voor de Back to the Haghorst-avond bedraagt 15.- per persoon. Wie in de voorver koop een kaart koopt, is voor 12,50 onder de pannen. Het voorverkoopadres van de kaarten is in Moer gestel: Supermarkt Jumbo Denissen. Dit jaar wordt al weer voor de vijftiende keer het Spektakel in Haghorst georganiseerd en vanwe ge dit jubileum heeft de organisatie voor een grootste opzet gekozen. Op zondag 6 augustus zal jong en oud vanaf 11.30 uur getracteerd worden op een bijzonder programma dat ’s avonds zal worden afgesloten met een vuurwerk langs het Wilhelminakanaal. U kunt in ieder geval de da ta alvast noteren. U leest en hoort nog meer van ons! 'ZJ p iiuiMi^v.y.nyuuuL.u.vL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1