HF Atrium 1 Kranslegging Nationale Herdenking De basisscholen weer in aktie 15 Dagen feest!!! i Aphrodite 0 *1 PRINSES JULIANA Beste donateurs van ’Crescendo’ Aktie voor ’vergeten’ veteranen Keverbezitters opgelet! Tentoonstelling borstonderzoek in Moergestel 4 M O I WOENSDAG 10 ME11995 - 20e Jaargang - Nr. 859 MUZIEKVERENIGING AANKOOP VERKOOP TAXATIES VERHUUR Uf I Zie pagina 3! Ontwikkelingssamenwerking Moergestel 15 Jaar Woninginrichting Jan Michiels in Haaren... Stationsstraat 28,5061 HE OISTERWIJK Tel. 04242-87720 Fax 04242-86412 Lid V.B.O. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 14741 ii Huidverzorgingsinstituut JazWA h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jl Dauwtrappen 1995 4 ROTI Schoolstraa ^2?- Moergestel Donderdag 4 mei vond de Nationale Herdenking plaats voor alle gevallenen tijdens en na de Twee- Bestuur en leden van Crescendo. Het is de bedoeling om in één lange rij van Ke- G O werkers de gezondheid en het onderwijs op een hoger plan te brengen. Onze bijdage gaat naar de te stichten school, waar kinderen naast kennis vooral een vak kunnen leren; het wordt een soort technische school. Harrie en Truus hebben in de afgelopen weken, tijdens een korte vakantie in Nederland, een bezoek gebracht aan de scholen. We nodigen iedereen van harte uit de aktie te steunen. Breng een bezoek aan de basisscho len De Bienekebolders, Graaf van Ursel en Hertog Jan op woensdag 17 mei van 13.00 uur tot 15.00 uur. Werkgroep voor Ontwikkelings samenwerking Moergestel. De zomer is weer in aantocht en dus wordt het weer lekker weer om in de Kever te gaan rijden. Daarom hebben wij het plan op ons genomen om een Keverrondrit te organiseren en wel op zon dag 11 juni a.s. Omdat het de laatste keer is om deze mensen on - ze dank en medeleven te betuigen (de nu nog le venden zijn 70-80 jaar) vragen Toon van Gils en Noud Smits u een bijdrage te storten op bankre kening 66.32.90.880 of postrekening 5004, t.n.v. Combat Stress Eindhoven. I I aard verzekerd is. Hoe uw Kever eruit ziet is niet belangrijk, mooi of minder mooi, oud of bijna nieuw. De kosten zijn 2,50 per Kever (voor admi nistratiekosten) en de consumpties onderweg zijn natuurlijk ook voor eigen rekening. Als u zin heeft om met uw Kever mee te rijden, geef uzelf dan zo snel mogelijk op. Dit kan tele fonisch of schrijf op een briefje de volgende ge gevens: Naam, adres, woonplaats, telefoonnummer, ty pe Kever, kenteken, bouwjaar Kever, kleur Ke ver en met hoeveel personen u in de Kever rijdt. Stuur dit briefje op naar: T. Smolders, Jupiter 38, 5527 CL Hapert, tel. 04977-88238 (na 18.30 uur). U krijgt dan zo spoedig mogelijk verdere infor matie thuis. Vanaf deze week kunt u onze leden weer ver wachten voor het ophalen van het donateursgeld. Wij zijn weer bezig met een nieuw repertoire en we hopen dat we dit op een volgend concert aan u ten gehore kunnen brengen. Mede dankzij uw bijdrage kunnen we de beno digde muziek aanschaffen waarvoor wij u zeer er kentelijk zijn. I IBS. p. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond a.s. Zondag 14 mei vindt het jaarlijkse dauwtrap pen van onze vereniging plaats. Deze meiwande- ling van Moergestel via Oisterwijk weer terug naar Moergestel zal ’s-ochtend om 6.15 uur vanaf Café De Brouwer starten. Traditioneel wordt om 8.00 uur een Mis in de St. Petrus Bandenkerk ge houden, waarna een lekker ontbijt bij ’t Molentje zal worden genuttigd. Daarna zal op muzikale wijze een tocht worden gemaakt door de bossen, waarbij enkele horeca gelegenheden zullen worden aangedaan. Rond het begin van de middag zullen wij dan weer bij het startpunt aanbelanden. Alle vroege vogels die interesse hebben om deze meiwandeling met ons mee te lopen zijn van harte welkom! Na de schoenpoetsaktie op een aantal lokaties in het dorp van het afgelopen jaar wordt dit jaar en vervolg gegeven aan ontwikkelingessamenwer- king