OP REIS? fl Volksfeest Biest-Houtakker - treinreizen - autoreizen - bootreizen - enz. - vliegreizen - busreizen Kunstwerk Kees Ketelaars aan het Rootven Nieuwe uitgave gemeentegids Aphrodite uality HOIMND INTERNATIONAL Reisburo Moergestelse Kelnerraces 1995 Vijfde maal ’t Gessels Weekend SV Audacia Vriendenweekend 1995 WOENSDAG 14 JUN11995 - 20e Jaargang - Nr. 864 Hfees wijs ga met Quality Travel op reis! REISBURO Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Postbus 80 5066 ZH Moergestel Tel. 04243 - 2020 Fax 04243 - 2629 Vrijdag 16 juni 1995: cabaret, speenvarken aan spit en muziek Zaterdag 17 juni 1995: de Daltons in de feesttent Zondag 18 juni 1995: scape jumpen, ultra lights, Postcodeloterij en nog véél meer... ~1 Huid verzorqingsinstituut sfeervolle omgeving Naam vereniging/organisatie: Adres secretariaat: Postadres (incl. postcode): Telefoon: Namens de organisatie. G. Kreijveld se country-avond in een sfeervolle omgeving m.m.v. Country en Western band Misty Blue uit Beuningen; - Op zondag de jeugddag met voetbal, spelletjes, zeskamp etc. Vanaf 11.30 uur frühschoppen m.m.v. de Driedouken Blaaskapel uit Den Dun gen. Afsluitend discomuziek. Voorwaar een programma dat er zijn mag en om alle misverstanden te voorkomen, niet alleen voor Audacia-leden, maar voor alle mensen uit Moer gestel met hun familie, vrienden en bekenden. Noteer deze data in uw agenda, want: ’SV Au dacia Vriendenweekend 1995’, je moet er ge weest zijn!! Zoals andere jaren gebruikelijk houdt onze voet balvereniging ook dit jaar weer haar z.g. Vrien denweekend. Op 18, 19 en 20 augustus a.s. staat het bij Audacia weer bol van allerlei activiteiten. - Op vrijdag-avond seniorenvoetbal met aanslui tend discomuziek in de feesttent; - Op zaterdag het traditionele vrienden voetbal toernooi met ’s avonds vanaf 20.30 uur een groot- Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43.5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur; advertenties tot en met zondagavond Beste ’Kelners’, op dinsdag 4 juli gaat het gebeuren. Om de ker mis in Moergestel een extra impuls te geven zul len op deze dinsdag de eerste Moergestelse kel nerraces plaatsvinden. Dit evenement zal gehou den worden op het Rootven, hiervoor zal de weg worden afgezet vanaf de kerk tot de Prinses Mar- grietstraat. Het startsein zal om 19.00 uur gege ven worden. Het is de bedoeling dat teams, bestaande uit drie personen, een hindernisparcours afleggen. Dit parcours zal genomen moeten worden met een dienblad waarop negen glazen bier staan. Het team dat het parcours in de kortste tijd aflegt en daarbij zo min mogelijk bier morst zal uitgeroe pen worden tot winnaar van de eerste Moer gestelse Kelnerraces. De beste drie teams komen in aanmerking voor consumptiebonnen en de winnaar zal tevens een wisselbeker in ontvangst mogen nemen. Een andere prijs is weggelegd voor het team met het origineelste, gekste, mafste of mooiste tenue. Hiervoor is de zogenaamde Horeca- trofee in het leven geroepen. Voor zo’n evenement hebben we als organisatie comité natuurlijk wel deelnemers nodig. Teams kunnen zich opgeven door het invullen van een inschrijfformulier. Inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar bij de volgende cafés: ’t Centrum (tel. 2564), De Steeg (tel. 2865), De Klaore (tel. 1961) en De Brouwer (tel. 1360). Het inschrijfgeld per team bedraagt 10,-, het is de bedoeling dat het inschrijfgeld wordt betaald wanneer u het in schrijfformulier inlevert. Het inleveren gebeurt bij één van de bovenstaande cafés. Teams kun nen worden ingeschreven tot uiterlijk 25 juni. Mochten er enige onduidelijkheden zijn dan kunt u altijd even bellen naar één van de bovenstaan de cafés. Hopende op een gezellig festijn