t Kwartierke al vijf jaar ’n feit! Frans van Velthoven sponsor Roef! ACTIf ^STKEIND ’t Brief van Theo Raaijmakers S.V. Roef! Handbal Handbal is altijd raak! S.V. Roef! Honk- en Softbal W., o 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 17 MEI 1995 PAGINA 11 4-2 14.00 19.00 1-5 6-0 1-5 5-0 2-4 n.o. 30 optredens), sport-activiteiten, computer- en rtierke ƒ40,- 2-4 5-1 7-1 2-6 2-4 2-4 11.00 11.00 14.00 17.00 15.00 16.00 n.p. 0-4 3-1 1-3 Uitslagen: MAA: Blauw Wit 1 - Roef! 1 JAA: DESK - Roef! MAA: Roef! 2 - Elshout 2 DJB: EBHV - Roef! HJB: Roef! - Taxandria10-15 HES: Roef! - Blauw Wit19-4 I.v.m. de slechte weersvooruitzichten hadden we besloten de fietstocht uit te stellen. Hij is nu ge pland op le Pinksterdag 4 juni. Degenen die nog graag meegaan en daarna willen deelnemen aan ons broodbuffet zijn van harte welkom, en kun nen zich nog opgeven. Bel even naar Franky. Programma 20 mei: MA 10.00: Roef! - HVM 2 MAA 10.50: Roef! 2 - DESK 2 Programma 21 mei: HES 13.20: White Demons - Roef! 6-3 (4-4) 18-6 0-10 3-7 (gewonnen!) Op vrijdag 19 en zaterdag 20 mei a.s. viert ’t Kwartierke zijn 5- jarig bestaans feest. Dit wordt gedaan in de vorm van een klein opgezet mini-festival in een feesttent bij het ROEF- terrein aan het Stokeind in Moergestel. Op beide dagen zullen vanaf 20.00 uur ’s avonds een tweetal bands optreden, voor ieder een van jong tot oud die ’t Kwartierke een warm hart toe dragen. Entree gratis! Maar waar staat ’t Kwartierke nou eigenlijk voor, zullen sommige zich nog steeds afvragen? Hier volgt een uitleg. 5 Jaren terug hebben een aantal jonge mensen de koppen bij elkaar gestoken omdat zij vonden dat er op het gebied van jeugd- en culturele zaken voor jongeren in Moergestel nog iets ontbrak. We hebben het hier over muziek, sport, recreatie- en maatschappelijke zaken die de jeugd in Moer gestel op eigen wijze en op vrijwillige basis en in teresses kunnen realiseren, wel of niet in een eigen onderkomen. Voor wat het laatste betreft, een eigen onderkomen, blijkt dit nog steeds een moeilijk geval in Moergestel te zijn. Reeds direct na de oprichting van ’t Kwartierke werd er begonnen met het opzetten van activitei ten zoals live-optredens van bands (tot nu toe Uitslagen: Recr.: Roef! - Uden Red Sox23-6 HB pup. C: Roef! - Uden Red Sox19-6 HB asp. II: Roef! - Gemert4-6 HB asp. I: Orioles - Roef! 3-17 HB jun.: Red Caps - Roef! 17-7 SB jun.: Roef! - All In14-14 Peanuts: Starlights - Roef! 24-22 SB sen. II: Nuenen III - Roef! 16-8 HB sen. I: Roef! - All In 11-1 SB sen. I: Roef! - Sparta II8-1/9-1 Programma 20-21 mei: Recr.: Roef! - Mustangs Venlo 19.00 (19 mei 19.00 uur) HB asp. I: Roef! - HBS HB asp. II: Uden Red Sox - Roef! HB jun.: Roef! - Orioles HB sen. II: Roef! - Nuenen 5 SB jun.: Red Caps - Roef! SB sen. I: Feyenoord II - Roef. 21 mei: HB sen. I: Studs - Roef! 23 mei: HB sen. II: MULO - Roef! GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 VERW IJDEREN WESPENNESTEN p Beste mensen uit Moergestel en omstreken, Eindelijk dan weer eens een berichtje uit Bolivia! Ik weet niet hoeveel keren ik er al aan begonnen ben, maar nu moet het er toch echt eens een keer van komen. Laat ik beginnen met iedereen har telijk te bedanken, iedereen die zich op de een of andere manier heeft ingezet voor onze kinderen en jeugd hier! Dat zijn dan o.a. de M.O.V.-groep die het hele jaar door aktiviteiten organiseert, en maar weinig mensen beseffen hoeveel tijd daar in gaat zitten. Verder ook veel dank aan iedereen die ons zo nu en dan geld doet toekomen, vaak via mijn thuis. En uiteraard degenen die de afge lopen maanden bezig zijn geweest met akties voor ons, zoals bv. de Driekoningenaktie. Ik schaam me dat ik daar niet eerder over geschreven heb, maar het kan vaak gewoon niet. Ik had tot januari hulp van een Amerikaanse broeder, en die deed heel veel van het prakti sche werk waar heèl veel tijd in gaat zitten, zo dat ik me meer kon toeleggen op de persoon lijke begeleiding van