ni Atrium I EJ ’t Gèssels Weekend aan Zomaar ’n plekje ’t Rootven? [i Aphrodite Brandweer Moergestel in de prijzen bij regionale wedstrijden ’Voices’... voorbij... ’Opa Tijn’ gaat vutten Proficiat aan alle geslaagden! AANKOOP VERKOOP TAXATIES VERHUUR A 4 Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Stationsstraat 28,5061 HE OISTERWIJK Tel. 04242-87720 Fax 04242-86412 Lid V.B.O. WOENSDAG 21 JUN11995 - 20e Jaargang - Nr. 865 -H Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243-1474 1| Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jl Huidverzorgingsinstituut o Jan de Laat krijgt de prijs overhandigt. Kees Ketelaars. Middenkoer ’Voices’ G O eJit Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Voor dit kleine plantsoentje, eigenlijk slechts een uitsparing in de bestrating, is toch nog een hoofd rol weggelegd. In de volksmond noemt men het hier ’D’n Bult’, niet voor niets want kijk maar eens vanaf hier de Krijtestraat in. 23 Juni zal hier een kunstwerk verrijzen wat als centraal thema ’De verandering van Moergestel’ in zich draagt. Juist zo’n plaats waar hoog en laag elkaar ont moeten was voor mij interessant. Ruimtelijk is het dorp aardig op de schop geno men en ook de sociale verhoudingen en de standsverschillen zijn danig veranderd. Persoonlijk vind ik dit een van de aardigste plek jes van Moergestel. Een punt waar de vier rich tingen samenkomen. Vanuit hier kan men niet alleen naar Oisterwijk maar is alles nog mogelijk. Met een beetje fantasie zou men zelfs het plant soentje kuniien vergelijken met het Parijse Pla ce Charles dé Gaulle waar de Are de Triomphe op staat, en waarop de hoofdstraten op uitmon den. In moeilijke tijden kan de bevolking dan ge makkelijk de weg naar deze plek vinden voor een dorpsberaad. Wie dan de nieuwe Napoleon wordt? Afwachten...! De afgelopen week kwam de melding binnen van de volgende geslaagden. Koning Willem II College Tilburg MAVO: Jan- neke Goris, Jaimy van de Loo, Heli Rijnen, Ma- riska van Rooij, Janneke van der Schoot, Nico- lien Weijtmans, Denise van de Wouw. ’t Ruiven Berkel-Enschot MAVO: Yvonne Antonis. De Rooi Pannen Tilburg MAVO: Frans van de Sande, Jack-Martijn Willems. VBO-handel: Lonneke de Rooij, Dirk Roosen. MAVO Scarabee Tilburg: Sjak van Alphen. Sint Odulphuslyceum Tilburg HAVO: Jörgen van Kasteren, Ellis Ketelaars, Gilles van den Meijdenberg, Nico Wieskamp. Atheneum: Cas van der Avoort, Femke van Brunschot, Richard Bruurs, Margo Knijpers, Monique van der Loo, Kim Nouws, Wim Rij nen, Matti Timmer, Claudia Weijtmans, Heidi Wouters. De Westhoeve Tilburg Consumptieve Tech- nieken/koken-serveren: Koen Hessels, Theo Rommen. Electrotechniek: Joost Klessens. Vrijdag 23 juni is het zover... dan neemt Tijn van Doveren, ofwel ’Opa Tijn’, afscheid van de Openbare Basisschool ’De Bienekebolders’ waar hij al die jaren als conciërge werkzaam is geweest. Die dag zal hij voor de laatste keer ’De Bieneke bolders’ binnenwandelen om aan zijn werkdag te beginnen. Nou ja... aan het woord ’werken’ wordt die dag een heel andere invulling gegeven, want het belooft voor Tijn een speciale dag te worden. De leerlingen en leerkrachten van ’De Bieneke bolders’ zullen Tijn straks ontzettend missen, maar zijn ’welverdiende rust’ wordt hem. met recht, van harte gegund. Op 24 en 25 juni is het eerste lustrum van het Gèssels weekend. Dit zal worden opgezet in de trend van midzomercarnaval, zo zal het St. Jansplein ook aangekleed worden. Daarbij hebben wij artiesten gezocht die dit uit stekend ten gehore kunnen brengen, dit om er een feestelijke avond van te maken. Voor zater dagavond zijn vanaf 20.00 uur de volgende ar tiesten aanwezig: Arie Ribbens, Franky Boy, Rob van Holland, dit alles muzikaal ondersteund door Dj. Sjef. De entree is zaterdag 10,- en in de voorverkoop 7,50. De voorverkoopadressen zijn: Horeca Moergestel, Kadoboetiek Carola, Groentehal Crisje. Op zondagmiddag is er vanaf 14.00 uur een gran dioos optreden van de Klokkendorper Blaaska pel. De entree is gratis. Tijdens dit weekend zullen de kasteleins