Vit het gemeentehuis Peanuttoernooi S.V. Roef! Korfbal- lekentoernooi PV Over Berg en Dal Videoland 10-jaar- gebak gaat erin als koek Wandelavond- vierdaagse Moergestel 1995yy^\ alweer voorbij S.V. Roef! Honk- en Softbal Aanslag plaatselijke belastingen 1995 Aantasting en overlast door processierups (Thaumetopoea processionea) Het optreden Ondergrondse olietanks Opsporing ondergrondse tanks Verplicht melden Meer weten? De bestrijding Wie betaalt? Tank nog in gebruik? MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 JUN11995 PAGINA 11 10 1 t 1 i Ja, ik doe op vrijdag 30 juni zeker mee. Namen: Contactpersoon: Teamnaam: ƒ40,- r r t i Op de velden van Roef! wordt a.s. zaterdag 24 ju ni een peanuttoernooi gespeeld. Er doen 8 teams mee. Peanutbal is een spel voor jongens en meisjes van 5 tot 10 jaar. Er wordt gespeeld met een veldpar- tij en een slagpartijDe slagpartij slaat de bal zo ver mogelijk weg met een knuppel en probeert zoveel mogelijk punten te scoren. De veldpartij probeert dit te voorkomen door de honklopers uit te maken. Als iedereen aan slag is geweest wordt er gewisseld. Het is een leuk gezicht om de kinderen te zien spelen in al echte honkbalpakken. Het toernooi begint om 11.00 uur. Om 15.00 uur wordt er een All Star wedstrijd gespeeld. Voor deze wedstrijd leveren de deelnemende vereni gingen ieder 2 spelers. Om ongeveer 16.00 uur wordt de dag afgesloten met een ballonnen wedstrijd. Dus wilt u genieten van leuk spel, kom dan kijken op de Roef! velden aan het Sto- keind. Dankzij de sponsors hebben we dit toer nooi kunnen organiseren. Bedankt: Ligtvoet Nimco, Bouwbedrijf Jonkers Weken, Copy Cat, van Dijk kraam- en partytenten verhuur, Modarina, slijterij van Gils en Rabobank. Waarschuwing: vermijd elk contact met rupsen en nesten; zelfs het kleinste contact kan reeds vervelende gevolgen hebben. Informatie over beheeradvies kunt u verkrijgen bij de Planteziektenkundige Dienst te Roosen daal, Vughtstraat 30, tel: 01650-37753. 172,- 280,- GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. WEEKMARKT. Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 VERWIJDEREN WESPENNESTEN Zondag 11 juni jl. zijn onze duiven om 7.00 uur in Etampes gelost, een afstand van ca. 408 km. Er stond en kalme zuidwestenwind bij een te koude temperatuur voor de tijd van het jaar. Tot op heden hebben we voor onze duiven nog geen echt goed weer gehad. Ook nu weer hebben on ze gevleugelde vrienden regelmatig of een nat verenpak gehaald of om de plaatselijke regenbui en heen gevlogen. Ondanks de korte concours duur van slechts 26 minuten is het verloop zeer zeker niet regelmatig te noemen. In Moergestel zijn voor deze vlucht 98 duiven ingemand. In Het Samenspel stonden er in totaal ’437’ in con cours. De eerste prijs in de vereniging gaat naar een duif van Louis van Boxtel om 12.05.38 en dit is goed voor ruim 80 km/uur. Het is de H90-5000256, die hiermee zeker niet aan zijn profstuk toe is. In Het Samenspel is dit goed voor de tweede prijs. V ere nigingsuitslag L. van Boxtel 1, 2, 21 (10 mee) L. van den Branden, R 3, 24 (6 mee) L. Kennes 4, 13, 17 (13 mee) A. Westgeest 5, 20 (11 mee) H. Schepensó, 7,8, 11, 12, 14,16, 19, 22,25(34 mee) A. Damen 9, 10 (4 mee) A. van Hulten 15, 18 (9 mee) Th. Colsen 23 (9 mee) Het is weer het einde van een succesvol korfbal- seizoen. Wij willen dit seizoen afsluiten met een gezellig