de jeugd hier in huis, wat in feite mijn voornaamste werk is; maar die broeder ging dus weg, en daar zat ik! Toen bleef er helemaal geen tijd meer over voor an dere dingen. Gelukkig heb ik nu in elk geval voor de komende paar maanden iemand anders gevonden, een Belg, die zeker tot augustus zal blijven helpen, en misschien wel langer. Ik heb dus nu weer wat ruimte, althans in theorie! Veel dank aan iedereen, moet ik gewoon zeg gen, want ik ga zeker iemand vergeten als ik alle namen wil vernoemen. Dank, dank, dank!! Hier gaat intussen alles lekker zijn gangetje. Nou ja, lekker niet precies; het onderwijzend perso neel is al meer dan vijf weken in staking, en dat betekent dat ik het merendeel van de kinderen de hele dag thuis heb, en dat al vijf weken lang! Er zijn gelukkig een paar scholen die wel werken en dat scheel weer een beetje. Met degenen die geen school hebben weten we ongeveer niet meer wat we moeten doen. In het begin vonden de kinde ren het wel leuk dat ze geen school hadden, maar nu willen ze naar school! Het onderwijzend per soneel is ’t niet eens met de hervormingen in het onderwijs, en ook willen ze meer geld zien, sinds vorige week is er nu een staat van beleg afgekon- digd in het land, wat o.a. wil zeggen dat demon straties en stakingen verboden zijn, geen verga deringen met méér dan drie mensen, avondklok van middernacht tot zes uur *s morgens, etc. Maar de demonstraties gaan gewoon door. Behal ve door het onderwijzend personeel gebeurt dat alles ook door de boeren die coca verbouwen; de Verenigde Staten hebben geëist dat er binnen een paar maanden een heleboel coca-plantages ver nietigd worden, anders zullen ze dat zelf komen doen en ze zullen hun financiële steun aan Boli via onthouden! De boeren krijgen er wel wat geld voor, maar wat ze moeten hebben is een alterna tief produkt om te verbouwen, waar ze ook goed mee kunnen verdienen; wij begrijpen ook wel dat cocaïne een groot probleem is voor de V.S., maar dat is hun probleem; coca wordt nog voor zoveel andere produkten gebruikt, en het probleem van cocaïne-gebruik is niet zo groot hier in het land. Enfin, de boeren en de onderwijzers en leraren vechten; de scholen blijven gesloten, en er wordt gesproken over sluiten van het schooljaar, wat zou betekenen dat alle schooljeugd één jaar ver liest! Over een staatsgreep door het leger is ook al veel gezegd en geschreven, maar het leger ont- Voor de tweede maal in zeer korte tijd heeft een sponsor zich bereid verklaard een jeugdhandbal- team van Roef! te willen voorzien. Een dynamisch bedrijf als Elektrotechnisch Buïo Frans van Velt hoven geeft met de sponsoring van het MAA-handbalteam van S.V. Roef! aan vertrouwen te heb ben in de positieve bijdrage die bedrijf en sport aan elkaar kunnen leveren. Ons meisjes-aspirantenteam zal ongetwijfeld met elan het bedrijfslogo in de regio presnteren. Frans van Velthoven: nogmaals onze dank voor het geschonken vertrouwen. Namens Roef! F. Doornen kent dat ten stelligste. Hier in huis draait alles toch wel door, met al le grote en kleine probleempjes van elke dag. Enkele weken terug viel één van de kleinere kinderen in huis en die zit nu met een gebroken arm; een paar weken daarna viel een ander tij dens de gymles op school en die brak zijn elle boog; dat werd een operatie en die is nu voor lopig ook zoekt! We hebben er sinds kort ook een kind bij uit het centrum ’Tierra de Hom bres’, een centrum voor kinderen met bot- aandoeningen; hij was al bijna twee jaar daar, loopt nu nog wel met krukken na zeven ope raties, maar we hopen dat hij, door hier met an dere (gezonde) kinderen te zijn een beetje ge makkelijk kan wennen aan het leven in de maat schappij. Dat centrum is uitstekend, maar ze zijn wel konstant bij elkaar met mensen die allemaal de zelfde problemen hebben, een heel beschermde omgeving, en velen hebben later moeilijkheden om weer terug te gaan naar het gewone leven; dit kind zal, als hij helemaal beter is gewoon