Zondag 7 mei Nationale Herdenking op donderdag 4 mei Open Kwekerij 1.000 m2 Wim Wiltons Loop eens binnen... 3 halen... 2 betalen!!! Tijdens de Jaarmarkt 7 mei zijn wij open met diverse leuke aanbiedingen. Bloeiende vaste planten CDA-nieuws WD achterban met mijn auto tegen een lantaarnpaal. Is die schade nou verzekerd? En die Beslissingswedstrijd periodekampioenen Oirschot en Korvel op Audacia-terrein lantaarnpaal?’’ ’’Staik Zo is er maar éénl Aan iedereen die als leiding mee wil doen aan de Jeugdvakantieweek. P.G.B. vergadering Nieuwe directeur Hertog Jan School Grote sortering perkplanten uit eigen kwekerij MODEHUIS Potgrond (20 liter) per stuk 4.75 BLOEMISTERIJ Diverse aanbiedingen en... de gehele kwekerij staat voor u open!!! NU 1 0 stuks Si normaal f 2 en nog véél méér aanbiedingen... Kom maar kijken!!! C Wegens enorm succes geprolongeerd: Noord1! iWraband Micro Triathlon Nationale Herdenking op donderdag 4 mei 1995 PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 3 ME11995 9?5 ai Naam: Adres: Telefoon: Geboortedatum: 1/ Naam: Poirters Adres: Telefoon: Geboortedatum: Leeftijd: Leeftijd: Ik doe samen met: Het CDA nodigt haar leden en andere belangstel lenden uit voor de achterbanvergadering op maandag 8 mei. Ook de fractie van Oisterwijk zal aanwezig zijn. De achterbanvergadering begint om 20.30 uur in de Roozendries. Aan de orde komen actuele za ken en d agendapunten van de raadsvergade ring van 11 mei. Ik geef me op als leider/leidster voor de Jeugd- vakantieweek en wel voor het kleuter-/groteren- programma: a.s. Zondag 7 mei om 14.30 uur zal, op verzoek en in overeenstemming van beide verenigingen, het duel om promotie naast de kampioen Hier onymus plaatsvinden op het natuurlijke midden, namelijk het terrein van Audacia. Naast de drukte van de Jaarmarkt mag Moer gestel ook rekenen op de supportersschare van beide verenigingen en uiteraard op andere be langstellenden voor een dergelijk cruciaal duel. P.J.M. Trommelen, verzekeringsadviseur Tilburgseweg 14 5066 BV MOERGESTEL Telefoon: 04243 - 2201 VERZ OP maandag 8 mei is er weer een achterbanver- gadering van de WD in De Veerkes. Aanvang 21.00 uur. Besproken worden de komende raadsvergadering en commissievergaderingen. Alle belangstellen den zijn van harte welkom. SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: (04243) 1442 Gemeentebestuur Moergestel. ’Moergestel-Nieuws’ de nieuwe directeur verder aan u voorgesteld worden. In verband met de viering van de bevrijding zal op vrijdagavond 5 mei D’n Tob gesloten zijn, maar vanaf 12 mei zal D’n Tob weer wekelijks geopend zijn en zullen er elke week weer ont spannende activiteiten georganiseerd worden in D’n Tob. Dit jaar wordt de Jeugdvakantieweek gehouden van 7 tot en met 11 augustus. Het programma is al bijna rond. Deze keer staat de hele week in het teken van het circus. Evenals vorige jaren realiseren we ons dat we veel kunnen organiseren, maar dat er zonder jullie als leiding geen Jeugdvakantieweek kan bestaan. Ben je ouder dan 15 jaar en heb je zin om een week ’hard’ te werken, geef je dan op als leiding. Je hebt de keus uit een ’fulltime-job’, alle da gen van 9.00 uur tot 16.00 uur een groepje kin deren (groep 3 tot en met 8) draaien, of een ’parttime-job’, 4 halve dagen en 1 hele dag een groepje kleuters leiden. Wil je meedoen als leiding, vul dan onderstaand strookje in en doe het vóór 31 mei in de bus bij Alex Smetsers, Tilburgseweg 17 (tel. 1530). Vrijdag 23 juni komen we bij elkaar om de groe pen te verdelen onder de leiding. Houdt de be richtjes in ’Moergestel-Nieuws’ hiervoor in de gaten. We rekenen op jullie. Geesje, Kees, Maureen, Ellen, Yvonne, Alex, Vanessa, Jan, Stichting Teut en Techniek. Ter voorbereiding van de Raadsvergadering van donderdag 11 mei a.s. komt de achterban van de P.G.B. bijeen op maandag 8 mei a.s. Aanvang 20.30 uur in de zaal van de Schouw. RINGEN Met ingang van 1 augustus 1995 is de heer H. van de Ven uit Best benoemd tot directeur basis school ’Hertog Jan’. Vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de huidige di recteur, de heer P. van Oosterhout, ontstond er met ingang van het nieuwe schooljaar een vaca ture van een directeur. Het bestuur van ’Stich ting het Katholiek Schoolbestuur van Moer