fflim Willems oenicniïaij Verwen moeder met een mooi Koninginnedag: feestelijk succes Volop perkplanten boeket of plant BLOEMISTERIJ Schoolkorfbaltoernooi Oranjeloop en Sterkste Man: een sportieve Koninginnemiddag! uit eigen kwekerij, dus 1e kwaliteit! Loopgroep Physique in Rotterdamse Marathon Johan van Daelen sterkste man van Moergestel! (wel graag tijdig bestellen...) ’s-morgens tot ’s-avonds laat was er geen gebrek aan belangstelling. Bij alle evenementen was het erg druk. Natuurlijk ook dankzij het goede weer, maar iedereen heeft zijn best gedaan om deze dag heel feestelijk te maken. ’s-Morgens in de kerk was het al behoorlijk druk, daarna in ’Den Boogaard’ bij de bingo van de ouderen en bij de spelletjes op het Audacia- terrein. De jeugdwedstrijden MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 10 MEI 1995 PAGINA 7 Een bedankt voor de leidsters, de scheidsrech ters, de ouders en de mensen van de Vonder. Een extra bedankje voor Corrie Schilders die deze dag de algehele leiding had en vooraf erg veel tijd in dit toernooi gestoken heeft, bedankt! Heb je zin om nog meer korfbal te spelen, wij trainen op maandagavond vanaf 18.00 uur op het Roef!-terrein. Je bent van harte welkom. SCHOOLSTRAAT 31A 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 De optocht door het dorp was een heerlijk ge zicht, zoveel versierde voertuigen en ook nog ver sierde honden. Aangekomen bij ,’t Draaiboompje’ begon me teen het middagprogramma waar ook heel veel belangstelling voor was. Voor de kinderen de ongeschminkte clown, voor de honden met hun baasjes de ’natte neuzen- show’, de Oranjeloop voor jong en oud en de Jeu de Bouleswedstrijden van de Bond van Ouderen en de Sterkste Man: het was allemaal een succes! En dan ’s-avonds het opstijgen van de tien hete- luchtballonnen... Jammer dat de tiende verstek liet gaan waardoor drie passagiers moesten blij ven staan. Als u dit leest zijn ze waarschijnlijk al wel de lucht ingeweest. Maandag 1 mei kwamen 36 leerlingen van de Graaf van Ursel school, 24 leerligen van de Her tog Jan school en 12 Bienekebolders leerlingen bij elkaar in de sporthal ’de Vonder’ voor het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi georganiseerd door S.V. Roef! Voor het eerst mochten dit jaar de jongens van de groepen 2, 3, 4 en 5 ook meedoen. Het ging er sportief en gezellig aan toe, de jon gens hadden er ook duidelijk zin in! De beker voor de onderbouw ging naar de Graaf van Ur- selschool, de ’Chiwawa’s’: Wendy, Rowena, Roel, Mike, Carlijn en Tessy zorgden voor deze éérste prijs. De Hertog Jan school nam de beker voor de bovenbouw mee, gefeliciteerd ’Duitse Herders’: Linda, Janneke, Claire, Simone, An gela en Marion. Afgelopen zaterdag om 15.30 uur klonk het start schot voor de 10 km loop die niet zo heel veel lo pers opleverde, maar wel een uitstekende over winnaar had in de persoon van Peter Burgers die een mooie tien kilometertijd liep van 36.26. De tweede loper werd een verrassing, Gregor Janssen die in 39.55 de 10 km volbracht voor de andere lopers van Physique zoals Rien Schilders (48 jaar) die derde werd in een tijd van 39.51 (vo rige week liep hij nog een persoonlijk record in de Rotterdam Marathon 3.17 u!). Op de vierde stek kwam Rico Salvetti binnen die een keurige 40.43 noteerde. De vijfde plaats was voor Mattieu Bruurs (51 jaar!tijd: 42.05. 6e Jan de Jong: 42.16. 7e Ad van den Meydenberg: 42.23. 8e Cees van Opstal: 42.30. 9e Piet van de Sande: 43.48. 10e Dirk van den Heuvel: 43.55. He Denis Janssen: 44.03. 