Geranium 10.- 20.- Chris van Raak Spectaculaire aanbieding! Janus van Roessel en Jaan van Laarhoven vieren hun gouden feest 15 Dagen feest!!! Aphrodite uality travel HOLLAND INTERNATIONAL Reisburo in PARK ATLANTIS aan de Belgische kust Na 37 jaar gloort er weer ’goud’ aan de Heuvelstraat Eerste Communie a.s. zondag 21 mei I 5 stuks 11 stuks IVees wijs en ga met Quality Travel op reis! OP OP! REISBURO —ËHSBiïi Zie pagina 3! zr-m 4- I Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! 15 Jaar Woninginrichting Jan Michiels in Haarèn... Liefst 37 jaar heeft de Heuvelstraat moeten wachten om de toog ter ge legenheid van een gouden bruiloft nog eens voor de dag te kunnen ha len. Aan de Heuvelstraat 24 wonen Janus en Jaan van Roessel die op woens dag 24 mei a.s. hun gouden echtverbintenis vieren. Afgelopen zaterdag zochten we deze twee uiterst tevreden mensen op in hun knusse woning om er hun levensverhaal op te tekenen. Kerkstraat 16, Moergestel 04243-3612 Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Postbus 80 5066 ZH Moergestel Tel. 04243 - 2020 Fax 04243 - 2629 Bloemsierkunst Het gehele zomerseizoen 50% KORTING Bruidegom Bruid Kennismaking Ruilhandel om te kunnen trouwen Naar Moergestel WOENSDAG 17 ME11995 - 20e Jaargang - Nr. 860 •I Huidverzorgingsinstituut 4 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) 4 11.30 uur: Bjorn van Antwerpen Mark v/d Crommenacker Mark van Haaren Lonneke Helmer Martijn Helmer Vicky van Herck Emely Op’t Hoog Niek Op’t Hoog Kimberly van lersel Bob van Kerkoerle Use van Kerkoerle Sven Klomberg Nikki de Kort Gerard Moorman Janna Nouwen Alex Rosenberg Sophie van Rijswijk Renee van de Sande Jos van de Sanden Yvette Scheutjens Joep Vugts Tessy Willems Paula van de Wouw Stef 1 Jsseldijk Lieke van der Zanden Aan de Nieuwe Goirleseweg 163 te Tilburg zag Janus (’Joan’) van Roessel het levenslicht op 23 november 1913. De boerderij is er inmiddels niet meer. Janus was de jongste in een gezin met 7 kinderen: 4 jongens en 3 meisjes. Van de jongens is hij nog alleen over, zijn drie broers zijn over leden. ’n Zusje van Janus trad in in het klooster. De lagere school bezocht Janus op Broekhoven en later op Korvel omdat het onderwijs daar be ter zou zijn. Drie jaar lagere landbouwschool deel hij er later ’s-avonds nog achteraan. Janus ging, evenals zijn drie broers, thuis op de boerderij werken. Zoals zoveel boeren die paard en wagen hadden was vader van Roessel ook nog voerman en ventte hij met melk. In 1945, het jaar dat Janus trouwde, waren alleen hij en broer Piet nog op de boerderij over. 8 Jaar lang hebben ze de boerderij nog met z’n tweeën voortgezet. Jaan van Laarhoven kwam ter wereld op 28 sep tember 1912 in de Belvertsestraat te Haaren. Ook bij haar thuis had men de verantwoording over een boerderij. Ze was nog pas ’n half jaar oud toen het gezin verhuisde naar een boerderij aan de Brem in Berkel. Het gezin Van Laarhoven tel de 6 kinderen: 3 jongens en 3 meisjes. Vanwege een veel kortere weg bezoekt Jaan de school in Udenhout (zustersschool natuurlijk...). Later op de naai- en huishoudschool (aan de Hoogstraat in Oisterwijk) bekwaamt zij zich ver der in het dagelijkse huishoudelijke werk dat zij thuis gaat verrichten. Uiteraard ontkomt ze ook niet aan de werkzaam heden die op een boerderij verricht moeten wor den, zoals het veld mee in om bijv, rogge te bin den. Daarnaast gaat zij, zoals alle meisjes in die tijd, op diverse plaatsen ’dienen’. Op de vraag hoe Janus en Jaan elkaar hebben le ren kennen wordt eerst breeduit gelachen. Dan resoluut het antwoord: ’In de boterhal’, en dat verhaal hebben we kortelings al eens meer ge hoord. Het was in Tilburg (ook wel eiermèrt’ ge noemd) dat Jaan er dikwijls met eieren naar toe ging. Janus kwam er ook vaak, ’niet voor de ei eren’, zoals hij zelf zegt, ’maar voor de meisjes. Ik moest toch weten wat ze gingen kosten?’ ver telt hij met ’n brede lach. Aanvankelijk kwam hun liefde nog niet zo snel op gang, maar in 1941na enkele keren ’gebuurt’ te hebben klikte het tussen de twee en maakten ze samen afspraakjes bij de Oirschotse kapel. Jaan bracht bij die gelegenheid ’n vriendin mee en Jaan ’n vriend en ook bij dat tweetal klikte het a.s. Zondag 21 mei zullen 55 jongens en meisjes uit onze parochie hun Eerste Communie doen. De Eucharistievieringen zijn dan om 9.30 en 11.30 uur. De volgende kinderen doen hun Eer ite Commu nie: 9.30 uur: Robbert Burgers Paul Denissen Gos Denissen Gijs Denissen Pauline Donders Daniël Geerts Chiel van Gorp Anne Jonkers Carlijn Jonkers Moniek Jonkers Roel de Laat Sanne Laurenssen Lieke van de Loo Sander Mols Miranda Mutsaers Carlijn van Oort Roel van Rijn Joost van Roessel Martijn Schoones Michaela Smits Yvonne Smits Ruud Smulders Jenny van Velthoven Carolien Verhoeven Paul Verkooyen Dave Vermeer Josette de Vries Marleen de Vries Kim Vrijhoeven Mike van der Zanden ’Brood om te delen’ Dat was het thema van het project waarmee de kinderen (en ouders) zijn voorbereid. Dat zal ook het thema zijn van de vieringen. Nu de kinderen leren om samen met de geloofs gemeenschap het Brood van Jezus te delen, wil len wij hen op weg zetten om het leven met elkaar te leren delen, om als het ware brood voor elkaar te zijn. Uiteraard is het goed als de geloofsgemeenschap op zo’n dag goed vertegenwoordigd is, zodat de kinderen ook ervaren in een grote gemeenschap te worden opgenomen. De voorbereidingen zijn dit jaar erg goed verlo pen. Ook op de drie scholen en thuis is het echt merkbaar dat er werk van gemaakt is. Wij wensen alle communicanten en de gezinnen nog een laatste goede voorbereiding toe. Hope lijk wordt het een zinvolle en feestelijke dag. Werkgroep Eerste Communie meteen. Zo ontstonden er eigenlijk twee huwe lijken op hetzelfde moment. Op 24 mei 1945 trouwden Janus en Janus van Roessel in de Willibrorduskerk te Berkel. De oorlog had echter zo’n sporen nagelaten dat ze sa men niet naast elkaar, maar achter elkaar naar de kerk moesten lopen. Kuilen in de weg geschoten, ’zo diep dat je er makkelijk een paard in kon be graven’, zegt Jaan. Pastoor van Tilburg zegende hun huwelijk in. Daarna gingen bruid en bruidegom met paard en wagen naar Tilburg naar de fotograaf. Gefeest werd er in de stal bij de bruid thuis. Daaraan dankt het echtpaar ook de trouwdatum, want wilde er gefeest worden dan moest eerst het vee naar buiten kunnen, zodat de stal vrij was. ’Makkelijk was het allemaal niet’, zegt Jaan als ze begint over de dingen die nodig waren om te trouwen. ’Van alles hebben we geruild tegen wat we nodig hadden’. De eieren van de kippen bij voorbeeld weet ze zich nog goed te herinneren. ’Geruild tegen ingrediënten die we nodig hadden voor de koude schotel, zoals corned beef. Ook de trouwkleding kwam via dergelijke ’ruil handel’ in hun bezit. Zoals al eerder aangehaald koopt de familie Van Roessel in 1953 de boerderij aan de Heuvelstraat 24 in Moergestel, ’n Boerderij die blijkt te date ren uit het jaar 1714 en derhalve in zeer slechte staat verkeerde. Op aanraden van Jaan echter is, na aanvankelijke plannen om een nieuwe te bou wen, de boerderij toch in oorspronkelijke staat hersteld. Alle boeren uit de omgeving van de Heuvelstraat hielpen mee overhuizen van Tilburg naar Moer gestel. Prachtige herinneringen bewaart het gou den paar aan de overtocht. ’Onderweg hebben we natuurlijk wat kroegen aangedaan’, bekent Janus, 200,- moest ik onderweg betalen, en het was goed dat ’D’n Blekke’ (het zwarte paard van Janus, red.) de weg al op z’n duimpje kende, an ders hadden we waarschijnlijk nooit in de Heu velstraat aangekomen’. De buurt had hun komst ondertussen uitstekend voorbereid om de nieuwe bewoners met warm te te kunnen ontvangen. Vóór aan de straat was een grote boog opgetrokken met daarop een bord met de volgende tekst: ’Welkom in deze buurt Hier staat hetgeen wij wensen De zegen van de Heer De gunst van alle mensen Dat was nog eens een welkom! Het tekent trou wens de saamhorigheid in onder de bewoners van de Heuvelstraat, ’n saamhorigheid die er (geluk kig) nog steeds blijkt te zijn en er ongetwijfeld toe heeft bijgedragen dat Janus en Jaan er zo buiten gewoon ’d’n aord’ hebben... vervolg op pagina 5 Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond M Schoolstraat5 H W J MOERGESTEL E k-MwJ Tel. 04243 - 1474 J ici. IH/H |p

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1