ieder een voorzien van de nodige consumpties. Tot ziens op het St. Jansplein. Ter gelegenheid van het feestjaar Diessen 1625 heeft de brandweer van die gemeente op 20 mei jl. de wedstrijden van de Regionale Brandweer Midden-Brabant mede georganiseerd. De 22 korpsen die daaraan deelnamen, werden verdeeld in twee poules. Elke brandweerploeg kreeg drie opdrachten te verwerken, namelijk theorie, tech nische hulpverlening en brandbestrijding. Bij de prijsuitreiking aan het eind van de dag bleek Moergestel aanvankelijk op de laatste plaats te zijn geëindigd. Deze uitslag zou overigens als zodanig geen graadmeter zijn geweest voor de kwaliteit van het daadwerkelijk optreden van het korps bij alarmering. De onderlinge wedijver op zo’n dag dient immers in een ander daglicht te worden geplaatst. Maar dan nog is het voor geen enkel korps een leuke ervaring om in de onderste regionen terecht te komen. Het algemeen gevoelen van de ploegleden uit Moergestel, dat er een aardige prestatie was neergezet, werd later alsnog bewaarheid. Door een ongelukkige samenloop van omstandighe den waren de gescoorde punten niet correct in gevoerd in de computer. Toen na alle drukte van dat weekend het rekenwerk nog eens werd overgedaan, kwam brandweer Moergestel uit op een knappe tweede plaats. Begrijpelijk slaakte het korps bij dat bericht een zucht van verlichting. Op maandagavond 12 juni jl. mocht Jan de Laat als bevelvoerder van de wedstrijdploeg dan uit eindelijk de felbegeerde trofee voor het behalen van de tweede plaats in ontvangst nemen. Daar voor was de heer J. Van Wessel, officier van de Regionale Brandweer Midden- Brabant, speciaal naar de oefenavond van de brandweer in Moer gestel gekomen. In zijn speech bij de overhandi ging van de prijs bood de heer Van Wessel na mens de regio de verontschuldiging aan voor de pijnlijke vergissing. Hij toonde zich verheugd, dat de ploeg uit Moergestel niet als ’het lelijke Beste mensen... Wij nodigen u van harte uit om de laatste jonge renviering met medewerking van Middenkoer ’Voices’ bij te wonen. Deze is a.s. zaterdag 24 ju ni om 19.00 uur. Het thema is: ’Voorbij’. Ja he laas, het is voorbij met het middenkoor. Laten we de laatste keer er een fijne viering van maken met extra veel liederen. Iedereen is welkom om dit nog mee te kunnen maken! eendje’ zou worden bestempeld. Zo noemt hij, overigens met respect, altijd de wedstrijdploeg die het eerst wordt afgeroepen om voor de deel name een schildje te komen afhalen. Dat bete kent dan immers dat men als laatste op de rang lijst is geëindigd. De heer Van Wessel had ver nomen, dat er in de loop van het jaar en met na me de laatste paar maanden door het hele korps hard was gewerkt om goed te kunnen presteren. Stiekem was men dan ook hoopvol gestemd dit jaar naar een behoorlijke prijs te kunnen meedin gen. Een proficiat is dan ook zeker op zijn plaats. Bij de afsluiting van deze bijzondere bijeen komst sprak ook de heer Will Peilis, waarne mend commandant van de brandweer Moer gestel trots zijn gelukwensen uit aan het adres van het totale korps. Iedereen heeft namelijk op zijn manier een steentje bijgedragen aan het welslagen van de wedstrijdploeg. Maar omdat Jan de Laat als bevelvoerder, samen met zijn ploegleden, tenslotte dit prachtige resultaat heeft weten neer te zetten, is dat een afzonder lijke felicitatie waard. Volgens hem is het verder logisch, dat aan het he le gebeuren de uitnodiging vastzit om de uitda ging aan te gaan, dat de ploeg zich volgend jaar extra bewijst. Wellicht is dat op zich al een sti mulans om zich blijvend in te spannen. Vanuit dat standpunt bezien zou men kunnen denken aan de uitdrukking ’never change a winning team’. Uitslag brandweerwedstrijd poule A: 1. Hilvarenbeek 1290 punten en beste bevel voerder; 2. Moergestel 1252 punten; 3. Drunen 1219 punten; 4. Berkel-Enschot 1196 punten; 5. Kaatsheuvel 1192 punten. In de andere poule was de ploeg uit Sprang- Capelle de winnaar. Gerard Vugts, brandweer Moergestel. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1