korfbal-lekentoemooi, vrijdagavond 30 juni a.s. op de sportvelden van S.V. Roef! aan het Stokeind. Ben je ouder dan 16 jaar en heb je zin om mee te doen? Vorm een team dat bestaat uit minimaal 8 spelers/speelsters: bij voorkeur 4 da mes en 4 heren. Schrijf dan de namen en de leef tijden van je speelsters en spelers, de contactper soon en de naam van het team op een briefje en lever dit voor 25 juni a.s. in bij: Corrie Schilders, Kruijsackerstraat 22 of Jo Hoozemans, Mo lenstraat 3. De deelname is gratis. Uitslagen: Recr.: Roef! - Phantoms 4-11 HB Pup. C: Indians - Roef!, afg. dubbel thuis 23/9 HB Asp. I: Roef! - Starlightsafgelast HB Asp. II: Hazenkamp - Roef! 5-2 HB Jun.: Knuppelaars - Roef! afgelast SB Jun.: Hazenkamp - Roef!4-17 HB Sen. I: Roef! - Sittard Condors 7-6 en 15-5 SB Sen. I: Nuenen - Roef!3-7 en 1-7 SB Sen. II: Gemert - Roef!9-4 HB Sen. II: Ducks - Roef!9-6 Programma 24 en 25 juni: HB Pup. C: Blue Sox - Roef! (zo. i.p.v za.) 10.00 HB Asp. I: Knuppelaars - Roef! 13.00 HB Jun.: Starlights - Roef!10.30 SB Jun.: Gemert - Roef!14.00 HB Sen. I: Roef! - Mustangs11.00 SB Sen. I: Roef. - MULO11.00 SB Sen. II: HBS 2 - Roef!11.00 Recr.: Blue Sox - Roef!11.30 HB Sen. II: Roef! - Ducks14.30 en natuurlijk Peanuttoernooi 24 juni. Zie publi- katie elders in dit blad. Eind juni zal de aanslag plaatselijke belastingen 1995 bij u in de bus vallen. Deze aanslag zal be staan uit het rioolrecht (voor de eigenaar), de af valstoffenheffing (voor de gebruiker), de reini gingsrechten (voor bedrijven), de baatbelasting (voor de eigenaar). De tarieven voor 1995 zijn (per jaar) als volgt: rioolrecht afvalstoffenheffing éénpers.huish. afvalstoffenheffing meerpers.huish320,- reinigingsrechten320,- per container U ontvangt deze belastingen op 1 aanslagbiljet, gedagtekend 30 juni 1995. De vervaldagen zijn als»»olgt: le vervaldag: 31-7-’95 2e vervaldag: 31-8-’95 3e vervaldag: 30-9-’95 4e vervaldag: 31-10-’95 5e vervaldag: 30-ll-’95 laatste vervaldag: 31-12-’95 Als u de belastingaanslag in één bedrag voldoet, dient u deze uiterlijk 31 juli 1995 te hebben betaald. Mocht u de voorkeur geven aan gespreide beta ling, dan kunt u de aanslag in maximaal zes ter mijnen betalen. Na iedere betaling ontvangt u van ons een accept girokaart. Deze wordt door ons verstuurd in de eerste week na iedere vervaldag. Uiterlijk 31 december dient de totale aanslag te zijn voldaan. Als u nog vragen heeft, kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën en Belastingen, tel: 04243-1235. Samen met 17 warme bakkers uit Oisterwijk, Berkel-Enschot, Haaren, Biezenmortel, Uden- hout en Moergestel heeft deze verjaardag een extra feestelijk tintje gekregen. Iedereen kon bij de deelnemende warme bakkers het speciale Videoland 10-jaar-gebakje kopen. Voor dit ge bakje kon men op de verjaardag van Videoland Oisterwijk, 9 juni, een gratis videofilm huren. Het gebak op deze wijze verzameld, werd daar na uitgedeeld in verpleeg- en verzorgingshuizen in de regio. De consument reageerde overweldigend op de ze aktie. In totaal werden er 609 Videoland 10-jaar-gebakjes verkocht. Rond de vijfhonderd gebakjes werden bij Videoland Oisterwijk inge wisseld voor een gratis huurfilm. Het overige ge bak werd geschonken door o.a. winkeliers en be drijven die op deze wijze de bewoners van de ver schillende verpleeg- en verzorgingshuizen mee wilden laten delen in het feest. Het