Voor uw paspoort Poirters o i co Dat krijg je als je een Rabo JongerenRekening opent GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. G> FOTOGRAFIE F.E.V.I.O.R.-nieuws Het 'AJAX' onder de bouwbedrijven...!!! Rabobank O PV Over Berg en Dal Zondag 28 mei: Jaarmarkt Spoordonk In Moergestel hebben de mensen een goed hart! Nationale collecte epilepsiebestrijding Gescheiden en er bij horen! bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw Rabobank een JongerenRekening te openen en Oisterwijkseweg 32 5066 XD Moergestel Telefoon 04243 - 3604 machinaal houtbewerking verkoop Woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen Zet je ogen op scherp Bibliotheek gesloten met Hemelvaart Op donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) en op vrijdag 26 mei is de bibliotheek gesloten. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 ME11995 Als je het al moeilijk genoeg vindt om keu zes te maken, is het misschien beter om maar geen JongerenRekening bij ons te openen. Maar ja, dan loop je wel wat mis. Zoels je eigen pas waarmee je gratis kunt pinnen. En een prima rente. En natuurlijk het gratis cadeau dat je krijgt. En ISWOP. Welke cadeaus we hebben? Ze zwe ven hiernaast, en het is aan jou om nu bij de er eentje te kiezen. Succes! Te koop bij 1 Nieuw: SLOGGI CONTROL - corrigerend - ondersteunend MODEHUIS Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 - 1421 Zaterdag 13 mei is uitgeweken naar Creil i.v.m. de zeer slechte weersomstandigheden in Chantil ly. Creil is voor onze duiven een afstand van ca. 320 km en met de op zaterdag heersende harde noorden wind zouden in Moergestel de eerste duiven nog geen 1000 meter/minuut halen. In Het Samenspel Oisterwijk e.o. zijn voor deze vlucht ondanks de slechte weersomstandigheden nog 534 oude duiven ingemand. Hiervan waren er 103 van Moergestelse liefhebbers afkomstig. De eerste prijs gaat ook deze week naar een duif van Henk Schepens, die haar na om 12.45 uur gelost te zijn klokt om 18.05.30 (997 mtr/min). In Het Samenspel is dit goed voor prijs 11. De laatste prijs in de vereniging wordt gewonnen door een duif van L. van de Brande, R om 18.33.45 (916 mtr/min). Verenigingsuitslag: H. Schepens 1, 3, 6, 7, 8,10,11, 17, 18, 19, 20, 21, 24, 25 (40 mee); L. Kennes 2, 4, 9, 12, 23 913 mee); A. van Hulten 5 (6 mee); L. van Boxtel 13, 22 (12 mee); A. Damen 14 (7 mee); Th. Colsen 15, 16 (10 mee); L. van de Brande, R 26 6 mee). Zondag 28 mei a.s. wordt in de straten in het cen trum van Spoordonk voor de vijfde achtereenvol gende keer de Jaarmarkt Spoordonk georgani seerd. Deze inmiddels traditionele jaarmarkt wordt gehouden in de navolgende straten t.w. de Merodelaan, van Petershemstraat, Sw. Lan- dasstraaat, van Leefdaelstraat en de Ridder Da- niëlstraat. De markt, welke van 11.00 uur tot 17.00 uur zal plaatsvinden wordt om 11.00 uur op muzikale wijze geopend door Fanfare Concordia uit Spoor donk. Onder de bezoekers van de markt wordt door de organisatie in samenwerking met Rabo bank Oirschot een reischeque ter waarde van 500,- verloot. Het assortiment koopwaar zal wederom geva rieerd zijn, terwijl door inwoners van Spoordonk ook een aantal oude ambachten zal worden ge presenteerd. Naast deze oude ambachten gepre senteerd door de eigen inwoners zal ook Jan Bie- mans alias Jan Sieben tijdens de Jaarmarkt uw scharen en messen voor een bedrag van 3 cent per stuk op ambachtelijke wijze slijpen. Breng daar om gerust uw botte messen en scharen mee om deze op de markt te laten slijpen. Ook zullen diverse Spoordonkse verenigingen zich op deze dag aan het publiek presenteren en u laten proeven hoe het verenigingsleven in Spoordonk is. Voor de kinderen is er een gratis toegankelijk luchtkussen opgesteld en kunnen ze zich verma ken met de eveneens aanwezige mini- scooters en zweefmolen. Ook kunnen de kinderen