Kurken vloer steeds vaker een natuurlijke keuze 1 g! Subtiele kleuren van wand tot wand Woongrind-vloer combineert duurzaamheid met warmte IU s. *1 GELUIDDEMPEND, ISOLEREND EN MAKKELIJK IN ONDERHOUD 3IJ In één dag Veel voordelen Niet duur Eenvoudig onderhoud Speelse effecten Volle pastels I 4 1 L BP I,I §1*11 PAGINA 11 A 10 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 JUNI 1995 55,-. heel 556 393 3tre- Hol- ver- stel- ska- De geoogste kurk wordt verma len, met stoom verhit en onder een druk van 1000 kilo per m2 geperst tot dunne plaatjes. Die worden gesneden tot vloertegels van 30 x 30 cm en 30 x 60 cm. Na het leggen wordt de vloer afge lakt met meerdere lagen water- gedragen kurklak. De vele tientallen kleuren, natu- rel-uitvoeringen en confetti-va- rianten maken woongrind tot een vloerbedekking met onein dig veel mogelijkheden. Passend in de eigen sfeer. Een naadloze, ruimtescheppende vloerbedek king, opgebouwd uit miljoenen grindkorreltjes en transparante epoxyhars. Nieuw is het gebruik van hoog- glanzend garen gecombineerd met een wollig garen. uitharden. Na een etmaal mag de vloer (voorzichtig) worden betreden. Na weer een dag mag de vloer echt worden belast. itop- 'erk- Oost rdag een m en 3 aan >mst: I. Bel 013- van rdie idel- een )tde slaar ;rde kap. 243- rsus utij- 793. wen. I. fDe Woongrind kan worden aange bracht op iedere vormvaste, wa terbestendige ondergrond. Dus ook op vormvaste houten onder vloeren. En zeker op vlak ke zandcement/beton vloeren, maar ook direct op plavuizen en tegels. Een mooie en functionele vloer waarin hard en zacht stijlvol zijn gecombineerd (foto Poxy). De tijd die nodig is voor het aan brengen van een woongrind- vloer, is afhankelijk van het aantal vierkante meters. In het algemeen kan echter worden ge steld dat een woongrind-vloer in minder dan een dag wordt aan gebracht. Daarna is tenminste 24 uur nodig om de vloer te laten De natuur zelf gaf de schors van de kurkeik maar liefst 8 miljoen met lucht gevulde cellen per m3. Hierdoor is een kurkvloer niet alleen veerkrachtig, maar ook geluiddempend en bijzonder warmte-isolerend. Doordat ge lakt kurk geen open poriën meer heeft, blijft een kurkvloer prak- Eén van de opmerkelijke eigen schappen van woongrind is dat dit materiaal vriendelijk is voor blote voeten. Woongrind com bineert de voordelen van hard en zacht stijlvol. De duurzaam heid van steen gekoppeld aan de comfortabele warmte van tapijt. Dankzij een zorgvuldi ge selectie van natuurgesleten grindkorrels en het gebruik van transparante harsen, zijn woongrind-vloeren prettig be- loopbaar en allesbehalve koud. Wie voor kurk op de vloer kiest, is in de meeste gevallen goedko per uit in vergelijking met alter natieven als vaste vloerbedek king of parket. Kurkvloeren worden doorgaans per vierkante meter geleverd en variëren in prijs al gelang naar de soort, kleur en het dessin. tisch stofvrij. Een kurkvloer is hierdoor ook eenvoudig schoon te houden. Stofzuigen en af en toe dweilen is voldoende voor het gewone onderhoud. Daar naast kan de vloer om de paar maanden worden behandeld met een polish. Vinylvloerbedekking met een marmerdessin in een zachte zalmtint, grintdessins in blauw/ mintcombinaties met bijpassen de gordijnstoffen, een fraai ge aderde zwarte marmer in een sterke vinyl voor de vloer zijn enkele grepen uit de nieuwe kijk op wonen. Het onderhoud aan de woon grind-vloer is verbazingwek kend eenvoudig. Door de struc tuur van het loopvlak wordt alle inloopvuil en stof onzichtbaar door de oppervlakte-poriën vastgehouden. Daar haalt een stofzuiger het er eenvoudig weer uit. Ook klevende en vloeibare ver vuiling laten zich eenvoudig rei nigen met lauw water en een harde borstel. Het groot onder- houö bestaat uit het borstelen van de vloer met een standaard- reinigingsprodukt. Het vu^le sopwater wordt verwijderd met behulp van een waterzuiger. Nieuwe kleurnuances als kha ki, aubergine en copper beheer sen het kamerbreed tapijt en komen terug in de gordijnstof fen. Zachte maar duidelijk aan wezige tinten ook in bouclé’s. Wat zwaarder dan in de hoog- pool kwaliteiten en de moquet- tes die met geraffineerde nuan ces een nieuwe weg lijken te openen. Vlotte dessins kunnen kamer breed worden gerealiseerd dankzij moderne druktechnie ken. Een grijs fond bijvoorbeeld met daarop een donkerder grijs gestippeld blokdessin, ook weer met bijpassende gordijnstof met fraaie ton-sur-ton tinten in een volle fraaie pool (foto Desso). In de tapijten is de pool veelal van een meerkleurig garen, dat heel speelse effecten oplevert en daarbij goed aansluit bij het kleurgebruik in het romantisch moderne kleurbeeld van mint, aalm, lichtblauw, grijs en beige combinaties. Nieuw in vinyl en tapijt is de kleur taupe. Tapijten met een fraaie hoge pool in prachtige diepe tinten worden geleverd met een bijpassend vi nyl en gordijnstoffen. In de gordijnstoffen zien we naast de opleving in drukstoffen met prachtige volle pastels te gen een wat donkerder fond, de weefstoffen. Creatief garenge- bruik geeft aparte weefeffecten. Een kurkvloer is eenvoudig schoon te houden en is zelfs met blote voetjes zacht en warm (Solida). Kurk is een natuurlijk materi aal, dat afkomstig is van de kurkeik, een boom die groeit in het Middellandse Zeegebied. Door na 25 jaar groeien de schors af te pellen, krijg je een kurklaag van zo’n 5 a 10 cm dikte. Voor de kurkeik heeft dit geen nadelige gevolgen, want in de volgende negen jaar bouwt hij opnieuw een kurklaag op. Kurk is dus een milieuvriende lijk produkt, omdat de bomen niet worden gekapt. Ie

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 11