U hebt een droom en wij hebben een lening die er bij past. Wie ben ik? KREATIEVE RECHTERHAND Weer borstonderzoek onze video is gestolen. En die stapel verzekerings- papieren maakt het nog Rabobank Staande ovatie voor ’Con Amore’ Leden WBE Moergestel plaatsen wildspiegels ergpr!” ’Help, Nederland spaart op grote schaal bij Spar! De Rabofoon Leenlijn: 06-9275 (40 ct p/m). raband Noord Overstekende eendjes De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. Grafische vormgeving voor produkt en bedrijfspresentatie Leo van Geel Reklamestudio Tilburgseweg 53 Moergestel Tel. 04243 2964 r ÜL Hoe werkt de actie? Het onderzoek Informatiepunt Organisatie I MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 10 MEI 1995 PAGINA 5 U wilt een nieuwe auto aanschaffen, het huis opnieuw keer opneemt en het terug betaalt binnen een van tevoren afge- inrichten of een reisje maken naar de zon. Wat voor droom u ook sproken periode. Voor meer informatie bent u natuurlijk altijd wel heeft, we hebben bij de Rabobank een lening die erbij past. kom bij de Rabobank. Daar ligt ook de Rabogids 'Lenen' boordevol Ons Doorlopend Krediet bijvoorbeeld, een flexibele vorm informatie over leenvormen en mogelijkheden. Wilt u direct en van geld lenen waarmee u altijd een financiële reserve heeft. Of onze Persoonlijke Lening waarbij u het leenbedrag in één Leenlijn: 06-9275 (40 cent per minuut). Deze week ook weer niet al te moeilijk... Het drietal van vorige week waren (in het midden) Giel de Kort en de gebroeders van Kerkoerle. anoniem weten hoeveel u kunt lenen? Bel dan even de Rabofoon P.J.M. Trommelen, verzekeringsadviseur Tilburgseweg 14 5066 BV MOERGESTEL Telefoon: 04243 - 2201 V E R Z (FRINGEN Het optreden van Operettevereniging ’Con Amore’, afgelopen zaterdagavond in Den Boo gaard, zorgde voor een staande ovatie van het enthousiaste publiek. Hoewel het weer van de afgelopen dagen eer der de neiging deed opkomen om gezellig een terrasje te pikken, genoot een volle zaal van een kleurrijk schouwspel en de prachtige muziek van de operette ’Der Bettelstudent’ van C. Mil- löcker, uitsteekdn geregisseerd door Marianne Leytens-van Assouw. Het decor was mooi, vakkundig en doelmatig op gebouwd, zodat grote changementen in de pau ze konden worden uitgevoerd, terwijl kleine ver anderingen bijna onopvallend tijdens het spel kondern geschieden. De kleding was prima verzorgd en voldeed goed aan de tijd waarin het verhaal zich afspeelt. Voor al de jurken, door de dames van het koor zelf ver vaardigd, zorgde voor een prachtige kleurrijke vertoning. De hoofdrolspelers waren, zoals we reeds jaren gewend zijn, weer op hun best. Het koor, ver sterkt met enkelen van buiten, zorgde voor het juiste volume van deze mooie muziek. Op har monische wijze completeerde het symphonieor- kest, onder leiding van Ad Verbakel, dit sa menspel. De regisseur heeft getracht met deze amateurs een topprestatie te bereiken en daarin is ze zeker geslaagd. Daarvoor is natuurlijk ook een enorm enthousiasme nodig van alle medewerkenden. Elk jaar is er in het optreden van ’Con Amore’, op elk onderdeel, een stap vooruit te bespeuren, met als gevolg dat het steeds moeilijker zal wor den nog verder te perfectioneren. Onder regie van Marianne Leytens-van Assouw kijken velen nu reeds uit naar de operette die het volgend jaar weer komen zal. Al met al, een prachtige vrijetijdsbesteding, die een grote voldoening zal geven aan allen die er aan meegewerkt hebben. Maar zeker ook voor iedereen die de moeite genomen heeft, om op de ze avond, van dit resultaat mee te komen ge nieten. Op 10 en 11 juni speelt ’Con Amore’ de operet te nog 2 maal in het Natuurtheater te Oister- wijk, zodat bij goed weer nog velen zullen kun nen genieten van ’Der Bettelstudent’. Moeder eend met