gebak werd door medewerkers van Video land en de warme bakkers uitgedeeld in zeven verpleeg- en zorginstellingen in de regio. Daar bij werd gebruik gemaakt van een kopie van de stadsbus die een hoofdrol speelt in de aktie- thriller ’Speed’ van Jan de Bont. Bij de diverse instellingen werd het gebak met zang en gejuich ontvangen. De jeugdige bewo ners van Stichting De Hondsberg in Oisterwijk zaten bijvoorbeeld al klaar met koffie, thee en fris toen de Speedbus voor kwam rijden. Hun aan dacht ging in eerste instantie meer uit naar deze zilveren schicht dan naar het Videoland 10-jaar- gebak. Het gebak werd behalve bij deze instelling nog uitgedeeld aan bewoners van bejaardencen-, trum Ten Bijgaerde in Oisterwijk. In Berkel- Enschot ging het gebak naar bejaardencentrum Torentjeshoef en in Udenhout smulden de oude ren in het zorgcentrum van stichting de Kreite van het gebak. Ook werd er gebak uitgedeeld on der de bewoners van zorgcentrum Haarensteijn in Haaren en van bejaardencentrum De Reusel- hof in Moergestel. Tenslotte werden ook de be woners van Onder de Oude Toren in Haaren ver blijd met gebak bij de koffie. De medewerkers van Videoland Oisterwijk wil len de warme bakkers en hun medewerkers ook nog hartelijk bedanken voor hun inzet om dit verjaardagsfeest tot een succes te maken. Vanaf 1992 hebben rupsen van de processierups veel overlast veroorzaakt in grote delen van Bra bant in wegbermbeplantingen van eik. Vroeg in het voorjaar (april) verschijnen de eer ste rupsjes. Deze verblijven aanvankelijk boven in de boom. Na een aantal vervellingen komen groepjes van rupsen samen en vormen dan gro te nesten op de stammen van eikebomen. Deze nesten bestaan uit een dicht spinsel opge vuld met brandbaren, vervellingshuidjes en uit werpselen. Vanaf dit tijdstip kan veel overlast ontstaan door verspreiding van brandbaren. Een volgroeide rups bezit vele duizenden brandbaren. Deze brandbaren kunnen bij aanraking of inade ming tot 8 uur na contact irritatie of ontstekings- verschijnselen opwekken, welke ongeveer 14 da gen kunnen aanhouden. Zo kan er dan irritatie van huid en slijmvliezen met roodheid en jeuk optreden en in een enkel geval ook ontsteking van de luchtwegen en/of de ogen. Indien men per ongeluk in aanraking komt met brandbaren, is het raadzaam van kleding te wisselen en zich te wassen. Ook de kleding dient te worden ge wassen. Bij ernstige verschijnselen van irritatie en/of ont stekingen dient een huisarts te worden geraad pleegd. Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse 1995 mogen we weer zeggen dat ook deze weer als geslaagd genoemd mag worden. Ondanks het niet echt vriendelijke weer. Terugkijkend zijn er van de 4 avonden toch nog 3 droog geweest. Het was alleen jammer dat juist de vrijdagavond de kou en de regen geen positieve bijdrage leverden aan de wandelaars. Al moet gezegd worden dat ondanks deze kou en regen de sfeer bij de wan delaars steeds positief gebleven is. Dit jaar hebben weer ruim 600 wandelaars aan de wandelingen deelgenomen, dit is ongeveer vergelijkbaar als in 1994, de 5 km. wandelaars waren met een aantal van 450 ver in de meer derheid. De Stichting is zeer tevreden over het aantal van de 25 voor de 15 km. zoveel hebben we nog nooit gehad, en 125 voor de 10 km. is ook een hele groep. Om deze wandelavonden tot een succes te laten komen is er veel hulp nodig, en die hebben