450 20o/oe"50o/o20% en 5Q0/0 1 w ’Meester Paul’ gaat Moergestel verlaten I I i I I KOUWENBERG BROOD- EN BANKETBAKKERIJ ZOMERKORTING: Broodjes I Dames rokken blouses shirts Jurken 1 I I ’n Grote kersenvlaai ’n Grote appelvlaai ’n Grote abrikozenvlaai Senioren slaapkamers in diverse mogelijkheden... 10 stuks ^Herenkleding I I I I I I -VCPl® 1 1 Controle gasleiding Neem tijdens de Kermisdagen iets lekkers in huis: geding 1 Een persoonlijk advies en goede service! Y I PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 28 JUN11995 NU Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 COMPLETE WONINGINRICHTER JAN MICHIELS Kerkstraat 18- Haaren -Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Lekker eten bij het ontbijt: De plannen voor de zomervakantie zijn reeds gemaakt. Om helemaal in de sfeer te komen hebben wij onze actuele zomercollectie een echte vakantieprijs gegeven. Kom nu en profiteer! Graag tot ziens! 3 l i 3 'i 3 Lekker snoepen bij de koffie: nu NU NU Na 18 jaren directeurschap van de Hertog Janschool gaat Paul van Oosterhout van de VUT genieten. Morgen zal hij door collegae, leerlingen en ouders worden uitgezwaaid. Men heeft een groot feestprogramma in elkaar gezet. Genieten van een welverdiende rust na veertig onderwijsjaren wat misschien ook wel ’tropenjaren’ genoemd mogen worden. Zijn opvolger Henk van de Ven neemt dan ook een goed lopende school over. Wil ’Meester Paul’ van Oosterhout Hb In ’55 begon zijn loopbaan als vervanger in het Noord-Hollandse Medemblik. Na 2 maanden kwam hij op de Fellenoordschool in Eindhoven terecht. En dan maar meteen in een le klas met 60 leerlingen. Dat was wel een drukte van belang maar de kinderen waren toen nog gezeglijker dan heden ten dage. Hij kent zelfs nog namen van leerlingen uit die tijd. Na ongeveer 3 jaar stapte hij over naar de school aan het Stuyvesantplein in Tilburg. Curieus was dat hij les stond te geven Regelmatig controleert Intergas NV haar leiding net op dichtheid om een veilige gasdistributie te kunnen blijven garanderen. Zonder medewer king van betrokken is dit preventieve onderhoud moeilijk tot stand te brengen. In verband met werkzaamheden die vanaf Tl juni 1995 in de Gemeente Moergestel aan vangen en plm. vijf weken in beslag nemen, zullen mede werkers van Intergas NV om hun werkzaamhe den te kunnen verrichten, zich soms aan de voor zijde, soms aan de achterzijde van huizen moe ten begeven. Uiteraard kan dit door betrokkenen als overlast worden ervaren. Intergas NV hoopt echter op uw medewerking te kunnen rekenen om de werkzaamheden zo snel mogelijk te kun nen afronden. Uiteraard kunnen Intergas-medewerkers zich le gitimeren. Voor informatie kunt u terecht bij de heer J. Hazen, telefoonnummer 01620 - 81200. Geboren in 1934 in Tilburg wilde hij al graag erg jong in het onderwijs ondanks het feit dat hij toch niet uit een echt ’onderwijsnest’ komt. Tijdens de oorlog ’40-’45 ging hij bij de Fraters naar school maar wilde zo graag op de St. Denisschool (Heike) waar hij later ook heeft gewerkt als Hoofd. Na de lagere school volgde voor hem van zelfsprekend een opleiding aan de Kweekschool in Goirle (kostschool) en Tilburg waar hij afstu- deerde als onderwijzer. goede band scheppen was zijn credo. Musicals, toneelvoorstellingen, spelletjesdagen, volksdan sen, schaaklessen en -wedstrijden droegen bij aan de sfeer en het leerproces van de kinderen. Hij heeft ook altijd het gevoel gehad veel waardering te hebben gekregen ondanks het feit dat de Moergestelnaar dat niet zo uitbundig zal zeggen. Een eenvoudig: ‘Mister, bedankt’ was meestal voldoende. Zijn vrouw Ans heeft dit onderwijs- gevoel steeds kunnen volgen omdat zij zelf ook uit het onderwijsveld komt. De 3 kinderen zijn klaar met hun studies en de deur uit. Nu komt er dan gelukkig wat meer tijd voor hobby’s en andere tijdrovende wensen. Wij zijn er van overtuigd dat Meester Paul niet stil gaat zitten achter de geraniums maar op een andere manier erg actief zal blijven. Wij wen sen hem daarbij samen met zijn vrouw een goe de gezondheid toe en bedanken hem voor wat hij in die 18 jaren voor Moergestel heeft be tekend. in het lokaal wat tijdens door oorlog diende als gaarkeuken. Hierna volgde de overstap naar de St. Denisschool aan de Oude Dijk waar hij zelf zijn basisvorming had gekregen. Dit was een ty pische opleidingsschool omdat er veel leerlingen naar HAVO en VWO doorstroomden. Hierna volgde in 1977 zijn benoeming als Hoofd van de Hertog Janschool in Moergestel en moest hij het roer overnemen van Xavier Auerbach die in De Moer benoemd was. Tot op heden heeft hij geen spijt gehad van de ze overstap. Hij heeft fijne herinneringen over gehouden aan de school en de Moergestelse men sen in zijn algemeenheid. Fijne collega’s en een prettige sfeer kenmerkten zijn werk hier. Trou wens alle collega’s zijn er nog of zijn intussen gestopt vanwege de leeftijd of anderszins en dat staaft zijn bewering. Dat hij aangesproken werd met ’mijnheer’ zin- de hem niet en hij heeft dat dan ook gauw ver anderd in Meester Paul (of soms nog ’mister Paul’ Het cultuurverschil tussen St. Denis en Moergestel was erg groot en had steeds zijn eigen specifieke problemen. Hij ging niet in Moergestel wonen omdat zijn kinderen juist in de leeftijd waren dat verhuizen niet probleemloos zou verlopen omdat zij net ’ge setteld’ waren in de buurt. Trouwens vanuit Til burg was hij langs het Bakse Ven in een klein kwartiertje op school en wanneer het weer het toeliet kwam hij dikwijls op de fiets. Eenmaal op zijn praatstoel merken wij met een echt ’onderwijsdier’ van doen te hebben. Niet wat men moest leren was hoofdzaak maar steeds de totale mens in de leerling blijven zien. Evenwicht in de rol van de school en de rol van het gezin was het belangrijkste. Daarom was hij liever niet te indocterinerend maar eerder bijsturend bezig. Hier en daar sommige leerlin gen wat afremmen en anderzijds leerlingen wat assertiviteit bijbrengen. De leerling stond cen traal maar het moest toch ook weer persoonlijk blijven. Hij zou dit niet gekund hebben als de sfeer van het team niet zo goed was geweest. Ook privé klikte het altijd goed. Compleet bezig zijn en een Poirters 115° 11 11“ I j I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3