Nog steeds dankbaar na 50 jaar... Ondernemend Moergestel’ nu écht n feit... Schieten met boter Bi Bewegwijzering schept onduidelijkheden... Slagwerkdag in de Kunstkring i 108 Leden hebben zich tot nu aangemeld Gezin uit Oosterhout (Gld.) tijdens oorlog Yz jaar in Moergestel Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Alom wordt, al dan niet groots opgezet, de 50-jarige bevrijding herdacht en ge vierd. Op het oog dus allemaal niet zo opvallend meer, maar toch... Zondagmiddag was ’Moergestel-Nieuws’ op een toch wel bijzondere gebeur tenis uitgenodigd om er ooggetuige te zijn van ’n opmerkelijk samenzijn. Gemeenteraadsvergadering 11 mei Dat deed de CDA-fractie door in de afgelopen donderdag gehouden raadsvergadering een amendement in te dienen betreffende aanvullend noodzakelijk onderhoud van enkele wegen in het buitengebied. Na het antwoord van Wethouder Gerlach, een schorsing en overleg met de PGB- fractie werd dit weer ingetrokken. Hb 1 3s|S k - i r - - w I IflHM UIH ’I MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 MEI 1995 PAGINA 4 1 1 MO. Zaterdag 20 mei op de ’Dag van de Muziek’ zal in de Kunstkring te Oisterwijk de jaarlijkse slag- werkwerkdag worden gehouden. De ’Dag van de Muziek’ is natuurlijk de mooiste aangelegenheid om zoiets te organiseren. 1 l De nieuwe ondernemersvereniging ’Onderne mend Moergestel’ is vanaf maandag 15 mei jl. definitief ’n feit. De helft van het aantal aange melde leden was daarvoor naar de zaal van ’t Draaiboompje gekomen op de officiële oprich tingsvergadering. Op de agenda stond de benoeming van een kem- bestuur en de benoeming van de bestuursleden van de diverse branches waaruit de vereniging bestaat. Voorlopig voor ’n jaar konden deze na men worden ingevuld. Het kernbestuur werd schriftelijk en unaniem gekozen. De taken in het kernbestuur zijn als volgt ver deeld: voorzitter Ruud van de Ven, secretaris Kees den Teuling en penningmeester Ton van de Sande. Docent Hans Weyenburg, die op beide muziek scholen slagwerkles geeft, is met zijn leerlingen al weken aan het oefenen. Diverse stukken wor den ingestudeerd, zowel voor de leerlingen op A- niveau als ook voor die op C-niveau. ’s Middags zullen de leerlingen van de beide mu ziekscholen hun muziekstukken gezamenlijk re peteren. ’s Avonds om 20.00 uur vindt het con- gekregen) terug te mogen keren. Sindsdien is het contact tussen de families Lint- sen en Vriens altijd hecht gebleven en bezoekt men elkaar over en weer. De kinderen Lintsen en Vriens. V.l.n.r. Toos, Wim, Anneke Vriens, Theo, Gré, Noud Vriens, Edy en Bert. Hun zusje Mien, die in ’44 ook mee naar Moergestel kwam, is inmiddels overleden. Afgelopen zondag herdacht men de 50-jarige kennismaking en werden Noud en Anneke Vriens door de familie Lintsen uitgenodigd op een gezellig samenzijn in ’t Draaiboompje. Daar kregen ze ’n bundel aangeboden die het verhaal vertelt van de gebeurtenissen in en rom- dom Oosterhout in de oorlogsjaren en werden ze tevens verrast met een prachtig aquarel van het huis waar de fa milie Vriens destijds woonachtig was. Een van de broers Lintsen voerde daarbij het woord, en ver telde er nog eens uitdrukkelijk bij dat de familie Vriens van de evacuees nooit geen financiële ver goeding heeft gewild. Met een diner werd het fijne contact daarna nog eens extra onderstreept. Door de afsluiting van de Akkerweg, in verband met de aanleg van de rotonde, wordt bet verkeer tijdelijk omgeleid. Komende vanuit het dorp worden niet-Moergestelnaren echter verrast als ze naar industrieterrein ’Stokeind’ willen. Wanneer ze de bordjes met het opschrift ’3’ volgen worden ze aan het eind van de Oisterwijkseweg richting Oisterwijk gestuurd... PGB-er NouS Smits vroeg ook de aandacht voor de Broekzijde en de Opslag wat betreft de ver- keersonveilige situaties van wegen en bermen. Er waren reeds provisorische maatregelen genomen maar nu diende men de verbetering eens goed ter hand te nemen. Jacques Stroucken van de SPM meldde de gevaarlijke bocht en de soms niet brandende verlichting in het Hogeweidepaadje. Toon van Gils van het CDA wilde een drie-tal lichtpunten op de Heirbaan. Het College kreeg van hem het groene licht om hier maar meteen aan te beginnen en betreffende voorstellen maar later in te dienen. Hierna diende hij het amende ment in. Wethouder Gerlach was blij met zoveel ver trouwen maar kwam toch liever met een door gerekend voorstel aan de Raad voor de Broek zijde, Opslag en Heirbaan. Het Hogeweidepad kreeg ook zijn aandacht om met eenvoudige middelen voor verbetering te zorgen mede ge let op de verschillende soorten gebruikers. Voorzitter Dosker meende dat hiermee alle wensen uit het amendement waren ingevuld en vroeg daarom of het in stemming gebracht moest worden. Een gemeente-garantie ter hoogte van 8.000, viel Julia Burgers van de PGB te hoog uit. Jac ques Stroucken van de SPM en Riky Bergman van het CDA hadden een aantal wenken om de risico’s te verzekeren. Het College-voorstel werd echter wel aangenomen. Jan Oerlemans van de PGB was ontevreden met het antwoord inzake een verzoek om gespreide betaling van de gemeentelijke belastingen nu de ze drastisch