Dit is slechts één 'uitgeslapen' idee... F.10, Poirters KREATIE/VISUALISATIE Heemkundetentoonstelling in ’De Roozendries’ I I I I I I I I I I I II I I 1 I eigen huis, dat lijkt me ideaal. Maar kan ik dat wel betalen? ”Een Certifiti uit de grote kollektie van uw slaapkamer-adviseur 9 II i i I - - - - - - - - I I I JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER Wie wordt de gelukkige winnaar van een plaats in de heteluchtballon? Zaterdag 29 en zondag 30 april: Automatisering Vreemdelingendienst Tilburg Kruisvereniging Moergestel H.S.V. De Rietvoorn - MODEHUIS De Heemkundekring ’De kleine Meijerij’ organiseert de jaarlijkse heem- kundetentoonstelling deze keer in Moergestel en wel op zaterdag 29 en zondag 30 april in het cultureel centrum ’De Roozendries’, Prinses Mar- grietstraat 1. Grafische vormgeving voor produkt en bedrijfspresentatie Leo van Geel Reklamestudio Tilburgseweg 53 Moergestel Tel. 04243 2964 Noord^ Paashaaspassen Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 ii •- C TBraband ten Cate g 1 PAGINA 3 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 26 APRIL 1995 KORTING vereniging van ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke handicap BU AANKOOP VAN 3 CERTIFIT OF CERTIFIT LADY SUPS (MUITEND IN M KLEUREN WIT, IVOOR EN ZWART P.J.M. Trommelen, verzekeringsadviseur Tilburgseweg 14 5066 BV MOERGESTEL Telefoon: 04243 - 2201 V E R Z Alle leeftijden waren aanwezig tijdens de paas- wandeling 2e paasdag van de V.O.G.G. Van 3 jaar tot 75 jaarll Het weer was niet optimaal, maar de stemming wel! Aan het eind van de tocht bleek de paashaas ook in goede stemming te zijn. Een mand vol ei eren was het resultaat. Na een korte rondleiding door Groot Speyck, werd er iets gedronken bij de eieren. Jo Robben, onze penningmeester, en verder nog veel meer, kreeg een onderscheiding! Maar wel of geen onderscheiding, Jo doet het allemaal graag, en het liefst zonder al te veel belangstelling Tja, maar soms... U zult het weten: donderdag 27 april in de uit zending van M.T.V. Als u een nummertje gekocht hebt bij een van de winkels, ga dan met uw nummertje voor de T.V. zitten en stem af op M.T.V. Daar wordt in het blok ’live’ een nummertje ge trokken uit een grote pot voor een plaats in de he teluchtballon. U mag dan eerst bellen en dan komen naar de studio om de ballonticket in ontvangst te nemen. Het nummertje wordt waarschijnlijk getrokken door de heer Hennie van Loosbroek, de eigenaar van al die 10 ballonnen die met Koninginnedag de lucht in gaan. U kunt nog nummertjes kopen bij een van de 12 winkels in Moergestel, tot donderdag 15.00 uur, daarna worden ze daar opgehaald en klaarge maakt voor de trekking van ’s avonds. I:: 1 tot en met 12 mei 1995, op de andere dagen vertragingen ontstaan en zullen de medewerkers mogelijk ook telefonisch moeilijk bereikbaar zijn. Asielzoekers, die een wekelijkse meldingsplicht hebben, zijn hiervan, van 1 tot 13 mei 1995, ontheven. boven water gekomen. Waar deze café’s zich bevonden en hoe de vergunningen er in die tijd uitzagen, wordt met foto’s en diverse attribu ten getoond. - De standerdmolen, die zo’n markante plaats inneemt in Moergestel, zal op de tentoonstel ling niet ontbreken. - Kleding van rond 1900 en vooral het boeren leven in die tijd vormen een belangrijk onder deel van de tentoonstelling. De tentoonstelling zal geopend worden door Noud Smits, voorzitter van de heemkundekring. De heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ om vat de gemeenten: Berkel-Enschot, Esch, Haa ren, Helvoirt, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. De afdeling Tilburg van het Team Vreemdelin genzaken, neemt met ingang van 8 mei 1995, een nieuw vreemdelingenadministratiesysteem in ge bruik. In verband met de nodige voorbereidingen, zal de afdeling op 5, 8 en 9 mei 1995 gesloten zijn. Tijdens de opleiding en de gewenningsperiode van de medewerkers, kunnen in de periode van De openingstijden zijn op beide dagen van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De tentoon stelling heeft als hoofdthema: Moergestel vroe ger. - Moergestel wil laten zien, wat de bekende Ja nus van Laarhoven, die