haar pasgeboren broed zorgden voor opstoppingen en schade op de A58 te Moer gestel. Tijdens een van hun uitstapjes vergaten zij dat de A58 op zondagavond omstreeks 20.30 uur druk gebruikt wordt. Desondanks deden zij een poging om in slagorde over te steken. Geschrok ken automobilisten gingen spontaan boven op de rem staan in een poging de beestjes te ontwijken. Het gevolg was dat zich links en rechts hachelij ke situaties voordeden. Het uiteindelijke resul taat was dat 3 personenauto’s min of meer zwaar beschadigd uit de ravage kwamen en 3 leden van het eendengezin het loodje legden. Leden van de WBE Moergestel e.o. plaatsten vo rige week zaterdag in Moergestel een nieuw soort wildspiegels. Wildspiegels weerkaatsen het licht van auto- koplampen in de bermen of bossen langs de weg. Hierdoor blijft wild staan en loopt bij nadering van auto’s niet de weg over. Bekend zijn de drie hoekige metalen spiegels met aan twee zijden vijf ’deukjes’. Op verzoek van de WBE Moergestel e.o. had Bureau Wegenbeheer van de provincie pas langs een gedeelte van de N315 (Tilburg - Beekse Bergen) dit soort wildspiegels geplaatst. In Moergestel en Hilvarenbeek gaat het om een nieuw soort wildspiegel, die na onderzoek in Oostenrijk, Duitsland en Australië betere resul taten opleverden. Ook hebben deze spiegels een langere levensduur en zijn beter schoon te houden. In het najaar 1994 is als uitvloeistel op het een aar eerder gepresenteerde Wildbeheerplan 1993/ 1999 door de Wildbeheereenheid (WBE) Moergestel e.o. in kaart gebracht waar veel verkeersslachtoffers onder wild voorkomt of waar dat te verwachten is. Bekend was dat er in een half jaar tijd elf aanrijdingen waren voorge komen. Naast de dood van de overstekende die ren leverde dit een schadepost op van ongeveer 50.000,-. Deze gegevens zijn opgenomen in het Wildspie- gelplan 1994, waarvan exemplaren begin decem ber 1994 naar de wegbeheerders zijn verzonden. Het betreft ruim 18 kilometer wegtraject. Als een van de eersten hebben de Gemeenten Hilvarenbeek en Moergestel ingestemd met dit plan en de kosten voor de bedoelde trajecten voor haar rekening genomen. Hierdoor kon al snel be gonnen worden met de uitvoering van het plan. Als gevolg hiervan hebben jagers en vrijwilligers, verenigd in de WBE Moergestel e.o., ongeveer 130 wildspiegels over een lente van meer van 1 kilometer weg aangebracht. Deze werkzaamhe den vonden de afgelopen 3 zaterdagen plaats. Hierdoor zullen anrijdingen met het ter plaatse overstekend wild voor ongeveer 95% voorkomen gaan worden. Dit bevordert niet alleen de ver keersveiligheid op de weggebruikers, maar voor komt ook sterfte en ellendige verwondingen bij de overstekende wilde dieren. De Wildbeheereenheid Moergestel e.o. hoopt dat deze wildspiegels niet ten prooi vallen aan van dalisme. Dat zal anders zeker gevolgen hebben voor het welzijn van de in het wild levende die ren én de veiligheid van de weggebruikers. Weg papierw inkel. Met de Zorgeloze Verzamel Polis van Noord-Braband Verzekeringen zijn alle soorten schade, dus ook diefstal, gewoon op een polis’ver zekerd. Huis, inboedel, caravan, auto en weltelijke aanspra kelijkheid. gemakkelijk bij elkaar. Geen overlappingen, geen te hoge premie, geen gezoek, geen over- of onderver- zekering meer. Wel een goede dekking en alle gemak. Plus hel grootste voordeel: we zijn in de buurt. Wilt u meer weten over zorgeloos verzekeren, sparen, pensioenen of financieren, bel dan ons hoofdkantoor voor snelle informatie: 04160-81234. Voor een afspraak belt u direkt met de verzekeringsadviseur bij u in de buurt. Spar staat niet stil, want de ene actie is nog niet voorbij of de andere gaat alweer van start! De krasactie was een groot succes en de reactie van klanten was veelbelovend. Het komend jaar zal