Ondergrondse olietanks I g Uit het gemeentehuis Vakantie-toezicht l Veranderingen bij milieustraat vanaf 1 juli a.s. sÊ 10 Jaar Parelmuzikanten oooo cu Q6I 2 u O HO Gemeentehuis ’s middags tijdens kermisdagen dicht en geen spreekuur Opsporing ondergrondse tanks Verplicht melden Wie betaalt? Tank nog in gebruik? Meer weten? Gemeenteraadsvergadering - J s MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 28 JUN11995 PAGINA 11 0 I9 Bijzonderheden: ƒ40,- deze kaart wordt zonder sleuteladres(sen) met geaccepteerd. Afwezig van te tot Postcode Evenals in voorgaande jaren wil de politie zich in zetten voor het extra toezicht op woningen, die in verband met vakantie van de bewoners, voor korte of langere tijd onbewoond zijn. Omdat wij dit niet alleen kunnen, vragen wij ook lF-| f C/i Naam: Adres: VAKANTIEADRES: Eventueel telefoonnummer(s): Wie kan er bij ONRAAD worden gewaarschuwd:* 1. Naam: 2. Naam: Adres: Adres: Woonplaats: Woonplaats: Telefoon: Telefoon: Zorg dat op dit (deze) adres(sen) een sleutel van uw woning aanwezig is. Vakantievervoermiddel: merk: kleur: kenteken: de medewerking van de burgers van onze ge meenten. Deze medewerking bestaat uit het tevens in de gaten houden van woningen en in de buurt, waarvan u weet dat de bewoners op vakantie zijn en snel reageren als u iets ongebruikelijks ziet. Waarschuw dan snel de politie. Voor degene die op vakantie gaan gelden natuur lijk de waarschijnlijk inmiddels wel bekende re gels zoals onder andere: - controleer hang- en sluitwerk op deugdelijk heid of defecten; - zorg dat alle deuren en ramen goed afgesloten zijn; - laat geen sleutels aan de binnenzijde op sloten zitten; - sluit binnen geen tussendeuren of kasten af ter voorkoming van eventuele extra inbraak- schade; - laat geen kostbaarheden achter in de woning; - probeer zoveel mogelijk een bewoonde indruk achter te laten van de woning, vraag buren, fa milie of kennissen om brievenbus tijdig leeg te maken en af en toe licht aan te doen of gordij nen te sluiten; - laat geen voorwerpen zoals huisvuil-container, tuinmeubelen en dergelijke buiten staan, zodat ze niet als klim-object gebruikt zouden kunnen worden; - laat uw buren weten dat u weg bent; - meldt bij de politie dat u op vakantie gaat, haal hiervoor een vakantie-meldingskaart af aan het politiebureau of gebruik onderstaand for mulier. Traditiegetrouw staat het weekend van de eerste zondag in juli, plus de daaropvolgende maandag en dinsdag in het teken van de Moergestelse ker mis. Derhalve valt dit jaar de kermis op zaterdag 1 juli tot en met dinsdag 4 juli a.s. Het gemeen tehuis zal op maandag- en dinsdagmiddag voor het publiek gesloten zijn. In verband met deze festiviteit komt verder het spreekuur van beide wethouders op maandag avond 3 juli 1995 te vervallen. Ook zal er die dag geen spreekuur voor woningzoekenden worden gehouden. De wethouders zijn normaal wekelijks op maan dagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur bereikbaar in het gemeentehuis. U dient hiervoor dan de hoofdingang aan de Raadhuisstraat te gebruiken. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoe kenden vindt plaats op maandag 10 juli 1995, van 19.00 uur tot 20.00 uur. Verder kunt u elke eer ste maandag van de maand voor nadere informa tie op het gebied van woningaanvragen tijdens voorgenoemd spreekuur in het gemeentehuis te recht. Hiertoe is dan tevens de ingang van de ge meentesecretarie aan de Kloosterlaan open. De milieustraat van het Kringloopbedrijf Oister- wijk aan de Veldweg gaat langer open. Met in gang van 1 juli kunt u er 15 uur per week terecht en wel op dinsdag, donderdag en vrijdag van half twee tot half vijf en op zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. Het tarief voor het storten bij de milieustraat was 11,75 per kubieke meter of een gedeelte van de ze hoeveelheid. Voortaan moet tien gulden be taald worden voor niet-herbruikbaar afval. Aan bieden van gescheiden aangeleverd herbruikbaar afval (dus ook grof tuinafval, schoon puin en sloophout) is voortaan gratis. Met extra personeel op de milieustraat wil het Kringloopbedrijf de service verhogen. Op zaterdag 1 juli a.s. viert Orkest De Parelmu zikanten uit Oisterwijk het feit dat het 10 jaar ge leden van start ging. Dit 22-mans gezelschap gaat dit vieren tussen de De leiding van de avond is in handen van spea ker Ber Kosters. Aanvang 20.00 uur. Op zondag 2 juli a.s. doen De Parelmuzikanten het nog eens dunnetjes over in een middagcon cert ook bij de Rossignol. Aanvang 15.00 uur. Voor beide uitvoeringen is de toegang gratis. terrassen van uitspanning De Rossignol en Piet Plezier aan de Vennelaan 1 te Oisterwijk. Naast uiteraard De Parelmuzikanten met een voor-elk-wat-wils repertoire, treden ook op De Wiellander Muzikanten uit Elshout met vrolijke klanken uit Tirol en voor de dansliefhebbers op de latere avond een optreden van Combo The New Six. Geef