zich tij dens de jaarmarkt gratis laten schminken en kun nen ze genieten van de voorstellingen van Luuk’s Theater. Om niet alleen de kleintjes wat te bieden heeft de organisatie dit jaar ook een zogenaamde klitte- bandwand gecontracteerd zodat ook de rest van de bezoekers actief deel kan nemen. Verder zal er op de markt een gezellige sfeer wor den gecreëerd waarbij een groots terras met live muziek niet zal ontbreken. Al met al zeker de moeite waard om op zondag 28 mei a.s. een bezoek te brengen aan de 5e Jaar markt Spoordonk! Mede namens de Nederlandse Hartstichting wil len wij graag de gulle gevers uit ons dorp en on ze trouwe collectanten hartelijk danken. Wij hebben 3.535,10 kunnen storten op de re kening van de Hartstichting. Al 15 jaar lang wordt er geld opgehaald in Moergestel voor dit goede doel, die het geld hard nodig heeft om de hart- en vaatziekten terug te dringen en onder zoek te doen. Mogen wij volgend jaar weer aanbellen? Alvast bedankt! Tot dan, Nederlandse Hartstichting Moergestel, Marijke Russ van Mook, Mieke de Laat-Kennes. Van 29 mei tot en met 3 juni 1995 vindt dit jaar de collecte voor de epilepsiebestrijding plaats. Veel mensen uit onze gemeente zijn hier actief mee bezig. Meer dan honderdduizend mensen hebben epi lepsie. Voor die mensen is het Nationaal Epilep sie Fonds actief. In 1995 wordt wederom aan dacht geschonken aan de kinderen met epilepsie. Kinderen hebben de toekomst. Werken voor kinderen met epilepsie is daardoor werken aan de toekomst. Met uw financiële steun kan o.a. worden onder zocht wat de gevolgen zijn van langdurig medi cijngebruik en/of kinderen met een lager medi cijngebruik kunnen worden geholpen. Daarnaast blijven andere zaken de aandacht vra gen, zoals voorlichting aan epilepsiepatiëntjes, hun ouders en omgeving; ontspanning en recrea tie, kindervakanties en speciaal onderwijs. Al deze activiteiten kosten meer geld dan de over heid kan bijdragen. Daarom is het Nationaal Epi lepsie Fonds afhankelijk van giften en donaties. Help ons! Steun de tegenaanval op het onverwachte! Contactpersoon: S. Reyrink: tel. 2328. Uitslagen Boxtel 21 mei. Dressuur: Viertal klasse L 4e prijs Louise van Velthoven, Alexander, kl. Z1 le prijs Theo van Delft, Clemmerdor, kl. Z1 .4e prijs Caroline Peters, Goofy, kl. M2le prijs Angelique Swens, Jupiter, kl. B le prijs Monique van Gurp, Fleetwood, kl. B 3e prijs Jolanda de Kort, Llotte, kl. Ble prijs Springen: Jac Donkers, Fantastic, kl. Zle prijs Dennis van Mens voort, Non Stop, kl. L 4e prijs Paul Donkers, Havanta D, kl. B le prijs De Dekenale Vereniging organiseert op dinsda gavond 23 mei 1995 een bijeenkomst voor ge scheiden mensen. Onder leiding van Deken H. van den Broek zal van gedachten worden gewis seld over de problemen, die gescheiden mensen ondervinden. Bent u gescheiden en hebt u de behoefte om sa men ervaringen uit te wisselen, dan bent u van harte welkom, ook al hebt u zich niet aangemeld. De bijeenkomst wordt gehouden in het Dekenaal Centrum (in de Levenskerk), Le Sage ten Broekstraat 2, Oisterwijk. De aanvang is om 20.00 uur. Informatie: tel. 04242-82869 of bij geen gehoor: 013-333138 (A. Borsboom). Deze week organiseert de stichting Beter Zien de campagne: ’Zet je ogen op scherp’. Op allerlei manieren wordt aandacht gevraagd voor deze ak- tie, ondermeer door een televisieuitzending waar aan een ogentest en een kijkerswedstrijd is ver bonden. Voorts doet de ’Beter Zien Bus’ een aan tal attractieparken aan en houden veel optiekbe- drijven ’open huis’. In de bibliotheek van Moergestel is t/m 2 juni een posterexpositie te zien. Aan de hand van een zestal posters wordt de wer king van het oog uitgelegd. Ook wordt aangege ven welke problemen bij het zien kunnen ont staan en wat daaraan te doen is. Tot ziens in de bibliotheek!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3