I - I Aphrodite I II 1 E. van Delft Kees Ketelaars kan trots zijn op zijn creatie Wéér te laat binnen... Geslaagd! TV RADIO afwezig van 3 juli t/m 23 juli F ysio therapeuten demonstreerden ook in Moergestel 4 WOENSDAG 28 JUN11995 - 20e Jaargang - Nr. 866 Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Donderdag 29 juni 19.00 u.: - D’n pastorale overtrek... - De processierups - Onthulling sculptuur Kees Ketelaars - Sport: S.V. Roet! Hand- en Softbal - Live: Historische optocht Diessen -Trend Dance No Limitz Night - Historie - Avondwandelvierdaagse - Wè zut zèn?’ - MTV-radio in de zomer - Gesprek met Jeanine Hurkmans - Natuur: wandeling Pijnendijk Deze uitzending wordt herhaald op zondag 2 juli om 13.00 uur en donderdag 6 juli om 20.30 uur. HUISARTS Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het TV-kanaal Waarneming: P. TERWINDT Oirschotseweg 2 Moergestel Tel. 04243-1204 Symbool Ambiance p Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243-1474 p Jtji Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) In een sfeervolle ambiance werd afgelopen vrijdag rond de klok van half vijf door burgemeester}. Dosker, in samenwerking met de kunstenaar, in een hoogwerker het abstracte sculptuur ’Na de Bronstijd’ onthuld. 1 Na de Bronstijd’ onthuld Vanuit de hoogwerker onthulden burgemeester Dosker en Kees Ketelaars het sculptuur. therapie. Weer een stukje gezondheidszorg dus AvdW En wéér kwam er het afgelopen weekend ’n aan tal teksten te laat binnen.Pech dus voor de in zenders, want dit keer hebben we resoluut inge grepen en ’n computervrije zondag gehouden. Veel te lekker weer trouwens... Nog maar eens: ZATERDAG 12.00 UUR moeten alle teksten van verenigingen e.d. binnen zijn! Advertenties kunnen t/m maandagavond worden ingeleverd! Minister Borst maakte onlangs bekend dat hij 200 miljoen gulden wil gaan bezuinigen op fysio- I dat voor veel mensen onbetaalbaar wordt! En dat stuitte de Nederlandse fysiotherapeuten behoor lijk tegen de ’borst’. Als de plannen namelijk doorgaan zullen vanaf 1 januari nog slechts 9 be handelingen worden vergoed. Wie dan niet be ter is heeft pech en moet de rest zelf betalen of. pijn lijden. Afgelopen zaterdag ondernamen daarom de Moergestelse fysiotherapeuten H. Wevers, G. J. Schimmer, I. Harding en J. van de Meijdenberg aktie bij de beide Moergestelse supermarkten om zo de aandacht van het publiek te trekken voor deze ’ongezonde’ aktie van de minister. bestaande figuratieve openbare kunstwerken van beeldend kunstenaar Hans van Brunschot is Moergestel nu in het bezit van een abstracte crea tie. Na de onthulling en eerste beschouwing van het kunstwerk verstomde de kritiek over de vormgeving en locatie, die aanvankelijk over het kunstwerk bestond. De hoek Krijtestraat- Rootven lijkt een ’natuurlijke’ locatie en het kunstwerk zal spoedig een ’vertrouwd’ beeld zijn in Moergestel. Aan een abstract kunstwerk mag iedereen zijn eigen interpretatie geven. Na gesprekken met de persoonlijke kermis van de kunstenaar en kunst- liefhebster Cis Coenen, gaf Cis in de bijeenkomst van genodigden in zaal De Brouwer een eerste karakteristiek onder woorden van het kunstwerk. De rode pijlers, waarop de ’wave’ rust, symbo liseren de landbouw en schoenindustrie, die in de loop der tijd in de gemeenschap aan kracht heb ben ingeboet. De ’wave’ is de ontwikkeling naar de toekomst met daarin de groene bol, die de har de ’kern’ van Moergestel betekent, een kern, die onmiskenbaar aanwezig is en de belangrijkste plaats inneemt in die ontwikkeling. Naast de ’verklaring’ van Cis Coenen gaf ook Léon Loosveld, cultuurwethouder, tekst en uit leg over de totstandkoming van het hopelijk vol komen geaccepteerde monument in het dorps beeld. Persoonlijke tinten werden door de kunstenaar aangebracht door een artistieke relatie uit het verleden, de zangeres Jolande Ausems, (inmiddels inwoonster van Moergestel) de aanwe zigen te laten genieten van haar mooie stem met gitaarbegeleiding (ook in de open lucht bij de onthulling). Hijzelf is geen man van woorden en maakte dat origineel duidelijk: ’Ik bedank dege ne, die de brief schreef voor de opdracht en de gene, die straks de deur sluit en iedereen die daartussen een rol heeft gespeeld’. In het kader van Stads- en Dorpsvernieuwing en meer specifiek in het kader van de reconstructie van het Rootven heeft de gemeenteraad een be drag gevoteerd voor het vervaardigen van het kunstwerk. De plaatselijke kunstenaar Kees Ke telaars kreeg hiertoe de opdracht. Naast de reeds Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Afgelopen week kwamen bij ons de namen van de volgende geslaagden binnen: Kempenhorst Oirschot LHNO verzorging: Marieke van Laarhoven. LTO mechanisch: Henk Rijnen, Jeroen van Herck, Tristan Willems. LTO bouw: Berrie Roemburg, Frank van Hest. LAO landbouw: Twan Op ’t Hoog, Jan van Korven. N.O.T.K.A. Breda: Noortje Denissen. Odulphus Lyceum Tilburg: HAVO: Dominique van de Wouw. Allemaal van harte proficiat! M oer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1