deze ingevulde kaart af aan het politiebu reau of stuur hem op naar: Politie team Oister wijk, Burgemeester Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. In de afgelopen jaren is in de gemeente Moer gestel de Aktie Tankslag gehouden. Daarbij zijn veel ondergrondse olietanks verwijderd of onschadelijk gemaakt. Toch bestaat het ver moeden dat er nog steeds ondergrondse olie tanks aanwezig zijn. Een vervolg op Aktie Tankslag is dus noodzakelijk. De gemeente Moergestel gaat nog dit jaar probe ren alle particuliere ondergrondse tanks voor huisbrandolie op te sporen. De tanks die niet meer gebruikt worden, wil de gemeente het liefst weg hebben. Ook de ondergrondse tanks die nog wel gebruikt worden, wil de gemeente in kaart brengen en door de eigenaren op deugdelijkheid laten bekij ken om milieuproblemen te voorkomen. Met heb besluit BOOT (Besluit Opslaan in On dergrondse Tanks) dat op 1 maart 1993 van kracht werd, heeft het gemeentebestuur een in strument in handen om deze opslagtanks, die voor het merendeel gebruikt werden voor de opslag van huisbrandolie voor verwarming, aan te pakken. Veel tanks werden na de komst van het aardgas afgedankt en zijn gaan lekken met al le nare gevolgen voor het milieu. Het BOOT verplicht de eigenaren van een der gelijke ondergrondse tank, -of die nu nog in ge bruik is of niet-, om de aanwezigheid daarvan te melden bij het gemeentebestuur. Dat kan via een zogenaamde kennisgeving. Dat formulier kunt u afhalen bij de heer Hordijk of de heer van Esch, op het gemeentekantoor. Bezitters van een oude, niet meer in gebruik zijn de tank en ook bezitters van een tank die nog wel gebruikt wordt, zijn verplicht om de gemeente in te lichten over het bestaan van de tank. Daar naast moeten eigenaren van tanks die niet meer in gebruik zijn er voor zorg dragen, dat de tank vóór 1 maart 1998 wordt weggehaald of leegge maakt, of schoongemaakt en gevuld met een daarvoor geschikt middel. Er moet ook een een voudig bodemonderzoek worden uitgevoerd om na te gaan, of de tank wellicht gelekt heeft, waar door de bodem verontreinigd is geraakt. Dat al les moet door een erkend bedrijf worden uitge voerd. Het niet melden van de aanwezigheid van een tank is strafbaar. De kosten voor zowel het verwijderen of het schoonmaken van een tank en de kosten van het bodemonderzoek moeten door de eigenaar van de tank worden betaald. De gemeente kan een dwingend bevel opleggen om de geëigende maatregelen te treffen op kosten van de eigenaar. Eigenaren die hun tank willen laten weghalen of schoonmaken en op vullen met een geschikt vulmiddel, kunnen dat bij de gemeente melden. Via de gemeente kan dan gezamenlijk worden ge werkt. Op die manier kunnen de kosten voor de eigenaar worden gedrukt. Bedrijven zonder milieuvergunning en particu lieren die de ondergrondse tank nog wél in be drijf hebben, moeten na laten gaan of de tank nog in goede staat is en eventueel maatregelen treffen als dat nodig mocht blijken. Ook zij moeten het bestaan van de tank melden bij de gemeente. Dat kan via een zogenaamde kennisgeving. Dat formulier kunt u afhalen bij de heer Hordijk of de heer van Esch, op het gemeentekantoor. Is uw tank nog in gebruik, dan moet die vóór 1 maart 1996 gekeurd worden en eventueel gerepa reerd. Voor bedrijven geldt dat dit vóór 1 maat 1995 moest zijn gebeurd. Ook als uw tank nog in gebruik is, moet er een bodemonderzoek worden gedaan om de huidige staat van de tank vast te stellen. Voor een tank die in gebruik blijft, moet de eigenaar een aansprakelijkheidsverzekering af sluiten. Vaak zal blijken dat het buiten gebruik stellen van de tank en het overgaan op een ander mid del voor verwarming goedkoper is dan de tank in gebruik houden. Heeft u vragen over ondergrondse olietanks, dan kunt u contact opnemen met de heer Hordijk of de heer van Esch op het gemeentekantoor, tel. 1235. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur, ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 1330-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 VERWIJDEREN WESPENNESTEN Op donderdag 29 juni is er om 19.30 uur weer een openbare raadsvergadering in het gemeen tehuis. Op de (20 punten tellende) agenda o.a. een voor stel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het samenvoegings- en integratieproces van de gemeenten Moergestel en Oisterwijk; ’n voor stel tot het vaststellen van de definitieve subsidie- bedragenm 1994 voor de Moergestelse sportve renigingen en sociaal-kulturele instellingen; ’n voorstel inzake nader onderzoek autoverkeers-, milieu- en vervoermodel voor de gemeente Moer gestel; ’n voorstel tot het aanbrengen van berm- verhardingen langs de Broekzijde en ’n voorstel tot vaststelling van de paraplunota. «-J'-- -’2 -"JW*- jan. feb. mrt. apt. mei jun jul. aug. sep. okl. nov. dec. AFWEZIGHEIDSMELDING: uj v W mF

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 11