verhoogd zijn. Wethouder Gerlach stelde spreiding in 1996 te onderzoeken en voor te stellen. De raad had vorig jaar deze beslissing moeten nemen. Voor dit lopende jaar kan dit niet neer gewijzigd worden. Voud Smits van de PGB vroeg zich af of de be woners waren geïnformeerd over de herinrich ting van het Kruysackerplein. Volgens Wet houder Gerlach was dit gebeurd en als het voorontwerp klaar is zal er weer een info naar de bewoners uitgaan. Ook kan men dan gebruik maken van een inspraakavond. De planning en het tijdstip van uitvoering zijn afhankelijk van de prijs. In het voorstel tot vaststelling voorbereidings- besluit Postelstraat/Bosstraat/Pastoor de Louw- straat/verlengde van de Schoolstraat staat niets over uitzonderingen voor andere bouwers doch enkel voor de Bienekebolders. Dit kon volgens Toon van Gils en Noud Smits niet de bedoeling zijn. Wethouder Loosveld zegde toe dat dit ook meegenomen zou worden. Ook het bestem mingsplan Buitengebied baarde beide raadsleden veel zorgen. Hier kon ook de wethouder ge ruststellend antwoorden omdat Oisterwijk en Moergestel gebruik maken van dezelfde specia listen. Intern is er al afstemming met Oisterwijk dus alles zal straks na de herindeling wel ’spo ren’. Voor de sluiting van deze geanimeerde verga dering kon Burgemeester Dosker nog melden dat de gemeentelijke herindeling normaal zal plaats vinden op 1 januari 1997. Hij had dit per soonlijk van Staatssecretaris Vandevonder- voort vernomen tijdens een bijeenkomst in Leusden. De wetsvoorstellen voor het zomer reces door het Parlement worden aangenomen. Het verhaal begint in het Gelderse Oosterhout in oktober 1944. Het dorp bevindt zich midden in de frontlinie en er wordt zwaar gevochten. Reden voor veel families om te evacueren als daar de mogelijkheid toe is. Zo ook de familie Lintsen, bestaande uit vader en moeder, zes kinderen en oma. Met ’n 7-tal vrachtwagens voeren Engelse colonnes complete families richting zuiden. De familie Lintsen komt in Moergestel terecht en maakt er kennis met Jan Ketelaars. Die gaat bij de burgemeester op onderzoek uit om het gezin ergens onder te kunnen brengen, en op aanraden van de burgemeester staat de familie Lintsen ’s- nachts om half een aan de deur bij de familie Vriens op de Oirschotseweg (het huidige adres van Dorus den Otter, Oirschotseweg 57). De Oosterhoutse familie wordt er meer dan gast vrij ontvangen en zal er maar liefst ’n half jaar moeten verblijven vooraleer men toestemming krijgt naar het geteisterde dorp (hun eigen huis had maar liefst 7 granaatinslagen te verwerken Door dit bestuur was de vereniging opgesplitst in ’n aantal branches, te weten: bouw, winkeliers, horeca, auto en metaal, industrie en dienstverle ning. Uit elk van deze branches neemt één per soon (voor de winkeliers vanwege het aantal le den echter twee) zitting naast het kernbestuur. Voor de afdeling bouw is dat Harrie Kruijssen; voor de winkeliers Tiny Romijn en Peter Ligt- voet; voor horeca Peter Spieringhs; voor auto en metaal Cees Donkers; voor industrie Willem Ligtvoet en de persoon uit de branche dienstver lening moet nog worden ingevuld. eert plaats. Het geheel belooft een gevarieerd en enorm spek takel te worden. De Streekmuziekschool Oisterwijk en omstreken heeft onlangs haar slagwerkinstrumentarium fors uitgebreid. Uiteraard zal dit volledig worden in gezet. Naast de leerlingen van de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. en de muziekschool Hilvaren- beek e.o. zullen ook de slagwerkgroep van As- terius uit Oisterwijk onder leiding van Peter van Horik en de slagwerkgroep van muziekvereni ging Prinses Juliana uit Moergestel onder lei ding van Ludwig Smits aan het concert mee werken. De slagwerkgroep ’Pulse’ die ontstaan is op ini tiatief van Theo Beek uit Oisterwijk zal Afrikaans getinte muziek ten gehore brengen. Het concert is gratis en begint om 20.00 uur. Als adviserend lid werd Jan Vriens toegevoegd. Door het kernbestuur werden daarna ’n drietal vergaderavonden aangewezen. De eerste daarvan vindt plaats op maandag 2 oktober wanneer Jos Burgers de avond invulling komt geven aan de hand van marketing-management. Bepaald niet tevreden is men bij ’Ondernemend Moergestel’ over de handelwijze van de gemeente tot nu toe. Voorzitter Ruud van de Ven stak zijn verbazing daarover niet onder stoelen of banken. Hoe het een en ander landelijk is geregeld aan gaande beleid bedrijventerreinen met name, daarvan was men zowel bij de gemeente Moer gestel als de gemeente Oisterwijk niet op de hoogte. Sinds de bijeenkomst in april bleek er weinig of niets door de gemeente te zijn onder nomen, vandaar dat men eerder op de dag nog gesprekstijd had gevraagd in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening die van avond plaatsvindt. Op die aanvraag is positief be schikt zodat men alsnog kan proberen enig licht in de duisternis te brengen. Niet zonder problemen komt ’Ondernemend Moergestel’ dus uit de startblokken maar met het gestelde doel voor ogen en het aantal aanmeldin gen en positieve reakties ziet men de toekomst met vertrouwen tegemoet.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 4