Middenstandsvereniging opgeheven in de natuur ’Vakantie’ F.E.V.LO.R.-nieuws Jan van Velthoven neemt afscheid Nieuw cursusaanbod Sonnevanck PV Over Berg en Dal LV.N. zomeravond- wandelingen Nederlandse kampioenschappen LEGO bouwen in de Efteling 2e prijs le prijs 4e prijs rik van de week GOOI EEN GOED MILIEU NIET WEG Een fluitje van kruid 106 Honderden LEGO fans bouwen op 1 en 2 juli hun mooiste modellen rik van de week p S.V. Roef! Honk- en Softbal MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 28 JUN11995 PAGINA 9 8 gemeenten Voorzitter Ton van de Sande bedankt Jan van Velthoven M.O. 1. 'fi s 11.00 11.00 11.00 14.00 11.00 17.00 11.00 14.00 14.00 V erenigingsuitslag H. Schepens 1, ,2, 3, 5, 8, 10, 12, 13, 14, 18,21 (32 mee); L. van de Branden,R 4, 7, 15, 17 (6 mee); L. Kennes 6, 9 (12 mee); A. van Hulten 19 (6 mee); A. Westgeest 20 (9 mee). Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Met de overgang van Middenstandsvereniging naar de nieuwe vereniging ’Ondernemend Moer gestel’ kwam vorige week maandag dan officieel het einde van de Middenstandsvereniging Moer gestel die in 1948 werd opgericht. De op dit mo ment zitting hebbende bestuursleden (Tiny Ro- mijn, Peter Ligtvoet en Ton van de Sande) ver tegenwoordigen hun respectievelijke branche in ’Ondernemend Moergestel’, de anderen (Maria Akkermans, Miet van Laarhoven, Chris Kemps en Jan van Velthoven) treden terug. Voor Jan van Velthoven betekende het een af scheid uit het bestuur na een periode van liefst 19 jaar. Voorzitter Ton van de Sande greep dan ook graag de gelegenheid aan om Jan te bedan ken voor het vele werk dat hij in al die jaren voor de vereniging had verzet. Op 22 februari 1965 kwam Jan in het bestuur om er de plaats over te nemen van Marinus Wel- een Bestaan Zaterdag 17 juni jl. was het voor de eerste keer de beurt aan de jonge garde om aan te tonen, dat ze de naam postduif waardig zijn. Zo’n eerste vlucht zegt weliswaar niet alles, maar iedere lief hebber droomt ervan, dat bij zijn jonge duiven een toekomstig kampioen zit. Vooral nu voor de meesten de oude duivenvluchten niet zo voor spoedig verlopen zijn, mede door de weersom standigheden en het gros niet tot de kampioenen behoort, is dit voor velen weer een nieuwe start. Voor Het Samenspel Oisterwijk e.o. stond Duffel (70 km) op het programma. In Moergestel zijn voor deze vlucht 258 duiven ingemand op een to taal van 1198. Onder zeer matige weersomstan digheden zijn onze jonge duiven om 14.30 uur gelost. Mede hierdoor waren er 's avonds nog zeer veel achterblijvers. De eerste jonge duif wordt in Moergestel geklokt om 15.12.41 door Henk Schepens en de laatste prijs om 15.53.59. Dit is een concoursduur van maar liefst 41 minu ten. Bij normale weersomstandigheden zou dit 5 maximaal 10 minuten moeten zijn. Henk behaalt Het LV.N. Oisterwijk gaat weer van start met de zomeravondwandelingen o.l.v. natuurgidsen. De komende drie maanden wekelijks afwisselend op dinsdag-, woensdag- of donderdagavond. Er wordt door verschillende gebieden gelopen, waardoor u veel variatie in flora en fauna te zien krijgt. Alle wandelingen beginnen om 19.00 uur. Deelname is gratis. Dinsdag 27 juni: Rest. Duinven