sinds de vorige ten toonstelling in Moergestel is overleden, heeft nagelaten aan archeologische vondsten. - Ad Wolfs toont zijn collectie schoenmakerij. Deze collectie bestaat o.a. uit gereedschappen, werkwijzen en afbeeldingen van het schoenma ken, zoals dat vroeger door de schoenmaker werd toegepast. - In 1882 waren er in Moergestel 11 café’s. Noud Vriens heeft de eigenaars van deze café’s kun nen achterhalen. Zelfs de vergunningen zijn Het visseizoen staat weer voor de deur en daar om willen we jullie weer uitnodigen om mee te doen met onze eerste wedstrijd van dit jaar. Zoals gewoonlijk zal dit het Oranje-concours zijn. De wedstrijd wordt gevist op de Zandput op zon dag 30 april 1995. Aanvang 8.30 uur tot einde 11.30 uur. Je kunt je niet meer opgeven bij café de Klaore, maar telefonisch bij: Jan Rokven, tel. 04243-3122 of bij Hans van Esch, tel. 04997- 71189. De kosten bedragen 7,50 en de inschrijving staat open voor junioren en senioren leden. Graag tot ziens aan het water. Het Bestuur. Slips mei kant ƒ17,95 Waarschijnlijk wel, want Noord-Braband Verzekeringen heeft het Eigen Huis Plus Plan Een hypo theek met interessante netto maandlasten, zonder pieken. U weel waar u aan toe bent. Lost niets af. En bent ook nog goed verzekerd. Overigens hebben we ook een slim spaarplan voor een eigen huis. Mocht u ons nodig hebben: we zijn in de buurt. Wilt u meer weten over zorgeloos verzekeren, sparen, pensioenen of financieren, bel dan ons hoofdkantoor voor snelle informatie: 04160-81234. Voor een afspraak belt u direkt met de verzekeringsadviseur bij u in de buurt Op 31 december 1994 werd de Kruisvereniging Moergestel ontbonden na een besluit van de le denvergadering. Het proces van centralisatie en fusering heeft een belangrijke rol gespeeld. De Vereniging Thuiszorg Midden-Brabant nam de activiteiten over. Kruisvereniging Moergestel bezat op haar laat ste levensdag een batig saldo. Op voorstel van de laatste bestuursleden van de Kruisvereniging Moergestel besloot men dat ’saldo’ in Moergestel te houden. De kruisvereniging heeft een Stich ting in het leven geroepen die dat saldo zal behe ren ten behoeve van doelen die de Kruisvereni ging Moergestel tijdens haar bestaan ook al nastreefde. De officiële doelstelling van de Stichting is: ’Het financieel ondersteunen van voorzieningen ten behoeve van de bevolking binnen de plaatselijke gemeenschap Moergestel ter bevordering van Ge zondheid en Welzijn van de plaatselijke bevol king of een deel daarvan. In feite komt het neer op het financieel onder steunen van projecten of activiteiten betrekking hebbende op de gezondheid en welzijn van de plaatselijke bevolking. Ook al zal de gemeente Moergestel over enige ja- ren opgaan in de gemeente Oisterwijk, dan nog blijft de Stichting werken voor de plaatselijke ge meenschap Moergestel. Het bestuur van de Stichting bestaat uit drie per sonen: Mevrouw Petra van Nuenen en de heren Herman Reinders en Sjef Buur. Petra van Nuenen en Herman Reinders maakten ook deel uit van het voormalig bestuur Kruisve reniging Moergestel. Zij vormen een garantie voor de continuïteit van het verlenen van steun voor de activiteiten. Wil men een project opzet ten of een activiteit ontwikkelen t.b.v. de Moer- gestelse bevolking of een deel daarvan, dan kan men een verzoek tot geldelijke ondersteuning schriftelijk indienen bij de heer Sjef Buur, Mispelbos 32, secretariaat Stichting Gezondheid en Welzijn. Telefonische informatie kan ook bij mevrouw Petra van Nuenen-Hoffmans, voor zitster Stichting Gezondheid en Welzijn, tel: 3676. De plaatselijke activiteiten, voorheen georga niseerd door het bestuur van de plaatselijke kruisvereniging, zijn overgenomen door de werkgroep G.V.Ó. Thuiszorg Midden- Brabant, afdeling Moergestel. De werkgroep bestaat uit: Jan van de Wiel, Corrie van Dijk, Marianne van den Meijdenberg, contactper soon, tel: 3790, Karin van den Boogaard, Wal ter Smetsers. De bedoeling is dat deze werkgroep 2 a 3 keer per jaar een cursus of thema-avond organiseert t.b.v. de plaatselijke bevolking. u I I 3 ii. ringen 2 Slips v.a. *c ƒ11,95 I I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3