UNIEKE AANBIEDINGEN! F Ouderenreis 1995 Basisscholen succesvol in actie voor Tanzania Aphrodite uality travel HOMND INTERN4TION4L Reisburo PGB-nieuws nuv.a. 1299.- nu v.a. 1198.- 899.- nu - 2 Weken Kos of Rhodos nu 795.- - ’n Droomvakantie op Barbardos -17 Dagen Thailand - Fly Drive Florida inc. 1 week autohuur Opbrengst f3650. - Thema-avond Botontkalking Nieuwe voorzitter voor ’De Pierewaaiers’ Het CDA nodigt u uit VVD Achterbanvergadering 4e Moergestelse Rabo-zomertoernooi VJees wijs en ga met Quality Travel op reis! REISBURO Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Postbus 80 5066 ZH Moergestel Tel. 04243 - 2020 Fax 04243 - 2629 2j1 Kisiwani Bewustwording WOENSDAG 24 ME11995 - 20e Jaargang - Nr. 861 Hemelvaartsdag Gemeentehuis gesloten op vrijdag 2 juni 1995 Spreekuur Zaterdag 27 mei a.s. n Schoolstraat 5 MOERGESTEL M h Huidverzorgingsinstitu ut E F Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Jg F Het CDA nodigt haar leden en andere belangstel lenden uit voor de achterbanvergadering op maandag 29 mei om 20.30 uur in De Roozen- dries. Aan de orde komen o.a. de sporthal, lokalen uit breiding OBS, structuurschets en andere actue le zaken uit de agenda van de raadsvergadering van 1 juni. Op donderdag 18 mei was de ledenvergadering van Carnavalsvereniging ’De Pierewaaiers’ in hun club Café De Brouwer. Een van de agenda punten was de bestuursverkiezing waarvoor Pe ter van de Wouw te kennen had gegeven te wil len ophouden als voorzitter van de vereniging. Het bestuur had Peter Swinkels bereid gevonden deze taak op zich te nemen en hij werd dus voor gedragen aan de vergadering. Met algemene stemmen werd Peter Swinkels aangenomen als de nieuwe voorzitter. Als dank voor het vele werk in z’n 26-jarig lid maatschap van ’De Pierewaaiers’ deed Martijn Drabbel het voorstel om Peter van de Wouw te benoemen tot ere-lid. Staande de vergadering werd dit voorstel aangenomen en werd de benoe ming met algemene stemmen een feit. Peter pro ficiat! De Ouderenreis 1995 op 16 juni a.s. voert ons deze keer naar de grens van Noord- en Zuid- Holland, waar de Kaagse Plassen liggen. Een mooie route voert ons naar de omgeving van Zevenbergen, waar de eerste koffie met ge bak wacht. Vervolgens gaan we via Rotterdam en Leiden naar Warmond. Daar schepen we ons om onge veer 12.15 uur in voor een ’mini-cruise’. Een luxe passagiersschip vaart door het Zuidhol- landse meren- en molengebied langs rustieke dorpjes, dwars over de Kager Plassen, door open water, rietzomen en vele eilandjes met een zeld zame flora en fauna. Langs de route treffen we ook een tiental eeuwenoude molens. Aan boord genieten we van een uitstekend ver zorgde lunch. Om ongeveer 14.15 uur stappen we weer in de bus en maken vervolgens een prachtige tocht door de bloembollenstreek en door enkele beken de badplaatsen zoals Noordwijk, Katwijk en Scheveningen. Hier maken we om 16.30 uur een stop op de boulevard. Als het mooi weer is maakt U een fijne strandwandeling en als het wat min der is geniet U van de overdekte winkels en/of van de overdekte terrasjes. Er is voldoende te zien. Op de terugreis krijgt U in Oosterhout ter afslui ting een heerlijk diner aangeboden. We vertrekken om 09.00 uur vanaf het St. Jans- plein en zijn om ongeveer 21.00 uur weer thuis. De kosten bedragen 62,- per persoon, die bij aanmelding moeten worden voldaan. Deelname is mogelijk voor alle Moergestelse inwoners vanaf 65 jaar, die nog redelijk ter been zijn. Voor echt paren geldt: als één van beiden 65 jaar is. Zijn de geplande 2 bussen volgeboekt, dan zul len we de te veel aangemelden in reserve houden. Opgave tot uiterlijk 9 juni a.s. bij: Piëta Heij- kants, Rootven 16; Cor Spaninks, Burg. Bar- doelstraat 44; Cees Jansen, Past, van den Boo- gaardstraat 2; J. van Os, Pr. Beatrixstraat 14. De Moergestelse basisscholen zijn afgelopen woensdagmiddag succesvol in actie geweest voor hun leeftijdgenoten in Tanzania. Nadat vorig jaar een schoenpoetsactie voor het goede doel werd gehouden, werd dit jaar op de Bienekebolders, Graaf van Urselschool en de Hertog Janschool gekozen voor een markt. Een goede greep want de gezamenlijke opbrengst van de goedbezoch te markten buiten of in de scholen was na telling f3650.-. Voordat echter alle dubbeltjes, kwartjes etc.; ge teld konden worden, was er heel wat te beleven op de scholen. De jongere en oudere kinderen waren enthousiast in de weer om zelfgemaakte spullen of ingeleverd speelgoed aan de man of vrouw te brengen. En of dat nu zelfgemaakte spullen of lekkere hapjes waren; alles vloog eruit. de wethouders en het spreekuur voor woningzoe kenden die dag te vervallen. De wethouders zijn wekelijks op maandagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur bereikbaar in het ge meentehuis. U dient hiervoor de hoofdingang aan de Raadhuisstraat te gebruiken. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoe kenden vindt plaats op maandag 12 juni 1995, van 19.00 uur tot 20.00 uur. Verder kunt u elke eerste maandag van de maand voor nadere infor matie op het gebied van woningaanvragen tijdens voornoemd spreekuur in het gemeentehuis te recht. Hiertoe is dan tevens de ingang van de ge meentesecretarie aan de Kloosterlaan open. De spelletjes waaraan kon worden deelgenomen, liepen als een trein. En dat allemaal voor het goe de doel. En de weergoden waren de actie tijdens ook goedgezind. Net na afloop van de markt om drie uur volgde een flinke regenbui! De opbrengst van de actie gaat namelijk naar Harrie en Traus Simons die al jaren als ontwik kelingswerkers werkzaam zijn in Kisiwani. Zij zijn voor de kinderen geen onbekenden omdat zij voor de actie een bezoek hebben gebracht en de nodige voor de jeugd aansprekende informatie hebben gegeven. Het geld zal gebruikt worden voor het stichten van een technische school waar kinderen naast kennis vooral een vak kunnen leren. Mede door deze actie wil de Werkgroep voor Ontwikkelingssamenwerking Moergestel de jeugd bewust maken van de problematiek van de derde wereld. In het kader van het Festival Mundial zal bijvoorbeeld op de scholen gebruik worden gemaakt van het project ’Victoria’. Het rollenpatroon van meisjes en jongens in het wes ten en de derde wereld staat bij dit project centraal. gy Op maandag 29 mei a.s. wordt voor de tweede keer een thema- avond georganiseerd met als on derwerp: Botontkalking. Botontkalking, ook wel osteoporose genoemd, is een langzaam sluipend proces, je kunt nooit pre cies zeggen wanneer de eerste tekenen zich zul len vertonen. Feit is echter wel dat tenminste bij één op de 4 vrouwen boven de 65 jaar de botten zo ernstig ontkalkt zijn, dat raggewervels inzakken en bot ten ’spontaan’ breken. Het is verstandig om zo vroeg mogelijk aandacht te besteden aan uw botontkalking. Voor botontkalking geldt meer dan ooit: Beter voorkomen, dan genezen! Deze avond wordt gehouden in het kruisgebouw. Aanvang: 20.00 uur: ontvangst met koffie/thee; 20.15 uur: lezing door dr. Terwindt: - wat is bot ontkalking, wat zijn de risico’s; - waarom gaat botontkalking na 65 jaar harder; - hoe voorkom je botontkalking; 20.45 uur: lezing door Sj. van den Meijdenberg, fysiotherapeut, - botopbouw; - preventieve maat regelen bij osteoporose; - bewuster met je li chaam omgaan; 21.15 uur: uitreiken van voedingsadviezen e.a. voorlichtingsmateriaal Om deze avond vlot te laten verlopen, kunt u zich van te voren opgeven bij: Jan van de Wiel, de Stappert 81, tel. 3505; Marianne van den Meijdenberg, Schoolstraat 22, tel. 3790; Corrie van Dijk, Postelstraat 4, tel. 1309; Karin Boo- gaers, Hopveld 10, tel. 3009. Let wel: Er is in het zaaltje plaats voor 45 personen. Dus geef u snel op, dan bent u ver zekerd van deelname. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Op maandag 29 mei om 21.00 uur is er weer een achterbanvergadering van de WD, in Herberg ’De Veerkes’. Er zal onder meer gesproken worden over de ko mende commissie- en raadsvergaderingen en an dere actuele politieke onderwerpen. Iedereen is van harte welkom. Gemeentehuis gesloten op 26 mei 1995 In de week van Hemelvaart is het gemeentehuis naast donderdag 25 mei 1995, Hemelvaartsdag, ook niet bereikbaar op vrijdag 26 mei 1995. De ze laatste dag voor het weekend is namelijk aan gewezen als ADV-dag. Op vrijdag 2 juni a.s. zal het gemeentehuis niet toegankelijk zijn voor het publiek, in verband met het jaarlijks personeeluitstapje. U dient er zich rekenschap van te geven dat het bureau van de Burgerlijke Stand die dag ook niet geopend is. Aangezien het maandag 5 juni 1995 Tweede Pinksterdag is, komt het spreekuur van de bei- De P.G.B. houdt op maandag 29 mei a.s. haar maandelijkse achterbanvergadering om 20.30 uur in de zaal van de Schouw. Tijdens deze bijeenkomst zullen o.a. de agenda punten van de Raadsvergadering van donderdag 1 juni a.s. besproken worden. Ondanks de renovatie en overbezetting van de Audacia-velden wordt er dit jaar voor de vierde maal om de Rabo-cup gestreden. Doordat de vel den maar één dag beschikbaar zijn hebben we ge kozen voor een kleinere opzet met 6 teams. De ze teams strijden in 2 poules voor een finale plaats. Poule A bestaat uit De Jonge Klaore, KPJ en de Poekeltjes. In Poule B spelen De Brouwer Jr., De Ouwe Klaore en DMG. Het toernooi begint om 10.00 uur, de finale is rond 15.00 uur. Ken merken van het toernooi zijn sportiviteit en ge zelligheid. De kantine zal de gehele dag geopend zijn, 's- middags zal onze disco voor een goede sfeer zor gen rondom de velden. De grote vraag van die dag zal zijn: ’Zullen de Poekeltjes de beker voor de derde achtereenvol gende keer kunnen winnen?’ Graag tot ziens dus op 27 mei! Tel. 04243 - 1474 J .c,. u-tc-w- - - -- J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1