hoek Duin- weg/Scheibaan (tussen Oisterwijk en Kampina. Woensdag 5 juli: Bezoekerscentrum, van Tien- hovenlaan Oisterwijk. Donderdag 13 juli: ’t Stokske, Zandstraat 1, Moergestel. Dinsdag 18 juli: De Jonge Hertog, Moergestel- seweg 123. Woensdag 26 juli: Kampina, einde verharde Posthoomseweg bij begin fietspad Oisterwijk. Donderdag 3 augustus: Nemelaer, Kasteellaan 2, Haaren. Dinsdag 8 augustus: Venkraai, Bosweg 162, Oisterwijk. Woensdag 16 augustus: De Brand, Kapel aan de Schoorstraat, Udenhout. Donderdag 24 augustus: Bezoekerscentrum, van Tienhovenlaan Oisterwijk. vaarts. Vanaf 1968 krijgt Jan de functie van pen ningmeester toebedeeld en dat heeft de vereni ging in de achterliggende jaren bepaald geen win deieren gelegd. Jan was zuinig op de centen en daar heeft de Middenstandsvereniging al sinds ja renlang de vruchten van mogen plukken. ’n Cadeau was er natuurlijk ook voor iemand die al zovele jaren zijn beste krachten heeft gegeven. Omgerekend kreeg Jan symbolisch het bedrag van 1,- per uur ’uitbetaald’ die hij de voorbije jaren aan de vereniging had gespendeerd. Voor de vrouw van Jan, Sien, waren er uiteraard de verdiende en toepasselijke bloemen. Na een dankwoord van de zichtbaar geëmotio neerde Jan van Velthoven zelf kwam een eind aan het officiële deel van de avond, waarna een be scheiden, maar daarom niet minder gezellig, feestje kon beginnen. Uitslagen Oerle 18 juni Dressuur: Ilsa Rijen, Denieze, kl. B Springen: Paul Donkers, Havanta D, kl. B Geldrop 25 juni Dressuur: Ineke Appeldoorn, Lucky, kl. Ml 5e prijs 3e prijs 4e prijs 6e prijs ©Mg I O Zondag 18 juni stond de voorlaatste midfond- vlucht op het programma. Lossingsplaats Chan tilly op een afstand van ca 325 km. Ook toen wa ren de vliegomstandigheden slecht en kon er pas om 11.30 uur gelost worden. In Moergestel na men in totaal 82 oude duiven aan deze vlucht deel op een totaal in Het Samenspel van 368. Ook hier gaat de eerste prijs naar Henk Sche pens, die zijn duif draait om 15.49.24, goed voor 75 km per uur. Gezien de windrichting waren hier de duiven al een uur eerder verwacht. Het concours duurt tot 16.40.42. Dit is ’51 minuten’. In Het Samenspel is dit goed voor de tweede prijs. met Johan van Oosterhoud Vandaar de naam fluitekruid. Van de stengels kun je heus fluitjes snijden. Doe dat van de dorre stengels, want de stengels van vers fluitekruid be zitten een sap, die niet lekker smaakt. Het fluitekruid heeft tal van volksnamen zoals kikkerbloem, holpijp, pieperloof, fluitelof en nog veel meer. Ook nachtegaalskruid. Die naam is nog niet zo gek want tijdens de bloeitijd nestelt er zowel de nachtegaal als de bosrietzanger. Beide vogels zoeken dichte begroeiing op zoals deze plant en ook de brandnetel. Het fluitekruid hoort thuis bij de schermbloemi- gen en bloeit hoofdzakelijk in mei. Ieder jaar ge niet ik van een veldje ‘Hollands kant’ in het re servaat De Brand, waar dit kruid groeit en bloeit in gezelschap van smeerwortel, hondsdraf en kleefkruid. Het aroma van de bloemen is zoet, maar naar mijn mening, niet lekker. De plant kan wel een meter hoog worden en groeit op voedselrijke en vochthoudende grond. Net als bijv, de brandne tel is de