we weer gekregen van een 10-tal vrijwilligers zoals posten, brigadiers, inschrijvers en medailleuitde- lers. Zonder hun hulp is dit grootste sportevene ment met Moergestelse mensen niet te organise ren. De Stichting is daarom hen erg erkentelijk en hoopt ook in 1996 weer op hun hulp te kun nen rekenen, onze excuses voor enkele mis verstanden, wij hopen het volgend jaar dit te kunnen voorkomen. Ook zijn wij onze sponsors of andere hulpverle ners erg dankbaar, dus hartelijk dank Huize Sta nislaus voor het gebruik van de tuin en de opslag van de materialen en de koffie niet te vergeten, Groentehal Crisje voor de lekkere appels, slager van Zon voor de worst die door de zusters van Stanislaus werd uitgedeeld, bakkerij Kouwen- berg voor de heerlijke peperkoek, King voor de traditionele pepermuntjes. Verder nog hartelijk dank aan bloemisterij Willems, Den Boogaard voor hun gastvrijheid, de mensen van de E.H.B.O., de Rabobank, de mensen van MTV en Moergestel-Nieuws, de Harmonie en s(topor kest d’Ambiejans, en de Gemeente voor de dranghekken en de vlaggen, verder nog bedankt: van Raak, Schoenlapper ’De kleine Winst’, en C. van den Bijgaart, ook de mensen die we vergeten zijn, maar ook voor hun hulp in welke vorm dan ook is de Stichting zeer dankbaar. De vorm van inhalen is door de Stichting weer positief ervaren, wat inhoud dat we voor 1996 de ze formule weer gebruiken. De wandelavond vierdaagse voor 1996 is voorlopig gepland van dinsdag 4 juni t/m vrijdag 7 juni 1996, wij moe ten nog toestemming aan de gemeente vragen. Wij wensen ieder een prettige vakantie en een fij ne zomer. In 1996 hoort U weer van ons. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel. In de afgelopen jaren is in de gemeente Moer gestel de Aktie Tankslag gehouden. Daarbij zijn veel ondergrondse olietanks verwijderd of on schadelijk gemaakt. Toch bestaat het vermoeden dat er nog steeds ondergrondse olietanks aanwe zig zijn. Een vervolg op Aktie Tankslag is dus noodzakelijk. De gemeente Moergestel gaat nog dit jaar probe ren alle particuliere ondergrondse tanks voor huisbrandolie op te sporen. De tanks die niet meer gebruikt worden, wil de gemeente het liefst weg hebben. Ook de ondergrondse tanks die nog wel gebruikt worden, wil de gemeente in kaart brengen en door de eigenaren op deugdelijkheid laten bekij ken om milieuproblemen te voorkomen. Met het besluit BOOT (Besluit Opslaan in On dergrondse Tanks) dat op 1 maart 1993 van kracht werd, heeft het gemeentebestuur een in strument in handen om deze opslagtanks, die voor het merendeel gebruikt werden voor de opslag van huisbrandolie voor verwarming, aan te pakken. Veel tanks werden na de komst van het aardgas afgedankt en zijn gaan lekken met al le nare gevolgen voor het milieu. Het BOOT verplicht de eigenaren van een der gelijke ondergrondse tank, -of die nu nog in ge bruik is of niet-, om de aanwezigheid daarvan te melden bij het gemeentebestuur. Dat kan via een zogenaamde kennisgeving. Dat formulier kunt u afhalen bij de heer Hordijk of de heer van Esch, op het gemeentekantoor. Bezitters van een oude, niet meer in gebruik zijn de tank en ook bezitters van een tank die nog wel gebruikt wordt, zijn verplicht om de gemeente in te lichten over het bestaan van de tank. Daar naast moeten eigenaren van tanks die niet meer in gebruik zijn ervoor zorg dragen, dat de tank vóór 1 maart 1998 wordt