wensen wij ieder een alvast een goede kermis, ’t Organisatiecomité. De achttiende editie van het Volksfeest Biest- Houtakker gaat op vrijdag 16 juni - in de feest tent aan het Vossenhol - van start met een caba retvoorstelling verzorgd door Bert Kuijpers uit Aarle- Rixtel. Aanvang: 20.15 uur en de entree is gratis. Na afloop van de cabaretvoorstelling kunnen de genen die vooraf daarvoor speciale bonnen heb ben aangeschaft zich tegoed aan een speenvarken aan het spit. Liefhebbers van een dansje zullen op hun wenken bediend worden door het Belgi sche amusementsorkest New Image en ook de Goirlese liedjeszanger Jo Hoogendoom zal op het podium verschijnen. Op zaterdagavond kan de jeugd van Biest- Houtakker en wijde omgeving genieten van een swingende en oergezellige avond. In de feesttent aan het Vossenhol treedt dan vanaf 20.30 uur de formatie De Daltons op. In de voorverkoop zijn de toegangskaarten ad 6,- per stuk verkrijgbaar bij Rob van den Biggelaar, Vossenhol 23 in Biest- Houtakker (tel. 04255-2127). Uiteraard zullen er ook aan de feesttent zelf nog kaartjes te koop zijn en wel voor 9,- per stuk. Zorg dat je er bij bent!! Op zondagmiddag 12.00 uur gaat het eigenlijke Volksfeest van start. Voor dat tijdstip kunnen liefhebbers van allerlei tweedehands en oudere spullen al terecht op de inmiddels zeer bekende ’rommelmert’. Ultra lights en deltavliegers die vorig jaar door de slechte weersomstandigheden niet in actie konden komen, zullen op deze mid dag hopelijk een herkansing krijgen en het Biest- se luchtruim opzoeken. Ook deze keer kan de Volksfeestbezoeker weer genieten van de capriolen van een aantal pro fessionele scape jumpers van Action Events uit Vijfhuizen. Zij zullen van een ongebruikelijke hoogte en zonder hulpmiddelen naar beneden duiken en springen. Een speciaal geprepareerd luchtkussen moet voor een zachte landing zor gen. Deze demonstraties worden ondersteund Insturen of bezorgen voor maandag 26 juni 1995 In oktober 1995 zal er een nieuwe uitgave van de officiële gemeentegids van Moergestel verschij nen in een oplage van 3.500 exemplaren. Even als de vorige editie wordt ook deze gids uitge bracht in samenwerking tussen de gemeente Moergestel en City Tourist Promotions BV te Waalwijk. Het is uiteraard van groot belang dat alle gege vens die de gids bevat zo actueel mogelijk zijn. Om alle wijzigingen in de gids 1995-1996 te kun nen opnemen, doet de gemeente en beroep op eenieder die hierin belang heeft. Door bestuurswisselingen en andere oorzaken is van veel verenigingen en organisaties de informa tie, zoals die nu in de gids staat vermeld, niet meer juist of volledig. Voor correcties en aan vullingen kunt u gebruik maken van de bon die u achterin de gids aantreft. Veranderingen in de opname of nieuwe vermeldingen kunt u ook ver strekken via de hierna volgende strook. Het ver zoek aan u is alle gegevens bij voorkeur in blo- kletters weer te geven. Maandag 26 juni a.s. is de sluitingsdatum voor het insturen van alle informatie. Het adres is: Ge meente Moergestel, bureau Voorlichting, Post bus 90, 5066 ZH Moergestel. Afgeven kan ook aan de centrale balie van het gemeentehuis. Voor de ondernemers bestaat de mogelijkheid zich via reclame in de gemeentegids te presente ren. De werving van advertenties is in zijn geheel in handen van City Tourist Promotions BV te Waalwijk. Voor eventuele nadere inlichtingen hierover kunt u bellen met 04160- 44333. De nieuwe gids zal eind oktober 1995 in heel Moer gestel gratis huis-aan-huis worden verspreid. In het kader van de reconstructie van het Root ven heeft het college van burgemeester en wet houders besloten tot het plaatsen van een kunst werk ter plaatse. Een voorbereidingscommissie heeft het college