aanwezigheid van fluitekruid een indica tie van overbemesting. Het gehele jaar door is het fluitekruid te vinden. Zelfs in een zachte winter kunnen we al bloeiend fluitekruid ontdekken. In de verdorde holle stengels overwinteren veel insekten en spinnen. Pimpelmezen zijn heus niet dom: ze breken de stengels open om deze beest jes op te eten. Wie bouwt in Nederland de mooiste bouwwer ken van LEGO stenen? Deze vraag zal in het weekend van 1 en 2 juli aanstaande een antwoord krijgen. Dan vinden namelijk in de Panoramazaal van de Efteling de Nationale Kampioenschappen LEGO bouwen plaats. Honderden kinderen ko men in dat weekend naar het attractiepark in Kaatsheuvel om in een spannende wedstrijd mee te dingen naar de eretitel ’Nationaal Kampioen LEGO bouwen’. Deze LEGO Bouwkampioen vertegenwoordigt bovendien volgend jaar offi cieel ons land tijdens de Wereldkampioenschap pen die dan in Billund in Denemarken worden georganiseerd. Winnaars maken dus ook nog kans op de LEGO Wereldtitel. Het grote LEGO Bouwkampioenschap vindt plaats in de Panoramazaal in het Verandarestaurant van de Efteling. Honder den kilo’s LEGO elementen worden in de zaal uitgestort. Klaar om omgebouwd te worden tot de meest prachtige bouwwerken en modellen. Er is geen vaste bouwopdracht, de deelnemers kun nen hun fantasie volledig de vrije loop laten. De kinderen bouwen in twee verschillende leef tijdsgroepen: 5 t/m 8 jaar en 9 t/m 12 jaar. De wedstrijden voor de jongste groep vinden plaats op zaterdag 1 juli en voor de oudere kin deren op zondag 2 juli. Per leeftijdsgroep worden drie wedstrijden van elk een uur gehouden. In iedere wedstrijd is een le, 2e en 3e prijs te ver dienen. De deskundige jury beoordeelt ale mo dellen. Uit die drie verschillende eerste prijs winnaars in de twee leeftijdscategorieën, wordt aan het einde van iedere dag door deze jury de Nationaal Kampioen gekozen. De twee Nationa le Kampioenen krijgen een volledig verzorgde reis naar Denemarken aangeboden om daar vol gend jaar namens Nederland deel te nemen aan de Wereldkampioenschappen LEGO Bouwen. Toekomstige LEGO bouwkampioenen kunnen zich nu inschrijven door een inschrijfformulier aan te vragen bij LEGO Nederland B.V., afde ling Voorlichting, tel: 05964 - 12020. ✓Sarnen r aa” kjezt>nd De inschrijving voor het cursusjaar 1995-1996 is weer begonnen. Inwoners uit de Berkel-Enschot, Diessen, Goirle, Haaren, Hilva- renbeek, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout kunnen zich weer opgeven voor tal van cursus sen in de Basiseducatie en het Vormingswerk. In de Basiseducatie gaat het o.a. om: - Taal- en rekenvaardigheid - Nederlands - Sociale Vaardigheden - Nederlands voor Buitenlanders - Nederlands/Engels - Algemene ontwikkeling In het Vormingswerk is deelname mogelijk aan b.v. - informatica - beroepenoriëntatie - klussen voor vrouwen - engels - geheugentraining voor ouderen - vormingsgroep voor jongeren met speciaal on derwijs De cursussen zijn bedoeld voor mannen en vrou wen die geen dagonderwijs volgen en maximaal MAVO-niveau hebben. Een uitgebreid programma in de vorm van een boekje is gratis verkrijgbaar in de bibliotheek. Opgave is mogelijk door te bellen met Sonne