weggehaald of leegge maakt, of schoongemaakt en gevuld met een daarvoor geschikt middel. Er moet ook een een voudig bodemonderzoek worden uitgevoerd om na te gaan, of de tank wellicht gelekt heeft, waar door de bodem verontreinigd is geraakt. Dat al les moet door een erkend bedrijf worden uitge voerd. Het niet melden van de aanwezigheid van een tank is strafbaar. nog in gebruik is, moet er een bodemonderzoek worden gedaan om de huidige staat van de tank vast te stellen. Voor een tank die in gebruik blijft, moet de eigenaar een aansprakelijkheidsverzeke ring afsluiten. Vaak zal blijken dat het buiten gebruik stellen van de tank en het overgaan op een ander mid del voor verwarming goedkoper is dan de tank in gebruik houden. Heeft u vragen over ondergrondse olietanks, dan kunt u contact opnemen met de heer Hordijk, of de heer van Esch op het gemeentekantoor, tel. 1235. Een volledige bestrijding van de processierups is niet uitvoerbaar. Alle acties dienen er op gericht te zijn de overlast van processierupsen te beperken. Hiertoe is in 1994 een beheersadvies opgesteld door de plan teziektenkundige Dienst, in samenwerking met de Inspectie van de Volksgezondheid voor de Mi lieuhygiëne. Om de overlast te beperken zullen medewerkers van plantsoenendiensten en/of groenbedrijven op plaatsen waar de overlast dreigt te ontstaan, de nesten met behulp van speciale apparatuur zoals gasbranders en vacuüm mesttanks-vemietigen. Branden dient met grote voorzichtigheid te wor den uitgevoerd. Zowel branden als opzuigen dient alleen te worden uitgevoerd door daartoe geïnstrueerd en vakbekwaam personeel. Uitvoer ders van werkzaamheden dienen voldoende be schermende kleding en een volgelaatsmasker te dragen. De laatste jaren zijn verscheidene natuurlijke vij anden van de processierups waargenomen. Wan neer voldoende sluipwespen en/of sluipvliegen aanwezig zijn, zal dor het optreden van deze na tuurlijke vijanden de overlast geleidelijk vermin deren. Indien in uw omgeving veel nesten met proces sierupsen of ’nesten’ voorkomen, wordt drin gend afgeraden zelf de bestrijding ter hand te ne men, maar daarvan melding te doen aan de afde ling groenvoorziening of plantsoenendienst van uw gemeente. Ook oude nesten uit voorgaande jaren kunnen nog veel brandbaren bevatten. De kosten voor zowel het verwijderen of het schoonmaken van een tank en de kosten van het bodemonderzoek moeten door de eigenaar van de tank worden betaald. De gemeente kan een dwingend bevel opleggen om de geëigende maatregelen treffen op kosten van de eigenaar. Eigenaren die hun tank willen laten weghalen of schoonmaken en opvullen met een geschikt vulmiddel, kunnen dat bij de ge meente melden. Via de gemeente kan dan geza menlijk worden gewerkt. Op die manier kunnen de kosten voor de eigenaar worden gedrukt. Bedrijven zonder milieuvergunning en particu lieren die de ondergrondse tank nog wél in be drijf hebben, moeten na laten gaan of de tank nog in goede staat is en eventueel maatregelen treffen als dat nodig mocht blijken. Ook zij moeten het bestaan van de tank melden bij de gemeente. Dat kan via een zogenaamde kennisgeving. Dat for mulier kunt u afhalen bij de heer Hordijk of de heer van Esch, op het gemeentekantoor. Is uw tank nog in gebruik, dan moet die vóór 1 maart 1995 moest zijn gebeurd. Ook als uw tank

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 11