srvogg Bankstel 3-2-zits I 7 Handboogvereniging ,’t Stokske’ I g O Ui leder I I I Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Fietstocht o Te koop voor de muzikant: Telefoon 04243 - 3913 JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER in diverse kleuren leverbaar... NOUWENS VERHUIZINGEN Agrarische studie groepen ronden 3 jaar activiteiten met mineralen en gewasbescherming af I i I 1, Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Tot ziens op zondag 11 juni bij ,’t Stokske’! f 1250 f 450,- f 250 Wij houden OPEN DAG op 11 juni van 10.00 tot 17.00 uur bij ’t Stokske, Zandstraat 1 te Moergestel. Ontdek de spanning van de handboogsport en kom gezellig ’n paar pijlen schieten... ƒ7 dansgroep Handboogsport: DE SPORT voor iedereen! Yamaha keyboard PSR 500 z.g.a.n. overcompleet. Incl. kruk, statief, hoofdtelefoon, pa bekabeling Flightcase Met div. microfoons, statieven en kabelassortiment King 4B schuiftrombone (goud met grote beker) Compleet met dempers, statief en onderhoudspakket, z.g.a.nf 2500,- Professioneel echt drumstel maar dan in het klein (moet echter wel enigszins gerestaureerd worden) De Trend Dance No Limitz Night De Hoornaar, ook wel boswesp genoemd 104 JÉ «Sa I PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 31 MEI 1995 l ^0KS/ J INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS I vereniging van ouders en verwanten van mensen I met een verstandelijke handicap Hoofdstraat 47B-5091 AB 's-Gravenmoer Telefoon 013 - 670526 - 674796 Dinsdag 16 mei, was het droog, niet te warm en weinig wind, toe een vijfentwintig-tal ouders om 10.00 uur in Oisterwijk op de fiets stapten voor een gezellige rit door ons mooie Brabant. Via Moergestel en de Kerkeindse Heide bereik ten we Biest-Houtakker voor de koffie. Lekker op ’t terras in de zon. Het volgende terrasje werd bereikt via Diessen, zodat we in Haghorst onze lunch konden gebruiken. Na de lunch liep de tocht langs de Heilige Eik in Spoordonk, waar het erg druk was op deze mooie mei-dag. Hier even de benen gestrekt en weer verder naar het gezellige marktplein in Oirschot, waar weer een terrasje lonkte. Het laatste stuk ging naar Spoor donk en dan naar ’t Draaiboompje in Moergestel waar de soep en de friet er best ingingen. Het was een zeer geslaagde middag die best eens herhaald mag worden. Bent u geïnteresseerd in het werk van de Ou dervereniging en haar activiteiten, neem dan contact op met een van de contactpersonen: mevr. Touw, tel. 04242-87578; mevr. Kok, tel. 013-331566; mevr. Pijnenburg, tel. 04117-1743; mevr. Hommelen, tel. 04241-1451; mevr, de Laat, tel. 04243-2293. gen door het fijnmalen van vermolmd hout, dat met speeksel wordt vermengd. Laat zo;n nest zit ten en bekijk eens hoe ingenieus dat bouwwerk eruitziet. Het bestaat uit een aantal raten met cellen, waar de jonge Hoornaars verblijven tot ze volwassen zijn. Wat is dat toch mooi in die schitterende natuur! De mannetjes en vrouwtjes, die niet vruchtbaar zijn gaan dood voordat de winter begint. De koningin echter blijft leven, overwintert in een beschut plekje en sticht in het voorjaar een nieuwe kolonie. bestrijding maken de deelnemers gebruik van steeds minder chemische middelen. Waar moge lijk passen zij mechanische handelingen (eggen, schoffelen) toe in hun systeem van onkruid- bestrijding. Programma: Tijdens de avond wordt een overzicht gegeven van de activiteiten die in de studiegroepen in de afgelopen drie jaar hebben plaatsgevonden. Een van de deelnemers aan de studiegroepen vertelt hoe hij dat ervaren heeft. De resultaten van de in spanningen in de afgelopen 3 jaren worden dan gepresenteerd met concrete cijfers. Tot slot geeft de provincie aan wat in haar ogen het belang van de groepen in het stimuleringsproject geweest is, en overhandigt een passend aandenken aan het project. In provincie Noord-Brabant zijn boeren in 1992 massaal gestart in de stimuleringsprojekten in de bodem- en de grondwaterwasbeschermingsgebie- den. Zij werken zo aan het terugdringen van de belasting van bodem, water en lucht vanuit de landbouw. In 1995 hebben 10 studiegroepen als eersten een programma van 3 jaar in stimuleringsproject Beerze/Reusel/Dommel-Mark afgerond. De re sultaten geven aanleiding genoeg om de studie groepen op passende wijze af te sluiten. Dit vindt plaats op de volgende datum: 12 juni 1995 om 20.30 uur, Den Boogaard in Moergestel. Tijdens de bijeenkomst laat de landbouw zien, wat ze op milieugebied heeft gepresteerd