Geert van de Loo en Riek Kwinten vieren gouden huwelijksfeest Aphrodite TV RADIO Loes van Gisbergen weer Nederlands kampioen! Gouden Feest in de Huysackerstraat. 0 isgsEsgsgsBSgsgsgsBSgsgsssgsgsgsgsgs?! Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het TV-kanaal Deze uitzending wordt herhaald op zondag 4 juni om 13.00 uur en donderdag 8 juni om 20.30 uur. De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Donderdag 1 juni 19.00 u.: Jaarmarkt Nationale Herdenking Actieproject basisscholen Tanzania Dorpsvernieuwing rotonde/fietspad Schoolvoetbaltoernooi Koninginnedag Wè zut zèn? Trend/No Limitz Dance Night Historisch rondje Moergestel Op de koffie bij Jan Brekelmans De natuur rond de H. Eik WOENSDAG 31 ME11995 - 20e Jaargang - Nr. 862 Geert van de Loo De één z’n dood... De moeilijke oorlogsjaren Bezig baasje... Vandaag de dag Riek Kwinten •jl Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 j MOERGESTEL^ Tel. 04243 - 1474 3 Kennismaking Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Vrijdag 9 juni vieren Geert van de Loo en Riek Kwinten, Huysacker straat 5, hun gouden huwe lijksfeest. Aardige bij komstigheid bij dit voor Moer gestel al weer vierde gouden paar in 1995 is dat in tegen stelling tot de andere gouden jubilarissen de beide echtelie den geboren en getogen Moer- gestelnaren zijn. Genietend van het prachtige zomerweer praatten we met hen in hun schitterend on derhouden tuin (tuinieren is per slot ’n hob by van allebei) over hun leven servaringen en welbestede leven. h Huidverzorgingsinstituut 304 holeslagen 333 holeslagen 336 holeslagen Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond De gouden bruidegom werd geboren op 30 mei 1919 op de Hild naast Café ,’t Draaiboompje’ als zoon van een schoenmaker (Graard van Brand jes). Geert was de jongste in een gezin van 7 meis jes en 4 jongens. Sinds 19 mei jl. is hij, door het overlijden van zijn zus Fien die aan de Oister wijkseweg woonde, de enig overgeblevene van de familie van de Loo. Geert is ook de enige van de 11 kinderen die het mag beleven om zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Tegenover schoenfabriek Van Gils ging Geert zo als al zijn leeftijdgenoten naar de lagere school en kreeg er les van meester Kees Grijsbach met als stagemeester Willeke Roozen (Willeke de Mul der). In 1928 kwamen de broeders van O.L. Om te kunnen trouwen moest eerst een onderko men gezocht worden. Na verschillende misluk te pogingen reed Geert op ’n maandagmorgen naar zijn werk toen hij werd aangehouden door de persoon waar ze daags tevoren was gaan infor meren naar woonruimte. ’Wel’, zei deze, ’ik hoor zojuist in de kerk dat Jan van de Loo (Jan ’Tok’) overleden is, misschien is dat huisje iets voor jullie’. ’Het huisje, op de Kerkpad tegenover de huidi ge ’Veerkes’, bleek van Jo van Gils te zijn, en zonder dat Riek er iets van wist zou ik proberen het te huren. De huur zou 1,50 per week bedra gen. De vloer was echter in zo slechts staat dat er een nieuwe ingelegd zou worden als we 0,50 meer zouden betalen, en tevens mocht ik dan wat materialenb aanschaffen voor de nodige repara ties. De huurovereenkomst was gauw gesloten’, zegt Geert. Natuurlijk was het niet makkelijk voor degenen die in de oorlogsjaren trouwden, dus ook voor Geert en Riek niet. Zo maakte Geert, die timmer man was trouwens, zelf het ledikant, de nacht kastjes, een tafel met 4 stoelen en nog wat klei ne huishoudelijke dingen. Het pak van de brui degom werd geleend van een