12e Cees Hilhorst: 45.10. 13e Leo Bus: 45.11. 14e Koos Guyt: 47.33 en 15e Leo van Geel: 49.48. Bij de dames kregen we ook een nieuw gezicht te zien die in de prijzen viel: Annie van Roessel die deze wedstrijd op haar naam schreef in een tijd van 48.08. Janneke Burgers (15 jaar), die eigen lijk nog bij de junioren zou moeten starten, kreeg toestemming om met de senioren mee te doen en legde gelijk beslag op de tweede plaats! Tijd: 51.26. Corrie Timmer pakte de derde plek in een tijd van 55.19 gevolgd door Ria Colsen tijd 55.26. Nadat de senioren twee ronden rond het voetbal- Tot slot wil ik de scheidsrechters: Jan van Elde- ren, Adri Jonkers, Bouke van Spreeuwel en Gwen Borsboom bedanken voor de uitstekende leiding van deze wedstrijd, en de leiding van 't Draaiboompje voor de prettige samenwerking en de Gebr. van der Zanden voor het beschikbaar stellen van het rollend materieel. Tot volgend jaar. Jaap de Groot, sportcentrum Physique. Onder de ruim 10.000 gestarte lopers in deze be kendste Nederlandse marathon op 23 april jl., bevonden zich ook Bert Kaptijn, Theo Colsen en Rien Schilders. Theo had vooraf al besloten niet de volledige af stand van ruim 42 km. te lopen, omdat hij onvol doende had kunnen trainen. Bert en Rien hadden vanaf januari jl. wekelijks de nodige kilometers gemaakt, in totaal minstens 1000, onder nogal eens barre weersomstandigheden en waren blij dat het eindelijk zover was. Onder zomerse temperaturen werd er gestart, maar gelukkig werden de loopomstandigheden na zo’n 20 km. gunstiger. Aangemoedigd door de honderdduizenden men sen langs het gehele parcours, liep eenieder zijn eigen race tegen de Idok naar vermogen en kun nen op dat moment. Bert voltooide zijn zoveelste marathon in 3 uur en 28 minuten en Rien in 3 uur en 19 minuten, waarbij vermeld dient te wor den de tactische en morele steun van onze sup porters. Wie weet... tot een volgende marathon! R.S Sommigen vonden eigenlijk dat de festiviteiten in het dorp thuishoorden, maar op de eerste plaats kunnen van daar geen tien luchtballonnen opstijgen, en ten tweede kreeg het Oranjecomi- té al na één keer overleg zoveel medewerking van ,’t Draaiboompje’ dat het comité besloot het dit jaar daar te laten plaatsvinden. Reacties van anderen waren juist weer dat het een prima lokatie was en dat het verkeer perfect was geregeld. Dit met medewerking van Scouting, waarvoor wij ze graag hartelijk dank zeggen. Het Oranjecomité, dat uit 4 personen bestaat, kan het natuurlijk niet allemaal alleen, maar we hebben voor elk onderdeel eigenlijk wel iemand die dit mee organiseert of begeleidt. Bij de H. Mis het koor ’Cantate Domino’. Bij de spelletjes van Audacia met zijn vele vrij willigers. Bij de optocht, de versiering en eigenlijk als hulp de gehele dag al 4 jaar 3 vaste vrijwilligers: Jack- Martijn Willems en Martijn en Dion Tekath en die brengen dan elk jaar weer ’n paar vrienden en vriendinnen mee om te helpen waar er geholpen moet worden. Bij de optocht de juryleden. Voor de ’natte neuzenshow’ de mensen van ’Alert’. Voor de Oranjeloop en de Sterkste Man Sport school Physique. Voor de Jeu de Bouleswedstrijden de mensen van de Bond van Ouderen. En dan voor het verkeer regelen, dat erg belang rijk was dit jaar, van tevoren met de politie in de persoon van Jan Volleberg en op de dag zelf de leiders van Scouting. Ook in de optocht waren zij aanwezig. Al deze vrijwilligers willen wij graag hartelijk be danken. Zonder jullie kunnen wij het echt niet, en wij hopen