in de af gelopen jaren. Iedereen die in het milieu geïnte resseerd is, is welkom. De studiegroepen hebben dan 3 jaar ervaring op gedaan met de mineralenboekhouding en - management. Deelnemers werken vanuit de hou ding, dat het terugdringen van de milieubelasting een investering in de toekomst is, een investering die op den duur loont. In de stimuleringsprojek ten wordt gewerkt in studiegroepen. Het uitwis selen van ervaringen met collega’s geeft inzicht in de te nemen maatregelen en de bijbehorende effecten. Het gezamenlijk terugdringen van de milieubelasting heeft geleid tot duidelijk meetba re resultaten. De Provincie Noord-Brabant, de NCB, en DLV doen al het mogelijke om de deel nemers te stimuleren en ondersteunen bij het te rugdringen van de milieubelasting. De deelnemers pakken de mestproblematiek aan door de mineralenboekhouding toe te passen op hun bedrijf. Dierlijke mest wordt gebruikt als een hoogwaardige meststof. Kunstmeststoffen worden steeds minder gebruikt. Hierdoor is het mineralenoverschot 3 jaar lang achtereen ge daald. In totaal met 50 kg/ha. Bij de onkruid- r zijn uit de musicals West Side Story en Flash Dance, een nummer van Kate Bush en Pat Ba- nator. De Pierewaaiers zullen ook weer aantreden en hun komische act ten beste geven, degene die deze act al eens hebben gezien zullen die zeker nog eens willen zien en anderen hebben toch wel iets gemist, want lachwekkend is het zeker. No Limitz speelt 2 x 20 minuten en de slotact is een nummer van Donna Summer, getiteld: ’Last Dance Dus kom op tijd op zaterdag 10 juni naar Den Boogaard en geniet van een avond uit, met voor elk wat wils! Van links naar rechtsboven: Wendy, Anita, Va nessa, Karin, Ellen, Corine, Corine, Anouk, Ivonne, Toos, Luytgarde, Karin. De organisatie achter de ’Trend Dance No Li mitz Night’ is al een heel eind op orde. De mei den van Trend zijn nog druk aan het repeteren en de kleding voor deze avond is al bijna klaar, de laatste loodjes wegen het zwaarst! Nog ruim 1 Vz week en dan is het zover. Dans groep Trend is er van overtuigd dat dit een mooie avond kan gaan worden, een avond voor U en henzelf waarin ze zich presenteren en laten zien wat ze de laatste jaren gedanst hebben. Vele zul len nog weten hoe Trend begonnen is onder de naam: ’de Tien Veerkes’, zij verzorgden optre den bij bijv. Pierevariété en modeshows. Door de jaren wisselde de bezetting en werd het niveau van Trend steeds beter, waar ze eerst zelf de cho reografie deden, werd al gauw een lerares van het conservatorium aangesteld die al snel goed bij de groep paste, want Trend is een gezellige groep meiden die dinsdags tijdens de repetitieavonden heel wat af lachen en kletsen, maar gewerkt word er zeker. Enfin, u zult het zelf kunnen zien en meebeleven, want Trend wil hebben dat het ook een avond voor U wordt, waar tussen de optredens door ge noeg tijd overblijft om zelf heerlijk te swingen en te dansen, chroom u niet en laat je eens lekker gaan op muziek die jouw aanspreekt. Het blaasorkest No Limitz moeten we zeker niet vergeten want samen met hen gaan we er een ge zellige avond van maken. Eén ding wat u nog moet weten is dat om 20.30 uur precies de opening van de avond is. Trend zal dan op muziek van No Limitz dansen en zo een toch wel spectaculaire opening maken. Verder zullen in het programma dansen te zien met Johan van Öosterhoud ’Opa, d’r zit een groot beest in onze caravan, kom eens gauw’, zie mijn driejarige kleindoch ter op een avond in mei. Len er op af en ving dat enge beest’. Het bleek een Hoornaar te zijn ter grootte van zo’n 40 mm. Deze Vespa crabro, want zo heet-ie (het was een koningin) in het La tijns, behoort tot de grootste Europese wespen. Hij is beschermd en kan steken doch alleen wan neer de Hoornaar wordt geplaagd. De Hoornaar heeft een roodbruine kop en borststuk. Het achterlijf is geel. De flinterdun ne doorzichtige vleugels komen tot voorbij het achterlijf. Het voedsel bestaat uit o.a. vliegen, muggen en wespen. De Hoornaar is dan ook een nuttig in- sekt en is beschermd. Als opruimer van insekten doet hij heel nuttig werk in boomgaarden. De Hoornaar leeft in bossen, vooral daar waar veel water is. Om een geschikte plek voor nestbouw te vinden komt hij ook wel naar onze huizen om onder dakspanten, in de bossen in holle bomen, een nest te bouwen de werksters van de Hoornaar een nest, dat uit een grijze massa bestaat, verkre-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3