gestel’ is aan het begin van dit jaar toen gestart met het werven van een nieuwe directeur. Het re sultaat is de benoeming van de heer H. van de Ven uit Best als nieuwe directeur. De heer H. van de Ven is nu nog directeur van een basisschool in Leende Strijp. Hij zal per 1 augustus 1995 zijn nieuwe functie aanvaarden. Het schoolbestuur heeft er het volste vertrouwen in hiermee een goede directeur voor ’Hertog Jan’ te hebben benoemd. Na de zomervakantie zal in een uitgave van Op donderdag 4 mei a.s. wordt ook in onze gemeente invulling gegeven aan de Nationale Her denking. Het gemeentebestuur stelt het op prijs dat de richtlijnen van het Nationaal Comité 4 en 5 mei in acht worden genomen. Deze staan hierbij afzonderlijk afgedrukt. Het programma voor de viering van 4 mei 1995 treft u hieronder aan: 19.00 uur: H. Eucharistieviering ter herdenking, opgeluisterd door het Kerkkoor ’Cantate Do mino’, met begeleiding van A. van Gils. 19.40 uur: ’Stille tocht’ met bedekte trom vanaf de parochiekerk naar het standbeeld van Ge neraal Colin Muir Barber van de 15e Schotse Divisie, onder begeleiding van de drie plaatselijke Gilden. 19.50 uur: Aankomst bij het bevrijdingsbeeld. 19.55 uur: Kranslegging door loco-burgemeester drs. L.L.A. Loosveld. 20.00 uur: ’Last Post’ met aansluitend 2 minuten stilte. Einde. Het verzoek aan de bevolking is om op donderdagavond 4 mei a.s. van 18.00 uur tot 21.10 uur de vlaggen halfstok te hangen. Het gemeentebestuur hoopt op deze wijze waardering te kunnen uitspreken voor hen, die 50 jaar geleden Nederland hebben bevrijd. Wanneer: zondag 21 mei; Aanvang: 11.00 uur; Onderdelen: Kanoën, Fietsen, Lopen; Entree: deelnemers 2,50 en publiek 3,50; Plaats: Surfplas te Goirle aan A58, aan de Ril- laersbaan; Opgave (alleen koppels, 2 dames of 2 heren): Mi randa van Korven, tel. 3322. Met het Nationaal Comité 4 en 5 mei zijn wij van mening, dat het passend is jaarlijks de slacht offers ook plaatselijk op waardige wijze te herdenken. Ten aanzien van de Nationale Herdenking op donderdag 5 mei 1995 stellen wij het op prijs dat de volgende richtlijnen in acht genomen worden: 1. Bij de Nationale Herdenking worden alle burgers en militairen herdacht, die sinds het uit breken van de Tweede Wereldoorlog tot op heden, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk of tijdens vredesmissies van internationale organisaties zijn geval len, dan wel door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen. De Nationale Herdenking is niet allen herdenken van diegenen die hun leven verloren, maar houdt ook bezinning in op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkomsten vormen zowel het appèl op de individuele als collectieve ver antwoordelijkheid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, discrimina tie en onverdraagzaamheid. Vrijheid vraagt ook onderhoud. 2. Van ’s-avonds 18.00 uur tot zonsondergang (dit jaar om 2110 uur) zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulieren worden verzocht deze ge dragslijn te volgen. 3. Vanaf 19.45 uur tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. 4. Van 20.00 uur tot 2 minuten daarna zal op de herdenkingsplaatsen en naaste omgeving vol komen stilte in acht worden genomen. Ook elders wordt men verzocht deze plechtige stilte in acht te nemen. 5. Met het oog op het karakter van deze Nationale Herdenkingsavond is het wenselijk, dat er die avond geen openbare vermakelijkheden worden geboden. Daar de horecabedrijven hun normale dienstverlenende functie moeten kunnen blijven ver vullen, impliceert het voorgaande niet, dat sluiting van deze bedrijven kan worden voorge schreven. Wel dient van 19.30 uur tot 20.30 uur de exploitatie zodanig te geschieden, dat hier aan elk vermakelijkheidsaspect ontbreekt. Hel grote voordeel van I Noord-Braband Verzekeringen. Niks uitzocken, niks doorle zen, niks formulieren. Gewoon ons bellen We hebben direct een antwoord. En vullen voor u alle formulieren in Geen zorg, we zijn in de buurt. Wilt u meer weien over zorgeloos verzekeren, sparen, pensioenen of financieren, bel dan ons hoofdkantoor voor snelle informatie: 04160-81234. Voor een afspraak bek u direkt met de verzekeringsadviseur bij u in de buurt. 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7