geadviseerd over de lokatie, de kunstenaar en de omschrijving van het kunstwerk. Overenkomstig het advies van deze commissie heeft het college de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars de uiteindelijke opdracht gege ven. Op 22 februari jl. heeft voor de buurtbewoners en andere geïnteresseerden een informatieavond plaatsgevonden over dit kunstwerk. De officiële onthulling van het kunstwerk zal plaatsvinden op vrijdag 23 juni a.s. omstreeks 16.30 uur op de hoek Rootven/Krijtestraat, waar het kunstwerk wordt geplaatst. U bent daarbij van harte welkom. Volgende week zal de kunstenaar alvast iets ont hullen over dit kunstwerk. Op 24 en 25 juni is het St. Jansplein in Moer gestel voor de vijfde maal alweer het decor van het Gessels Weekend. Dit alles wordt georgani seerd door de Moergestelse carnavalsverenigin gen en de Moergestelse Horeca. De zaterdagavond is in de trend Midzomer- carnaval. De artiesten die hier hun medewerking aan ver lenen zijn: Arie Ribbens, Franky Boy, Rob van Holland en dit alles wordt muzikaal begeleid door DJ Sjef Schilders. De entree is op zaterdagavond 10,- en in de voorverkoop: 7,50. De kaarten zijn verkrijg baar bij alle horecagelegenheden in Moergestel en bij Kadoboetiek Carola. Dit alles is te bewonderen vanaf 20.00 uur. Op zondagmiddag is er een optreden van de Klokkendorper Blaaskapel. Deze zullen er dan een geweldig spektakel van maken. Het optreden begint om 14.00 uur en de entree is gratis. door deskundig commentaar en bijbehorende muziek. Evenals vorig jaar kunnen Volksfeestbezoekers vanaf een speciale hoogte zelf een sprong maken. Al met al hebben we hier te doen met een attrac tie die voor de Volksfeestbezoeker zowel voor kijk- als doe-plezier kan opleveren. Shopping Promotions uit Tilburg zorgt weer voor een schitterende en gevarieerde jaarmarkt. Samenwerking met de organisatoren van Festi val Mundial levert het Volksfeest een Afrikaans tintje op: de Ghanese band Yama Yama zal een aantal optredens verzorgen, er zullen enkele Af rikaanse hutten gebouwd gaan worden en er zal een tentoonstelling over Tanzania worden inge richt. Het programma omvat verder demonstraties van diverse vechtsporten, optredens van dansgroep Desdemona uit Oirschot, komische demonstra ties trampolinespringen, hondenbehendigheids- wedstrijden, dartdemonstraties en huifkartocht- jes. Kinderen die het Volksfeest bezoeken kunnen genieten van een fraaie clownsbus en zich vol ledig uitleven op een springluchtkussen in kasteelvorm. Verder zijn er tal van kinderspe len, een kinderboerderij, schminken en een draaimolen. Voor kleine snelheidsduivels zijn de minimotors heel aantrekkelijk. De Waalwijkse liedjeszanger Jan Jansen zal op het Belgisch terras alwaar een keuze kan worden gemaakt uit een groot assortiment Belgische bie ren de bezoekers gaan vermaken. Op een ander terras zal een Engelse zanger optreden en in de tent speelt de DD-band. Op muzikaal gebied zul len tenslotte de drumband met cheerleaders van Vincentius uit Udenhout en de band van Edgar Pineda (Equador) te bewonderen zijn. Wie zicht op papier wil laten vastleggen kan te recht bij tekenaar Marco Bezano en straatartiest Kluns zorgt op het hele feestterein voor de komi sche noot. Door de aanwezigheid van de roadshow van de Nationale Postcodeloterij bestaat er voor de Volksfeestbezoekers de mogelijkheid om een aan tal leuke prijzen te winnen. Ter afsluiting dient nog vermeld te worden dat de entreeprijs op zondag 3,- per persoon be draagt en dat de entree voor kinderen tot en met 12 jaar gratis is. Tot ziens in Biest- Houtakker!!! n Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z p p i luiu.v^viyinyoinouiuuL Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1