U twijfelt tussen kopen en huren? Poirters Wie zijn wif? René en Mark: VEEL SUCCES! Lr w Zo is er maar éénl Rabobank Tentoonstelling borstonderzoek in Moergestel Veilig in het verkeer? Janus van Roessel en Jaan van Laarhoven vieren gouden feest vervolg van voorpagina SUMMER COLORS VAN TEN CATE F17'W Gemeentehuis gesloten op Hemel vaartsdag 26 mei 1995 MODEHUIS Midgetgolfen Zondag 18 juni 1995 KPJ Zeskamp Micro Triathlon Verkeersexamen in groep 8 van de basisschool. Vandaag de dag Het feest 13e Wandelavond- vierdaagse in Moergestel Verkeersexamen 4 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 MEI 1995 PAGINA 5 U weet dan precies wat huren en kopen u per maand kost. En U denkt misschien weleens aan een eigen huis. Maar u vraagt zich af of u dat wel kunt betalen. Dan raden we u aan eens bij wel eens voordeliger kan zijn dan huren. Twijfelt u dus tussen de Rabobank langs te komen. Want daar kunnen we u alles ver kopen en huren? Bij de Rabobank zetten we de zaken voor u tellen over de financiële kant van zowel een huis huren als kopen. uw persoonlijke omstandigheden als uitgangspunt nemen. met ons praten. Zolang de voorraad strekt In de week van Hemelvaart is het gemeentehuis naast donderdag 25 mei 1995, Hemelvaartsdag, ook niet bereikbaar op vrijdag 26 mei 1995. De ze laatste dag voor het weekend is namelijk aan gewezen als ADV-dag. op een rijtje. En geven u een nuchter advies. Kom dus eens Een makkelijke opgave deze week. Wie zijn het? Vorige week was het trouwens ook niet al te moeilijk: Janus Rooijakkers, gezeten op zijn paard voor de boerderij aan de Heiligenboom. We maken een woonlastenvergelijking waarbij we tenCate Van 15 tot 22 mei a.s. is in de Openbare Biblio theek, Schoolstraat 37 in Moergestel een tentoon stelling over het borstonderzoek te bezichtigen. Er zijn foto’s te zien en folders te halen over dit landelijk bevolkingsonderzoek. Het borstonderzoek is een landelijk bevolking sonderzoek voor vrouwen van 50 tot en met 69 jaar (onderzoek 1995: geboortejaren 1926 tot en met 1945). Zij worden één keer in de twee jaar persoonlijk uitgenodigd om foto’s van de borsten te laten maken. Met dit onderzoek kan borstkan ker in een vroeger stadium worden opgespoord. De kans op een minder ingrijpende behandeling en herstel van de gezondheid is dan groter. Het borstonderzoek in Moergestel is eind mei. Het borstonderzoek vindt plaats in een onder zoekseenheid die staat op de parkeerplaats van de brandweerkazerne aan de Blokshekken in Oister- wijk. Het onderzoek is gratis. Met vragen over het borstonderzoek kan men te recht bij het Informatiepunt van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur onder tel. 013-634538. Op vrijdag 19 mei gaan we midgetgolfen in Oir- schot. We vertrekken om 21.00 uur gezamenlijk vanaf D’n Tob naar Oirschot. Daarna zal D’n Tob gewoon geopend zijn. Dus tot ziens bij de KPJ! Ook dit jaar houdt KPJ Moergestel weer een zes kamp op de sportvelden tegenover ’t Draai- boompje. Nadere informatie over dit spektakel volgt nog, maar noteer de datum alvast in je agenda. Houd deze datum dus alvast vrij. Wanneer: zondag 21 mei; Aanvang: 11.00 uur; Onderdelen: Kanoën, Fietsen, Lopen; Entree: deelnemers 2,50, publiek 3,50; Plaats: Surfplas te Goirle aan A58, aan de Ril- laersbaan; Opgave (alleen koppels, 2 dames of 2 heren): Mi randa van Korven, tel. 3322. u moet er niet gek van opkijken als kopen, zeker op termijn, 1OL Op dit moment zijn op verschillende plaatsen werkzaamheden om de verkeersveiligheid te ver hogen. De aanleg van het fietspad richting Spoor- donk, de rotonde Tilburgseweg-Akkerweg. In het dorp zelf is het mede daardoor erg druk. Op de basisschool wordt aan verkeersgedrag en de kennis van verkeersregels aandacht besteed. Dit schooljaar is de afsluiting van het verkeersonder- wijs op de Moergestelse basisscholen op een nieu we manier gebeurd. Het schriftelijk verkeersexamen vond in vorige jaren plaats in groep 7. Er is nu gekozen om het in groep 8 af te nemen als afsluiting van het ver- keersonderwijs op de basisschool en het te laten volgen door een praktische verkeersproef die aan sluit bij een route naar het voortgezet onderwijs. Bij deze route wordt gebruik gemaakt van de normale verkeerssituaties. De route liep vanaf het plein naast de kerk aan de Kerkstraat, via het Rootven, Oisterwijkseweg, het fietspad tot aan de fietsroute en deze volgen tot aan zwembad De Leye in Oisterwijk. De kinderen van groep 8 zijn tevoren van de route op de hoogte gebracht. Langs de route stonden een aantal posten om te letten op het verkeersgedrag van de kinderen en om te zien hoe ze omgaan met verkeerssituaties zoals voorrangssituaties, van richting veranderen en dergelijke. De heenreis maakten de leerlingen