Bloemenhulde aan de wandelaars... Op pad met het I.V.N. Wim Willems Ér De Brouwer Junior voetbalkampioen! LEIDING GEVRAAGD! Avondvierdaagse ’95 9 ’t HSV ’De Rietvoorn’ Jazzweekend in Oirschot a.s. Zondag speciale wandeling in Moergestel Vrijdag 9 juni staan wij v.a. 18.00 uur op het St. Jansplein zodat u bij ons voor een redelijk prijsje een bloemetje kunt kopen voor de wande aars... F.E.V.LO.R.-nieuws BLOEMISTERIJ Het streekarchief vervangt archiefdozen In het depot van het streekarchief ’Het Kwartier van Oisterwijk’ aan de Burg. Verwielstraat te Oisterwijk is men momenteel druk doende met het vervangen van archiefdozen. Uit oogpunt van conservatie en ter uitvoering van nieuwe richtlij nen worden alle archiefbescheiden in metaalloze kartonnen dozen gebracht. Een gigantische klus die er toe moet leiden dat de archieven van de aangesloten gemeenten op de meest zorgvuldige wijze bewaard gaan worden. Het behoud van het archiefmateriaal is één van de belangrijkste taken van de streekarchief. PV Over Berg en Dal mnnt Naam: Adres: Geboortedatum: Mijn leeftijd is dus: Ik doe samen met: Naam: Adres: Geboortedatum: Mijn leeftijd is dus: Wij zoeken nog (oudere) jongeren van minimaal 15 jaar, die in de week van 7 tot en met 11 augustus een groepje kinderen willen leiden tijdens de Jeugdvakantieweek. Geef je op bij Alex Smetsers, Oisterwijkseweg 17. Ik geef me op als leider/leidster voor het kleuter-Zgroterenprogramma. Zondag 11 juni staat in een aantal gemeentes in deze regio (ook in Moer gestel) ’Natuur in stad en dorp’ centraal. S.V. Roef! Honk- en Softbal .AUTföCHADüCENTE) 1101 PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 7 JUN11995 mensen Angelique Swens, Jupiter, kl. B Springen: Jac Donkers, Fantastic, kl. Z Michel Elesen, Joinville, kl. B Maandag 5 juni Schijndel: Ind. dressuur: Louise van Velthoven, Alexander, kl. Z1 2e prijs Geertje Roefs, Grets, kl. Z1 6e prijs Jacqueline van Roessel, Prince of Bens, kl. B 4e prijs 5e prijs 2e prijs 10e prijs Deze wandelingen zijn op 11 juni en starten al lemaal om 10.30 uur. In Moergestel: 10.30 uur, vertrek vanaf de Ge meentewerken, Kloosterdreef 2. Al deze wandelingen worden geleid door SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: 104243) 1442 3-20 13-10 22-9 2-8 7-8 3-11 afgelast 1 In het weekend van 10 en 11 juni exposeert Wil lem van Rijen zijn nieuwe werken in olieverf, aquarel en latexverf in het Oude Kerkje te Mid- delbeers. Hij toont gedeeltelijk stillevens en ko pieën van oude meesters. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt 1,50; kinderen 0,50. De tentoonstelling ’Gedaan te Tilburg 11 juni 1795. Pieter Vreede en de geboorte van Brabants provinciaal bestuur’ is te zien in het Gemeentear chief Tilburg, Kazernehof 75 van 13 juni t/m 29 september a.s. De toegang is gratis. Open: dins dag t/m donderdag van 9.00- 17.00 uur; donder dagavond van 19.00-22.00 uur (met uitzondering van de maanden juli en augustus) en vrijdag van 9.00-12.30 uur. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden afd. Tilburg en omstreken komt weer bijeen op donderdag 15 juni om 20.00 uur. Op deze avond wordt er een bingo gehouden. Rode Kruisge bouw, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Informatie: D. Smits, tel. 04242- 17447 (na 18.00 uur). Natuurbeschermingsjaar 1995 Is het Europees Natuurbeschermingsjaar. Een jaar waarin aandacht gevraagd wordt voor met name natuur buiten de beschermde natuur gebieden. In Nederland doen enkele tientallen organisaties mee met ruim 400 projecten. Zo ook het I.V.N. met de campagne ’Natuur in stad en dorp’. Landelijk In het weekend van 10 en 11 juni 1995 zullen er in heel het land activiteiten worden georganiseerd door I.V.N. afdelingen. Deze activiteiten worden via de media aan de mensen aangekondigd onder de titel ’Op pad met het I.V.N.’ Regio Ook in onze regio zijn er een aantal activiteiten, georganiseerd door mensen van het I.V.N. afde ling Oisterwijk en vertegenwoordigers van een aantal gemeentes. Deze gemeentes zijn: Berkel- Enschot, Moergestel, Esch, Udenhout en Oister wijk. Het leeuwedeel van die activiteiten zal bestaan uit wandelingen in de wijken van de gemeentes. Na vorig jaar gepromoveerd te zijn naar de 2e klasse werd dit jaar weer meegedaan om de titel van de Hilvarenbeek zaal voetbalcompetitie. De Brouwer Jr. heft dit jaar op de steun van een nieuwe spon sor kunnen rekenen, nl. HB Autoschadecenter van Jan van Rooij. Men werd ongeslagen kampioen op de laatste wedstrijd na, deze werd verloren door de oud-spelers. Bij deze willen wij supporters, café De Brouwer en HB Autoschadecenter bedanken voor hun geweldige steun. Wij hopen ook vol gend jaar weer op uw steun te mogen rekenen in de le klasse van de H.Z.V.B. Tot slot is iedereen van harte welkom op de Ned. Clubkampioenschappen op 18 juni in Eindhoven. De oude en nog in bijzonder goede staat verke rende dozen met het formaat 38 x 26 x 12 Vi cm zijn voor velerlei doeleinden te gebruiken. Van daar dat streekarchivaris drs. W.F.L. Reijnders heeft gemeend ze niet te moeten vernietigen, maar aan te bieden aan iedereen die er belangstel ling voor heeft. Voor een spotprijs van 50 cent per stuk kunt U zolang de voorraad strekt in het bezit komen van deze professionele opbergdozen. Het streekarchief is gevestigd aan de Burg. Ver wielstraat op nummer 44 en telefonisch bereik baar op 04242-87444. Een buitenkansje voor el ke vereniging! Beste visvrienden Op zondag 18 juni organiseren enkele van onze leden weer een gezellig forellenconcours. Dit concours zal worden vervist op de forellen vijver de Hut te Wintelre. De kosten bedragen 20,- per persoon te voldoen bij inschrijving. Voor meer informatie kunt U zich wenden tot de volgende personen: K. de Laat, tel: 04243-2530 of W. Kosters, tel: 04242-15203. Bij hen kunt U terecht voor alles wat U over dit concours wilt weten. Wij wensen iedereen bij voorbaat veel vis en een geweldig mooie dag. In het weekend van 10 en 11 juni a.s. organiseert de Stichting Lichte Muziek Oirschot in samen werking met de Atletiek Vereniging Oirschot het traditionele Jazzweekend met Jazz-loop. De Jazz-loop vindt plaats op de zaterdagavond en start om 19.30 uur bij de ’Grote Stoel’. De atleten kunnen inschrijven voor 3, 6, 9, 12 of 15 kilometer. De finish is op de markt. Vanaf 19.00 uur wordt het weekeinde ingezet met een streetparade door The Noisy Oysters. Zaterdagavond zijn tussen 21.00 uur en 02.00 uur in de diverse horeca-gelegenheden te be luisteren: Capisce, The Noisy Oysters, The Me lissa’s, David Livingstone Brassband en Van der Velden’s Jazz- Company. Zondagmiddag gaat het programma om 13.00 uur van start met het bekende Tilburgse street parade orkest ’The Juggets Jazzband’. Voorafgegaan door de ’Grand-Marshall’ zal dit orkest tot 18.00 uur in het centrum optreden. Verder treden zondag op: Big Band Muziekinsti tuut Best-Oirschot, Back to Basic, Dixie Devils, Freetime old dixie Jassband, Hips Unlimited, The Original Freetime Jazzband, Ixie Dixie Jazz band, Hans Dulfer (met band), Jazzband Les Gamins, Caledonia Jazz en Blues Band en Hit the Boom Jazzband. Zaterdag tijdens de Jazz-loop en zondag tussen 12.30 uur en 21.30 uur zal het centrum voor al le verkeer, behalve voetgangers, zijn afgesloten. Voor het complete programma kunt u terecht bij WV Oirschot en bij de Horecabedrijven. Uitslagen: SB jun.: MULO - Roef! SB sen. II: Tilburg - Roef! HB pup. C: Nuenen - Roef! HB asp. II: Bullfighters - Roef! HB asp. I: Roef! - Cardinals HB sen. II: Roef! - Meppers HB sen. II: MULO 2 - Roef! 2 De match: SB sen. I: Roef! - Zwitsers Team 14-3/10-4 Programma vrijdag 9 juni; Recr.: Roef! - Phantoms Programma zaterdag 10 juni: HB pup. C: Roef! - Maastricht HB asp. I: Stealers - Roef! HB asp. II: Roef! - Starlights HB jun.: Roef! - Blue Sox SB jun.: Roef! - Mustangs SB sen. II: Roef! - Nuenen 2 HB sen. II: Indians - Roef! Programma zondag 11 juni: HB sen. I: Gemert - Roef! Programma woensdag 14 juni: HB pup. C: Knuppelaars - Roef! SB Sen. II: Cardinals 2 - Roef! Zondag 28 mei 1995 lachte het gel«k een van on ze liefhebbers toe. Op de vlucht vanuit Etampes, dit is ca 408 km in vogelvlucht verwijderd van Moergestel, slaagt een duif van Louis van Box tel erin om als drievoudig overwinnaar uit de bus te komen. Gelost om 07.10 uur bereikt deze dof fer zij n thuishok om 111212 uur en dit is goed voor een snelheid van 101 km per uur. Hij be haalt hiermee zowel de eerste prijs in de vereni ging (118 duiven) als de eerste prijs in Het Sa menspel Oisterwijk e.o. (538 duiven) en als klap op de vuurpijl de eerste prijs in het samenspel Hart van Brabant (3458 duiven). In dit laatste sa menspel zijn m.i.v. het seizoen 1995 de liefheb bers uit Goirle, Hilvarenbeek, Riel, Het Sa menspel Oisterwijk en Tilburg verenigd. De laat ste verenigingsprijs wordt verdiend om 11.40.26 door een duif van Arie Westgeest. Verenigingsuitslag: L. van Boxtel 1, 2, 9 (11 mee); H. Schepens 3, 5, 10, 13, 15, 17, 20, 21, 24, 26, 28 (35 mee); Th. Colsen 4, 6, 19 (9 mee); L. Kennes 7, 12, 25, 27 (16 mee); L. van de Branden R 8, 22, 29 (7 mee); A. Damen 11 (6 mee); A. Westgeest 14, 16, 18, 30 (13 mee); L. van de Ven 23 (4 mee). I’ jongerenwerk moergestel Op vrijdag 19 en zaterdag 20 mei jl. werd het eer ste lustrum van Open Jeugd- en Jongerenwerk ,’t Kwartierke’ gevierd. Dit werd gedaan in de vorm van een mini-festival, waarbij in een feest tent op het Roef!-terrein ’n viertal bands hebben opgetreden. We mogen spreken van een organi- satoirsch geslaagd en gezellig weekend. Zonder onze sponsors en vrijwilligers echter was dit niet mogelijk geweest! Vandaar dat het bestuur van ,’t Kwartierke’ via dit bericht ieder een wil bedanken, te weten: Bloemsierkunst Chris van Raak; Stoffeerderij Van de Rijt; Café De Brouwer; Café ’De Klaore’; SparMart; Slij terij ’In den Korenmaaier’; Supermarkt Jumbo’ Bakkerij Verkooijen en verder alle vrijwilligers die hieraan hebben meegewerkt! van het I.V.N. samen met mensen van de diverse gemeentes. Dit betekent dat er niet alleen over de natuur, maar ook over het gemeentelijk Groen plan vragen gesteld kunnen worden door de wan delaars. Daarnaast heeft de organisatie een brief geschre ven aan de betreffende Gemeentes, waarin de burgemeester, wethouders en de gemeenteraad werden uitgenodigd om mee te gaan wandelen. U wandelt niet alleen!! Samen met u worden er landelijk zo’n 250 burgemeesters, de Commissa rissen van de Koningin en gedeputeerden, de Mi nister van LNV en de leden van het nationaal co mité Europees Natuurbeschermingsjaar 1995 uit genodigd om mee te wandelen in hun eigen woon- of werkomgeving. Minister van Aartsen heeft al toegezegd graag mee te wandelen. Op diezelfde zondag 11 juni is er in het Linde- park te Oisterwijk nog een kleine manifestatie. Deze manifestatie duurt van 12.00 tot en met 15.00 uur. Centraal bij de manifestatie staat de presentatie van wat het I.V.N. allemaal doet. Er zal onder andere een waterkist gepresenteerd worden en een natuurbelevingstocht gemaakt worden. Daarnaast liggen er diverse materialen van het I.V.N. en van de diverse gemeentes. U bent dus allemaal van harte welkom op de wandeling of daarna in het Lindepark te Oister wijk. H,

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7