door de scholen. De bewustwording van de problemen in de der de wereld krijgen in de groep op school aandacht. Daarvoor wordt gebruik gemaakt van het project ’Victoria’, samengesteld door de samenwerking van Festival Mundial en Schoolbegeleidings dienst Tilburg. Een accent wordt gelegd bij het rolpatroon, welke taken zijn er voor meisjes en jongens en hoe is dat bij ons. Naast het project is ook een aktie gepland. Op woensdag 17 mei van 13.00 uur tot 15.00 uur vindt op alle drie Moergestelse basisscholen een soort markt plaats. Hierop treft u bijvoorbeeld rommeltjes aan, kun nen spelletjes gedaan worden, is een hapje en een drankje en zij door kinderen zelf gemaakte spul letjes te koop. Door deze markt op elke school te houden worden veel kinderen bij de aktie be trokken. De opbrengst van de aktie is voor Harrie en Truus Simons. Zij werken sinds jaren in Tanza nia, Kisiwani. Zij proberen als ontwikkelings- In het aanbevelingscomité hebben zitting Mr F Houben, commissaris der Koningin in Noord Brabant en de burgemeesters Van Elk (Hel mond), d’Hont (Nijmegen) en Welschei (Eindhoven). vers op een gezellige en rustige manier te rijden. De precieze route is nu nog niet bekend, maar ze ker is dat we verscheidene dorpen in de Kempen zullen aandoen. De tijdsduur van de rit is ongeveer 3 uur en on derweg willen we nog ergens aanleggen om iets te drinken en om tevens een hapje te eten. Deelname aan de tocht staat open voor iedereen die in het bezit is van een Kever, mits deze uiter- Twee plaatselijke politieke kopstukken, te weten Toon van Gils en Noud Smits, hebben afgelopen weken het plan opgevat om ook in Moergestel de aktie ’Combat Stress’ op te starten. De stichting ’Combat Stress’ richt zich op die groep veteranen, die niet aan de feestelijkheden rond de 50-jarige bevrijding hebben kunnen deel nemen. Vaak vanwege geestelijk letsel dat zij hebben opgelopen gedurende de Tweede We reldoorlog, worden zij nog dagelijks met de ge volgen daarvan geconfronteerd. Met de hulp van bovengenoemde plaatselijke in itiatiefnemers hoopt de stichting geld in te zame len voor de aankoop van praktische cadeaus voor de tehuizen in Engeland waar genoemde vetera nen worden verpleegd. De stichting brengt geen kosten in rekening en de initiatiefnemers ontvan gen geen vergoeding. de Wereldoorlog. Na een plechtige Eucharistieviering in onze parochiekerk ging een ’stille tocht’ onder begeleiding van de drie plaatselijke gilden naar het monument van Generaal Barber aan de Reu sel. Loco-burgemeester Loosveld legde met de hulp van leden van de V.O.I.G. een krans aan de voet van het beeld. Na het spelen van o.a. de ’Last Post’ door leden van jachthoomgroep ’Horrido’ werden 2 minuten stilte in acht genomen. Daarmee kwam een eind aan een sobere doch stijlvolle herdenking. Van 15 tot 22 mei a.s. is in de Openbare Biblio theek, Schoolstraat 37 in Moergestel een tentoon stelling over het borstonderzoek te bezichtigen. Er zijn foto’s te zien en folders te halen over dit landelijk bevolkingsonderzoek. Het borstonderzoek is een landelijk bevolking sonderzoek voor vrouwen van 50 tot en met 69 jaar (onderzoek 1995: geboortejaren 1926 tot en met 1945). Zij worden één keer in de twee jaar persoonlijk uitgenodigd om foto’s van de borsten te laten maken. Met dit onderzoek kan borstkan ker in een vroeger stadium worden opgespoord. De kans op een minder ingrijpende behandeling en herstel van de gezondheid is dan groter. Het borstonderzoek in Moergestel is eind mei. Het borstonderzoek vindt plaats in een onder zoekseenheid die staat op de parkeerplaats van de brandweerkazerns aan de Blokhekken in Oister wijk. Het onderzoek is gratis. Met vragen over het borstonderzoek kan men te recht bij het Informatiepunt van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur onder tel. 013-634538. NT

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1