ook het volgend jaar weer op jullie te mogen rekenen. Dan wordt het vast en zeker weer een grandioze dag! Toch willen wij u vragen om reakties of sug gesties voor Koninginnedag. Hebt u ze, stuur ze dan even naar Trees Verhoeven-Gianotten, Burg. Mayerstraat 21, 5066 VL Moergestel. Het nieuwe onderdeel, de deathlift, werd dus ge wonnen door Johan, Frans werd tweede met 213 kg. Jan Bertens derde met 188 kg want de 198 kg tilde hij wel van de grond maar hield hem net niet. Gerrit deelde de punten met Jan want hij Het 198 kg Uggen. Ron voelde zijn rug en liet hem verstandig als hij was op 188 liggen. Het jutezakdragen van 60 kg van platte wagen naar platte wagen werd weer een nipte zege voor Johan want Jan Bertens finishte één seconde later. De apotheose, het boomstamheffen werd een mooi onderdeel vooral voor het publiek dat in grote getalen aanwezig was die middag om de gla diatoren van sportcentrum Physique aan het werk te zien. Frans bracht uiteindelijk het meeste aantal kilo’s de lucht in, hij kon zijn werkelijk vermogen niet helemaal laten zien want bij de laatse poging van Johan spatte de boomstam uiteen op de grond en dat was gelijk einde wedstrijd. De nummers een en twee daar ging het om! Die heren, Johan en Frans kregen als prijs een enkele reis luchtballon van het Oranjecomité. Aan hun glunderende gezichten te zien was deze ervaring meer waard dan vele blaadjes bier! Wat was nu de doodsteek voor onze titelverdedi ger Frans van Riel? Juistde deathlift! Dit onderdeel wat we geruild hebben met het armworstelen van vorig jaar werd gewonnen met 218 kg!! door Johan die vorig jaar trouwens al heel dicht naast Frans als tweede eindigde. Het was weer een boeiende strijd en er hing een leuke sfeer rond de vijf krachtpatsers Jan Ber tens, Ron Siteur, Gerrit Caspers, Frans van Riel en Johan van Daelen uit Moergestel. Het eerste onderdeel, het trucktrekken op het as falt was natuurlijk weggelegd voor Frans van Riel die de meeste massa in de strijd kon gooien. Het tweede onderdeel, de Forward hold, werd een overwinning voor Johan. Tijdens het tasdragen (2 x 50 kg) was het echt meterswerk, het scheelde tussen de nummer 1 Gerrit Caspers en de nummer twee Johan maar 280 cm. veld hadden gelopen om vervolgens het 10 km parcours op te draaien, werd het startschot gege ven voor de jeugdloop. De 4- en-5 jarigen liepen één rondje rond het voetbalveld (300 m.), de tijd speelde geen rol, wat wel telde waren de eerste drie die over de streep kwamen, want die verdienden een medail le! De 6- en 7-jarigen liepen twee ronden, 8-9 resp. drie en 10-12 jaar 4 ronden Hier volgt de uitslag: 4 en 5 jaar Meisjes: 1. Marieke Dekkers 2. Jody van Bavel 3. Nina Hekker 4 en 5 jaar Jongens: 1. Stephan Schevelier 2. Micky Touwslager 3.Peter van den Crommenac- ker. 6 en 7 jaar Meisjes: 1. Jenny van Velthoven 2. In ge van Beers 3. Mieke van den Crommenacker 6 en 7 jaar Jongens: 1Joey Touwslager 2. Rob bert Burgers 3. Paul de Groot 8 en 9 jaar Meisjes: 1. Nicky de Groot 2. Sanne van den Meydenberg 3. Evelien Vugts 8 en 9 jaar Jongens: 1Ruud Swinkels 2. Jos van Esch 3. Noël Krijnen 10-12 jaar Meisjes: 1. Mar jon de Kruyf 2. Mar- lon van Velthoven 3. Simone Antonis 10-12 jaar Jongens: 1. Jeroen Oerlemans 2. Ar jan Swinkels 3. Bas Denissen. Voor de categorie 13 t/m 15 jaar werd Ralph de Wit kampioen! Gezien de omstandigheden van vorig jaar was dit een zeer geslaagde jeugd- en wedstrijdloop die voor herhaling vatbaar is!! 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7