alleen, terwijl ze in tweetallen terugreden. Het geheel van schriftelijk en praktisch examen is als best spannend ervaren. Kinderen van deze leef tijd kunnen heel goed en voorzichtig om gaan met verkeerssituaties en geven blijk van inzicht en kennis van verkeer als fietser in het verkeer. Het fietsen in tweetallen geeft meteen een min der aandachtig deelnemen aan het verkeer te zien. Voorrangsfouten werden niet gemaakt. Na "t meteen een eva- luatie plaatsgevonden met de posten. Dank aan j de ouders die deze ochtend beschikbaar hebben gesteld voor dit doel en aan aandachtsfunktiona- ris van politie, de heer Volleberg voor zijn advies en assistentie. De conclusie is dat voortzetting van deze vorm van verkeersexamen voortzetting verdient. j. Geerts. Een deelnemer uit groep 8 heeft een kort verslag Nadat Janus met de boerderij opgehouden is (overgegaan naar zoon Henk) zijn ze lekker in de boerderij blijven wonen en wonen er nu in het ge deelte aan de straatkant. Heerlijk kunnen ze er van zich af kijken (’tot aan de Trappisten toe’, zegt Janus) en zien ze alle mogelijke passanten over en door de Heuvelstraat rijden. Samen weten ze de dag nog uitstekend door te brengen. Jaan leest nog veel en mag graag ’n kruiswoordpuzzel oplossen. Daarnaast kookt ze nog het dagelijkse potje en heeft ze 'n eigen plek je in de tuin waar ze o.a. tomaten en wat groen ten teelt. Janus helpt zijn zoon Henk nog graag bij aller lei werkzaamheden op de boerderij en hij fietst nog regelmatig naar hun dochter in Biest- Houtakker. Daarnaast wandelen ze samen achter de boerderij uit, tussen de weilanden door en kunnen op die manier op het gemak naar zoon Sjef die aan de Servennenstraat de boomkekerij heeft. ’s-Avonds kijken ze wat t.v. en houden ze hun wekelijkse kaartavondje, met enkele buren, nog steeds fanatiek bij Volgende week woensdag 24 mei vieren Janus en Jaan, samen met hun 5 kinderen en 15 kleinkin deren, het gouden huwelijksfeest. Een feest dat ’s-morgens om 11.00 uur begint met een H. Mis in de parochiekerk. Daarna wordt er gefeest in de zaal van ’t Draaiboompje waar van 16.30 tot 19.30 uur op verzoek van de gouden bruid en bruidegom, een lange receptie wordt gehouden. ’Dan kunnen we tenminste wat bijbuurten met de mensen die komen’, zeggen ze resoluut. Ongetwijfeld zal het een feestelijke dag worden die 24e mei, en naar verluidt zal het ook de buurt zeker niet ontgaan zijn dat er weer eens een gou den bruiloft te vieren valt in de Heuvelstraat. De redaktie van ’Moergestel-Nieuws’ wenst de familie van Roessel heel graag ’n fijne, feeste lijke dag toe, en hoopt dat Jaan en Janus daar na nog vele jaren mogen genieten van het rusti ge leven dat ze nu leiden. Proficiat! MO. Voor de 13e Wandela vond vierdaagse, die gelo pen wordt van dinsdag 6 juni tot en met vrijdag 9 juni, kan men weer inschrijven voor de 5, 10 of 15 kilometer. De inschrijfperiode is van 30 mei tot en met 5 juni elke avond tussen 18.00 uur en 21.00 uur op de volgende adressen: Krijtestraat 17, Griete Veldeke 6, De Stappert 49 en de Hoef- kens 39. Ook voor groepen kan men op elk adres terecht. Een groep bestaat minimaal uit 10 per sonen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per per soon. Bij de start bedraagt het inschrijfgeld 6,-. Omdat wij weer dezelfde formule hanteren be treft het afhalen van de wandelaars op vrijdag 9 juni zijn de starttijden op vrijdag als volgt vast gesteld: de 15 kilometer wandelaars vertrekken om 17.30 uur, de 10 kilometer wandelaars om 18.00 uur en de 5 kilometer wandelaars om 18.30 uur. Wilt U meer informatie, bel. 2207. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel. HE K1IEIHA/E de praktische verkeerstoets heeft Ut NIEUWE luatie plaatsgevonden met de pc j gemaakt van zijn ervaring bij het examen: Op 27 april moesten we theorie-examen maken, j Dat waren vragen over het verkeer. Er bleek dat iedereen geslaagd was. Dat was een flinke op luchting. Woensdag 10 mei moesten we praktij- kexamen doen. Het begon bij het Rootven. Daar zaten al meteen wat knelpunten met al die vrachtwagens en ander verkeer die vanwege de “1 omleiding daardoor moesten. De route ging via het fietspad naar Oisterwijk en zo verder naar ,'e°(ïïho Sn’PI zwembad De LeyeDaar fietsten we alleen naar 3 toe. De terugweg ging met tweeën. Er stonden verschillende posten langs de route en we werden in de gaten gehouden door de politie. Toen alle scholen aan de beurt waren geweest, konden we terug naar school. Daar kregen we de uitslag en ons diploma. En weer was iedereen geslaagd. Dat was verkeersexamen 1995. Rob van den Meijdenberg. Bij inlevering van deze bon ontvangt korf' slip) in 'de kleur I Ice Blue of Tropical. 1 Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5