Spar dus ook weer veel van zich laten horen. Vanaf week 20 kan de Spar- klant 8 weken lang sparen voor fantastische Vitroflam-schalen, die zowel bij een klassiek als een modern servies passen. De ze schalen zijn beschikbaar in verschillende vor men en maten en zijn geschikt voor magnetron, oven, fornuis en diepvries. De spaaractie loopt van 15 mei tot en met 8 juli a.s. Bij elke 15,- aan boodschappen ontvangt de consument een gratis spaarzegel die hij/zij vervol gens op een hiervoor speciaal ontwikkelde spaar kaart plakt. Bij een volle spaarkaart van 10 zegels kan hij/zij deze fantastische schalen tegen een zeer aantrekkelijke prijs kopen. De volle spaar kaarten kunnen t/m 15 juli worden ingeleverd. Met deze actie positioneert Spar zich nogmaals als een supermarkt die voor de hele buurt win kelplezier biedt. Ook het Spar-koopzegel waar de consument een groot voordeel me kan behalen en de maandelijkse verschijning van de Spar Succes recepten die de klant gratis in de Spar-winkel kan krijgen maken het winkelen bij Spar leuk. Na tuurlijk staan ook de vele verse produkten en de voordelige topkwaliteit van het Spar-merk cen traal. Goed nieuws dus voor de buurt waarin de Spar-supermarkt te vinden is! Het onderzoek is gratis. Iedere vrouw (geboor tejaren 1926 tot en met 1945) ontvangt minimaal twee weken voordat zij aan de beurt is een uitno diging. Bij deze uitnodiging zit een folder waar in beschreven staat hoe het onderzoek verloopt. Met een fotoapparaat, de ’mammograaf worden foto’s van de borsten gemaakt. Dit zijn vier fo to’s voor vrouwen die de eerste keer meedoen en twee of vier foto’s bij vrouwen die de tweede keer meedoen. Uit reacties van de vrouwen die hebben deelge nomen blijkt dat vrouwen het onderzoek heel verschillend ervaren. Voor het maken van goede foto’s moeten de borsten worden samengedrukt, sommige vrouwen vonden dit vervelend. De meeste vrouwen vonden het maken van de foto’s geen enkel probleem. Speciaal voor het borstonderzoek is een Informa tiepunt opgezet. Vrouwen kunnen hier terecht met vragen. Het informatiepunt is van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur be reikbaar onder telefoonnummer: 013-634538. De organisatie van het borstonderzoek is in han den van de Stichting Bevolkingsonderzoek Borst kanker Zuid (BOBZ), een samenwerkingsver band tussen de GGD Midden-Brabant en het In tegraal Kankercentrum Zuid. Eind mei vindt het borstonderzoek weer plaats in Moergestel. Het borstonderzoek is een bevol kingsonderzoek waarbij vrouwen van 50 tot en met 69 jaar (onderzoek 1995: geboren in de jaren 1926 tot en met 1945) persoonlijk worden uitge nodigd om röntgenfoto’s van de borsten te laten maken. Met dit onderzoek kan borstkanker in een vroeger stadium worden opgespoord. De kans op een minder ingrijpende behandeling en herstel van de gezondheid is dan groter. Het borstonderzoek vindt plaats in een onder zoekseenheid die staat in Oisterwijk op de par keerplaats van de brandweerkazerne aan de Blokshekken. In de praktijk is gebleken dat één onderzoek in de twee jaar voldoende is om de meeste afwijkin gen vroegtijdig op te sporen. Het onderzoek geeft meer zekerheid, maar geen garantie. Het is ver standig elke twee jaar naar het borstonderzoek te gaan. Juist herhaling geeft meer zekerheid. Wij adviseren u attent te blijven op veranderingen van de borsten en bij klachten contact op te ne men met uw huisarts. Sommige vrouwen krijgen nu voor de eerste keer een uitnodiging. Velen ontvangen deze voor de tweede keer. In 1993 hebben 535 vrouwen uit uw gemeente deelgenomen aan het onderzoek. Het delnamepercentage bedroeg 86%. Dit is heel hoog. Wij hopen dat in deze ronde weer zoveel vrouwen aan de uitnodiging gehoor geven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5