zwager en de bruidsjapon was als lap stof al voor de oorlog ooit gekocht geweest. Op 11 juni 1945 gaven ze om 9.00 uur het ja woord ten overstaan van pastoor Janssen in de parochiekerk. Het feest werd gevierd in de ouderlijke woning van de bruid en ook hier moest geruild worden om het feest wat luister bij te kunnen zetten. De fotograaf kwam de volgen de dag pas aan bod Na 3,5 jaar aan de Kerkpad A30 gewoond te heb ben verhuisde het echtpaar Van de Loo naar het adres Rootven 14 en breidde het gezin zich ver der uit. Acht kinderen kregen ze in totaal, waar van er een bij de geboorte overleed. Met hun vier dochters en drie zonen werd in 1966 met hulp van de kinderen en ’n paar vrienden hun huidi ge woning aan de Huysackerstraat gebouwd en betrokken. Zaterdag Tl en zondag 28 mei vonden in Ridder kerk de Nederlandse kampioenschappen midget golf voor junioren plaats. Loes van Gisbergen haalde wederom de eerste plaats, en dus het Ne derlands kampioenschap binnen. Ze bereikte de eerste plaats door 34,4 gemiddeld te spelen in vijf rondjes op de lange ’Bogni-baan’, en 26 gemiddeld in vijf rondjes op de korte baan. Een prachtige prestatie mede doordat haar tegen standers veelal thuisspelers (dus uit Ridderkerk) waren en daardoor veel meer hadden kunnen trainen. De tweede plaats ging naar Wendy van Luypen met een achterstand op Loes van maar liefst 29 holeslagen in de tien rondes! Mede door deze prestatie en door de goede prestaties in de selectie-wedstrijden mag Loes Nederland weer vertegenwoordigen op het Europees kampioenschap dat gespeeld wordt op 10,11 en 12 augustus in Skogghal, Zweden. Loes: van harte succes gewenst en proficiat met je derde Nederlandse titel! Uitslag: 1. Loes van Gisbergen. 2. Wendy van Luypen 3. Monique Bonhof.... Geert zat na de werkdag niet vaak stil, dat moge blijken uit de tijdrovende nevenfuncties die hij gehad heeft. Zo nam hij op 60-jarige leeftijd af scheid van de brandweer waarvan hij 24 jaar deel had uitgemaakt. Ruim 17 jaren daarvan was hij plaatsvervangend commandant. Hij was 25 jaar bestuurslid van de Stichting ’De Reuselhof en van 1968 tot 1983 was hij kerkmeester. Tuinieren is hun grootste hobby zoals we in de inleiding al vertelden, al zeggen ze er wel bij dat het op 75-jarige leeftijd ook weer niet altijd mee valt. Dat hebben ze trouwens keurig uitgere kend: op 14 juni a.s. worden ze samen 150 jaar! Verder rijden ze allebei nog auto. ’Heerlijk’, ver klaart Riek. ’Ik kan moe de auto instappen en De gouden bruid zag het levenslicht op Tl juni 1921 in de, destijds zo geheten, Pianostraat, of wel de huidige Raadhuisstraat. Toen al een over eenkomst met haar latere man? Jawel! Ook zij kwam ter wereld in een huis naast een café: ’De Zwaan’ van Lies Mathijssen. De buurman aan de andere kant luisterde naar de naam Janus van El- deren, de legendarische ’Januske de Snijer’. In 1923 verhuisde de Kwinten’s naar de Vinken- berg, het laatste huis voor de oprit aan de lin kerkant. Het gezin Kwinten telde 8 kinderen: 6 jongens en 2 meisjes. ’Als oudste leerde ik al vroeg met mijn handjes wapperen’, zegt Riek. Toch moest ze eerst nog de lagere school doorlopen aan de Kloosterlaan. Ze zou met haar 12e van school ge kund hebben, ware het niet dat er nog een leer plicht gold tot 13 jaar, dus ze moest ’n jaartje lan ger blijven. Tk heb echter nooit een hekel aan school gehad’, zegt Riek, ’en juffrouw van de Wouw en ik zouden het fijn gevonden hebben als ik verder had mogen leren want ik wilde graag verpleegster worden’. ’Onze pa was echter niet over te halen, zelfs niet toen de pastoor er zich nog mee ging bemoeien’. ’Als ze gaat werken’, zei hij, ’krijgt ze 2,50 per week en die kan ik heel goed gebruiken. Ze is de oudste van de 8, we hebben pas een nieuw huis gebouwd en daar zit nog een ’zilveren’ dak op!’ Dat werd dus werken... Ze ging ’n jaar naar AvanG Schoenfabrieken, maar dat werd geen succes. ’Ze moeten me niet tussen vier muren zetten’, zegt Riek nog vol overtuiging. Na ’n drietal betrekkingen komt ze terecht bij Jan Kastelijns in de Schoolstraat van- waaruit ze later ook zou trouwen. Vrouw van Lourdes naar Moergestel die les gin gen geven in de nieuwe school aan de Bosstraat. ’Na de lagere school mocht ik, hoewel ik uit een schoenmakersgezin kwam, toch timmerman wor den’, vertelt Geert met blijheid in zijn stem. Hij kreeg daarvoor op de ’ambachtsschool’ een drie jarige dagopleiding, gevolgd door nog 2 jaar avondschool in Tilburg op de Spoorlaan. Ook in Tilburg kwam hij bij zijn eerste ’baas’ terecht, een timmerwerkplaats waar kozijnen maar hoofdzakelijk trappen gemaakt werden, ’n Wee kloon van 2,50 was zijn deel... Op 1 april 1940 moest Geert in militaire dienst en werd ingedeeld bij de Infanterie. Op 10 mei brak de oorlog uit. De oorlogsdagen bracht hij door in en rond Den Haag. ’Om echter niet naar Duits land te hoeven, moest ik een ’ausweis’ zien te be machtigen’, vertelt Geert. De werkgever waar hij destijds werkzaam was, Janus Rijnen de wagen maker, kreeg dat voor elkaar. Daarna maakte hij zich 4 jaar lang dienstbaar voor het Rode Kruis in ons dorp. Later bracht hij het in de bouwwereld tot uit voerder om tenslotte te eindigen als opzichter wo ningbouw bij de gemeente Tilburg. ’Geen boterhal, eiermèrt of H. Eik, maar een zie kenbezoek!’, klinkt het resoluut. De broer van de bruidegom lag in 1941 in Bilthoven (Utrecht) in het sanatorium en met mijn vriend en m’n zus met haar vriendin gingen we op de fiets naar toe. ’Niet te lang’, zegt Riek, ’want we moesten de zelfde dag weer terug zijn’. Op de terugweg de den ze café ’Rust Wat’ in Vught aan. Op deze rustplaats deden de eerste liefdesgevoelens van zich spreken en het laatste stuk naar huis reden Geert en Riek naast elkaar. ’Nu fietsen we nog steeds samen’, zeggen ze, ’alleen niet zo hard en niet zo ver meer!’ heerlijk ontspannen er weer uit komen’. Reizen met de auto naar bijv. Tsjechië waren hen in het verleden niet vreemd, nu doen ze dat niet meer. In het voorjaar zijn ze op bezoek geweest bij hun zoon Gerard die al 20 jaar in Florida woont, ’n Heerlijke vakantie hebben ze er gehad en voor Geert was het een uitstekende plaats om te kun nen genezen van het ongeval wat hij vorig jaar had met zijn heup. Met hout is hij trouwens nog steeds bezig. In het ’werkhok’, zoals hij het noemt, staat ’n draai bank waarop hij de meest mooie dingen maakt. Vrijdag 9 juni vieren Geert en Riek dus hun 50-jarige bruiloft, samen met hun 7 kinderen en 10 kleinkinderen. Om 14.00 uur wordt de dag begonnen met een Eucharistieviering in onze parochiekerk en van 18.30 tot 20.00 uur is er een receptie in ’Den Boogaard’. ’Wie ons op deze dag wil komen feliciteren is van harte wel kom’, zeggen ze er uitdrukkelijk bij. We twijfelen er niet aan of de familie Van de Loo zal er een prachtige dag van weten te maken. We wensen dat Geert en Riek dan ook van harte toe en nog veel gelukkige jaren daarna... Proficiat! MO. ■jl I ,1| Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1