terug gaan naar huis. We hebben al een ander kind van daar gehad en die gaat eind dit schooljaar terug naar huis. We zijn nog een paar bedden aan het bijmaken; we zullen daardoor op een totaal van 58 kinderen komen, maar daar moet het ook mee stoppen. We hebben gewoon geen plaat meer; oorspron kelijk was dit huis bedoeld voor 35, maar daar zijn we al jaren overheen! En eigenlijk komen we nog veel te veel plaats te kort, maar we kunnen als projekt toch ook niet aan het uitbreiden blij ven. Het projekt bestond deze week 14 jaar, en het lijkt dat er elk jaar een huis bijkomt, en dat kan natuurlijk ook niet; dar moet dan toch ook altijd het geld voor zijn. Beste mensen, ik laat het hierbij voor deze keer. Het is maar een kort berichtje, maar in elk geval toch wat. Jullie zijn weer een heel klein beetje op de hoogte van wat er hier aan de hand is. Nogmaals heel erg veel dank aan iedereen die ons geholpen heeft in de afgelopen tijd; het spijt me dat ik niet iedereen afzonderlijk kan schrijven om te bedanken, maar dat zit er nu eenmaal niet in. Mijn dank is er in elk geval niet minder om! Heel veel groeten voor heel Moergestel en de allerbeste wensen! En tot een volgende keer!! Houdoe of, zoals ze hier zeggen: ’chau’!! Theo Raaijmakers Uitslagen week 19: Dinsdag dames: Stokeind 1 - TC Bas Dongen Breakpoint 1 - Stokeind 2 Woensdag jongens t/m 12 jaar: Teco 1 - Stokeind 1 Damesdubbel donderdag: Teco 1 - Stokeind 1 TV Loon op Zand 1 - Stokeind 2 Stokeind 3 - LTC Goirle 4 Stokeind 4 - TVBE 6 zaterdag jongens t/m 14 jaar: Stokeind 1 - Pelikaan T. 2 Zaterdag jongens t/m 17 jaar: Stokeind 1 en Stokeind 2 waren vrij Zaterdag meisjes t/m 17 jaar: Stokeind 1 - TC Bas Dongen 1 Zaterdag heren: Philharmonic 1 - Stokeind 1 Stokeind 2 - RC Waalwijk Zaterdag heren 35 LTV Haaren 4 - Stokeind 1 Zaterdag gemengd senioren: Breakpoint 1 - Stokeind 1 Zondag heren: Stokeind 1 - Baarle 2 Zondag gemengd senioren: Merletten 3 - Stokeind 1 Stokeind 2 - Fellenoord 8 Zondag senioren gemengd 35 Klinkaert 1 - Stokeind 1 jongerenwerk moergestel V/LJL CUCHd) o J’Ey 1 l’dvLI V1LU1 LL1 Gil huiswerkbegeleiding, bioscoopmiddagen voor de kleintjes, enz. in tal van café’s en andere open bare gebouwen binnen Moergestel. Uiteindelijk heeft dit geleid tot een volwaardig bestaan als een stichting: open jeugd- en jongerenwerk ’t Kwar tierke met als ’thuisbasis’ de Rozendries. Echter een volwaardig onderkomen, voor zo’n club als ’t Kwartierke met zijn activiteiten, is dit niet te noemen. Er wordt nog steeds naarstig gezocht naar een geschikte plaats! Het programma mini-festival op 19 en 20 mei: Op vrijdag 19 mei treden op: - The Purple Picture, die een grote verscheiden heid aan rock-covers ten gehore zullen brengen. Met onder andere Mark Verhoeven uit Moer gestel. - Red Tomato Soul Stew, wat een veelbelovende swingende soulband is te noemen. Door middel van een verrassende blazerssessie en drie kanjers van zangeressen, die moeiteloos backing en lea ding vocals afwisselen zullen zij een swingend re pertoire met o.a. nummers van Aretha Franklin, James Brown, Ike Tina, Otis Redding, Sam Dave, Joe Cocker, enz. gaan brengen. Met o.a. Rob Lapien uit Moergestel. DJ. Corné zorgt die avond voor de muzikale om lijsting. Op zaterdag 20 mei treden op: - Vals licht, waarvan de bandleden al 10 jaar ac tief zijn. O.a. bij ’Jiving Bunch’, ’Rodie Dean’ en ’Harga-Signet’. Zij spelen: ’Neder- Grunge’, soort Nirvana maar dan Nederlandstalig! - Little Red Ridin Hoods, een groep uit Tilburg die door middel van cover-materiaal een goede naamsbekendheid heeft opgebouwd. D. J. Sjef zorgt die avond voor de muzikale om lijsting. Staand v.l.n.r.: Jack van Velthoven (sponsor), Nicole Kuypers, Martine Pape, Inge Kerkhof, An ne Timmermans, Vera Horsten, Franky van Boxtel (coach). Zittend v.l.n.r.: Eveline Weiberts, Fieke Wolfs, Denise van de Ven, Jessica van Boxtel en Noortje van Korven. IO M

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 11