vanck, tel: 04242-82491 (tussen 9.00 en 13.00 uur) of schriftelijk te reageren: Sonnevanck, Kerkplein 28, 5061 EB Oisterwijk. Ja, het is weer zover, de vakantieperiode breekt aan. Heerlijk toch, lekker niets doen of net heel actief zijn. Vakantie is fantastisch. Je hebt plezier en je bent er helemaal uit. Het dagelijkse leven lijkt heel ver weg. Je bent in een andere omgeving, je ontmoet nieu we interessante mensen en je doet nieuwe erva ringen op. Wellicht wordt je wel verliefd! Dan is een vrijpar tij misschien wel dichterbij dan wanneer je thuis zou zijn. Maar al ben je helemaal hotel de botel, het is zaak dat je toch je hoofd koel houdt. Zorg dat je van je vakantieliefde geen souvenir over houdt, dus vrij veilig! Dat wil zeggen: met een condoom! Lekker eten hoort ook bij de vakantie, de barbe cue is erg gezellig en smaakt prima. Maar let ook hier op de gevaren die op de loer staan. Om voed selvergiftigingen te voorkomen, moet het vlees dat klaargemaakt wordt door en door gaar zijn. Voorkom echter zwart geblakerde randen aan vlees en/of groente, dit is niet lekker en boven dien kankerverwekkend. Als de zon schijnt voelen we ons meteen een stuk prettiger. We genieten dan op een terras of in de tuin. Zonlicht is niet alleen fijn, ons lichaam heeft het ook nodig. Alleen...teveel is niet goed. Geniet dus van de zon, maar doe het verstandig. Laat de huid geleidelijk wennen aan de zon, lig niet urenlang te bakken en mijd de zon op het heetst van de dag (tussen 11.00 uur en 16.00 uur). Laat de vakantie ook voor u weer een heerlijke ervaring zijn, maar plezier, kortom een prettige vakantie! Ilsa Rijnen, Denieze, kl. B Margret Paulusse, Fioretti B, kl. B.. Angelique Swens, Jupiter, kl. B Springen: Michel Elesen, Joop, kl. B met deze duif de zestiende prijs in Het Sa menspel. V erenigingsuitslag: H. Schepens 1,6, 8,11, 12, 25,26, 31, 33, 52 (25 mee); A. Darnen 2, 19, 39 (15 mee); L. Kennes 3, 4, 7, 9, 10, 15, 16, 17, 24, 34, 36, 37, 40, 44, 45, 61 (44 mee); L. van de Branden,R 5, 412,49, 50, 51, 54, 55, 63, 65 (28 mee); Th. Colsen 13, 14, 20, 36, 58, 59 62 (34 mee); L. van Boxtel 18, 47, 48 (24 mee); A. Westgeest 21, 22, 29, 30, 38, 42, 43, 46, 53 (18 mee); L. van de Ven 23 (9 mee); J. van Drunen 27, 35, 64 (28 mee); L. Heeffer 28 (10 mee); A. van Hulten 57, 60 (23 mee). Bestap fiezond u I I I Uitslagen: HB asp. II: Roef! - Knuppelaars16-6 HB pup. C: Roef! - Ducks13-20 SB sen. II: Roef! - Ducks niet opgekomen HB pup. C: Blue Sox - Roef! 19-14 HB asp. I: Knuppelaars - Roef! 6-4 SB jun.Gemert - Roef! 5-9 HB jun.: Starlights - Roef! 7-17 HB sen. I: Roef! - Mustangs11-10 SB sen. I: Roef! - MULO8-7/5-O SB sen. II: HBS - Roef! 7-14 Recr.: Blue Sox - Roef! 14-11 HB sen. II: Roef! - Ducks4-8 programma 1 en 2 juli: HB pup. C: Roef! - All In HB asp. I: Roef! - Orioles HB asp. II: Gemert - Roef! HB jun.: Roef! - Red Caps SB jun.: All In - Roef! SB sen. II: Roef! - Nuenen Programma 2 juli: HB sen. II: Cardinals - Roef! HB sen. I: Cracks - Roef! SB sen. II: Knuppelaars - Roef! (kampioen?) Een natuurlijkl 2 juli: gecombineerd Volley- en Softbal recreanten (zie elders in dit blad).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 9